Komedijos herojė Merė dievina Nepalą ir tą sužinojęs vienas jos gerbėjų apsimeta Nepalo ekspertu, ne tik jame buvusiu šimtą kartų, bet ir turinčiu ten namą. Aišku, niekur jis nėra buvęs, bet, norėdamas sužavėti Merę, imasi išradingai apsimetinėti. Viso scenarijaus aš, žinoma, čia nepasakosiu, pasižiūrėsite patys, tačiau Nepalo scena man, kaip keliautojui, įstrigo ir tapo motyvacija ta šalimi pasidomėti daugiau.

Nepalas yra Himalajuose įsikūrusi valstybė, labiausiai žinoma dėl jos teritorijoje esančio aukščiausio pasaulio kalno – Everesto. Šis kalnas dar žinomas ir Džomolungmos pavadinimu. Būtent šį pavadinimą man įskiepijo mano Kėdainių mokyklos geografijos mokytojai. Nežinau kodėl, bet pamokose Everesto pavadinimas buvo visiškai ignoruojamas, tad pirmą kartą jį išgirdęs pamaniau, kad mokytojai mane dėl aukščiausio pasaulio kalno maustė.

Priminsiu, tada nebuvo interneto ir vaikui viską išsiaiškinti pačiam nebuvo taip paprasta, kaip dabar. Tik vėliau supratau, kad Džomolungma ir Everestas yra vienas ir tas pats. Džomolungma tibetiečių kalba reiškia Visatos motina, o Everestas buvo anglas, vienas pirmųjų kalno tyrinėtojų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės