aA
Bermudų trikampį nuo seno gaubia mistika. Ši vieta apipinta pasakojimais apie ateivių pagrobimus, nepaaiškinamą laivų dingimą ir vaiduokliškus regėjimus, todėl mintis, kad teks virš jo praskristi, žmonėms kartais kelia šiokią tokią paniką.
Bermudų trikampis
© Shutterstock

Kas tas Bermudų trikampis?

Bermudų trikampis (kartais vadinamas Velnio trikampiu ir turintis dar keletą pavadinimų) – tai regionas Atlanto vandenyne, garsėjantis kaip metai iš metų besikartojančių masinių dingimų ir nepaaiškinamų katastrofų vieta, rašo msn.com.

Žmones traukte traukia sąmokslo teorijos, todėl dažnai tiesiog pamirštama, kad galimi ir logiški paaiškinimai, kodėl kas nors nutiko Bermudų trikampyje.

Prietarai ir hipotezės ima viršų, todėl atsiranda nemažai piliečių, kategoriškai atsisakančių artintis prie šio nedidelio vandenyno lopinėlio. Tie, kurie šiurpsta išgirdę apie nepaaiškinamus reiškinius, tikrai nustebtų sužinoję, kokią galybę kartų Bermudų trikampį laivais arba lėktuvais kirtę žmonės nepastebėjo nieko, kas bent iš tolo panėšėtų į ką nors neįprasta.

Ar Bermudų trikampyje tikrai dingsta žmonės?

Hipotetinių spėjimų mėgėjai yra pasiūlę begalę skirtingų teorijų, kurios iš esmės skamba neįtikinamai. Mėginama pateikti įvairių Bermudų trikampyje atsitinkančių katastrofų priežasčių. Kai kurie tvirtina, kad ta teritorija yra ateivių veiklos epicentras ir kad nežemiškos prigimties būtybės grobia į ją patekusius žmones, o vėliau panaudoja juos tyrinėjimams. Kiti yra įsitikinę, kad Bermudų trikampis – tai vieta, kurioje kitados plytėjo Atlantida. Išnykusio žemyno vietą šios teorijos šalininkai vadina portalu į kitą dimensiją.

Visgi labiausiai tikėtinos šių neva paslaptingų reiškinių priežastys neturi nieko bendro su paslaptimis. Remiantis JAV Nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų administracijos (NOAA) pateikta ataskaita, svarbiausias veiksniais, anot mokslininkų, derėtų laikyti dažnai šioje teritorijoje siaučiančias atogrąžų audras bei uraganus ir Golfo srovę, galinčią sukelti labai staigių, ekstremalių oro sąlygų pokyčių.

Esama įrodymų, leidžiančių manyti, kad Bermudų trikampio teritorijai būdinga tam tikra geomagnetinė anomalija, dėl kurios laivo arba lėktuvo navigacinė sistema ima klaidingai rodyti šiaurės kryptį. Vis dėlto verta atminti, kad magnetiniai laukai aptinkami įvairiose pasaulio vietose, ne tik toje vienintelėje.

Dar aiškinama, kad įtakos gali turėti sprogios metano dujos, galinčios iškilti į vandens paviršių ir sukelti laivų katastrofas.

Bermudų trikampis
Bermudų trikampis
© Vida Press

Negalima pamiršti ir apie paprasčiausių žmogiškų klaidų tikimybę. Tarkim, portale „Live Science“ pateiktas štai toks 19 grandies („Flight 19“) dingimo paaiškinimas: eskadrilę sudariusiems bombonešiams veikiausiai baigėsi kuras, todėl orlaiviai nukrito į vandenyną. Tai, aišku, tragiška, tačiau tikrai ne mistiška baigtis.

Kad ir kaip būtų, sąmokslo teorijos išlieka populiarios. Taip, veikiausiai, yra dėl paplitusios nuomonės, kad Bermudų trikampio regione yra užfiksuota daugiau dingimo atvejų ir tragiškų katastrofų nei kitose pasaulio vietose. Ši nuomonė, deja, klaidinga. Kaip buvo rašyta „Huffington Post“, Pasaulio gamtos fondas (WWF) yra išsiaiškinęs, kurie planetos vandenys kelia daugiausia pavojų. Bermudų trikampio tarp jų nėra. Jis, tiesą sakant, ataskaitoje nė nepaminėtas.

Remiantis „Live Science“ publikacija, trečdalis Jungtinėse Valstijose esančių privačių ir kitokių laivų yra užregistruoti teritorijoje, kuri priskiriama Bermudų trikampio zonai, o maždaug 82 proc. atvejų visų 2016-aisiais užfiksuotų incidentų priežastis – žmonių patirties jūroje stoka. Taigi, prie mistifikavimo neabejotinai prisideda ir nepatyrėliai, bandantys susiorientuoti pagal kelių žemėlapius arba mobiliaisiais telefonais gaunamas nuorodas, užuot naudojęsi specializuota įranga.

Ar pilotai tikrai vengia Bermudų trikampio?

Turint omeny visus prietarus, žmonės yra susidarę nuomonę, kad pilotai visomis išgalėmis stengiasi aplenkti Bermudų trikampiu vadinamą vandenyno plotą. Žinoma, tie, kuriems tenka skraidyti iš Majamio į San Chuaną Puerto Rike, puikiai žino, kad tai – netiesa. Jeigu taip būtų, apie atostogas Karibuose nebūtų galima nė pasvajoti. Tačiau tereikia apsilankyti svetainėje „Flightradar24“ ir per akimirką taps aišku, kiek daug lėktuvų praskrenda virš Bermudų trikampio, todėl apie kokį nors ypatingą teritorijos vengimą negali būti nė kalbos.

Bermudų trikampis
Bermudų trikampis
© Vida Press

Kalbant apie navigaciją, būtina priminti, kad skrydžiai yra nuolatos stebimi oro eismo kontrolės tarnybų, taigi, sutrikus orlaivio navigacijos sistemai, pilotas visada gali tikėtis pagalbos. Prieš kiekvieną skrydį išanalizuojamos ir oro sąlygos. Katastrofų, aišku, ir toliau pasitaiko, tačiau jos ne dažnesnės nei kur nors kitur.

Su Bermudų trikampiu susijusių sąmokslo teorijų nagrinėjimas – veikiau pramoginis užsiėmimas, o ne mokslinis interesas, ir jei yra pilotų, kuriems Bermudų trikampis kelia realią baimę, galbūt jie perlenkė lazdą domėdamiesi antgamtiniais reiškiniais ir ateiviais. Kad ir kokios intriguojančios atrodytų kai kurių katastrofų versijos, oro vežėjai, planuodami maršrutus, į jas tikrai neatsižvelgia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
4.4286

Didžiausios pasaulyje dykumos mįslės: radiniai iš kosmoso, dinozaurų kapinės ir banginių slėnis (7)

Sacharos smėlis per ilgus amžius pasiglemžė daugybę gyvūnų, žmonių ir net miestų. Tai...

Vargingoje šalyje apsilankęs lietuvis stebėjo, kaip linksminasi vietiniai: į gražias merginas svaido citrinas, bet tam yra rimta priežastis (15)

Skrendu į Adis Abebą – maždaug 2440 m virš jūros lygio įsikūrusią Etiopijos sostinę. Čia...

Aplankytos Sakartvelo vietos nupiešė visai kitokį šalies veidą (88)

Būna, kad planuojant atostogas, sunku pasirinkti jų kryptį. Vienas didžiausių klausimų dažnai...

Kelionė virš Bermudų trikampio: ar pilotai tikrai jo vengia? (7)

Bermudų trikampį nuo seno gaubia mistika. Ši vieta apipinta pasakojimais apie ateivių pagrobimus,...

Savarankiškai po Jordaniją keliavę lietuviai patarė, ką aplankyti per 4 dienas (64)

Netikėtai radę pigius bilietus į Jordaniją, neatsispyrėme pagundai pamatyti vieną iš pasaulio...

Top naujienos

Apklausoje dėl išlaidų kariuomenei – nedviprasmiškas signalas valdžiai (203)

Lietuva gynybai šiuo metu skiria beveik 2 proc. BVP. Krašto apsaugos ministras, kariuomenės vadas,...

Siūlo nebemokėti atostoginių: darbuotojas turėtų pats susitaupyti nuo algos (125)

Kilusi diskusija dėl atostoginių mokėjimo tvarkos sulaukia dviprasmiškų vertinimų. Ekonomistų...

Šie specifiniai Rytų Vokietijos prekės ženklai išliko ir žlugus komunizmui (7)

Rytų Vokietija negarsėjo kaip vartotojų teisių gynimo bastionas, ir kai Berlyno siena griuvo...

Po krepšiais dominavęs Sabonis solidžiai prisidėjo prie ketvirtos paeiliui „Pacers“ pergalės

Domantas Sabonis vėl ant parketo buvo viena ryškiausių figūrų, o Indianos „Pacers“ (7/4)...

Atlikite trumpą testą ir sužinosite, ar turite riziką susirgti cukriniu diabetu

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad lapkričio 14 d. minima Pasaulinė diabeto...

Įmonė atsisakė tradicinių buhalterių: dabar kas mėnesį sutaupo keturženkles sumas (1)

Jau kurį laiką garsiai kalbama, kad dėl automatizacijos kai kurių specialybių atstovai...

Kai akiniai jau nepadeda, vienintelis kelias – operacija: ką būtina apie ją žinoti

Akis – tarytum mažas optikos prietaisas, leidžiantis mums matyti, tačiau tą patį vaizdą...

Veneciją užliejo aukščiausias potvynis per 50 metų žuvo žmogus

Veneciją antradienį vakare užliejo aukščiausias per daugiau kaip 50 metų potvynis , tad...

8 būdai, kaip apsisaugoti nuo plepių žmonių (1)

„Nepaprastai įdomi“ istorija apie močiutę, katiną arba nutikimą pakeliui į darbą: yra...