Prieš kelias dienas Aurimas įveikė didžiulį etapą savo 11-oje gyvenimo kelionėje. Keliautojas dviračiu apvažiavo visą pietinę Naujosios Zelandijos salą. Apvažiuoti pietinę salą užtruko apie du mėnesius, tuo tarpu visa kelionė trunka jau 94 dienas. A. Valujavičius prisimena, ką per jau įveiktą kelionės atkarpą nuveikė: „Manau, kad įspūdžių ir vaizdų buvo tikrai nemažai. Tikrai buvo geri du mėnesiai.“

Aurimas Valujavičius 91-ają kelionės dieną keltu persikėlė iš pietinės salos, Piktono miesto, į šiaurinę Naujosios Zelandijos salą, Velingtono miestą – Naujosios Zelandijos sostinę. Šiame mieste nusprendė pasilikti porai dienų ir jas išnaudoti poilsiui, kadangi jau nuo 76 dienos mynė be perstojo.

„Šiandien 16 diena be laisvadienio, tai jo, jau biški užsidirbau pailsėti“, – sakė keliautojas.

Vos tik grįžęs į Velingtono miestą šiaurinėje Naujosios Zelandijos saloje keliautojas nebuvo pasitiktas svetingai. Apsistojęs nakvynei su palapine, ryte buvo pažadintas reindžerio apsilankymo ir palikto raštelio su siūlymu nakvynei susirasti kitą vietą.

„Radau lankstinuką su artimiausiais kempingais ir kad aš turiu susipakuoti savo palapinę, nes stovyklauju ne stovyklavimo vietoje“, – pasidalino Aurimas. Tačiau šis įvykis keliautojo nuotaikos nesudrumstė, ilgai netrukęs surado kitą vietą ramesnei nakvynei su palapine.

Aurimas Valujavičius

Poilsio laiką Velingtono mieste Aurimas išnaudojo įvairioms veikloms. Svarbiausia keliautojui atstatyti jėgas bei numalšinti skausmą. Tam Aurimas lankėsi baseine, pirtyje, masažuose, kurių metu naudoja medicinines taures, kurios keliautojui ant kūno paliko didžiules, tamsias mėlynes, tačiau numalšino skausmą ir sumažino raumenų įtampą. Taip pat Aurimas nepraleido progos apsilankyti ir muziejuose lankomame mieste.

Laisvadienių metu A. Valujavičius taip pat jau planuoja savo kelionę iki Taranakio ugnikalnio viršūnės, kuris pasiglemžia daugiausiai gyvybių iš visų Naujosios Zelandijos kalnų. Kopimui įsigijo turistines-alpinistines kates. Taip pat Taranakio viršūnėje ketina įsmeigti Lietuvos vėliavą, ant kurios surašyti Aurimo keliones remiančių žmonių vardai.

„Labai didelis ačiū, kad prisidedate, kad tikite. Na, o aš ją stipriai iškelsiu, tikiuosi, sėkmingai, į ugnikalnį“, – padėką išreiškia A. Valujavičius.

Aurimas Valujavičius

Aurimas Valujavičius, paklaustas, kaip jaučiausi, pasidalino, kad į šią kelionę buvo sunku įsibėgėti, kadangi pusmetis prieš ją buvo silpnas fiziškai. Tačiau dabar sekasi kur kas geriau, reikėjo laiko adaptuotis.

„Po dviejų pirmų mėnesių tie kalnai jau vienodai minasi“, – juokauja Aurimas.

Dviračiu keliauja per Naująją Zelandiją

Delfi primena, kad A. Valujavičius į Naująją Zelandiją išvyko kovo pradžioje, kur, sėdęs ant dviračio, siekia numinti per šiaurinę ir pietinę salas. Kelionė turėtų trukti apie pusmetį, iš viso Aurimas ketina įveikti apie 8 tūkst. km.