aA
Šiuolaikiniai muziejai labai skiriasi nuo ankstesniųjų „eksponatų rankomis neliesti” muziejų. Būdami modernūs, interaktyvūs jie sugeba sudominti ir įtraukti tiek vaiką, tiek suaugusį. Muziejuje įgytos žinios ir laikas praleistas kartu, turbūt geriausia, ką galite padovanoti savo šeimai.
Muziejai Lietuvoje
Muziejai Lietuvoje
© DELFI montažas

Keista, tačiau dažnas mūsų apie Europos ar net pasaulio muziejus žinome daugiau nei apie tuos, kurie įsikūrę visai šalia mūsų, Lietuvoje. Nors Lietuvos turizmo statistika džiugina - kasmet vis daugiau vietinių atranda muziejus, informacijos apie juos vis dar trūksta arba ji tiesiog išbarstyta interneto platybėse. Dėl šios priežasties dažniausiai nepastebėti lieka „mažieji”, bet kaip taisyklė, ypatingai jaukūs ir įdomūs muziejai.

Į „Muziejų gidą” įtraukta 20, mūsų nuomone, įdomiausių ir išskirtiniausių muziejų. Jūsų patogumui gidas padalintas į keturias dalis: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų Lietuvos vietų muziejai.

ĮDOMIAUSI VILNIAUS MUZIEJAI

Energetikos ir technikos muziejus

Energetikos ir technikos muziejus (ETM) įsikūręs pirmojoje Vilniaus centrinėje elektrinėje – industrinio paveldo objekte, kuriame išsaugota autentiška elektrinės įranga, beveik 100 metų vilniečiams gaminusi elektrą ir karštą vandenį. Šiandien muziejus kviečia aplankyti 5 ekspozicijas, dalyvauti edukacinėse programose ir kūrybinėse dirbtuvėse. Ekspozicijoje naudojamos šiuolaikinės technologijos skatina lankytojus būti ne pasyviais stebėtojais, bet aktyviais pažinimo proceso dalyviais.

Interaktyviose mokslo ekspozicijose spalvingi eksponatai iliustruoja įvairius technikos išradimus, demonstruoja fizikinius reiškinius ir procesus, ugdo lankytojų kūrybiškumą ir skatina norą eksperimentuoti bei tyrinėti mus visus supančią aplinką. Interaktyviose ekspozicijose nenuobodžiaus nei vienas!

Rinktinės g. 2, Vilnius

Energetikos ir technikos muziejus
Energetikos ir technikos muziejus
© Organizacijos archyvas


Iliuzijų muziejus

Viliojantis, smagus ir nepaprastai stebinantis. Tai viskas, ką jums reikia žinoti apie šį neįprastą muziejų. Šiame muziejuje kiekvienam apsisuks galva nuo gausybės iliuzijų ir optinių apgaulių. Apsilankius muziejuje gera nuotaika ir puikiai praleistas laikas garantuotas. Be to, muziejus ir labai „fotogeniškas". Čia be jokio „PhotoShop'o" susikursite nuotraukų, kuriomis tikrai nustebinsite savo draugus Facebook'e.

Vokiečių g. 6, Vilnius

A. Grigaliūnienė ir Iliuzijų muziejus „VILNIL” sukvietė šeimas pasižvalgyti po iliuzijų pasaulį
A. Grigaliūnienė ir Iliuzijų muziejus „VILNIL” sukvietė šeimas pasižvalgyti po iliuzijų pasaulį
© Organizatorių archyvas


Valstybės pažinimo centras

Nuolatinė Valstybės pažinimo centro ekspozicija, įsikūrusi trijuose LR Prezidento rūmų aukštuose, supažindina su esminiais valstybės elementais: teritorija, gyventojais, valstybės institucijomis ir jų funkcijomis. Čia kalbama apie pilietybės instituto kitimą ir šiandieninę sampratą, piliečių teises ir pareigas, aktyvų įsitraukimą į valstybės gyvenimą.

Šiuo metu tai bene interaktyviausias muziejus Lietuvoje. Visos ekspozicijos konstravimo principas paremtas grįžtamuoju ryšiu. Centro lankytojai yra ne tik supažindinami su pateikiama informacija, bet ir kviečiami tapti ekspozicijos bendraautoriais ir centro kūrėjais.

Totorių g. 28, Vilnius

Įdomiausi Lietuvos muziejai: ką verta aplankyti?
© DELFI / Mindaugas Ažušilis


MO muziejus

Sukauptą 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų.

Nuo 2018 m. spalio 18 dienos MO tampa gero laisvalaikio vieta. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms.

Pylimo g. 17, Vilnius

MO muziejus, atidarymo MOratonas
MO muziejus, atidarymo MOratonas
© Rytis Šeškaitis


Pinigų muziejus

Čia, per du aukštus išsidėsčiusiose penkiose salėse, lankytojai gali susipažinti su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, Lietuvos pinigais, bankininkystės raida mūsų šalyje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų. Ekspozicijose gausu interaktyvių mokomųjų priemonių, teminių filmų, žaidimų.

Įdomiausi Lietuvos muziejai: ką verta aplankyti?
© DELFI / Tomas Vinickas


Vizualūs Pinigų muziejaus grafiniai sprendimai, meno kūrinių integravimas, įvairios interaktyvios priemonės, vaizdo, garso ir šviesos efektai pasitelkti ne tik sudominti ir suteikti lankytojui žinių, bet ir padėti jas kaupti, įtvirtinti, skatinti gilintis, savarankiškai interpretuoti ir ieškoti atsakymų. Pinigų muziejus pritaikytas neįgaliesiems.

Totorių g. 2/8, Vilnius

Žaislų muziejus

Muziejaus ekspozicijos pradžia skirta seniausiems Lietuvos žaislams. Tai pirmoji vieta Lietuvoje, kur surinkta ir pristatyta visa iš archeologinių tyrimų žinoma medžiaga apie žaislus ir žaidimų inventorių. Čia rasite ne tik naudingos, įdomios ir negirdėtos informacijos, bet ir galėsite iš stalčių išsitraukti žaislų kopijas bei rekonstrukcijas ir čia pat jas išmėginti.

Antroje muziejaus dalyje galite aplankyti keičiamą ekspoziciją „XX a. prisiminimai“, kur rasite daug originalių mūsų tėvų ir senelių žaislų. Jauniesiems lankytojams tikrai bus smagu juos paliesti, o vyresniems - atgaivinti vaikystės prisiminimus.

Barboros Radvilaitės g. 7 / Šiltadaržio g. 2, Vilnius

Žaislų muziejus
Žaislų muziejus
© Asmeninis archyvas


Nacionalinis lankytojų centras

Nacionalinio lankytojų centro ekspozicija – ne tik įdomi turiniu, bet ir stebinanti vizualiais sprendimais. Įėję pasijusite tarsi gamtos apsuptyje: žolynai, paukščiai, žiogai aplinkui, o užvertus galvą – debesys.

Įdomiausi Lietuvos muziejai: ką verta aplankyti?
© Organizatorių nuotr.


Išskirtinė nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų vertė iliustruota ne tik vaizdais, bet ir konkrečiais daiktais. Kino salėje – šikšnosparnių buveinėje, galite žiūrėti filmus, klausytis paslaptingų gamtos garsų. Lankytojams turėtų patikti laboratorinis stalas – klaustukas, kur įvairios gamtos mįslės paaiškinamos filmuotais siužetais.

Antakalnio g. 25, Vilnius

Bažnytinio paveldo muziejus

Ekspozicijoje pristatomi vertingiausi muziejaus eksponatai iš Vilniaus arkivyskupijos šventovių. Ekspozicijos šerdis – Vilniaus katedros lobyno monstrancijos bei relikvijoriai – išraiškingi maldingumo tradicijos liudytojai ir auksakalystės šedevrai.

Stiklo vitrinose išdėlioti puošnūs bažnytinės tekstilės pavyzdžiai, kiti meniški liturginiai reikmenys, dailiųjų amatų dirbiniai lankytojams atveria turtingą Lietuvos Bažnyčios istoriją bei sakralinio meno slėpinius.

Muziejus svarbus ne tik unikalia Lietuvoje ekspozicija, bet ir architektūriniu požiūriu. Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia ir buvęs bernardinių vienuolynas – įspūdingas Renesanso laikų ansamblis.

Šv. Mykolo g. 9, Vilnius

Įdomiausi Lietuvos muziejai: ką verta aplankyti?
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)


Europos centro muziejus

Europos parkas įkurtas skulptoriaus Gintaro Karoso 1991 metais. Modernaus ir šiuolaikinio meno muziejaus po atviru dangumi plotas yra 55 ha. Parko įkūrėjas yra ir specialiai meno kūriniams formuojamo kraštovaizdžio autorius. Europos parką kasmet aplanko nuo 40 000 iki 65 000 žmonių.

Išraiškingas parko reljefas, kalvelės ir lomos, nedideli tvenkiniai kartu su meno kūriniais sudaro nedalomą visumą. Žavi geltonai žydinčios pievos pavasarį ir taurūs spalvų sąskambiai rudenio rūkuose.

Europos parkas įtrauktas į 50-tuką įdomiausių meno vietų pasaulyje, kurios pristatomos Amy Dempsey knygoje Destination Art.

Joneikiškės, Vilniaus r.

Europos parkas
Europos parkas
© DELFI montažas


ĮDOMIAUSI MUZIEJAI KAUNE

Muziejus „Atominis bunkeris“

Tai unikali kolekcija, kurioje paviešinta slapta sekimo įranga ir prietaisai, naudoti NKVD, KGB ir milicijos spec. tarnybose.

Muziejuje gausu nešiojamų slapto radijo ryšio priemonių, radijo siųstuvų ir imtuvų, ryšio blokatorių, pelengatorių, nuotolinio pasiklausymo įrangos, pasiklausymo „blakių“ ir jų aptikimo prietaisų.

Įdomiausi Lietuvos muziejai: ką verta aplankyti?
© DELFI.ee


Muziejuje susipažinsite su izotopais pažymėtų dokumentų, pinigų, žmonių, gyvūnų aptikimo įrangomis ir prietaisais. Turėsite galimybę pamatyti išorinio stebėjimo, naktinio matymo prietaisus, slaptus diktafonus ir magnetofonus, slapto fotografavimo minifotoaparatus, užmaskuotas slaptas video filmavimo kameras. Sužinosite, kokia slapta skanavimo, fotografavimo ir filmavimo technika buvo naudojama dokumentams kopijuoti paslapčia patekus į patalpą.

Raudondvario pl. 164A, Kaunas

Tado Ivanausko zoologijos muziejus

Kauno legenda, buvo įkurtas 1919 liepos 15 d. gamtininko Tado Ivanausko iniciatyva.
Muziejaus ekspozicija išdėstyta per 3 aukštus 6 salėse, 96 stenduose pagal mokslinę sistematiką – nuo primityviausių iki sudėtingiausių organizmų. Eksponuojama daugiau kaip 14 000 eksponatų. Įdomybių čia tikrai ras kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus.

Laisvės alėja 106, Kaunas

Įdomiausi Lietuvos muziejai: ką verta aplankyti?
© Organizatorių archyvas

Velnių muziejus

Vieninteliame pasaulyje Velnių muziejuje saugoma per 3 tūkstančius velniukų – vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūrinių, suvenyrų, kaukių ne tik iš Lietuvos, bet net iš 70 pasaulio šalių. Kasmet jame lankosi tūkstančiai svečių, kuriems itin smalsu patiems pažvelgti į šią paslaptingą mitologinę būtybę. Velnių muziejuje rasite eksponatų, puikiausiai atitinkančių ir Jūsų pačių charakterį. Gyvuoja graži tradicija – svečiai gali muziejui padovanoti velniuką.

V. Putvinskio g. 64, Kaunas

Įdomiausi Lietuvos muziejai: ką verta aplankyti?
© Muziejaus archyvo nuotr.


Vaikų literatūros muziejus

Tikra pasakų šalis tiek mažiesiems lankytojams, tiek suaugusiesiems: čia tėveliai mintimis sugrįš į vaikystę, o vaikams atsivers spalvingos kūrybiniam lavinimui skirtos erdvės! Muziejuje yra įrengtos kūrybinės dirbtuvės, galima atrasti kūrinių instaliacijų, gausu personažų kostiumų, o nuo 2014 m. pradžios atidaryta nauja, moderni ekspozicija.

Muziejuje yra netradicinių kerčių, tinkamų paslapčiai sukurti: pliaukštelėjus delnais užsidegs ir ims keisti šviesas stebuklingas žibintas, apšviečiantis nežinia kur vedančias duris, su girgždesiu atsiveriančias ir kviečiančias „sulįsti“ pro neįprastą trapą į V. Žilinskaitės pasakos „Kelionė į Tandadriką“ scenografinę instaliaciją – kosminį laivą! Į jį galės sulipti penki personažų drabužiais persirengę vaikai ir leistis į kvapą gniaužiančią kosminę kelionę, aplankant net devynias planetas.

K. Donelaičio g. 13, Kaunas

Įdomiausi Lietuvos muziejai: ką verta aplankyti?
© A.Didžgalvio nuotr.


Lietuvos aviacijos muziejus

LAM kolekcijoje beveik 20 tūkstančių eksponatų (tarp jų per 40 skraidymo aparatų), o ekspozicijos plotas siekia 4700 kvadratinių metrų. Didelių gabaritų orlaiviai bei Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technika eksponuojama 2 ha ploto atviroje lauko aikštelėje.

Veiverių g. 132, Kaunas

Atlanto nugalėtojai, išgarsinę Lietuvą – Steponas Darius ir Stasys Girėnas
Atlanto nugalėtojai, išgarsinę Lietuvą – Steponas Darius ir Stasys Girėnas
© Archyvo nuotr.


ĮDOMIAUSI MUZIEJAI KLAIPĖDOJE

Pilies muziejus

Pilies muziejus įsikūręs po žemės pylimu – bastionu esančioje princo Frydricho poternoje, kurioje XVII a. buvo laikoma artilerija. 2006 m. rugpjūčio 1 d. restauruotoje princo Karlo bastiono poternoje buvo atidarytas Pilies muziejaus ekspozicijos tęsinys.

Autentiškoje XVI–XVIII a. poternoje eksponuojami piliavietėje ir senamiestyje rasti archeologiniai radiniai, dokumentai, maketai, rekonstruoti XVII a. kostiumai. Antrojoje ekspozicijos dalyje daugiau dėmesio skiriama Klaipėdos ekonominiam, kultūriniam gyvenimui. Pateikiama daug informacijos apie miestiečių kasdienybę ir kaip ji keitėsi amžių bėgyje. Istorijos įvykius iliustruoja dokumentai, graviūros, fotografijos iš muziejaus rinkinių, Lietuvos, Vokietijos archyvų bei privačių kolekcijų.

Pilies g. 4, Klaipėda

Klaipėdos muziejus
Klaipėdos muziejus
© Shutterstock


Laikrodžių muziejus

Aplankę muziejaus ekspoziciją įsitikinsite, kad skaičiuoti laiką ne taip jau ir paprasta. Kad įvairios tautos jį suprato skirtingai, ir sužinosite, kad vieninga laiko skaičiavimo sistema atsirado tik XIX amžiuje.

Įdomiausi Lietuvos muziejai: ką verta aplankyti?
© DELFI / Rita Gečiūnaitė


Susipažinsite ne tik su saulės, vandens, ugnies, smėlio, mechaninių laikrodžių istorija, bet ir pakeliausite po skirtingas meno epochas. Antrajame muziejaus aukšte įrengtoje ekspozicijoje yra eksponuojami renesanso, baroko, rokoko, klasicizmo, eklektikos stiliaus laikrodžiai. Jūs turėsite galimybę išvysti daugiau negu 400 originalių bei retų laikrodžių, pamatyti, kaip atrodė laikrodininko dirbtuvė renesanso epochoje, pasivaikščioti po unikalų Saulės laikrodžių parką.

Liepų g. 12, Klaipėda

Jūrų muziejus

Muziejaus ekspozicija – tai stebuklingas ir užburiantis vandens gelmių pasaulis, kuriame ne tik įvairiausios žuvys, ruoniai, šiauriniai ir kaliforniniai jūrų liūtai, bet ir įspūdingos laivybos istorijos ekspozicijos. Nuolatiniai muziejaus gyventojai lankytojus stebina ir linksmina išraiškingais pasirodymais. Apsilankę šiame muziejuje atrasite paslaptingą vandenų pasaulį!

Jūrų muziejuje taip pat yra įsikūręs delfinariumas – vienintelis toks visoje rytinėje Baltijos pakrantėje. Jame gyvenantys delfinai – Juodosios jūros afalinos – ne tik džiugina visus savo pasirodymais, bet ir padeda neįgaliems vaikams susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą delfinų terapijos užsiėmimuose.

Smiltynės g. 2, Klaipėda

Atnaujintas Jūrų muziejus
Atnaujintas Jūrų muziejus
© Evaldas Lasys


REKOMENDUOJAMI MUZIEJAI KITUOSE LIETUVOS MIESTUOSE

Katinų muziejus Šiauliuose

Muziejaus lankytojus su džiaugsmu pasitinka visų mylimos katės ir „muziejaus direktoriumi“ vadinamas išdykėlis katinas Perlas. Trijose didžiulėse muziejaus salėse – katinai, katinai, katinai… Jie atkeliavę ne tik iš įvairiausių Lietuvos kampelių, bet ir iš daugelio pasaulio šalių: Anglijos, Australijos, Amerikos, Prancūzijos, Rusijos, Taivanio, Šveicarijos, Portugalijos ir kitų.

Lankytojus pasitinka katinėliai spalvotuose vitražuose, laiptų turėklų ornamentuose, ant šviestuvų, kėdžių esančių muziejaus patalpose. Net laiką rodo laikrodis katinas. Katinėliai sukurti iš porceliano, gintaro, molio, krištolo, metalo, akmens, medžio, kriauklyčių ir kt.

Žuvininkų g. 18, Šiauliai

Katinai laukia Kalėdų
Katinai laukia Kalėdų


Dviračių muziejus Šiauliuose

Muziejaus ekspozicija pasakoja vienos iš seniausių, populiariausių susisiekimo, sporto, ekologiškos transporto priemonės – dviračio – atsiradimo istoriją ir raidą.

Apsilankiusieji muziejuje sužinos ir apie dviratininkus, savo žygiais garsinusius Lietuvos vardą pasaulyje, galės išvysti dar neįprastus, ateities transportu vadinamus velomobilius. Ypatingo dėmesio verti juvelyriški H. Sutkaus pagaminti veikiantys dviračių modeliukai, agentūros „Factum“ pripažinti mažiausiais dviračių modeliais Lietuvoje.

Vilniaus g. 139, Šiauliai

Įdomiausi Lietuvos muziejai: ką verta aplankyti?
© Šiaulių turizmo informacijos centras


„Rūtos" šokolado muziejus Šiauliuose

Muziejaus ekspozicija pristato ne tik įdomią fabriko istoriją, bet ir atveria keturių tūkstantmečių šokolado vartojimo paslaptis ir ypatumus. Muziejuje tampa aišku, kur auga „šokolado medžiai“, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip jo vartojimo tradicijos keitėsi amžiams bėgant. Čia pasakojama apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“.

Muziejuje netrūksta interaktyvių užsiėmimų: čia galima nusifotografuoti ir elektroniniu paštu išsiųsti savo nuotrauką ar sukurtą saldainių popierėlį draugams, pažaisti įvairių žaidimų.

Tilžės g. 133, Šiauliai

„Rūtos“ muziejus
„Rūtos“ muziejus
© Bendrovės archyvas


Šiaulių geležinkelio muziejus

Unikali senovinių garvežių lauko ekspozicija, pažintis su geležinkelio istoriją atspindinčiais eksponatais ir didžiausias vaikų džiaugsmas – geležinkelio maketas su veikiančiais žaisliniais garvežiais – laukia lankytojų Šiaulių geležinkelių muziejuje.

Čia supažindinama su Šiaulių geležinkelių istorija nuo 1871 m., kai buvo pastatyta geležinkelio stotis ir į Šiaulius atvyko pirmasis traukinys. Pagrindinės salės dalyje išdėstyti įrankiai ir prietaisai, kuriais dirbo įvairių profesijų geležinkelininkai: kelininkai, elektrikai, ryšininkai. Supažindinama su įvairių laikotarpių geležinkelininkų uniformomis, jų detalėmis, apdovanojimais. Eksponuojamos ir geležinkelininkų laisvalaikio, kultūrinio gyvenimo, sporto akimirkos.

Dubijos g. 26, Šiauliai

Įdomiausi Lietuvos muziejai: ką verta aplankyti?
© A.Stackevič nuotr.


Eglutės žaisliukų muziejus

Šiuo metu kolekciją sudaro virš 2000 egz. senų eglutės papuošalų ir atributikos. Muziejaus kolekcija nuolat pasipildo naujais eksponatais. Tai unikalus muziejus. Tokio, ar panašaus muziejaus, nėra ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse.

Ekspozicijoje – lietuviški, vokiški, ukrainietiški, lenkiški ir rusiški eglutės žaisliukai bei Kalėdų šventės atributika. Muziejuje vykdomos edukacinės programos: „Pasakiškos Kalėdos“, „Kalėdų Senelis“, „Kalėdų atvirukai“, „Šiaudiniai eglutės žaisliukai".

Nevėžio g. 26A, Miežiškiai, Panevėžio r.

Įdomiausi Lietuvos muziejai: ką verta aplankyti?
© J.Kirkilaitės nuotr.


Niūronyse esantis unikalus Arklio muziejus

Muziejuje kaupiami eksponatai, atspindintys arklio reikšmę lietuvių ūkio ir kultūros istorijoje.

Arklio muziejus/ Muziejaus nuotr.
Arklio muziejus/ Muziejaus nuotr.
© GRYNAS


Aštuoniuose muziejaus pastatuose eksponuojami žemės dirbimo padargai, kalvio įrankiai, senoviniai krepšiai, arklio gadynės transporto priemonės – iš visos Lietuvos surinkti vežimai: bričkelės, lineikos, važeliai; unikalios Jono Gelaževičiaus filatelijos bei tautodailininko Jurgio Kazlausko drožinių kolekcijos, nuotraukos. Šalia muziejaus aukštaičių etnografinėje sodyboje žiemą įgyvendinama edukacinė programa – moksleiviai supažindinami su lietuviškomis tradicijomis, šventėmis.

Klerkamiesčio g. 7, Niūronys, Anykščių r.

Plaktukų muziejus

Linkmenyse yra sukaupta trečia pagal dydį pasaulyje plaktukų ekspozicija. Joje 500 plaktukų ir kitų eksponatų, kuriuos Ignalinos savivaldybei padovanojo Žaneta ir Antanas Kibickai.

Ši kolekcija nuolat papildoma. Čia galima pamatyti nuo mažiausio iki didžiausio plaktuko. Jie atvežti iš įvairių pasaulio kraštų: Maroko, Kenijos, Portugalijos, Aliaskos ir kt. Kiekvienas įrankis turi savo istoriją. Pavyzdžiui, yra specialus plaktukas krabų kiautui sutrupinti…

Tačiau nemažą kolekcijos dalį sudaro mūsų krašto meistrų kalvių, batsiuvių, stalių, medkirčkų įrankiai. Tarp įdomybių atkreipia dėmesį akmens amžiaus skeltuvas, medicinos, kulinarijos, radiotechnikos įrankiai.

Liepų g. 2, Linkmenys, Ignalinos r.

Įdomiausi Lietuvos muziejai: ką verta aplankyti?
© Shutterstock nuotr.
PamatykLietuvoje.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
4.4000

Gražiausių saulėlydžių vietos: keliautojas pasidalino neatrastų Vilniaus apžvalgos aikštelių dešimtuku (3)

Nors judėjimas tarp savivaldybių prieš kelias dienas buvo atlaisvintas, netikėtų ir įdomių...

Saugiam pabėgimui dviese Lietuvoje, arba kai norisi alternatyvų įprastai nakvynei viešbutyje (11)

Progų pabūti dviese gali būti įvairių – pirmieji pasimatymai, vestuvių ar draugystės...

Pakaunės krašte – unikalus gamtos kampelis: turistus traukia egzotiški vaizdai (17)

Jei tektų rinkti egzotiškiausią Lietuvos gamtos kampelį, neabejotinai aukštą vietą užimtų...

Pavėlavote: pažintiniai takai Lietuvoje, kurių nebėra (13)

Kiekvienais metais Lietuvoje įrengiama bent po kelis naujus pažintinius takus. Lankymui atveriami...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė | D+

Įdomiausios nakvynės vietos gamtos apsuptyje: kainos nuo 20 iki 140 eurų (6)

Ir vėl galime nevaržomai keliauti po Lietuvą, todėl viešbučiai ir svečių namai jau džiaugiasi...

Top naujienos

Karantino palengvinimų planą dėliojantys strategai turi ir planą B (94)

Karantino palengvinimo planą dėliojantys sveikatos strategai turi ir planą B. Ypač akylai stebimi...

Kauno miesto savivaldybė krito „nelygioje kovoje su epidemija“ – pateko į juodą zoną (23)

Kauno miestas pagal epidemiologinę situaciją pateko į juodųjų savivaldybių sąrašą, rodo...

Dulkys: iš Danijos gautomis „AstraZeneca“ vakcinomis galėtume pradėti masinį vakcinavimą (184)

Jeigu Danija sutiktų su Lietuva pasidalinti savo nenaudojamomis „AstraZeneca“ („ Vaxzevria...

Nauja tvarka: nuo šiol pirkdami automobilį gausite specialų kodą papildyta (585)

Siekiant galutinį vartotoją apsaugoti nuo galimų apgaulių, kuomet perkama transporto priemonė,...

Liudas Dapkus. Sputnik, Novičiok ir kiti pragaro virtuvės receptai

Jau seniai nebuvo tokios geros progos įsmeigti peilį tarp menčių. Supuvę Vakarai, kaip juos...

Seimas nutarė leisti turint B kategoriją vairuoti ir lengvuosius motociklus, bet su papildomomis sąlygomis (18)

Diskusija, ar vertėtų leisti vairuotojams, turintiems B kategorijos vairuotojo pažymėjimą,...

Šimonytė: Vyriausybė planuoja priimti karantino režimo laisvinimus (88)

Skiepyti jaunesnius asmenis bus leista, kai smarkiai sulėtės senjorų skiepijimo tempas, sako...

Nustatyti 323 britiškosios ir 2 PAR viruso atmainų atvejai: nebe tik Vilnius britiškosios atmainos gniaužtuose (54)

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso...

Žiniasklaida: JAV baudžia Rusiją (316)

Rengdamos sankcijas Rusijai , Jungtinės Valstijos planuoja išsiųsti grupę Vašingtone ir Niujorke...

Lietuva paprašė Danijos pasidalinti „AstraZeneca“ atsargomis (298)

Danijai paskelbus apie sprendimą visiškai šalyje sustabdyti skiepijimą „AstraZeneca“...