aA
Progų pabūti dviese gali būti įvairių – pirmieji pasimatymai, vestuvių ar draugystės metinės. Tai gali būti ir paprasčiausiai noras kelioms dienoms pakeisti aplinką, atitrūkti nuo kasdienybės. Idėjų poilsiui dviem taip pat gali būti pačių įvairiausių, tad viskas priklauso tik nuo to, kas jums yra poilsis dviem?
Saugiam pabėgimui dviese Lietuvoje, arba kai norisi alternatyvų įprastai nakvynei viešbutyje
© Asmeninis albumas

Mums poilsis dviese – tai, visų pirma, pabėgimas nuo miesto šurmulio, atitrūkimas nuo rutinos, ramus laikas būnant arčiau gamtos ir, žinoma, kokia jauki vietelė, pagal galimybes esanti atokiau nuo aplinkinių. Šį kartą dalinamės savo patirtimi bei idėjomis poilsiui dviem, kai norisi alternatyvos įprastai nakvynei viešbutyje. Tikimės, kad žemiau aprašyta patirtis padės išsirinkti Jūsų išskirtinės nakvynės idėją. Mūsų atrinktų vietelių sąraše pabėgimui dviese rasite savo jaukiausią nakvynę įsimintinam poilsiui dviem.

Jaukus privatus namelis dviem

Namelis dviem, kaip nakvynės vietos idėja, mūsų vietelių sąraše atsirado, palyginus, neseniai. Tam nemažą įtaką, turbūt, padarė ir tiny house judėjimas, kuris sparčiai populiarėja pasaulyje. Judėjimas tendencijas atnešė ir į Lietuvą bei paskatino mažus namelius statyti ir čia. Verta paminėti, kad šis judėjimas apima ne tik būsto plotą. Jis padeda žmonėms sužinoti apie gyvenimo būdą supaprastinus ir sumažinus vartojimą bei daiktų kiekį, taip prisidėti prie aplinkos išsaugojimo, labiau mėgautis supančia gamta.

Kuo gi ypatingas poilsis dviem, apsistojus mažame namelyje? Tikriausiai, pritarsite mums, kad vien jau mažas pastato plotas, neabejotinai suteikia jaukumo jausmą. Nedidelis namelio plotas, svyruojantis nuo kelių iki keliolikos kvadratinių metrų, rodos, pabrėžia, kad šis namelis, tai jauki vieta būtent dviem. O kur dar labai apgalvotas interjeras, kai viskas tokiame nedideliame plote puikiai pritaikyta komfortiškam poilsiui – optimalus erdvių išplanavimas, laiko bei vidaus baldų parinkimas ir išdėstymas, indų bei įrankių kiekis bei visos kitos detalės. Vis dėlto, ne tik mažas plotas suteikia jaukumo. Ne ką mažiau svarbi ir paties namelio architektūra, kuri neretai sukurta taip, kad mažas namelio plotas nesudarytų per didelio uždarumo jausmo. Vienas labiausiai patinkančių dalykų tokiuose nameliuose asmeniškai mums – tai stogo langai virš lovos, kai atsibudus gali matyti dangų, bei vitrininiai langai, pro kuriuos gera stebėti aplinką, jaukiai įsitaisius namelio viduje.

Išsirinkti mažą jaukų namelį dviem galite paspaudę šią nuorodą.

Saugiam pabėgimui dviese Lietuvoje, arba kai norisi alternatyvų įprastai nakvynei viešbutyje
© Asmeninis albumas

Namelis medyje – poilsis dviem arčiau dangaus

Spėjame, kad išgirdę apie nakvynę namelyje medyje, visų pirma, pagalvosite apie pramogą vaikams, o ne apie nepamirštamą poilsį dviem. Kaip ir nakvynė mažame namelyje, nakvynė medyje esančiame namelyje neabejotinai suteiks tą mažiems nameliams būdingą jaukumo jausmą, tačiau buvimas įlipus į medį tikrai įgaus savotiško žavesio, o daugeliui tokia nakvynė bus nauji pirmi kartai!

Ar saugu, o kaip gi visi patogumai, tikriausiai norisi sužinoti, mąstant apie tokią nakvynę? Puikiai suprantame Jus, tad apie viską nuo pradžių.

Nors nameliai medžiuose paprastai įrengiami kelių metrų aukštyje, vis dėlto, saugumui skiriamas itin didelis dėmesys. Juk nė vienas architektas nenorėtų, kad ten apsistojusiems kažkas nutiktų. Namelio patogumų įrengimas gali būti labai įvairus. Kai kurių namelių medžiuose viduje rasite lovą su patalyne, staliuką, šalia esančią lauko terasą su kėdėmis ir indų rinkinį ryto kavai. WC gali būti išorėje tame pačiame aukštyje ar nusileidus ant žemės. Dušo juose gali ir nebūti, o apsistoti tinkamiausi jie bus šiltuoju metų laiku, paprastai nuo balandžio iki spalio. Tačiau yra ir tokių namelių medžiuose, kuriuose įrengti visi patogumai. Nakvynė juose savo komfortu prilygs nakvynei Jums įprastame namelyje, tik visa tai – medyje.

Nors nameliai medyje gali būti įvairiame aukštyje, skirtingo dydžio ir su įvairiais juose įrengtais patogumais, tikime, kad Jūsų poilsis bus įsimintinas bet kuriuo atveju.

Išsirinkti savo jaukiausią namelį medyje galite paspaudę šią nuorodą.

Saugiam pabėgimui dviese Lietuvoje, arba kai norisi alternatyvų įprastai nakvynei viešbutyje
© Asmeninis albumas

Jūsų viešbutis ant vandens – jachta, dar žinomas kaip poilsis dviem boatcation

Ar yra tekę lankantis užsienyje stebėti jachtose poilsiaujančius atostogautojus, kurie ten pat apsistoja ir nakvynei? Mums tokia nakvynė visuomet atrodydavo labai romantiška. Prieš kelis metus patys išbandę nakvynę jachtoje, vad. boatcation (angl. žodžių junginys boat + vacation), įspūdžiais džiaugiamės iki šiol.

Išskirtinumo tokiam poilsiui suteikia, visų pirma, pati jachta. Juk ji, kaip nakvynės vieta, nepanaši į jokią kitą, o kur dar ir lokacija – ant vandens. Nors ir nepanaši į įprastą, bet ši nakvynės vieta dažniausiai turi visus reikiamus patogumus, kad poilsis dviem būtų komfortiškas. Jose ne tik įrengtos miegamos vietos, staliukai tiek viduje, tiek išorėje. Yra WC, kai kur ir dušai, taip pat dažnai pasirūpinta ir nedidelėmis viryklėmis, mini šaldytuvais ir net geriamu vandeniu – kitaip tariant, tikras asmeninis viešbutis ant vandens!

Išskirtinė vieta suteiks ir išskirtinį poilsį – saulėlydis su vaizdu į kopas bei plačius horizontus virš vandens, romantiška vakarienė ar ryto kava vėjui lengvai glostant plaukus.

Peržiūrėti daugiau informacijos apie boatcation galite paspaudę šią nuorodą.

Saugiam pabėgimui dviese Lietuvoje, arba kai norisi alternatyvų įprastai nakvynei viešbutyje
© Asmeninis albumas

Romantiškiems turistams – daugiau nei palapinės arba dar kitaip glamping

Jei esate gamtos mylėtojai ir poilsis dviem, jums, visų pirma, asocijuojasi su buvimu arčiau gamtos, glamping'o palapinės kaip tik jums. Smagu, kad atsiradus pirmiesiems glamping’ams, idėja išpopuliarėjo, o glamorours + camping variantų atsiranda vis įvairesnių ir įdomesnių.

Palapinė su patogumais, vadinamoji glamping palapinė – tai puikus pasirinkimas, kai norisi, kad poilsis gamtoje būtų suderintas su komfortiška nakvyne. Dieną gamtos ramybe galima mėgautis šalia įrengtoje terasoje, o naktį, patogiai įsitaisius lovoje kaip namie, užsimerkti ir girdėti gamtą.

Jurta – tai šiek tiek Vidurio Azijos Lietuvoje. Nors jurta yra kilnojamas statinys ir savo išvaizda panaši į palapinę, vis dėlto ją galima įrengti taip, kad apsistoti galėsite visus metus, net ir žiemą. Apvali jurtos forma ne veltui – tokiu būdu ji mažiau priešinasi vėjui. Nakvynė jurtoje savo komfortu primins mažą namelį, o jausmu – stovyklavimą Lietuvoje su Vidurio Azijos dvasia.

Nakvynė kupole su tūkstančiu žvaigždžių danguje. Pagalvojus apie nakvynę kupole, galvoje iš karto iškyla vaizdai, kur dykumose esančiose palapinėse pas beduinus nakvynės apsistoja keliautojai. Naktį jie pakelia akis į viršų ir grožisi žvaigždėtu dangumi. Tikra romantika, kuria nuo šiol galima mėgautis ir nekeliaujant į kitą pasaulio kraštą.

Palapinė medyje – taip, perskaitėte teisingai! Nakvynė palapinėje, įrengtoje medyje, abejingų nepaliks. Privatumas, romantika ir nuostabūs saulėlydžiai – garantuoti.

Išsirinkti savo glampingo idėją galite paspaudę šią nuorodą.

Saugiam pabėgimui dviese Lietuvoje, arba kai norisi alternatyvų įprastai nakvynei viešbutyje
© Asmeninis albumas

Jauki moderni sodyba su kubilo ar pirties malonumais

Džiaugiamės, kad pastaruoju metu nakvynė sodyboje įgauna daugiau nei tik vakarėlių prie užstalės dvasią ir tampa puikus pasirinkimas ieškant idėjų ramiam bei jaukiam poilsiui dviem. Išbandę nakvynę įvairiose sodybose, supratome, kad jaukumo jausmą sukurti net ir didesnėje erdvėje gali detalių visuma – modernus pastato įrengimas, židinio ar krosnelės šiluma, vonios kambarys su vonia ar asmeninis kubilas terasoje. Didžiausias tokios nakvynės privalumas asmeniškai mums – tai namų jausmas, kurį sukuria erdvių išplanavimas, bet kartu ir mini atostogų dvasia, kai gali atsipalaiduoti tik tau skirtame kubile ar pirtyje.

Poilsis dviem sodyboje, be abejonės yra vienas iš išskirtinės nakvynės būdų, kurį rekomenduojame ir Jums.

Išsirinkti sodybą savo jaukiam poilsiui galite paspaudę šią nuorodą.

Saugiam pabėgimui dviese Lietuvoje, arba kai norisi alternatyvų įprastai nakvynei viešbutyje
© Asmeninis albumas

Išbandę nakvynę viešbučiuose, mažuose nameliuose, sodybose, glamping'o palapinėse ir ne tik, džiaugiamės, kad poilsis dviem tampa vis įvairesnis, o nakvynės vietų pasirinkimas vis įdomesnis. Linkime ir Jums atrasti, išbandyti naujas nakvynės vietas bei sukaupti naujų išskirtinio poilsio patirčių.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
3.3333

Šauklių riedulyno takas: po tundrą galima pasivaikščioti neišvažiavus iš Lietuvos (1)

Šiaurinėse platumose esanti gamtos zona, kur prasideda amžino įšalo žemė ir nebeauga miškai...

Savaitgalio kelionė į Barstyčius – įgyti naujos energijos ir patirti interaktyvią kelionę (1)

Nuo gegužės 8 dienos Skuodo rajone įsikūrę Barstyčiai atveria duris ir kviečia visus,...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė | D+

Klaipėdos rajonas šiemet kvies poilsio gamtoje mėgėjus: vilios nieko nekainuojančiomis pramogomis po atviru dangumi

Pernai vasarą lietuvių antplūdžiu besidžiaugęs pajūris panašaus scenarijaus tikisi ir šiemet,...

Lietuvos kurortai pristato turizmo sezono naujienas: nuo neregėtų pramogų iki naujų poilsio ir nakvynės vietų (7)

Šiandien Lietuvos kurortai ir kurortinės teritorijos pirmą kartą turizmo sezono naujienas...

Išskirtinė vieta Lietuvoje, kurioje atsiveria kerinti panorama: vaizdas čia tikrai vertas milijono (12)

Vėl visą savaitę stebime savaitgalio orų prognozes, kurios, nors ir miglotai, žadą šiek tiek...

Top naujienos

Narkotikų politiką Lietuvoje užsimojusiai keisti Danielei – tvirtas užnugaris: siūlo ties tuo nesustoti (45)

Įvairios valstybinės institucijos ragina politikus ne tik priimti sprendimus dėl mažo kiekio...

Atsakė, kam, grįžus iš užsienio, saviizoliacija privaloma, o kam ne (79)

Kelionių sezonas skatina žmones domėtis, kam reikėtų izoliuotis, grįžus iš užsienio šalių...

Dėl Izraelio ir palestiniečių – visaverčio karo grėsmė „Hamas“ skelbia paleidęs 15 raketų Izraelio branduolinio reaktoriaus link (22)

Nepaliaujamas raketų leidimas iš Gazos Ruožo ir įsiplieskę susirėmimai tarp žydų ir arabų...

Karbauskis pasišaipė iš Majausko pataisos: aš tai tikrai nebankrutuosiu (262)

Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad būtent jam asmeniškai Seime paruošta pataisa dėl paramos...

Šimonytė – apie karantino laisvinimus: gali atsirasti vietos nebent mažiems pokyčiams Primena: namų ūkių bendravimo draudimas išlieka (248)

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė trečiadienį po Vyriausybės posėdžio surengtoje...

Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai pasipiktino: mums uždrausta gedėti mirusios kolegės (481)

Iš gyvenimo pasitraukusios Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojos darbovietėje jos kolegoms...

Nuo ateinančių mokslo metų mokyklose – hibridinės klasės ir kiti pokyčiai (63)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai ( ŠMSM ) iš Vyriausybės rezervo skirta 9,8 mln. eurų...

Situacija Indijoje vis kraupesnė: COVID-19 aukų kūnai metami tiesiai į upę (119)

Gegužės 10 d. Gangos upės pakrantėje buvo pastebėta dešimtys, kaip įtariama, COVID-19...

Nerimas dėl „Eurovizijos“ dalyvės sveikatos: prastai pasijutusi ukrainietė priversta praleisti repeticiją (6)

Ukrainą „Eurovizijoje“ atstovaujančios grupės „Go_A“ narė Kateryna Pavlenko šįryt...

Atšilę orai padovanojo įspūdingą vaizdą: Burbiškio dvare prasiskleidė tūkstančiai įvairiaspalvių tulpių

Po ilgos tylos ir švenčių sąstingio pagaliau Radviliškio rajone, Burbiškio dvare, vyko koncertas...