aA
Nuotykių troškulys kartais nustelbia net savisaugos instinktą – tuo įsitikino Emilija, vienui viena išvykusi į Braziliją ir jau pirmąją kelionės dieną susidūrusi su snaiperiais, o vėliau susirgusi sunkia liga.
Viena į Braziliją išvykusi jauna lietuvė jau pirmąją naktį susidūrė su snaiperiais, o vėliau susirgo sunkia liga: galvojau, kad namo nebegrįšiu
© Asmeninis albumas

Nepaisydama artimųjų atkalbinėjimų ir nuogąstavimų lietuvė leidosi į svajonių kraštą ir pasidalijo savo įspūdžiais. Per 17 dienų kelionę Emilija troško naujų pažinčių, susipažinti su šalies kultūra ir pamatyti išskirtinių vaizdų. Pasak pašnekovės, visa tai padaryti pavyko su kaupu. Lietuvė netgi dalyvavo garsiajame Rio de Žaneiro karnavale, bet apie viską nuo pradžių.

− Papasakokite, kaip kilo idėja vienai keliauti į Braziliją.

− Sausio pabaigoje lankiausi pas draugus Mauricijuje, tačiau, likus kelioms dienoms iki kelionės namo, supratau, kad noriu dar prasitęsti atostogas. Iš pradžių svarsčiau apie Filipinus, nes ten turiu draugų ir viskas būtų vykę paprasčiau, bet panaršiusi „Skyscanner“ programėlėje radau pigius bilietus į Braziliją. Iškart kilo mintis: „noriu“, o apie pandemiją tuo metu nieko negirdėjau, tik sekiau situaciją Kinijoje.

− Kiek laiko planavote kelionę?

− Vasario pradžioje nusipirkau bilietus iš Milano į Braziliją. Turėjau vos 5 dienas susiplanuoti 16 dienų kelionę! Po viešnagės Brazilijoje, vasario 27 dieną, turėjau skristi į Milaną. Ten planavau pabūti dar 5 dienas, bet koronavirusas sujaukė mano planus.

Kelionės bilietai kainavo 620-650 Eur, o visa kelionė atsiėjo vos 1100 eurų.

Pasirengimas kelionei į Braziliją buvo paprastas: įsigijau kelionės draudimą, konvertavau pinigus, ieškojau nakvynės vietų, domėjausi transporto maršrutais, vietomis, kurias norėčiau aplankyti, artimiausia Lietuvos ambasada, pasidariau paso kopijų.

Norėjau kuo daugiau pamatyti, pakeliauti po Braziliją, todėl nakvynę Rio de Žaneire užsisakiau 5 dienoms su galimybe pratęsti.

Viena į Braziliją išvykusi jauna lietuvė jau pirmąją naktį susidūrė su snaiperiais, o vėliau susirgo sunkia liga: galvojau, kad namo nebegrįšiu
© Asmeninis albumas

− Brazilija nėra laikoma pačia saugiausia šalimi merginai keliauti vienai. Kodėl nusprendėte keliauti viena? Ar jautėtės saugi?

− Prieš išvykstant daug žmonių mane atkalbinėjo nuo šios kelionės. Jie jaudinosi dėl mano saugumo, sakė, kad galiu nebesugrįžti, nes yra girdėję tokių atvejų. Vis dėlto, save laikau gana drąsia, todėl tai buvo tarsi iššūkis.

Be to, esu jau pripratusi keliauti viena ir žinau, kokių taisyklių reikia laikytis keliaujant, bet Brazilija man buvo ypatinga. Vos išlipusi iš lėktuvo, bandžiau per programėlę išsikviesti taksi, bet nepavyko. Tada pradėjau kalbinti žmones ir po 30 minučių pavyko surasti oro uoste dirbantį vaikiną, kuris man iškvietė taksi.

Pavažiavę 10-15 km nuo oro uosto, sustojome kamštyje ir išvydome neįtikėtiną vaizdą – apvirtęs autobusas, o iš visų pusių jį apsupusi policija su snaiperiais. Pasijaučiau kaip kokiame veiksmo filme, negalėjau patikėti, kad tai vyksta vos už kelių metrų nuo manęs. Taksistas pasakojo, kad turistinį autobusą užpuolė vietinė plėšikų gauja ir dabar paleidžia turistus. Tai išgirdusi dar labiau priglaudžiau savo kuprinę ir skaičiavau minutes iki svečių namų. Tuo momentu pasijutau labai nesaugiai.

Neslėpsiu, per visą kelionę mane varžė baimė būti apvogtai, bet viskas baigėsi gerai.
Žinoma, gaila, kad nepavyko padaryti daug nuotraukų, nes buvau perspėta, kad galiu greitai netekti telefono.

Viena į Braziliją išvykusi jauna lietuvė jau pirmąją naktį susidūrė su snaiperiais, o vėliau susirgo sunkia liga: galvojau, kad namo nebegrįšiu
© Asmeninis albumas

− Kokį įspūdį jums paliko vietiniai, su kuriais teko susidurti, bendrauti?

− Vietiniai pasirodė draugiški ir malonūs. Vienintelė problema buvo kalba, nes retas gebėjo kalbėti angliškai. Kavinėse naudojau verbalinę komunikaciją – kūno kalbą. Labiausiai įsiminė situacija, kai klausiau, ar turi vištienos patiekalų, tad teko skleisti vištos garsus ir vizualiai rodyti, kas tai yra. Prajuokinau visą personalą, bet galiausiai jie mane suprato.

Vieną dieną užėjau į sportinių batų parduotuvę, nes manieji jau buvo nudilę. Ten susipažinau su parduotuvės vadovu ir jis ne tik pritaikė nuolaidą mano išsirinktiems batams, bet ir padėjo toliau man planuoti kelionę, įsigyti SIM kortelę. Jis sakė, kad, kai kitą kartą viešėsiu Brazilijoje, galėsiu apsistoti su jo šeima name prie Rio de Žaneiro.

Viena į Braziliją išvykusi jauna lietuvė jau pirmąją naktį susidūrė su snaiperiais, o vėliau susirgo sunkia liga: galvojau, kad namo nebegrįšiu
© Asmeninis albumas

− Kokie iššūkiai pasitiko kelionėje?

− Pirmas 3 dienas Rio de Žaneire buvo labai prastas oras. Lijo, buvo vėjuota, tad veiklos nebuvo daug. 4 dieną, kai reikėjo persikelti į kitą nakvynės vietą, pajutau, kad skauda gerklę, pakilo temperatūra, kosėjau – buvo sunku pajudėti iš lovos. Nuėjau į vaistinę ir ten gavau antibiotikų, kuriuos reikėjo gerti kas 6 valandas. Po dviejų dozių naktį pradėjau vemti, veidas ir liežuvis išbalo. Negalavau visą naktį, o ryte vos pavilkdama kojas nuėjau pas administraciją.

Prašiau, kad iškviestų greitąją pagalbą, bet to padaryti nepavyko, nes tuo metu centre vyko Rio De Žaneiro karnavalas... Administratorė nubėgo į vaistinę, pripirko man vaistų, bet po jų pasidarė dar blogiau. Teko prasitęsti viešnagę viešbutyje iki tol, kol pasidarys geriau.

Pravėmiau 7 dienas, numečiau apie 5-7 kg. Blogiausia, kad negalėjau nieko valgyti, o kaskart, kai atsigerdavau vandens, būdavo dar blogiau. Tuo metu maniau, kad namo nebegrįšiu. Tik dešimtą kelionės dieną atsigavau, sėdau į autobusą ir keliavau į kitą miestelį.

Viena į Braziliją išvykusi jauna lietuvė jau pirmąją naktį susidūrė su snaiperiais, o vėliau susirgo sunkia liga: galvojau, kad namo nebegrįšiu
© Asmeninis albumas

− Šiuo metu Brazilijoje fiksuojama labai daug koronaviruso atvejų. Kokia situacija buvo jūsų kelionės metu?

− Tuomet šalyje nebuvo nė vieno atvejo, todėl grėsmės nejaučiau. Gyvenimas virė, o žmonių buvo labai daug, nes tuo metu vyko Rio De Žaneiro karnavalas.

− Kur nakvojote?

− Nakvojau 4 skirtinguose svečių namuose, kur viename kambaryje miega po 4, o kartais ir 8 žmones. Visuose nakvynės namuose buvo įskaičiuoti pusryčiai (arbata, kava, desertai, vaisiai). Per visą kelionę nakvynei išleidau maždaug 200 eurų.

Viena į Braziliją išvykusi jauna lietuvė jau pirmąją naktį susidūrė su snaiperiais, o vėliau susirgo sunkia liga: galvojau, kad namo nebegrįšiu
© Asmeninis albumas

− Gal aplankėte vietų, kurios būna nepažymėtos jokiuose turistų vadovuose?

− Man labai patiko Parati miestelis, nuo Rio de Žaneiro nutolęs 270 km. Kelias miestelio link vedė per kalnus, tad nuostabūs vaizdai mane pakerėjo. Važiavau apie 5 valandas, bet norėjau, kad kelionė tęstųsi dar ilgiau. Be to, pirmą kartą gyvenime važiavau autobusu, kuriame galima išsitiesti kaip ant minkštos sofos.

Parati miestelis man patiko labiau nei didmiestis. Jis pasirodė mažas ir jaukus, plytomis grįstomis gatvelėmis.

Viena į Braziliją išvykusi jauna lietuvė jau pirmąją naktį susidūrė su snaiperiais, o vėliau susirgo sunkia liga: galvojau, kad namo nebegrįšiu
© Asmeninis albumas

Ten praleidau paskutines 6 dienas kelionės dienas. Susipažinau su vietiniais, kurie mane nemokamai pavežiojo po apylinkes, parodė žemėlapiuose nepažymėtus krioklius, takelius. Žygiavome miškais ir, kas smagiausia, nebuvo jokių uodų ar kitokių didesnių vabalų, visur švaru ir gražu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(159 žmonės įvertino)
3.2453

Kalifornijoje laukiama gamtos stebuklui prilygstančio reiškinio – trumpam atsirandančio „ugnies krioklio“ (5)

Arklio uodega (angl. – Horsetail) pavadintas krioklys Josemičio nacionaliniame parke –...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė | D+

Viena keisčiausių ir mįslingiausių mūsų planetos vietų – paslaptingi apskritimai dykumoje (11)

Kai į kosmosą buvo išsiųsti pirmieji žmonės, Sacharos dykumoje atrasta unikali dykumos...

Griaustinio drakono žemė – viena paslaptingiausių šalių pasaulyje, į kurią turistai įleidžiami tik sumokėję solidžią sumą (15)

Butano karalystė iki šiol yra viena paslaptingiausių šalių pasaulyje. Patekti į Butaną galima...

Vaidas Mikaitis | D+

Dešimtmečiais slėptos šalies kurortai šokiruoja: balto smėlio paplūdimius vietiniai pavertė srutų duobe (8)

Po paskutinio savo teksto apie nuotykius Kirgizijos pasienyje ėmiau svarstyti, kokios gi kitos...

Kaunietis pasiryžo neeilinei kelionei – kops į 13 aktyviausių Čilės ugnikalnių: vienas jų išsiveržė vos prieš mėnesį (206)

Ne aplankytas šalis, o keliones skaičiuojantis kaunietis Aurimas Valujavičius jau pasiruošęs...

Top naujienos

Vieną žiauriausių Kauno nusikaltėlių praeities nuodėmės pasivijo po daugelio metų (19)

Kadaise vienu nuožmiausių Kauno nusikaltėlių, Daškinių gaujos smogiku vadintą Jordį...

Romantiškoje vietoje per karantiną užsisakė greito maisto išsinešti: tai, ką paragavo, buvo verta nuodėmės (30)

Nors nesu greito maisto mėgėja ir jį valgau itin retai, bet nesumeluosiu sakydama, kad kartais...

Juvelyrai skaičiuoja prarastas pajamas: žmonės įprato taupyti, žiedų pardavimai smuko iki 10 kartų (60)

Karantinas juvelyrikos verslui atnešė daug iššūkių, tokių kaip tiekimo sutrikimai, parodų ir...

Vilniuje po Neries ledu dingęs vyras – žinomas dviratininkų treneris (171)

Vilniuje šeštadienį Neries upės ledas neatlaikė augintinio gelbėti puolusios poros. Moteriai...

Ramūnas Bogdanas | D+

Niekšinga bolševikinė tradicija nuodyti valstybės „priešus“ tęsiasi, skiriasi tik mados: aukų sąrašas pildomas

Nuodijimas kaip būdas atsikratyti nepageidaujamu asmeniu žinomas nuo seniausių laikų. Nužudymas...

Kaune BMW nesuvaldęs vyras tapo masinės avarijos kaltininku: apdaužyti šeši automobiliai (20)

Kaune BMW automobilio nesuvaldęs vyras Baltijos ir Naujakurių gatvių sankirtoje užlėkė ant...

Kas taip įsiutino Rusiją: vienas Armėnijos premjero sakinys privedė prie perversmo slenksčio (506)

Pralaimėjimas kare prieš Azerbaidžaną dėl Kalnų Karabacho jau pernai šokiravo ir prislėgė...

Šalis, kurią reikia aplankyti bent du kartus: kelionė po ledo, pūgų ir lavos kraštą (4)

Islandija – tai šalis, kurią, kaip sakoma, reikia aplankyti bent du kartus. Vieną kartą –...

Laisvalaikis – (ne)karantinas. Kokius filmus ir knygas rekomenduoja Gintarė Masteikaitė (8)

Nevyriausybinių scenos meno organizacijų asociacijos vadovė Gintarė Masteikaitė sakė, kad...