Prieš kelerius metus pastatytu plaustu Renatas Žyla ketina įveikti visą Lietuvos teritorijoje esančią Nemuno upę – nuo Druskininkų iki pat Kuršių nerijos. Visas „River World“ projekto maršrutas suskirstytas į 10 etapų, jie trunka po 5 dienas.

Bilietai norintiems prisijungti į šią kelionę jau parduodami. Tiesa, tai nėra itin pigi pramoga – penkių dienų kruizas Nemunu asmeniui kainuoja 299 eurus.

Prieš kelis metus pastatęs plaustą Renatas siekia skatinti lietuvius atostogas leisti nepakartojamai. „Noriu paskatinti kokybiškai atostogauti ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. Nes čia irgi galima pasakiškai pailsėti. Pailsėti taip, kaip niekur kitur ir ne taip, kaip esame įpratę“, – pasakoja laivo kapitonas.

R. Žyla tikina, plaustą tobulinęs po kiekvieno pasiplaukiojimo, nes norėjo, kad poilsis gamtoje tuo pačiu būtų ir komfortiškas: „Plauste yra visi patogumai – vonia, tualetas, virtuvė su visa įranga. Apatiniame aukšte 10 miegamųjų ir dvi terasos, viršuje – apžvalgos aikštelė, baras.

Prie plausto yra pritvirtintos keturios baidarės, jomis mūsų svečiai gali naudotis bet kada. Laive yra ir vandens motociklas, pripučiamas burbulas, į kurį galima įlipti, taip pat planuojame įsigyti irklentes. Kasmet plaukdamas stebiu, ką reikėtų patobulinti, išklausau ir plausto svečių pageidavimus“, – pasakoja plaukiančio namo sumanytojas.

RiverWorld - kruizas Nemunu

Beje, plauste įrengti ne tik kasdienei buičiai reikalingi patogumai – keliautojai turi progą mėgautis ir tikros garinės pirties malonumais, o įsikaitinę šokti tiesiai į upę.

Pasak „River World“ projekto sumanytojo, pakilus labai stipriam vėjui plaustui tenka sustoti ir palaukti, kol vėjas nurims, bet net subjuręs oras kruizo svečių neliūdina: „Orui subjurus, įjungiame dujinius šildytuvus, išsitraukiame stalo žaidimus ir jaukiai vakarojame laivo viduje. Net ir lyjant keleiviai gali sausai ir šiltai sėdėti plauste, stebėti gamtą ir medituoti.“

RiverWorld - kruizas Nemunu

Kiekvienas etapas yra kruopščiai suplanuotas, jiems ruošiamos specialios programos. „Į bilieto kainą įskaičiuotas maitinimas, patogus kambarys, visos pramogos ir įdomių vietų lankymas. Tikrai neplaukiame nuo ryto iki vakaro. Kiekvieną dieną prisišvartuojame, vykstame į visas dėmesio vertas vietas. Du vakarai skirti pirties programai. Užkuriame garinę pirtį ir mėgaujamės specialia profesionalaus pirtininko Egidijaus Dapkevičiaus programa. Vieną vakarą vyksta muzikinė programa – į plaustą atvyksta atlikėjas, o keliautojai mėgaujasi gyvos muzikos vakaru“, – kruizo Nemunu privalumus vardijo R. Žyla.

RiverWorld - kruizas Nemunu

Tiesa, į kruizą galima leistis su šeima, tik jei vaikai yra vyresni nei 10 metų. Pasak kapitono, taip nuspręsta dėl visų saugumo ir ramybės.

Paklaustas, kaip kilo mintis statyti plaustą, R. Žyla giliai atsiduso ir tarė: „Viešpatie, šito aš neplanavau, – ir pridūrė, kad tai kūrė vedamas vieno tikslo – įnešti į žmonių gyvenimus nepakartojamą patirtį. – Viskas prasidėjo nuo vidinio klausimo – kas aš esu ir ką su didžiule meile galiu duoti kitiems? Ar galiu sukurti kažką ypatingo, kas leistų pažinti save ir keistis į gerąją pusę?

Esu įsitikinęs, kad šis projektas nėra tik mano asmeninių tikslų bei svajonių siekimas. Tai projektas atnešantis labai daug džiaugsmo bei nuostabių išgyvenimų visiems, kas plaukė, ar dar plauks plaustu. Tai nėra mano uždarbio šaltinis, o hobis, laisvalaikis. Tiesiog vienus žavi automobiliai, kitus motociklai, o mane žavi laivai. Beje, kai pastačiau plaustą, mano vyresnis brolis pasakė: „Obuolys nuo obels netoli rieda“. Iš tiesų, mano tėtis buvo jūreivis, bet jis mirė kai man buvo vieneri metai. Matyt, kažkas genuose užkoduota“.

RiverWorld - kruizas Nemunu

Idėja pasigaminti plaustą poilsiui gamtoje su šeima ir draugais Renatui Žylai kilo 2013 metais, tuomet jis sukūrė plausto mini versiją-modelį. Vėliau idėją pradėjo realizuoti – ėmė statyti realaus dydžio plaustą.

„Tai buvo be galo įkvepiantis ir kūrybiškas procesas, net ir dabar man kartais sunku patikėti, kad man pavyko pastatyti šį plaukiantį namą. Plaustas nebuvo mano svajonė – aš paprasčiausiai norėjau paversti savo gyvenimą nuotykiu“, – teigia „Nemo“ vardu pavadinto plausto autorius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt