Artėjant turistiniam sezonui parodoje naujienas pristatys Lietuvos miestai ir miesteliai. Planuojate kelionę po Lietuvą? Ieškote naujų patirčių? O gal nežinote ko ieškote? Visus atsakymus rasite parodoje. Pristatome gidą po Lietuvos miestų turizmo informacijos centrų stendus ir naujienas, kurias ten rasite.

Biržai

Biržų artėjančio sezono svarbiausios naujienos – Gravitacinis namas ir kanapių labirintas visa tai ir dar daugiau rasite apsilankę Biržų turizmo informacijos centro stende nr. 3.35A.

Lazdijai

Lazdijai į Adventur 2020 ateina su Dzūkiška bičiulių pirtimi. Pristatomos krašto pirtys. Pirtyje atliekamos įvairios procedūros su medumi, gintaru, maltais kaštonais, šokoladu ir kt. Pabuvoję šioje pirtyje sužinosite apie Lietuvišką pirtį su visais jos papročiais ir apeigomis. Pirties užsiėmimus veda šeimininkai – Lietuviškos pirties bičiulių draugijos nariai. Lazdijų pirties stendo numeris: 3.27

Telšiai

Šių metų parodos tema yra sveikatingumo turizmas, Telšiai pristato sveikatingumo turizmo išteklius Telšių r., o vienas iš jų – naujai įsikūręs vandenlenčių parkas PARKAS wake & cable. Naujai įsikūręs vandenlenčių parkas kviečia išbandyti antrą pagal ilgį trasą Lietuvoje, kuri siekia net 287 metrus ir yra puikiai vertinama profesionalių šios sporto šakos atstovų.

Moderni konstrukcija ir sudėtingas trijų lynų mechanizmas suteikia daugiau stabilumo, o naudojami šalmai su įmontuotomis radijo stotelėmis padeda lengviau suprasti čiuožimo vandeniu ypatybes.

Išskirtinumas – parko viena statinio pusė stovi viduryje ežero. Stende lankytojų lauks Žemaitijos ir Telšių miesto simbolis – Meškos! Parodos metu bus vykdomas visuotinis žemaičių surašymas! Stendo nr. 3.43

Meškos skulptūra Telšiuose

Klaipėdos raj.

Klaipėdos rajonas bendrame Klaipėdos krašto stende 3.03 pristatys šio sezono naujienas: iki 2020 m. balandžio mėn. planuojamą įrengti pontoninę prieplauką ant Drevernos upės kranto, nuo kurios turistai bus plukdomi didžiaisiais pramoginiais laivais vandens maršrutu Dreverna – Nemuno delta – Dreverna. Planus šiemet Sveikatos takų sistemą pratęsti šalia Kalotės ežero. Ir pakvies pasivaikščioti Sveikatos takais Karklėje.

Sveikatos takai Karklėje

Norintiems sveikiau ir aktyviau praleisti laiką pajūryje, pabūti gryname ore siūlome pasivaikščioti Sveikatos takais Karklėje. Pajūrio regioniniame parke esančius Sveikatos takus sudaro trys žiediniai takai: Raudonasis – 4 km ,,Karklė“ , Geltonasis- 3,5 km ,,Olandų kepurė“ ir Mėlynasis- 4,5 km ,,Kalotė“. Bendras sveikatos takų ilgis yra 12 km.

Pradėti vaikščioti sveikatos takais galima bet kurioje jums patogioje vietoje. Visi trys sveikatos takai yra žiediniai – tad pasivaikščioję grįšite į tą vietą, nuo kurios pradėjote eiti. Galima pasirinkti vieną iš takų arba eiti visus 12 kilometrų visais takais, kurie yra paženklinti skirtingomis spalvomis. Pradedant eiti sveikatos takais nuo Pajūrio regioninio parko direkcijos aikštelės, takuose jūs rasite lenteles su informacija apie jūsų nueitą atstumą.

Karklė

Praėjus maršrutą visomis trasomis, galima susidaryti pilnesnį įspūdį apie valgomo populiaraus maisto kalorijų vertę. Sveikatos takai puikiai tinkami vaikščioti ir šiaurietiškomis lazdomis. Einant Sveikatos takais galima ne tik pabūti gryname ore, atsipalaiduoti, pasigrožėti unikalia augmenija, bet ir aplankyti Pajūrio regioninio parko lankytinas vietas: Kalotės ežerą, pakrantės artilerijos bateriją Memel-Nord, Kukuliškių piliakalnį, Olando kepurės skardį, senąsias Karklės kapines.

Trakai

Turistų pamėgti, Lietuvos vizitine kortele tapę Trakai per 2020 metus sulauks dar daugiau svečių. Į Trakus vilios ne tik nuostabus kraštovaizdis, Lietuvos valstybės ištakas menanti Trakų pilis, bet ir čia visus metus vyksiantys kultūros renginiai – Trakai paskelbti 2020 metų Lietuvos kultūros sostine.

Kultūros sostine tapusius Trakus pristato kultūros ratilų, kurie ir skleidžia, ir įtraukia į kultūros vyksmą, idėja. Pirmąją parodos dieną, sausio 24d., nuo 10.30 iki 12.00 val. tarptautinės turizmo parodos „ADVENTUR 2020“ atidarymą vainikuos, šventinis koncertas, kurio metu pasirodys „Trakų legendos ir muzika“ ( režisierius Vytautas Mikalauskas ir JUDVI kūrybinė grupė) – pasirodys Trakus reprezentuojantys Lietuvoje ir užsienyje krašto muzikantai ir šokėjai. Trakų stendas (III salė, 3.16).

Rokiškis

Baisiai gražus Rokiškio kraštas, stulbinantis kontrastais ir paradoksais kaip ir šis antoniminių žodžių derinys. Ar žinote kitą kraštą, kuris savo teritorijoje net keturis kartus atkartoja šalies kontūrus? Tai rajono ribos žemėlapyje, sala Dviragio ežere, Apvalaso ežeras ir unikali Lietuvos kontūrus atkartojanti šimtmečio aikštė. Didžiausia krašto upė Nemunėlis – tarsi mažybinis didžiausios Lietuvos upės – Nemuno – atitikmuo, poilsiautojus čia vilioja puiki gamta. Kraštovaizdį puošia daugiau kaip trys šimtai kultūros ir istorijos paminklų. Tai tik kelios užuominos, tinkančios pristatyti šiaurės rytų Lietuvoje, pasienyje su Latvija esantį Rokiškio rajoną.

Keliaudamas keliskart miniatiūrine Lietuvos kopija, kiekvienas ras sau baisiai gražių dalykų. Žvelgiant nuo didingų bažnyčių ir apžvalgos bokštų, atsivers maldos namų ir gamtos dermė. Nustebins kultūros ir istorijos objektų didybė ir atgimimas. Sielas graudins nostalgiškas nykstančių dvarų žavesys. Kūnus užsūpuos ežerų ir upių vingiai, svaigins ekstremalūs nuotykiai.

Gomurį palepins autentiškų ir rafinuotų patiekalų skoniai. Einant piligrimų, istoriniais ir literatūriniais keliais, ištiks emocinis-kultūrinis šokas. Lemiamą akcentą padės čia sutiktų žmonių gyvastis ir nuoširdumas. Norite tai patirti? Maloniai kviečiame – atvykite! Stendo nr. 3.12

Rokiškis opens Centenary Square

Kretinga

Atstatys dvaro rūmų verandą

Ateinančios vasaros pradžioje numatoma baigti istorinės, reprezentacinės Kretingos dvaro rūmų verandos atstatymo darbus. Veranda taps nauja, įvairiems renginiams skirta Kretingos kultūrine erdve, taip pat bus sudarytos geresnės sąlygos į muziejų patekti žmonėms su negalia. Iki turistinio sezono pradžios rajone numatoma įrengti daugiau informacinių ženklų – virš 50 lankytinas vietas žyminčių kelio ženklų, kelias dešimtis kryprodžių, informacinių stendų su žemėlapiais ar turistinių objektų aprašymais bei kt.

Naujas autobuso maršrutas

Nuo šio pirmadienio startavo naujas, Kretingą ir didžiausią rajono turizmo centrą – Žibininkus – sujungęs autobuso maršrutas. Tad nuo šiol rajono gyventojai ir svečiai galės patogiai , 7 kartus per dieną pasiekti Žibininkuose įsikūrusius pramogų ir poilsio kompleksus – „Atostogų parką“, HBH, „BOOM park“ ir „313 cable park“.

Kvies keliauti „Vienuolių takais“

Ateinantį vasaros sezoną Kretinga pristatys dar vieną naujovę – nuo birželio 15-osios iki rugsėjo 15-osios turistai bus kviečiami į nuolatines ekskursijas. Trečiadieniais siūlysime leistis „Vienuolių takais“ ir susipažinti su daugiau negu 400 metų senumo Kretingos pranciškonų vienuolyno bei bažnyčios istorijomis ir paslaptimis.

Ketvirtadieniais kviesime atrasti „Dingusią Kretingą“, o sekmadieniais – prisiminti „Pamirštas dvaro istorijas“. Į naujas ekskursijas – „Paskendusi Kartenos pilis“ bei „Salantų miesto paslaptys“ – vasarą kvies Salantų regioninio parko direkcija.

Pirmosios pažintinės kelionės dalyviai pasiners į Kartenos apylinkių praeitį bei pažins Kartenos piliakalnį. Antrosios – susipažins su Salantų miesto istorine dalimi, išvys šiuo metu žinomą patį storiausią Lietuvoje kaštoną, įmins Salantų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios raidos, Gaidžio kalno koplyčios faktų ir mitų slėpinius.

Kretingos dvaras

Atsinaujinę parkai ir naujos pramogos poilsiautojams

Netoli Darbėnų įsikūrusiame Japoniškame sode šiemet numatoma baigti parko reljefo formavimo darbus, įrengti naujus takus, pavėsines, suoliukus, lankytojus džiugins ir nauji augalai. O už kelių kilometrų esančiame Baltų mitologijos parke lankytojų lauks įvairios pažintinės ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai ir Baltų vienybės dienai skirtas tradicinis renginys. Naujovių poilsiautojams pasiūlys ir Žibininkuose įsikūrę pramogų bei poilsio kompleksai.

Vandenlenčių parke „313 cable park“ ateinantį sezoną veikti pradės naujas dirbtinis ežeras su specialiomis trasomis pradedantiesiems. „Atostogų parkas“ šiemet planuoja atverti naują Nefrito pirtį. Joje vietoje įprastų pirties akmenų bus naudojami tikro nefrito akmenys, o pirties sienos bus įrengtos iš Raudonojo kedro, turinčio natūralių antiseptinių ir dezinfekuojančių savybių. Pramogų kompleksas HBH kvies į žemaitiškų-lietuviškų patiekalų ir HBH bravoro gaminamos produkcijos degustacijas, o pramogų parkas „BOOM park“ rengs į gamtos pažinimą ir fizinį lavinimą orientuotas vaikų stovyklas.

Plungė

Kaip ir kasmet Plungės stende Plungės turizmo informacijos centro darbuotojos su gausiu būriu pagalbininkų parodos lankytojus ragins atvykti į Plungės kraštą, pasakos apie lankytinas vietas, edukacinius užsiėmimus, aktyvias pramogas, dalins informacinius leidinius. Šiais metais pristatysime šias tris naujoves mūsų krašte:

Magiška diena žemaitiškame disneilende „Miško burtai“

Spalio 3 d. Žemaitijos nacionalinio parko širdyje – Plateliuose – trečius metus organizuojamas išskirtinis teatralizuotas festivalis jaunoms šeimoms „Miško burtai“. Platelių dvaro parke su atvykusiais vaikais žais legendų herojai. Jie pakvies į paslaptingą kaukų ir laumių pasaulį, kuriame persipina slėpiningas gamtos pasaulis ir magija. Kasmet festivalis vis labiau auga, pasiūlydamas vis daugiau ir įdomesnių veiklų vaikams, pritraukdamas vis daugiau lankytojų.

Geolobių medžioklė Plungės parke

Plungės r. sav. viešoji biblioteka 2019 m. Plungės parke, tęsdama projektą „Plungės išmanusis parkas“ įkūrė trasą „Geoturas Plungėje“. Ši trasa – pasaulinio „GeoCaching“ žaidimo dalis. Daugiau apie žaidimą – ČIA. Turą Plungės parke sudaro aštuonių lobių slaptavietės. Keturi geolobiai įkurdinti greta kultūrinių pastatų, keturi – šalia gamtos objektų. Lobiautojai, radę visas aštuonias slaptavietes ir surinkę 8 skirtingas medines monetas, kviečiami užsukti į Plungės viešąją biblioteką (Parko g. 7) ir pasiimti monetą keliauninkę (trackable).

Praėjusią vasarą atsirado dar viena unikali pramoga Platelių ežere – plaukimas visiškai skaidria valtimi!

Skaidrių Valčių permatomas dugnas leis išvysti Platelių ežero augmeniją ir įvairiaspalvę gyvūniją. Galima pamatyti ir nuskendusį XV a. istorinį tiltą, ežero dugne besivaidenančią jachtą ir gal net gelmių mergelės skulptūrą.

Raseiniai

Šiemet VšĮ „Atrask Raseinius“ į „Adventur 2020“ veža dvasinės sveikatos idėją ir gyvąją piligrimystę iš Šiluvos. Be šio svarbaus aspekto, parodoje dar pasakosime apie tai, kad Raseinių rajonas turistus 2020 metais sutiks keletu įspūdingų naujovių bei jau pamėgtais tradiciniais, naujas formas įgavusiais ir sustiprėjusiais, renginiais.

Nuo pavasario poeto Maironio memorialinis muziejus visus pasitinka atnaujintomis ir netikėtomis erdvėmis. Vasarą keliautojus džiugins nepamirštamas Liepos 6-sios renginys Molavėnų piliakalnių komplekse. Taip pat liepą Šiluvoje prasidės, Eimunto Nekrošiaus tradicijas tęsianti, teatrų bienalė. Na, o rugpjūtį visą rajoną užlies Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalio garsai. Rudeniop aukščio fanams atsivers garsusis Lyduvėnų geležinkelio tiltas ir Dubysos regioninio parko lankytojų centro ekspozicija. Sezoną vainikuos svarbiausias įvykis – Didieji Šilinių atlaidai, įprasminantys Raseinių rajoną kaip piligrimystės centrą. Aplankykite Raseinius stende nr. 3.1

Raseinių fontanas

Klaipėda

Klaipėdos miesto stende nr. 3.02 rasite visas naujienas apie artėjantį Klaipėdos šviesų festivalį, naujas ekskursijas, lankytinas vietas, didžiausią tarptautinį Europos folkloro kultūros festivalį „Europeade“ ir aišku – Jūros šventę.

Klaipėdos šviesų festivalis 2020

Šeštasis Klaipėdos šviesų festivalis „Atgyja paveikslai“ – 2020 m. vasario 14 – 16 dienomis. Daugiau nei trisdešimt šviesos ir garso instaliacijų tris žiemos vakarus nuo 18 iki 23 val. klaipėdiečius ir miesto svečius kvies mėgautis išskirtiniais reginiais, didžiulio susidomėjimo sulaukusiais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tradiciškai, šviesų festivalio metu vyks Klaipėdos TKIC organizuojamos, specialios, naktinės ekskursijos.

Nauja ekskursija „Paragauk Klaipėdos“

Gastronominis – marinistinis maršrutas sukurtas tiems kas nori ne tik pamatyti, bet ir paragauti. Klausi savęs koks gali būti jos skonis? Saldus ar kartus? Ateik, paragauk ir sužinosi. „Paragauk Klaipėdos…“ – tai kitoks pasivaikščiojimas po Klaipėdos senamiestį. Jo dalyviai aplanko ir sužino daug įdomybių apie miesto marinistinio paveldo objektus - elingą, pasukamą tiltelį, piliavietė, sandėlius, kuriuose kažkada buvo saugomos laivais po pasaulį gabenamos prekės ar laikomos silkės.

Klaipėda

Smiltynėje egzotinių drugelių ekspozicija

Tropinių Smiltynės drugelių namai įsikūrę šalia Smiltynės lankytojų centro. Kerinčio grožio egzotiniai drugeliai, įprastai gyvenantys kitokiomis klimato sąlygomis tolimosiose džiunglėse. Pietų Amerikos, Azijos ir Afrikos drugiai žavės savo spalvomis, sparnus puošiančiais raštais ir lengvu plazdėjimu. „Tropiniai Smiltynės drugeliai“ – tai vieta, kur susipažinsite su drugio gyvenimo ciklu, ne ką mažiau turtingu spalvų nei paties drugio sparnai. Sužinosite apie šio vabzdžio kūno sandarą ir elgesį. Paruošėme Jums informacijos ir apie Lietuvoje bei konkrečiai – Kuršių nerijoje – gyvenančius drugius.

Panevėžys

Panevėžyje daugėja aktyvių pramogų gryname ore! Vasarą veiklą pradėjo vandenlenčių parkas WakePanevėžys, Skaistakalnio parke veikia nuotykių parkas „Orangutanas“, atnaujintame Kultūros ir poilsio parke įrengtos modernios vaikų žaidimo ir sporto aikštelės, vis labiau populiarėjančio diskgolfo trasa, sveikatingumo takas, nauji dviračių takai, džiugina įvairiaspalvis šviečiantis fontanas.

Žiemos pramogomis galima pasimėgauti Ledo arenoje. Panevėžio rajone galima aplankyti Alpakų ūkį (Medikonių k.) ar Pašilių stumbryną (Girelės viensėdis). Stendo numeris 3.15

Jurbarkas

2020 metais Jurbarkas pakvies apsilankyti ten kur prasideda Lietuva, pažinti Jurbarko kraštą keliaujant Karšuvos žiedo maršrutais: Rojaus keliu, Pragaras rojuje, Palei Imsrę, Mituvą ir Nemuną bei Knygnešių takais. „Karšuvos žiedas“, jungia keturių savivaldybių turizmo maršrutus. Parengti devyni įvairaus sudėtingumo maršrutai, kur susiduria trys Lietuvos regionai – Žemaitija, Mažoji Lietuva ir Aukštaitija, kur istorija dvelkia ne tik pilys ir piliakalniai, bet galima patirti daugybę įspūdžių bei sužinoti tai, apie ką net nebūtum pagalvojęs… Visus interaktyviuosius žemėlapius galima rasti internetinėje svetainėje www.karsuvosziedas.lt.

Stacionari orientavimosi trasa

Gruodžio 14 d. Jurbarko orientavimosi sporto klubas „Karšuva“ jurbarkiečiams atidarė naują aktyvaus laisvalaikio pramogą – stacionarią orientavimosi trasą. Organizatoriai supažindino su 15 punktų, kurie randasi Jurbarko Dvaro parke. Nuo šiol visi mėgstantys aktyvų laisvalaikį bet kuriuo metų laiku bei paros metu galės surasti šiuos punktus, daugiausiai radusiems organizatoriai pažadėjo suvenyrines dovanėles.

Kartupėnų piliakalnis

Šalia kelio Jurbarkas – Kaunas, stūkso aukštas Kartupėnų piliakalnis. Kartupėnų piliakalnis, vadinamas Kiaukalniu arba Sargučiu, įrengtas aukštumos kyšulyje, ant Nemuno dešiniojo ir Kartupio upelio kairiojo krantų. Iš vakarų ir šiaurės jį juosia Kartupio upelis, o iš pietų – Nemuno slėnis. Piliakalnio šlaitai statūs, 20 m aukščio.

Dalis istorikų šį piliakalnį sieja su Bisenės pilimi. Bisenės pilis žinoma kaip pirmoji lietuvių pilis, patyrusi Kryžiuočių ordino agresiją. P. Dusburgietis, prūsų metraštininkas, smulkiai fiksavęs Kryžiaus karų laikotarpį, mini, jog 1283 m. prūsų ordino magistras Gerhardas von Quertas perėjo ledu Nemuną ir užpuolė lietuvių pilį. Vieni pilėnai buvo paimti į nelaisvę, kiti išžudyti, o pilį sudegino užpuolę ją sargybos keitimosi metu 1316 m. balandžio 4 d. Apie viską ir dar daugiau – jungtiniame Tauragės, Jurbarko, Šilalės, Pagėgių stende nr. 3.27.

Vilnius

Vilnius kviečia prisijungti prie alternatyvių miesto patirčių studijų. Ar tikrai pažįsti Vilnių? Pasitikrink! Vilnius – magiškos traukos miestas, suburiantis visus čia gyvenančius, kuriančius, dirbančius ir besilankančius. Kiekvienam savaip brangus, savaip artimas ir patrauklus. Atraskime jį tik sau ir pamilkime iš naujo. Neakivaizdinis Vilnius siūlo alternatyvaus miesto pažinimo studijų kryptis kiekvieno pomėgiams. Rinkis dominančią sritį ir išbandyk teminius maršrutus.

Vilniaus miestas yra pilnas miestų. Su savomis tradicijomis, istorijomis, paslaptimis ir keistenybėmis. Pasinėrę į studijas susipažinsite su sostinės rajonais bei juose verdančiu gyvenimu – nuo Markučių kalvų iki Pilaitės tvirtovių, nuo pramoninio Naujamiesčio iki bohemiškojo Užupio ir daugybės kitų.

Vilnius

Miestas pasakoja ne tik savo istoriją. Tai ir valstybės bei kiekvieno mūsų per amžius besitęsiantys naratyvai. Pasirinkę menų studijas galėsite pasivaikščioti po Vilnių lyg galeriją, sužinosite, kokios istorijos slypi po ryškiais potėpiais bei turėsite progą atrasti gražiausius miesto kadrus, susipažinsite su skirtingų laikotarpių Vilniaus veidais – nuo švelnaus klasicistinio iki rūstaus brutalistinio.

Smagiausias patyrimas – per artimą atstumą, prisilietimą, keliamus klausimus ir fantazuojamus atsakymus. Toks yra Vilnius vaikams – tarytum žaidimų aikštelė – skatinantis mažuosius miesto tyrinėtojus pradėti savitą pažintį su miestu. Kas buvo prieš tai, ką mes vadiname didmiesčiu? O kas slypi po juo? Kaip formavosi Vilniaus reljefas bei kokie jau išnykę gyvūnai čia gyveno prieš atsikraustant mums? Tai yra klausimai, į kuriuos atsakymus rasti padės gamtos mokslų studijos. O kokios dar studijos ir staigmenos jūsų laukia pamatysite apsilankę Vilniaus miesto stende 3-je salėje, Nr.3.20

Šiauliai

Šiaulių turizmo informacijos centras į Vilnių atvyksta ne vieni. Kompaniją stende palaikys ir įvairias atrakcijas pristatys Šiaulių „Aušros“ muziejaus ir šokolado fabriko „Rūta“ atstovai. Iš toli šviečiantis ir kviečiantis naujasis Šiaulių miesto stendas pristatys turistines naujoves mieste. Du nauji muziejai – Telefonijos ir Vaistininkystės – duris atvėrė 2019 metais, o naujos arba atnaujintos edukacijos laukia norinčių išmokti ir sužinoti. Išleisti ir geriau miestą pažinti leisiantys leidiniai, žemėlapiai.

Negalintiems gyventi be naujausių technologijų pristatysime ir naujausią produktą – mobiliąją programėlę, kurioje įvairiausia turistinė informacija apie visą Šiaulių regioną. Kadangi šių metų parodos tema sveikatingumo turizmas, Šiaulių stende bus galima pasitikrinti regėjimą. Taip, jūs gerai perskaitėte – ant specialaus plakato sužymėti miesto objektai, kuriuos „nuskaitę“ gausite dalyvio kortelę bei momentinį prizą.

Šiauliai

Užpildę kortelę turėsite galimybę dalyvauti pagrindinio prizo lošime – kelialapyje „Savaitgalis Šiauliuose“. Jį sudaro: nakvynė dviem viešbutyje „Grafaitė“, vakarienė, pramogos virtualios realybės kambaryje „Enter VR“, nemokamas apsilankymas „Rūtos“ šokolado muziejuje bei „Aušros“ muziejaus padaliniuose.

Anykščiai

Anykščiai parodoje pristatys Istorijų dvarelį, Lynų tiltą, Odorata gamtos SPA, Istorinių transporto priemonių ekspoziciją Siauruko muziejuje, Diskgolfą, Garsų terapiją, naują dešiniojo Šventosios kranto sveikatingumo taką ir apžvalgos aikštelę, Labirintų parke – juostelių labirintą, Safari parką. Anykščiai laukia stende nr. 3.33

View from the Lajų Path

Alytus

Alytaus kraštas Lietuvoje garsėja savo nuostabia gamta, ežerais ir kultūros paveldu. Čia kiekvienas atvykęs gali praturtinti savo žinių bagažą, puikiai pailsėti ir pasisemti jėgų. Vertinantiems sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą – Alytaus kraštas suteiks visas galimybės save realizuoti. Alytaus svečiai gali smagiai pasivaikščioti atnaujintu Vidzgirio pažintiniu taku, esančiu botaniniame draustinyje, kuris yra pačiame mieste.

Prie mieste esančių Mažosios ir Didžiosios Dailidės ežerų, kuriuos pamėgę sveikuoliai, nutiesti dviračių ir pėsčiųjų takai, į ežerus veda lieptai. Alytaus Jaunimo parkas pritaikytas ekstremalaus sporto mėgėjams, laisvalaikiui ir ramiam poilsiui. Čia įrengtos vaikų žaidimų, šachmatų, sporto, riedlenčių-riedučių aikštelė, pažymėti dviračių takai, įrengta parkūro aikštelė, riedlenčių parkas bei dvi dviračių kalnelių trasos (angl. „pumptrack“). Viena trasa skirta vaikams ir pradedantiesiems, kita – pagrindinė, didžiausia dviračių kalnelių trasa Lietuvoje. Atsikvėpti ir pabendrauti su šeima ar draugais galima parko grilio zonoje.

Alytus

Kauno raj.

Kauno rajonas siūlo pabėgti nuo miesto šurmulio ir atsikvėpti. Mažiau skubėti. Įkvėpti gaivaus pušynų oro. Patirti keliavimo dviračiu ar laivu džiaugsmą. Pasivaikščioti ramybe dvelkiančioje aplinkoje ar pasimėgauti aktyvaus laisvalaikio pramogomis. Visa tai galite atrasti Kauno rajone. Aplankykite Kauno rajoną stende nr. 3.17

Vilkaviškis

Didžiausia naujiena Vilkaviškio krašte – Vištyčio vėjo malūnas – vienintelis į Kultūros vertybių registrą įrašytas ir paskelbtas saugomu vėjo malūnas su autentiška technologine įranga bei vertingas malūnų architektūros pavyzdys Marijampolės apskrityje. Malūnas buvo pastatytas 1925m., nuo 1978 metų daugiau kaip dešimtmetį malūne veikė etnografinis muziejus, tačiau nuo 1992 metų muziejus buvo uždarytas, eksponatai išvežti į Vilkaviškio krašto muziejų ir taip malūnas stovėjo aukštai iškilęs, tačiau paliktas sunykti.

2015 m. Kultūros paveldo departamento ir asociacijos „Sūduvos kultūros fondas“ lėšomis buvo atlikti malūno architektūros, medienos ir konstrukcijų tyrimai ir jų pagrindu parengtas tvarkybos darbų projektas. 2018 m. Vilkaviškio rajono savivaldybė rado finansinių išteklių malūno nupirkimui, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos skyrė lėšas tvarkybos darbams, gautas iš ES struktūrinių fondų, o Vištyčio regioninio parko direkcija prisiėmė atsakomybę už sutvarkyto vėjo malūno panaudojimą. Buvo pasirašyta trišalė sutartis ir 2019 m. pradžioje pagaliau pradėti malūno tvarkybos darbai. Darbai jau užbaigti, teliko aptarti detales ir planuojama, kad nuo gegužės mėnesio jis jau bus atviras visuomenei.

Vėjo malūnas bus pritaikytas lankymui ne tik kaip muziejus, bet ir kaip apžvalgos bokštas. Užlipus į malūno viršų, atsiveria Vištyčio miestelio ir kraštovaizdžio panorama. Išsaugotame ir restauruotame malūne bus vykdoma kultūrinė veikla, vyks įvairūs kultūros paveldą populiarinantys renginiai. Norintys patekti į Vištyčio vėjo malūną, turės kreiptis į Vištyčio regioninio parko lankytojų centrą.

Šiais metais ADVENTUR tema ir akcentas – sveikatos turizmas. Norime visuomenei plačiau pristatyti Vilkaviškio šiaurietiškojo ėjimo klubą, kuris ne tik skatina judėti smagiai, saugiai ir naudingai, bet tuo pačiu ir keliauti, pažinti, įkvėpti mūsų krašto! Prieš metus pradėjo žygių ciklą, kuris skirtas pažinčiai su Lietuvos-Rusijos pasieniu nuo Vištyčio ežero iki Šešupės, ties Kudirkos Naumiesčiu. Tai ne tik žygiavimas pasieniu, bet jame įpintos ir pažintinės ekskursijos, vietinių gaminių degustacijos, vietų, į kurias vienas keliaudamas nepapulsi, aplankymas…

Tai tik vienas iš daugelio žygių, kuriuos klubas organizuoja Vilkaviškio krašto pažinimui bei sveikatos stiprinimui. Visą informaciją parodos metu mes perteiksime per pagrindinius pojūčius – regą, klausą, skonį ir lytėjimą. Kiekvienas apsilankęs mūsų stende ras sau mielą vietą Vilkaviškio rajone, kur vaizdas užgniaužia kvapą, ausys lyg pačios pradeda krutėti gaudydamos nuostabiausius garsus, skonis pakylėja iki dangaus, o palietus nesinori atsitraukti. Visa tai patyręs žmogus pajus pilnatvę. Prisirps… Galbūt net taip, kaip sirpsta vyšnios Suvalkijoj. Vilkaviškio kraštas stende nr. 3.29A

Vilkaviškis

Joniškis

Joniškio rajonas pristato: Žiemgališkas piknikas: švarios gamtos ir santykių manifestas. Viename originaliausių tiek architektūra, tiek urbanistine raida Lietuvos mažųjų miestų – Žagarės – gamtos puoselėtojų iniciatyvos plinta toli už Joniškio rajono ribų. 2019-ųjų Žagarės regioninio parko pasiūlyta idėja riboti vienkartinių plastikinių indų naudojimą viešuosiuose renginiuose buvo palankiai sutikta Joniškio r. savivaldybės politikų bei visuomenės ir tapo sektinu pavyzdžiu kitiems Lietuvos miestams. Derlinga Šiaurės Lietuvos dalis – Joniškio rajonas, dar vadinamas Žiemgalos grūdų aruodu, žemės ūkio kraštu, nuo seno garsėja pagarba gamtai ir natūraliam gyvenimo būdui.

Joniškis, istorikų tituluojamas lietuviškos Žiemgalos sostine, savo istorijos ištakomis ir ilgiausiai išsaugota senąja baltiška pasaulėžiūra, ir šiandien savo veikla manifestuoja neatsiejamą žmogaus ir gamtos ryšį, kuris puikiai dera prie vis aktualėjančių gamtos ir visuomenės ekologijos principų.

Žiemgališkas piknikas jums siūlo atsiverti natūraliai gamtai, atrasti savo prigimties šerdį, skonėtis lėto laiko prabanga, maloniais pokalbiais ir gardžiu maistu gamtos stichijose. Pavyzdžiui.: iškyla Mūšos tyrelio pelkėje, kurioje įrengtas ilgiausias Lietuvoje medinių lentų takas – jūs patirsite klajonių harmoniją, o natūralių gamtos garsų egzotika atpalaiduos kūną, išgrynins mintis, įkvėps sveiko gyvenimo pokyčiams.

Šių metų Adventur 2020 tema ir kalba apie tai, kad miestų džiunglėse įstrigę žmonės ieško atokvėpio nuo viską gaubiančio triukšmo ir taršos. Joniškiečiai kuria naują laisvalaikio praleidimo tradiciją ne tik draugams, šeimoms, bet ir bendruomenėms. Žiemgališko pikniko esmė – sustoti gamtoje, miesto parke ar tiesiog pievoje, pažinti save, artimą, mus supančią aplinką, dalintis maistu, dėmesiu ir idėjomis. Joniškio krašto stendas: nr. 3.34

Kaunas

2020-aisiais, Kaunas ne tik didina pagreitį ir užtikrintai žygiuoja link 2022-ųjų, kuomet visų akys bus nukreiptos į Kauną – Europos kultūros sostinę – bet ir, kaip ir kiekvienais metais, siūlo susipažinti ir atrasti čia slypinčias #kaunastic patirtis. Tas patirtis, kuomet atvykus pirmą kartą, jautiesi kaip namie. Stendo Nr. 3.22

Kaunas

Kupiškis

Kupiškis pristato Uošvės Liežuvį. Dendroparkas įkurtas saloje Uošvės Liežuvis, IV pagal dydį dirbtiniame vandens telkinyje Lietuvoje, kuris užima 828 ha plotą ir yra 25 km ilgio. Parke daugiau kaip 100 rūšių skirtingų augalų. Pakrantėse įrengtos maudyklos, poilsio aikštelės, laužavietės, pavėsinės, stovėjimo aikštelės. Kasmet čia vyksta įvairios šventės: turizmo sezono atidarymas, tarptautinio triatlono varžybos, marių regata ir kt. Paliežuvauti galite stende nr. 3.42

„Baltų gyvybės medis“

Palanga

Palanga pristato po 30-ties metų sanatorijoje „Gradiali“ atidarytą mineralinio vandens gręžinį kurio gylis – 570 metrų. Bendroji vandens mineralizacija ~20 mg/l. Toks vanduo naudojamas vonioms bei baseine. Gėrimui naudojamas mažos mineralizacijos (4 g/l) mineralinis vanduo. Taip pat Palanga pristato pačiame centre, greta vienos iš populiarų lankytinų Palangos vietų – šokančio – grojančio fontano atsidariusį naują 5* viešbutį „Amsterdam Plaza“. Centrinė lokacija yra labai patogi svečiams, kadangi visi lankytini Palangos objektai lengvai gali būti pasiekti pėsčiomis, įskaitant ir paplūdimius. Daugiau Palangos naujienų stende nr. 3.01A

Tiškevičiaus rūmai Palangoje

Sausio 24-26 dienoms „Litexpo” kongresų ir parodų centre vyksianti tarptautinė turizmo paroda „Adventur 2020” kviečia daugiau sužinoti apie piligrimų kelius, keliones į šventas pasaulio vietas, stovyklas, kuriose galima atstatyti dvasios sveikatą. Kartu su „Litexpo“ ją organizuoja Lietuvos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Turizmo politikos skyrius, VŠĮ „Keliauk Lietuvoje“, Lietuvos turizmo asociacija, Lietuvos turizmo rūmai.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės