Pradėsiu nuo to, kad apie tokį nuotykį svajojau jau seniai, tačiau visada surasdavau pasiteisinimų, kodėl ne šiandien, kodėl ne dabar. Bet galiausiai atėjo diena, kai be jokių išankstinių apmąstymų netgi be jokios nuojautos nusprendžiau, kad po savaitės išeisiu į kelią. Ilgai nesiruošiau, kuo mažiau daiktų, tuo lengvesnė kelionė, kuo mažiau planavimo, tuo daugiau šansų, kad nebus kuo nusivilti.
© Asmeninis archyvas

Taigi, kelionę autostopu pradėjome netoli mano tėvų namų Prienų rajone, Liepos 4 dieną su mintimi, kad pakeleivingais automobiliais nuvažiuosime kiek per 6000 kilometrų. Planuojame keliauti per 10 šalių – Lenkiją, Slovakiją, Vengriją, Kroatiją, Juodkalniją, Bosniją ir Hercogoviną, Serbiją, Bulgariją, Turkiją ir galiausiai Gruziją. Žinoma, jeigu gerai seksis ir patiems patiks, neatmetame galimybės atsidurti ir kituose kraštuose. Labai smagu, kad kelionės neapibrėžėme jokiais laiko rėmais, todėl galime neskubėti ir patikusiose vietose pabūti kiek norisi, manau, tai visos kelionės metu bus milžiniško dydžio pliusas.

Apniukęs dangus nesugebėjo numušti entuziazmo, kuriuo degėme, todėl visai nedvejodami kėlėme nykštį ir gaudėme pirmuosius palankiai į tokius keliautojus žiūrinčius vairuotojus. Lietuvoje užsibūti neteko, bet kaimyninė Lenkija pasitiko smarkiu lietumi ir ne pačiais empatiškiausiais vairuotojais. Aišku, blogi dalykai kažkada baigiasi (kol kas aš ne apie Lenkiją, baigėsi tik lietus). Šiek tiek užstrigome prie Varšuvos, todėl pirmąją naktį teko praleisti be gražaus kraštovaizdžio, apleistame lauke Radom miestelyje. Visa laimė, kad pabudus jau švietė saulė, o mūsų sunkiose kuprinėse yra visko, ko reikia tobulam rytui (KAVOS ir „mini virtuvė“).

Porelės kelionė po Europą: kuo mažiau planavimo, tuo mažiau nusivilimų
© Asmeninis archyvas

Į kelią ėjome vėl pakilios nuotaikos. Lenkijoje jokių tikslų neturėjome, tai vienintelė šalis, kurią tiesiog norėjome pravažiuoti. Antrąją kelionės dieną truputį „užlūžome“ prie Krokuvos, bet Slovakijos sieną pasiekėme, kai dar buvo šviesu.

Nakvynei išsirinkome nuganytą pievą nuošalioje vietoje su vaizdu į kalnus šalia nedidelio miestelio, o gal kaimo Trestena. Iki sutemstant spėjome ne tik įsikurti, bet ir pasigaminti dešrainių su pigia lenkiška dešra. Vos tik susiruošus miegoti prasidėjo audra, smarkus lietus, žaibai, įdomu ar ilgai mus vysis tokie orai. Audrą išgyvenom, ryte vėl švietė saulė, aiškaus plano neturėjome, bet norėjosi judėti gilyn į Slovakiją. Per pirmas dvi kelionės dienas dviese išleidome 12 eurų, sustabdėme 7 automobilius.
Stengsiuosi nuosekliai aprašyti visą kelionę, manau, istorijos vis įdomės.

Netyčia praleista Slovakija ir lūkesčius pranokusi Vengrija

Trečiąją kelionės dieną šiek tiek improvizavome. Pirmas sustojęs vairuotojas – baltarusis, važiuojantis į Juodkalniją, taigi turėjome rinktis ar išlipti kur nors Slovakijoje ir ieškoti įdomių vietų ar „praskipinti“ visą šalį ir išlipti Vengrijoje. Važiuodami dairėmės į susižavėjimą keliančius Tatrus, tačiau galiausiai nusprendėme nuvažiuoti toliau, išlipome Vengrijoje, netoli Budapešto, kur planavome rasti patogią vietą pasistatyti palapinei ir atsibudus anksti rytą pasiekti sostinę, nes pavakary nebuvo nei energijos, nei pakankamai laiko su milžiniškomis kuprinėmis tąsytis po didelį miestą.

Porelės kelionė po Europą: kuo mažiau planavimo, tuo mažiau nusivilimų
© Asmeninis archyvas

Nakvynės paieškos buvo itin sunkios ir varginančios, aplink visur dirbami laukai aptverti tvoromis, kalnai kiek per toli, po ilgų klajonių galiausiai priėjome miškelį ir šalia jo šiokią tokią laukymę su visai neblogu vaizdu. Saulė jau leidosi, o jėgos baiginėjosi, todėl nusprendėme, kad atrasta vieta tobulai tiks nakčiai. Ryte vėl pabudome švieži. Gan greitai pasigavome automobilį į Budapeštą ir mums velniškai pasisekė, nes vairuotojas mus išleido pačiame miesto centre, prisėdome atsigerti kavos ir pasinaudoti nemokamu internetu, patikrinome pigiausius hostelius netoliese vietos, kurioje buvome, radome neblogą variantą centre už 24 eurus dviem ir nusprendėme, kad tai beveik Jackpotas, lauke buvo apie 35 laipsnius karščio, svilino saulė, ant mano kojų jau užsidėjo pirmosios pūslės, reikėjo pasivaikščioti be kuprinių, pasimėgauti dušu ir truputį atsipalaiduoti.

Nepaisant sprendimo paišlaidauti ir bent dieną pabūti buožėmis, maistą kaip ir įprastai gaminomės patys, šį kartą „dujinę“ kūrėmės ne prie palapinės, o kambary, bet vis tiek buvo smagu. Kai užkandę išėjome apžiūrėti miesto, atrodė, kad skraidome, be kuprinių būtume nuėję, kad ir iki pasaulio krašto. Šiek tiek pasivaikščiojome abejose miesto pusėse, pasėdėjome prie Dunojaus, atsigėrėme pigaus, bet skanaus Vengriško vyno. Nebuvome tikri, ar galima vartoti alkoholį viešose vietose, todėl pasiteiravome sutiktų pareigūnų, jie buvo paprasti, cituoju: „Galite gerti, jeigu neatrodysite kaip bomžai, niekas nebaus“.

Porelės kelionė po Europą: kuo mažiau planavimo, tuo mažiau nusivilimų
© Asmeninis archyvas

Nors ir dieną miestas atrodė gražiai ir jautėmės jaukiai, vakare jo dvasią pajutome dar stipriau, ypač sužavėjo grupelė žmonių šokančių argentinietišką tango (žr. video). Taip pat, stebėjome plaukimo čempionato atidarymo ceremonijos repeticiją šalia upės ir „šokančių“ fontanų. Aišku, kaip ir visur, kur keliavome, mūsų nepralenkė lietus, tad turėjau progą pašokti naktiniame Budapešte.

Porelės kelionė po Europą: kuo mažiau planavimo, tuo mažiau nusivilimų
© Asmeninis archyvas

Kad ir kaip reikėjo patogumų, vos pabudus rytą, norėjosi grįžti į kelią. Gan lengvai suradome išvažiavimą iš Budapešto link Balatono ežero, kiek sudėtingiau sekėsi kelyje, nepaisant didelio mašinų srauto, užtrukome pusantros valandos, bet pasirodo, laukti buvo verta – vengrų pora nuvežė mus į kažkada buvusį kempingą, kuris šiuo metu yra apleistas, tačiau įsitaisęs prie pat ežero, tai pasirodė tobulas variantas mums, rami vieta, vanduo, šiluma, nemokama ir pakankamai saugi vieta palapinei. Tokios patys savarankiškai tikrai nebūtume suradę, nes aplink Balatoną išaugę miestai ir miesteliai, kuriuose stipriai juntamas ramybės deficitas.

Taip jau atsitiko, kad netyčia prie Balatono užsibuvome ilgiau nei planavome. Kitą rytą tingiai ruošėmės iškeliauti, dar norėjosi pamirkti vandeny, pasimėgauti ramiu stovyklavimu, kai galiausiai susikrovėme kuprines ir išėjome, netyčia sutikome lenkų porą, kuri keliauja tokiu pačiu būdu. Kaimynai buvo pasimetę ir ieškojo vietos, kur galėtų pasistatyti palapinę netoli ežero, šiuo klausimu mes jiems jau galėjome patarti, tačiau kelią paaiškinti buvo sudėtinga, tad visgi nusprendėme juos palydėti į mūsų buvusią stovyklavietę ir pasilikti dar vieną naktį.

Porelės kelionė po Europą: kuo mažiau planavimo, tuo mažiau nusivilimų
© Asmeninis archyvas

Sau pažadėjome, kad kitą rytą taip „nelaginsim“ ir anksčiau pajudėsim į kelią, juk dar laukia milijonas nuostabių vaizdų, todėl neverta prisirišt prie Balatono. Vakaras buvo visai smagus, gėrėme vyną, kūrenome laužą ir jame kepėme bulves, bendravome ir dalinomės keliavimo autostopu patirtimi, keista, tačiau susidarė įspūdis, kad mūsų požiūris daugeliu klausimų apie keliones stipriai išsiskiria.
Per keturias dienas sustabdėme 3 automobilius ir dviese išleidome apie 50 eurų. Kita stotelė – Kroatija.

http://blogainuojustes.blogspot.lt/

Kelionės Facebook

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuvių šeima vienui viena praleido nakį Afrikos dykumoje: pažadino šnaresys (19)

Lietuvių šeima, keliaujanti po Namibiją, Afriką, jau pirmą dieną išsiaiškino, kad tai labai...

Mitais apipinti Balio paplūdimiai vilioja ir atstumia (14)

Balio salą gaubia daugybė senųjų ir modernių mitų. Vienas garsiausių – kad į šią salą...

Lietuvių kelionė į Iraną: neleidžiama miegoti poromis, o viešbutyje karšta lyg dykumoje (108)

Mūsų šios dienos herojus – dar vienas iš pasaulio blogiukų – Irano Islamo respublika. Iranas...

Į Peru keliavusią lietuvę sužavėjo traukiniuose budintys gydytojai ir ore kabantys viešbučiai (13)

„Kai prieš porą metų „Kino pavasaryje“ publika plojo po nuostabaus filmo „Atrandant...

Į kelionę dviračiu: įdomūs maršrutai aktyvaus laisvalaikio mėgėjams (4)

Nesvarbu, ar pedalus minsite palei ramią upę nuošaliame kaimelyje, ar visu greičiu leisitės nuo...

Top naujienos

Šokiruojantis merginos pagrobimas: gyvą palaidojo po žeme (36)

Barbaros Jane Mackle gyvenimas buvo tikrai kerintis. Daili ir populiari 20 metų mergina buvo Majamyje...

Lietuvos nacionalinės filharmonijos darbuotojų stilius: per koncertus ir po jų – kaip diena ir naktis (2)

DELFI Stilius apsilankė didžiausiame šalies klasikinės muzikos koncertų centre – Lietuvos...

Sostinėje atgimė vienuolyną su skandalais palikęs baras (11)

Praėjusių metų rugpjūtį baro „ 7 fridays “ darbuotojai staiga turėjo susirinkti daiktus ir...

Kitokia pažintis su Berlynu: nuo apleistų CŽV pastatų iki linksmybių šimtamečiame šokių klube

Planuodami atostogas ar trumpas išvykas svetur, dažniausiai renkamės turistų patikrintas,...

Asmens duomenų tvarkymas: kiekvienam interneto vartotojui verta sužinoti, kas keičiasi jau šiandien (60)

Lietuvoje nuo gegužės 25 d. pradedamas taikyti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR) –...

„Žalgiris“ eliminavo boikoto atsisakiusį „Nevėžį“ ir žengė į LKL pusfinalį (27)

Kauno „Žalgiris“ tiesiausiu keliu pateko „Betsafe- LKL “ čempionato pusfinalį....

Jautrus vaizdo įrašas sujaudino tūkstančius: penkiametė autistė ištarė pirmuosius žodžius

Moteriai buvo pasakyta, kad jos dukra, turinti autizmo spektro sutrikimą, niekada nekalbės. Štai...

Susirgę reta liga, turėsite mažai galimybių gauti vaistų: šiauliečiui valstybė atsuko nugarą (111)

„Gyvenome įprastą gyvenimą, abu dirbome, auginome dukras. Vyras buvo stiprus, sveikas žmogus,...

Ko reikia norint internetu pardavinėti maisto produktus

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena ketinantiems pradėti prekiauti maisto...

Vargas poliklinikoje su karščiuojančiu kūdikiu ant rankų: už ką mokame? (58)

Poliklinikoje su karščiuojančiu (39,1) 9 mėnesių kūdikiu užtrukome 3 val. Per visą šį laiką...