aA
Netveriu džiaugsmu! Pagaliau sužibo viltis, kad jau greitai išsikapstysime iš koroninės peklos, o lėktuvai vėl kils į dangų pilni atostogoms nusiteikusių keliautojų! Tikrai tikiu, kad dažnas mūsų pasvajoja, į kurį pasaulio kraštą lėks, kai tik tai daryti bus saugu ir paprasta, kaip buvo iki šiol. Sakoma, kad roges ruošti reikia vasarą, o vasaros planus – žiemą.
Žaliasis Viduržemio jūros smaragdas – gero oro ir skanaus maisto oazė
© Asmeninis albumas

Paskyrę savaitę ar dvi savo ilgai lauktoms atostogoms, mes tikimės gauti maksimumą: gerą orą, skanų maistą, kokybiškus gėrimus ir aptarnaujantį personalą, kuris, rodos, greičiau už mus pačius supranta, ko mes trokštame čia ir dabar.

Būtent tuo ir garsėja Turkijos kurortai, kur dera paslaugų kainos ir kokybės santykis, oras niekada nenuvilia, o poilsiautojai sugrįžta į savo pamėgtus viešbučius lyg į vasaros rezidencijas – net po kelis kartus per sezoną!

Tad jei dar nesate apsisprendę, kur keliausite, leiskite Jums perteikti savo patirtį ir įspūdžius apie unikalų Turkijos kurortą – Kemerą.

Kemeras – kurortas tarp Tauro kalnų ir Viduržemio jūros

Ryškus vaizdas, kuris visada iškyla prieš akis, pagalvojus apie Kemerą – tai pasakiško grožio kalnai, atimantys žadą net ir patyrusiam keliautojui. Sakyčiau, tai yra pagrindinė priežastis, išskirianti Kemerą iš visų kitų Turkijos kurortų.

Žaliasis Viduržemio jūros smaragdas – gero oro ir skanaus maisto oazė
© Shutterstock

Regis, vos pro kambario langą galima pasiekti visus metus žaliuojančius kalnus, kurių viršūnės neretai pasislepia po debesų apklotu. Tai – Tauro kalnai, besidriekiantys pietine Turkijos dalimi, dėl kurių, vykstantiems link Kemero, reikia pravažiuoti net tris kalnuose įrengtus tunelius! Legenda sako, kad juose gyvena norų fėjos, todėl nepamirškite sugalvoti norų, kai skriesite Kemero link!

Tačiau, pakeliui į Kemerą mus lydi ne tik Tauro kalnai – priešingoje pusėje matome pakrantę skalaujančią Viduržemio jūrą. Ši smaragdinė jūra vasaros sezonu gali įšilti net iki 29 laipsnių, o Antalijos provincijos paplūdimiai yra įvertinti, kaip vieni švariausių ir atitinkantys aukščiausius kokybės kriterijus – gavę Mėlynosios vėliavos sertifikatus, todėl mirkti joje norisi ištisas valandas.

Taip pat didelių bangų Kemero pajūryje tikėtis nevertėtų, kadangi visa pakrantė yra įlankoje ir jūra dažniausiai būna rami lyg ežeras.

Žaliasis Viduržemio jūros smaragdas – gero oro ir skanaus maisto oazė
© Asmeninis albumas

Vis dėlto, jeigu maudynės jūroje jums yra neatsiejama atostogų dalis, būtinai įsigykite maudymosi batus! Kemero pakrantės yra daugiau mažiau akmenuotos, todėl batai vandenyje suteiks jums daug daugiau komforto. Šių batų miesto parduotuvėse yra galybė ir kainuoja jie apie 5-8 eurus.

Tačiau jei akmeningos pakrantės jums nėra prie širdies, pasidomėkite, koks yra jūsų viešbučio paplūdimys. Neretai viešbučiai savo pakrantes užpila smėliu, paversdami jas kuo patrauklesnes savo svečiams.

Kemeras yra nedidelis regionas, priklausantis Antalijos provincijai, nuo kurios nutolęs vos per 42 kilometrus. Iš Antalijos oro uosto pirmieji viešbučiai (Beldibyje) pasiekiami maždaug per 1 valandą, esant palankioms eismo sąlygoms.

Kemero regionui priklauso keletas kitų miestelių, išsidėsčiusių maždaug 30 km spinduliu: Beldibis, Goynukas, (Kemeras), Kirišas, Čamjuva ir Tekirova.

Čia gyvena apie 25,5 tūkstančius gyventojų – panašiai, kaip Utenoje. Na, o visame Kemero regione – šiek tiek daugiau nei 46 tūkstančiai.

Lyginant su Turkija, tai yra tikrai nedaug, kadangi Turkijos populiacija 2020 metais pasiekė net 82 milijonus!

Žaliasis Viduržemio jūros smaragdas – gero oro ir skanaus maisto oazė
© Asmeninis albumas

Kemeras buvo taip pavadintas neatsitiktinai – mat turkiškai kemer reiškia juosta arba diržas. Klausiate, kaip tai susiję? Pažvelgę atidžiau, pastebėtumėte, kad šiuos miestelius iš vienos pusės supa Tauro kalnai, o iš kitos – Viduržemio jūra, todėl Kemeras atrodo, kaip juosta, įsispraudusi tarp šių dviejų gamtos kūrinių.

Kiti sako, kad šis regionas primena Tauro kalnus juosiantį diržą… Kad ir kaip bebūtų, galvą guldau, kad tie, kurie jau lankėsi Kemere, pritartų man, kad čia gamta yra išties unikali. Na, o tie, kurie dar čia nebuvo – kviečiu atvykti ir tuo įsitikinti patiems!

Kemere privaloma paragauti granatų!

Daugybė Turkijos miestų turi savo simbolį, atspindintį tai, kuo šis miestas garsėja – dažniausiai tai yra konkreti produkcija, kuri auginama ar gaminama tame krašte. Kemeras taip pat turi savo simbolį – tai granatas. Granatmedžių yra gausu Kemero gyventojų soduose, net ir viešbučių teritorijose šie medžiai auginami kaip egzotika turistams.

Paragauti granatų galite ir jūs atvykę į Kemerą rudenį, kadangi granatų sezonas prasideda rugsėjo mėnesį. Tuomet, rodos, visi prekystaliai yra nukraunami vien granatais, o tiesiog gatvėje spaudžiamos šviežios granatų sultys, pardavinėjamas granatų vynas ar siūloma įsigyti granatų sirupo, kurio panaudojimas iš dalies yra fantazijos reikalas. Žmonės juo gardina salotas, gamina kompotą ar arbatą, galima marinuoti mėsą.

Žaliasis Viduržemio jūros smaragdas – gero oro ir skanaus maisto oazė
© Asmeninis albumas

Žinoma, čia gausu ir kitokių egzotinių vaisų – ypač daug apelsinų bei mandarinų, kuriais rudenį pakvimpa Kemero gatvės. Todėl atvykus, rekomenduoju būtinai paragauti kuo daugiau šviežių, be galo kvapnių čia auginamų gėrybių.

Trumpai tariant, Kemeras yra nedidelis, jaukus Antalijos provincijos kurortas, garsėjantis jį supančiu kalnų masyvu, nuostabiais, tačiau akmeningais paplūdimiais ir nuo granatų bei apelsinų lūžtančiomis medžių šakomis.

Be viso to, šiame kurorte tikrai yra ką veikti tiek mažiesiems, tiek ieškantiems unikalių patirčių, išrankiausiems keliautojams. Apie vietas, kurias rekomenduoju aplankyti Kemere detaliai papasakosiu kitame įraše.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(26 žmonės įvertino)
3.5000
D+Vaidas Mikaitis

Uždariausios valstybės diktatorius įsigeidė sunaikinti vienintelį patrauklų šalies objektą: ar jam pavyks užverti pragaro prieangį?

Turbūt pastebėjote, jog paskutiniai du mano pasakojimai buvo apie buvusias sovietines centrinės...

D+Dalia Vaitkutė-Šiaulienė

TOP viešbučiai suaugusiems Egipte: kodėl lietuviai juos taip mėgsta ir kas vyksta už jų sienų? (4)

Viešbučiai tik suaugusiems (adults only) daugeliui kelia pikantiškas asociacijas, nors...

Turistų pamėgta šalis panaikino visus ribojimus atvykstantiems turistams – nereikia nei skiepų, nei testų, nei sveikatos formų (18)

Meksika , kuri pandemijos metu pelnė ypatingą turistų populiarumą taikydama bene švelniausius...

D+Vaidas Mikaitis

Po Kazachstaną keliavę lietuviai: anksčiau šio personažo nekentę kazachai keičia nuomonę – sudie, Nazarbajevai, sveikas, Boratai

Sakykite, kokia pirmiausia mintis ateina į galvą išgirdus žodį Kazachstanas ? Kažkiek pasaulio...

Top naujienos

Nausėdos patarėjas: galima vertinti, kad Baltarusija yra okupuojama Rusijos (60)

Rusija iš esmės okupuoja Baltarusiją, ir tai, kas vyksta šiuo metu šioje šalyje labai stipriai...

Propagandinėje Kinijos žiniasklaidoje – pamokymai Lietuvai: nieko tuo neapgausite (61)

Lietuvoje žaidžiant slėpynes dėl Taivaniečių atstovybės pavadinimo kinų kalba keitimo, Kinijos...

Europoje patvirtino pirmą geriamąjį antivirusinį vaistą nuo COVID-19 (2)

Europos Sąjungos vaistų kontrolės tarnyba ketvirtadienį patvirtino bendrovės „ Pfizer “...

Vagys įsisuko į BMW vairuotojų automobilius: nesibodi laužtis net į senesnius modelius, nuostoliai – tūkstantiniai (14)

Pastarosios dienos – liūdnos BMW vairuotojams. Nakčiai palikę savo automobilius daugiabučių...

Po Vokietijos sprendimo – reakcija Ukrainoje: jų elgesys atima žadą Baerbock: kas derasi, tas nešaudo (5)

Kijevo meras Vitalijus Klyčko sukritikavo Vokietijos sprendimą nusiųsti Ukrainos kariškiams 5...

Šimašius prabilo apie pandemijos pabaigą ragina kitas savivaldybes atšaukti perteklinius ribojimus  (143)

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius feisbuke ketvirtadienį svarstė, galbūt jau galime...

Tiesioginė transliacija / Iš esmės: ką Lietuva daro didžiulės saugumo grėsmės akivaizdoje?

Rusijos pajėgos prie Ukrainos yra didžiausia karinės galios koncentracija Europoje nuo Antrojo...

D+Arūnas Spraunius

Nebelabai atsargi Kinijos plėtra: regionus mėgina apimti „kinišku“ būdu ir pašalinti iš svarbiausiųjų žemėlapio Amerikos galią

Gruodžio viduryje Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) nurodė galį pasitraukti iš sandorio su JAV dėl...

Šarūno Barto dukterį pražudęs politiko Kęstučio Daukšio sūnus pasirodė teisme: posėdyje pirmiausiai aptartas vienas klausimas papildyta (63)

Praėjusių metų pavasarį Delfi pranešė apie skaudžią nelaimę kino režisieriaus Šarūno...

Mokykloje – versliukas: mokinių tėvai susirūpino dėl prekybos apatiniu trikotažu (10)

„ Rokiškio Sireną“ užplūdo Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos" padalinio...