Jau 20 metų švedai organizuoja unikalų žiemos nuotykį – ekspediciją „Fjällräven Polar“, vykstančią gerokai virš Arkties rato. 4 dienas ekspedicijos dalyviai šunų kinkiniais čiuožia 300 km per Arkties dykumą, nuo Signaldaleno Atlanto vandenyno pakrantėje per subartikinę tundrą, miega miegmaišiuose po atviru dangumi, gaminasi maistą ir mokosi išgyventi atšiauriomis sąlygomis. Šiemet šį nuotykį stengsis patirti ir lietuvis.
Poliarinė ekspedicija
© Organizatorių nuotr.

Atsiųstame pranešime rašoma, kad išskirtinę ekspediciją jau trečią dešimtmetį organizuoja viena iš Skandinavijoje pirmaujančių lauko drabužių ir įrangos tiekėjų – švedų kompanija „Fjällräven“. Įmonė buvo įkurta mažame šiauriniame Örnsköldsvik miestelyje dar 1960 m. ir nuo pat jos įkūrimo verslas visada buvo vykdomas su meile gamtai ir aistra, kad žmonės galėtų kuo daugiau laiko praleisti lauke.

Dar dešimtojo dešimtmečio pradžioje šios firmos įkūrėjas Åke Nordin sutiko Kentą Fjellborgą, vieną iš pagrindinių Švedijos šunų kinkinių važnyčiotojų. Kentas dalyvavo „Iditarod“ – sunkiausiose pasaulyje šunų lenktynių varžybose atšiaurioje Aliaskos dykumoje, ir tai įkvėpė Åke.

Jie norėjo sukurti ekvivalentą Švedijoje, bet ne tokiems ekspertams kaip Kentas, o paprastiems žmonėms. Po kelerių metų organizavimo, 1997 m., „Fjällräven Polar“ ekspedicija pirmą kartą įvyko Skandinavijos Arkties regione ir sulaukė didelio pasisekimo. Visų pirma pasisekė dėl pirmųjų dalyvių dvasios. Jie įrodė, kad turint daug noro ir ryžto, gaunant deramus ekspertų patarimus, kiekvienas dalyvis gali susidoroti su sudėtingu iššūkiu.

Poliarinė ekspedicija
Poliarinė ekspedicija
© Organizatorių nuotr.

Ši ekspedicija paprastiems žmonėms, neturintiems jokio specialaus pasirengimo, suteikia galimybę sužinoti, kokie fantastiški nuotykiai gali būti patiriami net ir atšiauriausiomis gamtos sąlygomis. Ekspedicijos metu greta nuolat būna ekspertų, padedančių dalyviams susidoroti su situacijomis, kuriose jie neturi patirties. Šios ekspedicijos idėja – parodyti, kad kiekvienas gali dalyvauti nuostabiame nuotykyje, jei tik yra tinkamai pasirengęs ir gerai pasiruošęs.

Galite pamatyti vaizdo įrašą iš šių metų ekspedicijos:

Per daugelį metų ekspedicijų dalyviams teko susidurti su įvairiais sunkumais – nuo pūgų ir -30 ° C temperatūros iki gražių, saulėje išsigulėjusių balto sniego peizažų. Keletui laimingų žmonių „Fjällräven Polar“ kasmet siūlo neeilinę progą išbandyti savo galimybes, dalyvaujant unikaliame gyvenimo nuotykyje. Tuo tarpu „Fjällräven“ kompanijai šios ekspedicijos yra puiki proga išbandyti savo siūlomus drabužius, palapines ir kitą įrangą aplinkoje, kurioje jie buvo gaminami: laukinėje Skandinavijos šiaurėje.

Poliarinė ekspedicija
Poliarinė ekspedicija
© Organizatorių nuotr.

2018 metų ekspedicija vyks balandžio 9–14 dienomis. Ekspedicijoje dalyvaus 20 dalyvių, kurių pusė atrenkami balsavimo būdu, o kita pusė atrenkama komisijos. Dalyviai – iš viso pasaulio, tačiau yra suskirstyti į 10 grupių: šiauriniai rytai, šiauriniai vakarai, viduržemis, DB/ Beneliukso šalys, VAŠ (Vokietija, Austrija, Šveicarija), Vidurio Europa, Azija, Okeanija, Šiaurės Amerika, kitos šalys. Lietuva patenka į šiaurinių rytų grupę, kurioje varžosi dalyviai iš Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos.

Per 20 metų į ekspedicijas nebuvo atrinktas nė vienas dalyvis iš Lietuvos. Kadangi ekspedicijos išlaidas dengia pati šį nuotykį organizuojanti kompanija, konkurencija tarp dalyvių labai intensyvi ir patekti tarp laimingųjų stengiasi daug kas. Didžiuliu noru ir aistra kitais metais ekspedicijoje atstovauti Lietuvai dega ir „Neringa FM“ muzikos redaktorius bei kelionių organizatorius Adomas Pėkis. Kasmet po skirtingas šalis keliaujantis ir pats keliones kitiems organizuojantis vyras neslepia entuziazmo: „Myliu keliones, gyvenu nuo kelionės iki kelionės, ir nesvarbu, ar tai būtų kelionė autobusu iš vieno kaimo į kitą, ar žygis pėsčiomis, ar dviračiu, ar ilga kelionė lėktuvu tarp žemynų – man jos visos įdomios. Naujos vietos, pažįstami, nuotykiai, aistra, atradimai, smalsumas, susižavėjimas – tai tik keletas žodžių, kurie apibūdina fantastiškus jausmus, patiriamus keliaujant. Kiekviena kelionė mums duoda pamokų, plečia pasaulėžiūrą ir požiūrį į gyvenimą, taip pat puoselėja pagarbą mūsų planetai Žemei.

Tiesa, ši kelionė – tai kai kas daugiau ir ji mane stipriai vilioja. Visad mėgau iššūkius, paslaptingas vietas, ne itin komfortišką laikiną pasibuvimą, siekiant išbandyti savo ribas, išmokti prisitaikyti prie aplinkos ir kartu suprasti, kokiomis geromis sąlygomis gyveni namuose – šilta, gera, aplink mylimi žmonės. Šiuos jausmus reikia puoselėti, o eidamas sunkiu žygiu arba gulėdamas miegmaišyje, kai spaudžia 15 laipsnių šaltukas, turi puikią progą tai suprasti, įvertinti ir branginti.“

Poliarinė ekspedicija
Poliarinė ekspedicija
© Organizatorių nuotr.

Išsiųsti Adomą kitąmet atstovauti Lietuvai šioje ekspedicijoje galima balsuojant jos internetiniame puslapyje. Dabar jam kaip niekad reikalinga jūsų parama, nes reikia aplenkti 4 kartus daugiau balsų surinkusius suomius.

Skirti savo balsą šiam keliauninkui galite paspaudę šią nuorodą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tomas Janonis. Seime bręsta labai pavojingas planas (9)

Valstietiška Seimo dauguma susidūrė su rimtu išbandymu. Žvejai verslininkai turi planų po...

Į Lietuvą žengia vienas didžiausių Lenkijos kelionių organizatorių (127)

Daugumą poilsinių kelionių per daugelį pastarųjų metų Lietuvos gyventojai tiesiogiai ar...

Valionis: Lietuva sulaužė Latvijai duotą pažadą ir ilgam sugadino santykius (66)

Lietuva buvo pažadėjusi Latvijai paremti jos siekį šalia Rygos statyti suskystintų gamtinių...

Po nesėkmių Sirijoje Rusija sugalvojo naują planą (98)

Rusijos generalinis štabas įsakė Rusijos ginkluotųjų pajėgų kariams pasirūpinti, kad dviejų...

Karbauskis dėl „Pirmosios kavos“ ir „TV Play“ kreipėsi į Europos kovos su sukčiavimu tarnybą (439)

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į...

„Sodros“ grindų efektas: kai kurių paslaugų kainos gali augti (137)

Kaip ir įspėjo kai kurie darbdaviai, „Sodros“ grindys kirto iš peties ir įmonės atleido...

Sveikatos apsaugos ministerija keičia požiūrį į sergančius ŽIV (39)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, pagal kurį nuo šiol bus galima...

Meilė sportui neturi ribų: milijonų lietaus nestabdo net rimti perspėjimai (73)

Sostinės politikai patvirtino šių metų biudžetą, kuriame numatyta daugiau kaip 2,6 mln. eurų...

Po švelnių orų – 24 laipsnių speigas (31)

Nors antradienis dar neprimins speigo, kurio sulauksime penktadieni naktį, pamažu pajusime...