aA
Vos tik pasirodžius pirmajai pavasario saulei visiems kyla klausimas: „Kur varom?“ Idėjų šiam pavasariui „Keliauk Lietuvoje“ pažėrė tikrai nemažai. Laidoje nacionalinės turizmo skatinimo agentūros atstovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė papasakojo, kokie pavasario maršrutai įdomiausi, ir pristatė naujausius šių metų turistų traukos objektus Lietuvoje.

– Savaitgalio išvykos Lietuvoje pavasarį įgauna pagreitį ir tampa vis populiaresnės. Kokias keliones po savą kraštą labiausiai mėgsta lietuviai? Gal galėtumėte išvardyti naujausius turistų traukos objektus Lietuvoje, kuriuos verta pamatyti šį pavasarį?

– Atlikus vietinio turizmo tyrimą, paaiškėjo, kad lietuviai labiausiai mėgsta leisti laiką gamtoje. Pavasaris – tas metas, kai vėl norime ištrūkti į gamtą, būname pavargę nuo uždarų patalpų. Pažintiniai takai tautiečiams yra viena iš labiausiai patinkančių keliavimo formų, todėl ir šį pavasarį pasitinkame su keliais naujais takais. Vienas jų yra netoli Vilniaus – Neries regioniniame parke. Naujutėliame, 6 kilometrų ilgio Šilėnų pažintiniame take ne tik galima pasivaikščioti ir pasigrožėti gamta, bet ir puikiose informacinėse lentose sužinoti įdomių faktų.

Dar vienas pažintis takas atidarytas Sirvėtos regioniniame parke, prie Kačėniškių piliakalnio. Jis nėra ilgas – 800 metrų, todėl puikiai tiks keliaujant su mažesniais vaikais.

Anykščiai taip pat stengiasi išlaikyti turizmo žvaigždės statusą ir kasmet pateikia naujovių, šie metai – ne išimtis. Norintiems patirti daugiau adrenalino patiks šiame mieste atsiradusi naujiena – ant lynų kabantis tiltas, visai šalia Lajų tako, todėl net jei jau buvote Anykščiuose, šiemet vėl verta sugrįžti.

Kelionės po Lietuvą įgauna pagreitį – naujausi turistų traukos objektai, kuriuos šiemet verta aplankyti
© Deividas Bendžius

– Šiuo metu visame pasaulyje sparčiai populiarėja sveikatinimosi kelionės – ką įdomaus Lietuva turi pasiūlyti, kalbant apie šį segmentą?

– Šiais metais pastebime sveikatos kelionių populiarumo augimą. Tai nėra tik SPA, masažai ir panašūs dalykai. Žmonės daug dirba, nuolat jaučia nerimą ir stresą, todėl keliaudami nori ne tik pamatyti, nusifotografuoti, paragauti, bet ir atrasti savo sveikatos receptą, kurį grįžę namo galėtų pritaikyti kasdienybėje.

Visame pasaulyje populiarėja miško terapija, dar vadinama miško maudynėmis. Jos atsirado Japonijoje, kur dideliuose miestuose gyvenantys žmonės vis labiau pasiilgsta gamtos. Dabar ši tendencija keliauja per visą pasaulį. Mūsų Anykščių šilelis taip pat jau siūlo miško terapiją. Jos metu žmonės tiesiog mėgaujasi miško ramybe, gamtos kvapais, geria arbatą, renka vaistažoles. Tai yra pati tikriausia sveikatingumo kelionių forma.

Šiemet „Keliauk Lietuvoje“ kartu su Europos Komisija išrinko 5 patraukliausias Lietuvos turizmo sveikatos vietoves.

Ekspertų komisija Ignalinos rajone esantį Paliesiaus dvarą su jo teritorijoje veikiančia fizinio krūvio terapijos klinika įvertino už vietos unikalumą ir įsipareigojimą puoselėti socialinį, kultūrinį bei aplinkos tvarumą.

Kelionės po Lietuvą įgauna pagreitį – naujausi turistų traukos objektai, kuriuos šiemet verta aplankyti
© DELFI / Dalia Vaitkutė-Šiaulienė

Tarp konkurso finalininkų pateko ir iš lietuvių literatūros klasikos daugeliui žinomas, unikalia gamta pasižymintis Anykščių šilelis bei penkiais vienuolynais garsėjanti, tyloje ir ramybėje pailsėti kviečianti Kretinga.

Dar viena unikali vieta – Kaišiadorių rajone, Visginų kaime, atokioje vietoje šalia miško, įsikūrusi privatumą užtikrinanti SPA erdvė „Atokampis Boutique SPA & Resort“.

Komisija įvertino ir etnografinę Karklės vietovę Pajūrio regioniniame parke. Tiems, kurie nori įdomių, vaizdingų maršrutų, tiems, kurie mėgsta pasivaikščiojimus gamtoje, čia įrengti skirtingų ilgių sveikatos takai.

Kelionės po Lietuvą įgauna pagreitį – naujausi turistų traukos objektai, kuriuos šiemet verta aplankyti
© Gytis Vidžiūnas

– Keliones po Lietuvą mėgsta ir šeimos su vaikais, todėl išleidote spalvingą knygą vaikams apie keliones Lietuvoje. Papasakokite, kaip ji gimė ir ką joje galima rasti.

– Taip, lietuviai labiausiai mėgsta keliauti šeimomis – nesvarbu, ar dviese, ar su vaikais. Į tokias keliones leidžiasi trečdalis lietuvių. Tai mus paskatino parengti žemėlapį šeimoms, jame yra net 40 idėjų, kur keliauti su vaikais visoje Lietuvoje. Sudarydami šią knygelę, norėjome atsigręžti į kartu su savo atžalomis keliaujančias šeimas.

Knygelėje „Pasaibos kelionė po Lietuvą: ką veikti, kai nežinai, ką veikti?“ pristatomos kelionių vaikams stotelės yra išsibarsčiusios po visą šalį – nuo vieno lankomiausio Lietuvoje Jūrų muziejaus iki Pepės vilaitės Jonavos rajone ir Aukštaitijos „siauruko“ Anykščiuose.

Didelė dalis objektų vienaip ar kitaip susijusi su gyvūnais – tai ir Dubingių žirgynas, ir Varlių namelis Šakių rajone, Pelėdų parkas Vilniaus rajone ir Paukščių kaimas Cijonyse. Dauguma knygelėje pristatomų vietų siūlo mažiesiems pritaikytas edukacijas – Panevėžio gamtos mokykloje vaikai išmoks senųjų piemenų žaidimų, Vinetu kaime – šaudyti iš indėniškos spjaudyklės, o Vaikų literatūros muziejuje – spausdinti mašinėle. Visą knygelę galite rasti ČIA.

Kelionės po Lietuvą įgauna pagreitį – naujausi turistų traukos objektai, kuriuos šiemet verta aplankyti
© DELFI / Domantas Pipas

– Pernai įdomių patirčių ištroškusiems turistams pristatėte Gastorliavimo ir Ledų žemėlapius, šiemet paruošėte Pirčių žemėlapį. Ar didelis žmonių susidomėjimas tokiomis pramogomis?

– Lietuviams pirtis yra ne ką mažiau šventas reikalas nei suomiams, todėl parengėme žemėlapį, kuriame rasite 30 įdomiausių pirčių. Pirtis piramidė, pirtis jurta, pirtis medyje, gelbėtojų stotyje, kapsulėje, malūne, pirtis iš veltinio ar pirtis iš gintaro, apeiginė, indėniška pirtis bei dvaro pirtis – visa tai galima rasti mūsų šalyje.

Tikra lietuviška pirtis yra garinė, o iš kitų pasaulio pirčių ją išskiria pomėgis gausiai vartoti įvairius vaistažolinius augalus.

Ypatinga lietuviškos pirties procedūra – kūno vanojimas beržinėmis, ąžuolinėmis bei kitų medžių vantomis. Pirties dalyviai vanojasi patys, vanoja vieni kitus arba tai daro pirtininkas. Be šios procedūros, populiarus kūno trynimas druska, maltais kaštonais, moliu, medumi, kitomis natūraliomis priemonėmis. Pirčių žemėlapį galite rasti ČIA.

– Kiekvienais metais poilsiaujantys lietuviai ieško, ką nauja pamatyti. Ar galėtumėte išvardyti naujausius turistų traukos objektus Lietuvoje, kurių sulauksime šiemet?

– Šių metų TOP naujovės, kurios bus prieinamos lankytojams:

Lyduvėnų tiltas – aukščiausias tiltas Lietuvoje, kuris iki šiol yra veikiantis, juo važiuoja traukiniai. O šiemet jis bus atvertas lankytojams ir ekskursijų metu bus galima keliauti po tiltu. Žinoma, tai bus galima padaryti tik užsiregistravus ir su gido palyda, nes tai gana pavojinga vieta, tačiau tai tikrai patiks adrenalino mėgėjams.

Lyduvėnų tiltas
Lyduvėnų tiltas
© Deividas Bendžius

Naujasis Rusnės apžvalgos bokštas, iš kurio matysis Ventės ragas ir Kuršių marios. Lietuviai lankytis apžvalgos bokštuose tikrai mėgsta, todėl jie populiarumo nepraranda. Šiuo metu Lietuvoje jų yra apie 30. Pernai Birštone atidarytas aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje, į kurį turistai plūste plūdo. Neabejoju, kad naujasis apžvalgos bokštas Rusnėje taip pat paskatins daugiau lietuvių nuvykti į pamarį.

Nida šį sezoną pradės su ilgai laukta nauja prieplauka. Joje palikta vieta ir laivui „Raketa“, todėl tikimės, kad šiemet šis laivas jau tikrai pradės kursuoti Kaunas–Nida.

Drevernoje pasitiks atnaujintas kempingas, baseinas, laivai, kurie nuolat kursuos į Kuršių neriją ir atgal. Vandens turizmas kasmet pasiūlo vis daugiau naujų maršrutų, manau, šie metai nebus išimtis.

Druskininkuose bus atidarytas pirmasis miego SPA Šiaurės Europoje.

Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė
Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė
© DELFI / Domantas Pipas

Paskutinis mėnesio sekmadienis, kai muziejų lankymas būna nemokamas, padėjo tautiečiams iš naujo atrasti daugybę muziejų.

Lietuvos nacionaliniame muziejuje, XIX a. buvusioje politinių kalinių areštinėje, įrengta labai įdomi, interaktyvi ir įtraukianti ekspozicija, kuri pavadinta „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“. Manau, šią ekspoziciją privalu aplankyti kiekvienam. Didelę parodos eksponatų dalį sudaro Gedimino kalne vykusių archeologinių tyrimų medžiaga ir sukilimą iliustruojantys bei nušviečiantys dokumentai, fotografijos, asmeniniai sukilimo dalyvių daiktai bei kitos sukilimo relikvijos. Ši ekspozicija įtraukia ne tik suaugusius, bet ir vaikus, todėl paskubėkite apsilankyti, nes ji bus atvira tik iki vasaros.

Kauno šeštajame forte, kuris iki šiol buvo uždaras, atsidarys karinės technikos muziejus. Lietuvos gyventojai mėgsta tamsųjį turizmą.

Energetikos ir technikos muziejus šiemet lankytojus pasitinka atsinaujinęs.

Etnokosmologijos muziejus irgi atsinaujino, todėl netrukus duris atvers su nauja modernia ir interaktyvia ekspozicija.

Visą pokalbį žiūrėkite laidoje.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(21 žmogus įvertino)
4.1905

Gražiausių saulėlydžių vietos: keliautojas pasidalino neatrastų Vilniaus apžvalgos aikštelių dešimtuku (4)

Nors judėjimas tarp savivaldybių prieš kelias dienas buvo atlaisvintas, netikėtų ir įdomių...

Saugiam pabėgimui dviese Lietuvoje, arba kai norisi alternatyvų įprastai nakvynei viešbutyje (11)

Progų pabūti dviese gali būti įvairių – pirmieji pasimatymai, vestuvių ar draugystės...

Pakaunės krašte – unikalus gamtos kampelis: turistus traukia egzotiški vaizdai (17)

Jei tektų rinkti egzotiškiausią Lietuvos gamtos kampelį, neabejotinai aukštą vietą užimtų...

Pavėlavote: pažintiniai takai Lietuvoje, kurių nebėra (13)

Kiekvienais metais Lietuvoje įrengiama bent po kelis naujus pažintinius takus. Lankymui atveriami...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė | D+

Įdomiausios nakvynės vietos gamtos apsuptyje: kainos nuo 20 iki 140 eurų (6)

Ir vėl galime nevaržomai keliauti po Lietuvą, todėl viešbučiai ir svečių namai jau džiaugiasi...

Top naujienos

Rusija įrėmė raketas Vakarams į smilkinį: ar gresia naujas karas (1049)

Jau kurį laiką didėja įtampa Ukrainos pasienyje ir neraminančios žinios apie Rusijos karinį...

Rusams uždrausta atostogauti Turkijoje: lietuviams bus daugiau ramybės, gali stipriai nukristi kainos (327)

Turkijos Antalijos regione – gedulo nuotaikos. Nuo balandžio 15 dienos čia nelieka rusų turistų,...

Po sprendimų laisvinti karantiną – eksperto prognozė: 3000 naujų atvejų per parą jau gegužės pradžioje (306)

Tikėtina, kad netrukus Lietuva sugrįš į „juodąją zoną“, o atlaisvinus karantiną jau...

Joana Balčiuvienė | D+

Žmonos smurtas prieš vyrą: tai vyksta dažniau, nei įsivaizduojate (4)

„Tu gal pederastas? Gal tau ant moterų nestovi?“ – šis sutuoktinės klausimas Pauliui (vardas...

Niūrios dienos baigiasi: sinoptikai žada savaitgalį su 19 laipsnių šiluma (2)

Penktadienį Lietuvos orus lems Juodosios jūros ciklono šiaurės vakarinė dalis. Stori debesys...

Į Europos lygos pajėgiausiųjų ketvertą užtikrintai žengė du Anglijos klubai (3)

UEFA Europos lygoje aiškios pusfinalio dalyvės. Jos paaiškėjo ketvirtadienį po atsakomųjų...

Lenkija išsiunčia tris Rusijos diplomatus papildyta (151)

Lenkija ketvirtadienį paskelbė išsiunčianti tris Rusijos diplomatus dėl, anot Varšuvos,...

Sostinės policija skubiai kreipiasi į visuomenę: iš ligoninės išėjo ir dingo vyriškis (10)

Šiandien, ketvirtadienį, apie 15 val., Santariškių g. iš ligoninės išėjo Andrej Bogdanovič...

Sibiro ir blokados užgrūdinta žolininkė: išbandymų nereikia bijoti (5)

„ 7 Ievos namai “, kitaip 7IN įkūrėjai Ieva ir Valdas Jonaičiai turi kažkokio vidinio...

Antony Sguazzin | D+

Ekspertai įspėja dėl pavojaus iš Afrikos: sėdime ant uždelsto veikimo bombos

Tuo metu, kai likęs pasaulis, sparčiai skiepydamasis, tikisi grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo...