Naujasis takas į atodangą driekiasi miškinga stataus šlaito atbraila, tad mėgausitės didingu Neries slėnio vaizdu ir medžių lajomis. Kirsite dabar primirštą istorinę raguvą – kadaise buvusio kelio trasą ir tarpukario fotografų mėgstamą regyklą.

Įpusėjus maršrutą, išryškėja apkasų liekanos, greičiausiai antrojo pasaulinio karo įtvirtinimų pėdsakai. Galiausiai pasieksite statų skardį, vadinamą Baltuoju kalnu. Nuo jo atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Neries vingį ir miškingą kraštovaizdį, kuris turbūt mažai pakito nuo to laiko, kai pro čia traukė kryžiuočių pulkai.

Iš kelių išlikusių kryžiuočių aprašymų žinomi buvę penki keliai, einantys pro Kernavę. Šiuose užrašuose taip pat minimos brastos – seklios vietos upėse, per kurias galima persikelti į kitą krantą – viena iš jų buvo prie Baltojo kalno. Nuo čia galite grįžti Pajautos slėniu ir tarp piliakalnių besidriekiančiais kultūrinio rezervato takais arba toliau mėgautis mišku Kernavės girininkijos įrengtame Baltojo kalno pažintiniame take (3 km ratas).

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės