Svečių namai – tai nebrangus bendrabučio tipo viešbutis, kuriame svečiai dalinasi bendrais dušais, tualetais, virtuvėmis ir miega bendruose kambariuose. Svečiai gali pasirinkti nakvynę ir privačiuose kambariuose. Daugelis mano, kad tokiose vietose nėra jokių patogumų, daug nešvaros ir netvarkos, labai nesaugu ir tokią nakvynę renkasi tik pinigus taupantys žmonės.
Svečių namai
© DELFI montažas

Norėdami šiuos mitus patvirtinti arba paneigti, DELFI Kelionės apsilankė trijuose skirtingų kainų sostinės svečių namuose – „5 euro hostel Vilnius“, „Downtown forest hostel & camping“, „Pogo hostel“. Aiškinomės, kokios ten nakvynės sąlygos.

Svečiai atvykę į tokią nakvynės vietą gali pasijausti kaip namuose ir gauti visus patogumus: yra internetas, televizija, skalbimo mašinos, džiovyklos, drabužių lyginimui skirtos įrangos, kavos aparatai, bendra virtuvė su visais reikalingais indais ir įrankiais, o kai kuriuose svečių namuose yra net kompiuteriai ir sporto treniruokliai.

Visų trijų aplankytų svečių namų darbuotojai pasakojo, kad vadinamasis hostelis yra bendravimo erdvė – žmonės čia lankosi, nes nori susipažinti su įdomiais žmonėmis iš viso pasaulio. Vakarais visi klientai susirenka bendrojoje zonoje, geria arbatą ir dalinasi savo istorijomis. Gyvendami vieni viešbutyje jie nesutiktų tiek naujų žmonių, o tokios gyvenimo sąlygos žmonėms patinka – iš čia jie išsineša malonių emocijų.

Aplankytų svečių namų atstovai teigė, kad dažniausi tokių nakvynės vietų svečiai yra užsieniečiai. Žmonės atvyksta iš viso pasaulio: Ukrainos, Indijos, Amerikos, Kinijos, Sibiro, Brazilijos ir taip toliau. Administratoriai užsieniečius supažindina su Lietuva ir atlieka „mažąją gido funkciją“. Jie užsieniečiams rekomenduoja kokias lankytinas vietas, restoranus, kavines reiktų aplankyti ir kokį maistą paragauti.

Lietuviai taip pat dažni svečių namų klientai. Jie svečių namus renkasi, kai turi ankstyvą skrydį kitame mieste, kai atvažiuoja norėdami aplankyti Vilnių. Tokias apgyvendinimo paslaugas renkasi ir lietuviai, kurie švenčia bernvakarius ir dalyvauja vestuvėse.

5 euro hostel Vilnius – 5,45 Eur.

Tai patys pigiausi Vilniaus svečių namai įsikūrę kitoje gatvės pusėje prieš autobusų stotį. Su nekantrumu laukėme galimybės pažiūrėti, kokiomis sąlygomis galima apsistoti už tokią mažą kainą.
Viduje jautėsi po visus svečių namus iš virtuvės sklindantis gaminamo maisto kvapas, o užėjus į virtuvę kvapas buvo toks stiprus, kad net įsigėrė į drabužius.

Tačiau aplinka tvarkinga ir švari, kambariuose šilta, kitaip nei kituose svečių namuose yra atskiri moterų ir vyrų tualetai, dušai. Svečių bendrojoje zonoje stovi net sporto treniruoklis. Tiems, kas neieško įmantraus interjero ir nori žemos kainos – ši vieta puikiai tiks.

Svečių namuose yra apie 60 kambarių. Svečiai gali apsigyventi keturviečiuose, aštuonviečiuose ir privačiuose kambariuose. Daugiaviečiuose kambariuose viena vieta kainuoja 5,45 eurų, o privačiame kambaryje – 20 eurų. Be to, visuose kambariuose dėl svečių daiktų saugumo yra rakinamos spintelės.

Kadangi viešbutis yra įsikūręs prie pat stoties, svečių namuose dirbanti moteris pasakojo, kad čia dažnai apsigyvena tie, kurie nesuspėja į traukinį, autobusą. Į šią nebrangią nakvynės vietą atvažiuoja ir įvairios Lietuvoje garsios įmonės, šaškių, imtynių federacijos.

„Žmonės, įmonių grupės į mūsų svečių namus važiuoja daug kartų – jie pas mus visada sugrįžta ir dar rekomenduoja savo draugams. Todėl mūsų užimtumas yra didžiulis“, – sakė darbuotoja.

Ji pasakojo, kad į šiuos svečių namus dažnai užsuka indų tautybės svečiai, kurie sukviečia visus gyventojus paragauti jų tradicinių patiekalų: „Jie atsiveža savo ypatingus prieskonius. Kai pradeda gaminti – pakvimpa visas hostelis.“

Svečių namuose yra sukurtos vidaus taisyklės, kurios riboja alkoholio vartojimą. „Yra buvę atvejų, kai dėl alkoholio padauginusių klientų teko kviesti apsaugą ir išprašyti lauk. Jei svečių namų klientai yra neadekvatūs, trukdo kitų gyventojų ramybę, tada galime paprašyti jų išeiti bet kuriuo paros metu. Tačiau tokių įvykių pasitaiko retai ir čia yra saugu, bendruose kambariuose gyventojai gerai sugyvena“, – pasakojo ji.


Downtown forest hostel & camping – 8 Eur.

Tai yra svečių namai, kempingas ir baras, įsikūręs Užupyje. Didžiajame lauko kiemelyje šiltojo sezono metu organizuojami koncertai, kuriuose pasirodo populiarios muzikos grupės, pasiklausyti jų už 3 eurų mokestį gali ateiti publika iš miesto.

Jau antrus metus šie svečių namai yra išrinkti geriausiais Vilniuje. Jo įkūrėjai sako, kad internete stebi reitingus, pastabas ir stengiasi jas ištaisyti.

Čia klientai gali pasijausti atvykę ne į svečių namus, o į jaukų barą. Įėjus į vidų pasigirsta „old school“ stiliaus muzika, stovi pianinas, šviečia pritemdyta šviesa, viešbučio savininkas siūlo išgerti citrinų sulčių. Svečių namuose esantys interjero dekoras – rankų darbo iš gamtoje rastų medžiagų.
Hostelis orientuojasi daugiausiai į užsieniečius, tačiau padarę barą ir organizuodami koncertus siekiame, kad užsieniečiai čia sutiktų vietinių žmonių ir vyktų kultūros apsikeitimas“, – sakė šios vietos šeimininkas.

Jis džiaugiasi, kad į svečių namus atvažiuoja žmonės iš pačių tolimiausių pasaulio šalių: „Buvo atvykę žmonės net iš Sibiro ir iš Svalbardo – Arkties vandenyne esančios salos“.

Sezono metu vienam žmogui pigiausia nakvynė kainuoja 8 eurai. Už tokią kainą jis gautų vietą keturviečiame arba šešiaviečiame kambaryje. O privatus kambarys kainuoja 36 Eur. Privačiuose kambariuose yra atskiras tualetas ir dušas.

Svečių namuose yra 80 nakvynės vietų ir vasaros metu, pasak įkūrėjo, savaitgaliais būna užimti beveik visi kambariai.

Įkūrėjai pasakojo, kad svečių namuose paprastai yra ramu, žmonės tvarkingi ir policiją teko kviesti per visus įsikūrimo metus tik vieną kartą. „Kažkada buvo atvykusi lenkų grupė ir teko kviesti policiją, nes jie padaugino alkoholio ir nesusitvarkė“, – sakė vyras.

Pogo hostel – 12 Eur

Šie svečių namai yra įsikūrę puikioje vietoje – už kelių metrų nuo jų yra Pilies gatvė, o pro langus matosi Valdovų rūmai. Vos užėjus į vidų pasitinka labai malonus kvapas, kuriuo kvepia visi koridoriai. Interjeras čia modernus ir jaukus. Kambariuose ypatinga tvarka – niekur nematėme nešvaros, net veidrodžių paviršiai buvo puikiai nublizginti.

Šiuose svečių namuose yra keturi šešiaviečiai ir du privatūs kambariai, iš viso – 26 vietos. Privatūs kambariai čia kainuoja nuo 40 iki 50 eurų, šešiaviečiai – nuo 12 iki 15 eurų. Akcijos metu vietą nakvynei galima gauti už 9 eurus.

„Kaina priklauso nuo to, ar tai savaitgalis, ar šventinė diena ir panašiai“, – sakė administratorius.
Administratorius patikino, kad tokį nakvynės būdą renkasi ne tik jaunimas, dažniausiai šioje vietoje apsigyvena žmonės nuo 25 iki 40 metų. Svečiai čia apsistoja daugiausiai 3 naktims.

Pasak darbuotojo, svečių namuose susirenka labai kultūringi ir įvairūs žmonės: nuo direktorių, fizikų, teisininkų, filosofų iki studentų. Daliai šių žmonių pajamos leidžia gyventi brangesniuose viešbučiuose, tačiau ten jiems yra neįdomu. „Pavyzdžiui, vienas svečias man sakė, kad jis galėtų nuomotis kambarį prabangiausiame Vilniaus viešbutyje, bet jam neįdomu vienam sėdėti kambaryje. Jis norėjo atsisėsti vakare bendrojoje zonoje, pasidaryti arbatos ir susipažinti su naujais žmonėmis iš skirtingų šalių. Sutikome ne vieną tokį žmogų“, – atskleidė administratorius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Nieko nekainuojančios pramogos Dzūkijoje: pasiruoškite galvoje netelpantiems įspūdžiams (9)

Neskubėdamas išlipau iš mašinos ir priėjau prie durų. Jos buvo užrakintos. Užrakino tik prieš...

Pažintis su Aukštadvariu: savaitgaliais lankytojų čia niekas nelaukia (13)

Pro kai kurias Lietuvos vietas pravažiuota n kartų, bet taip ir nesustota, tačiau ateina tas...

Ne vieną dešimtmetį trukęs laukimas baigėsi: Kaune lankytojų lauks pirmas atnaujintas parkas (54)

Era, kuomet parkai Kaune buvo užmiršti ir apleisti, pagaliau baigiasi. Po savaitės kauniečiai...

Išskirtinės nakvynės vieta Anykščiuose vilioja ne tik lietuvius, bet ir užsieniečius: toks namelis – vienintelis Baltijos šalyse (109)

Nuo Anykščių centro automobiliu nutolus kelis kilometrus, išsukus iš vaizdingo vingiuojančio...

Laimingas gyvenimas po aukščiausiu Lietuvos tiltu: čia pasijausite tarsi Amerikoje (74)

Jeigu geidžiate Lietuvoje pasijausti kaip Amerikoje – važiuokite į Lyduvėnus. Ten rasite...

Top naujienos

Gedintis tėvas po kraupios avarijos: nusipirkęs naują „Toyota“ tokios baigties nesitikėjau (6)

„Lekiam namo“, – tokia žinute savo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Virginijus...

Mistinis Kelių direkcijos pirkinys už daugiau nei 100 tūkst. eurų, apie kurį ji nedaugžodžiauja (39)

Itin išmani vairuotojų įspėjimo apie laukinius gyvūnus sistema kelyje Rokiškis–Panevėžys...

Net 5,6 tūkst. gyventojų iš „Sodros“ sulaukė nemalonių žinių: pasitikrinkite savo paskyras (25)

„Sodra“ 5,6 tūkst. gyventojų išsiuntė priminimus, jog jiems gali tekti sumokėti privalomojo...

Visuomenės apklausa: juodajame politikų sąraše nauji lyderiai vis dar neaplenkia senojo (28)

Visuomenės veikėjų favoritai nesikeičia: liepos mėnesį šalies gyventojai palankiausiai...

Netikėtai mirusį dėdę palaidojo kaimynas: sukrėsti giminaičiai siekia išsikasti jį atgal (120)

Apie dėdės mirtį sužinojome tik tada, kai jis buvo palaidotas, pasakoja ukmergiškė Milda...

Mokytojams skirta informacija šokiravo žmogaus teisių gynėjus: užkliuvo ir masturbacijos, ir homoseksualumo temos (73)

Žmogaus teisių organizacijų koalicija, vienijanti aštuonias Lietuvoje veikiančias nevyriausybines...

Kas iš tiesų įvyko Lenkijoje: procesas buvo toks slaptas, kad tarpininkauti teko žvalgybos tarnyboms (10)

Neseniai priėmusi prieštaringą įstatymą, pagal kurį draudžiamos bet kokios užuominos į tai,...

Stumbrai pradėjo lipti į „Lifosos“ gipso kalnus (4)

Kėdainių rajone laisvai besiganantys stumbrai kuo toliau, tuo labiau žengia į jiems dar...

Lietuviai ėmė ir pranoko estus: suklusti turi ne tik valdininkai, bet ir šeštokai (59)

„Yandex.Taxi“ atėjimas į Lietuvą ne tik iššaukė audringas reakcijas, bet ir atskleidė...

Prabangus Jazzu butas kol kas neparduotas: rengs atvirų durų dieną ir mažins kainą (143)

Prasidėjus vasarai dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu nusprendė parduoti savo trijų kambarių...