aA
Neseniai atliktas poilsiautojų iš Lietuvos elgsenos tyrimas atskleidė, jog lietuvių susidomėjimas naujomis, dar nepažintomis kryptimis šiemet gerokai išaugo. Tuo tarpu 2018-ųjų vasaros sezono asortimentą jau pristatantis tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour siekia ir toliau patenkinti keliautojų smalsumą bei naujų potyrių troškimą. O tarp medžiotojams siūlomų išbandyti naujovių ir viena geidžiamiausių tyrimo dalyvių šalių – daugiau kaip 800 km pakrante apdovanota Portugalija.
Efesas
© Shutterstock

Keliautojų „apetitas“ nuolat auga

Remiantis naujausio bendrovės „Kantar TNS“ keliautojų įpročių tyrimo duomenimis, dalis poilsiautojų iš Lietuvos jau yra pabuvoję populiariosiose kelionių organizatorių siūlomose šalyse, todėl atsiranda natūralus įdomesnių, dar nematytų krypčių poreikis.

„Pastebime, kad poilsiautojai iš Lietuvos darosi vis labiau smalsūs, o jų aplankytų šalių žemėlapis gerokai prasiplėtęs. Augantį keliautojų „apetitą“ naujomis kryptimis stengiamės patenkinti kone kiekvieną sezoną. Vis tik naujienas planuojame itin atsakingai ir prieš pasiūlydami poilsiautojams įsivertiname daugybę rodiklių: ar galėsime suteikti kokybišką produktą, ar šalis bus pajėgi aptarnauti mūsų srautus bei ar pasiteisins naujas produktas Lietuvos rinkoje“, – kalbėjo „Tez Tour“ Produkto vystymo ir plėtros departamento vadovė Šarūnė Bružaitė bei pabrėžė, kad ligi šiol nė viena naujai pasiūlyta kelionių organizatoriaus kryptis dar nebuvo atšaukta.

Praėjusią vasarą, kaip ir kasmet, populiariausia kokybės ir kainos santykio (to, kas už tą kainą gaunama) prasme kryptis buvo Turkija. Ne ką mažiau populiarumo sulaukė Graikijos salos – Kreta ir Rodas, taip pat Ispanija ir jai priklausančios salos. Puikiai rinkoje įvertintos bei turistų sutiktos ir vasaros sezono naujienos – Sicilija bei Emilija Romanija regionui priklausantis Riminis Italijoje.

„Atliktas tyrimas parodė, kad ir 2018-ųjų vasarą populiariausios kryptys ir toliau išliks Italija, Ispanija, Graikija bei Turkija. Atsižvelgdami į tai stipriname pozicijas šiose kryptyse, taip pat plečiame produktą pasiūlydami ir visiškų naujienų“, – sakė Š. Bružaitė.

Pabuvoti Portugalijoje geidžia kas penktas

Bene karščiausia 2018-ųjų vasaros sezono naujiena – žemyninei Portugalijai priklausantis Algarvės regionas, į kurio sostinę Farą skrydžiai bus pradėti vykdyti jau kitų metų rugsėjį. Pasak Š. Bružaitės, šios krypties pasirinkimą padiktavo ne kas kita, o patys keliautojai.

Portugalija
Portugalija
© Shutterstock

„Iš tyrimo rezultatų matyti, kad kone kas penktas apklaustasis norėtų apsilankyti būtent Portugalijoje. Pastebime, kad poilsiautojai iš Lietuvos noriai renkasi ne tik paplūdimio malonumus, bet ir pažintines keliones, tuo tarpu ištisus metus saulę ir malonų klimatą garantuojanti šalis neabejotinai leidžia viską suderinti“, – tikino Š. Bružaitė.

Itin universalia atostogų kryptimi laikoma Portugalija poilsiautojus iš viso pasaulio traukia vienomis vaizdingiausių pakrančių. Kiekvienam pagal norus ir pomėgius čia siūloma apsistoti viešbučiuose šalia išpuoselėtų auksinio smėlio paplūdimių ar visiškai laukinių, įsispraudusių tarp uolų ir paslaptingų grotų. Abejingų nepalieka ir autentiški, istorija alsuojantys miesteliai ar, priešingai, judrūs šalies temperamentą atspindintys didmiesčiai.

Portugalija
Portugalija
© Shutterstock

„Poilsiautojus skraidinsime į piečiausią, bene geriausiais paplūdimiais apdovanotą šalies regioną Algarvę, tačiau pažintinės programos kvies aplankyti ir garsiausias Portugalijos lankytinas vietas. Pavyzdžiui, Ericho Marijos Remarko knygoje aprašytą antrą pagal senumą Europoje sostinę Lisaboną ir joje esantį ilgiausią Senajame žemyne Vasco da Gamos tiltą ar šalia Douro upės slėnio įsikūrusį Portą, kurį išgarsino iš vietinių vynuogių gaminamas tradicinis gėrimas portveinas. Beje, iš Algarvės itin patogu pasiekti ir Ispanijai priklausančią Seviliją su visomis jos grožybėmis. Išskirtinės gamtos mėgėjams įspūdį paliks pasivaikščiojimas skardingomis pakrantėmis – medinėmis lentelėmis išklotu Alvoro pažintiniu taku, apsilankymas netoli Faro miesto esančioje Švyturio saloje, delfinų stebėjimas bei gausybė kitų pramogų“, – vardijo Š. Bružaitė.

Heraklio pėdomis po tikrąją Graikiją

Tie, kas pamėgo Graikijos salas, jau kitų metų vasarą turės progą geriau pažinti ir žemyninę šios šalies dalį – labiausiai į Pietus nutolusį Peloponeso pusiasalį. „Kitaip nei centrinė Graikija, atokiau įsikūręs pusiasalis nėra masinė turizmo vieta, o jame esantys miestai, tarp jų ir Patrai, į kuriuos skraidinsime, – kur kas mažiau paliesti žmogaus rankos. Tad norint pajusti „gyvąją“ Graikiją, Peloponesas šiam tikslui idealiai tinka“, – kalbėjo Š. Bružaitė.

Būtent Peloponeso pusiasalyje užgimė didinga Mikėnų civilizacija, iškilo ir žlugo vyriškumo mokyklą puoselėjusi Sparta, klestėjo olimpinių žaidynių idėją padovanojusi Olimpija, o jei tikėsime legendomis, šiame pusiasalyje gimė ir Dzeuso sūnus Heraklis. Ir nors milijonai turistų šiandien plūsta į Peloponesą prisiliesti prie antikinio pasaulio liekanų, šia kryptimi patrauklu keliauti ne tik dėl šlovingos praeities.

Peloponesas
Peloponesas
© Shutterstock

„Peloponesas – tai ir kalnai su įspūdį paliekančiais skardingais tarpekliais, ir vieni geriausių Viduržiemio jūros paplūdimių su netoli esančiomis Zakinto bei kt. salomis, ir vynuogynai, pramaišiui besikeičiantys alyvmedžių bei apelsinmedžių giraitėmis“, – pasakojo Šarūnė.

Poilsiautojus traukia ir Peloponese vyraujanti ramybė – pabėgti nuo miesto šurmulio iš centrinės žemyno dalies atvyksta ir patys graikai.

Peloponesas
Peloponesas
© Shutterstock

Pažinimo ištroškusiesiems – neatrasti Italijos regiono klodai

2018 m. vasarą ketinantieji apsilankyti Italijos kurorte Riminyje bus skraidinami ne į Riminio, o į Ankonos oro uostą. „Šis pokytis kartu praplečia ir mūsų paslaugų spektrą, kadangi, be Emilija Romanija regiono, kuriam priklauso Riminis, poilsiautojams atsiveria dar nepažinti šalia esančio Markės regiono klodai“, – kalbėjo kelionių organizatoriaus atstovė.

Ankona
Ankona
© Shutterstock

Šio regiono pakrantės kraštovaizdį formuoja iš vienos pusės supantys kalnai, o kitoje – skalaujanti Adrijos jūra. 180 km besidriekianti pakrantė garsėja paplūdimių įvairove – nuo smulkaus smėlio iki žvirgždo ar akmenukų. Poilsiautojams bus siūloma apsistoti ir šalia geriausių, mėlynos vėliavos įvertinimu pažymėtų, paplūdimių įsikūrusiuose viešbučiuose.

„Markės regionas, kuriam ir priklauso Ankona, pamėgta atostogų kryptis ir tarp vertinančiųjų gastronomiją. Didžioji dalis restoranų vadovaujasi vadinamuoju „0 kilometrų“ principu, kuomet maistas gaminamas tik iš vietoje esančių produktų. Pavyzdžiui, viešint Ankonoje ar šalia jos esančiuose kurortuose tiesiog privalu paragauti čia pat jūroje sugautų gėrybių, tradicinės tepamos dešros „Ciauscolo“, keptų įdarytų alyvuogių „Olive ascolane“, sūrio „Casciotta d'Urbino“ ar skrandžius palepinti gardžiaisiais triufeliais“, – vardijo Š. Bružaitė.

Markės regiono pakrantė
Markės regiono pakrantė
© Shutterstock

Beje, žemės brangakmeniais praminti grybai – šiame regione palyginti dažnai aptinkama gėrybė, tad norintieji išbandyti jėgas gali sudalyvauti organizuojamose triufelių rinkimo varžybose. Regionas ne mažiau garsus ir odos dirbinių, o ypač avalynės, tradicijomis. Tik Markės regione garsus batų gamintojas Silvano Lattanzi atlieka itin autentišką natūralaus odos sendinimo procedūrą, užkasant batus po žeme. Sakoma, kad dėl itin gerų savybių šiame regione siuvamą avalynę rinkosi net vienas popiežių, o gamybos technologijas iš arčiau pažinti galima esančiame muziejuje.

Į Turkiją – ne tik paplūdimio malonumų?

Tuo tarpu, be pamėgtų Turkijos kurortų, 2018-ųjų vasarą taip pat bus siūloma aplankyti ir trečiąjį pagal dydį Turkijos miestą – Izmirą. „Pats Izmiras yra uostamiestis, tad jame tradicinių paplūdimio malonumų ar poilsio be rūpesčių su „Viskas įskaičiuota“ nerasite. Kadangi šio miesto istorija skaičiuoja 3,5 tūkst. metų, jame bent dieną pasisvečiuoti palanku pažinimo mėgėjams. Izmire gausu senovės laikų palikimo: laikrodžio bokštas „Saat Kulesi“, pastatytas dar XX a. pradžioje, archeologijos muziejus, antikinė Agora, Aksomo pilis ir kiti žymūs objektai“, – pasakojo Š. Bružaitė.

Izmiras
Izmiras
© Shutterstock

Iš Izmiro oro uosto, į kurį ir bus skraidinami poilsiautojai, patogu aplankyti ir kaimynystėje esantį istorinį antikinį miestą Efesą, taip pat kur kas lengviau ir greičiau pasiekti poilsiautojų pamėgtą Kušadasio kurortą. Pasak atstovės, tiek jis, tiek netoliese esantis kurortas Češmė poilsiautojams iš Lietuvos turėtų būti patrauklūs dėl kokybiškų viešbučių ir itin prieinamos kainos. Juolab kad išankstiniai 2018-ųjų vasaros sezono pardavimai jau gerokai įsibėgėjo, o kelialapius įsigijusiesiems iš anksto garantuojamos ne tik mažesnės kainos, bet ir didžiausias kelionių krypčių, datų, viešbučių ir kt. ingredientų asortimentas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Į Maroką sugrįžti nenorėtų: vietiniai dedasi šventais, o išdarinėja velniai žino ką (86)

Manau, visi nors kažką girdėję apie Marakešą žino tą chrestomatinę situaciją, kai žioplam...

Kalbomis apie Mongolijos žmones ir gyvūnus lietuviai patikėjo tik atsidūrę šalies stepėse (1)

Rytą išvažiavome prie Liepsnojančių uolų – Bajanzago. Pakeliui mus lenkė uigūrų...

Maroke lietuviai nustebo išvydę maišais alkoholį perkančius vietinius: jiems nepadeda jokie draudimai (116)

Nedidelis Saviros miestas yra viena populiariausių turistų krypčių Maroke. Tai yra kurortinė...

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą: čia laisvai keliauti draudžiama, bet patekę nesigailėsite (39)

Kaip žinote, 1950 m. Tibetą okupavo Kinija . Nuo to laiko, tibetiečiai gyvena priespaudoje, o jų...

Kadaise po vandeniu buvusių Marmuro kalnų grožis abejingų nepalieka (4)

Taroko tarpeklis , dar žinomas kaip „Marmuro tarpeklis“, yra įspūdingas 19 metrų ilgio...

Top naujienos

Naujausiuose reitinguose – didėjanti praraja tarp lyderių (21)

Spalį smuko visuomenės palaikymas didžiausiai valdančiajai „valstiečių“ partijai, tačiau...

Starkevičius: į Lietuvą grįžta baudžiava – žemė atimama, bet savininkas paliekamas ją dirbti (7)

Kazimieras Starkevičius , buvęs žemės ūkio ministras, ūkininkas, dabar Seimo narys ir...

Ūkio ministras apie maisto kuponus: nežinau, iš kur atsiranda tokios idėjos (191)

Ar kainų mažinimą pagrindiniu tikslu išsikėlusi vyriausybė savęs neįvarė į kampą? „ Delfi...

Panevėžį drebina kūdikio netektis: po ligoninės išvadų – neįtikimos ir šokiruojančios detalės (72)

Kūdikio Respublikinėje Panevėžio ligoninėje spalį netekusios Ilonos iš mažo miestelio...

Orai: naktys darysis vis šaltesnės (2)

Labai norėtųsi, kad reiškiniai atmosferoje pasikeistų ir savaitgalio orų prognozė...

Į Maroką sugrįžti nenorėtų: vietiniai dedasi šventais, o išdarinėja velniai žino ką (86)

Manau, visi nors kažką girdėję apie Marakešą žino tą chrestomatinę situaciją, kai žioplam...

Moters gyvenimas priminė košmarą: kai tokie artimieji, tai ir priešų nereikia (9)

Vieni vaikystę prisimena su nostalgija, kiti – su baime. Šiurpia istorija pasidalinusią Aušrą...

Nuo likimo nepabėgęs Adomaitis: žinojome, kad bus problemų (48)

Vienas geresnių sezono rungtynių sužaidęs Vilniaus „Rytas“ atitinkamos satisfakcijos negavo...

Kinija demonstruoja savo paslaptingąjį „J-20“ (111)

Kinijos karinės oro pajėgos Žuhajuje vykusioje tarptautinėje aviacijos parodoje pademonstravo savo...

Vilniaus naktinių klubų gražuolės turi savo taisykles: geria kavą, prašo vaikinų palydos ir maskuojasi juodai (82)

Ne paslaptis, kad naktiniai klubai – kaip atskiras pasaulis. Tai, kas juose vyksta po vidurnakčio,...