aA
Ryškiais egzotikos ir modernumo kontrastais garsėjantis Azijos miestas-valstybė Singapūras kasmet sulaukia vis daugiau Europos turistų. Prie šio augimo prisideda ir poilsiautojai iš Lietuvos, kurie, užuot rinkęsi jau patikrintus maršrutus, pirmenybę teikia tolimesnėms atostogų kryptims.
© Shutterstock

Ir nors į Singapūrą lietuviai dažniausiai užsuka dienai ar dviem, pavyzdžiui, keliaudami į pamėgtą Balį, iš arčiau pažinti šį miestą bei daugialypę jo kultūrą gali būti mažoka ir visos savaitės, teigiama pranešime spaudai.

„Keliaujant į tolimuosius kraštus dažnai aplanko dvejonė, ar tikrai viskas bus taip, kaip pasakojo internetas, draugai ar straipsniai žurnale? Tačiau Singapūras išties yra miestas, kurį verta girti ir kurį norisi bent kartą gyvenime patirti – dėl egzotikos, dėl kultūros, dėl žmonių, dėl kitokio nei pas mus Europoje jausmo“, – sakė neseniai Singapūre viešėjęs kelionių agentūros „Baltic Tours“ ekspertas Norbertas Kazlauskas. Praleidęs kone savaitę šioje šalyje, kelionių profesionalas dalijasi asmeniniais patyrimais.

32 laipsnių karštyje saugokitės slogos

Pasak Singapūre rugsėjį viešėjusio N. Kazlausko, žiema nuo vasaros šioje šalyje skiriasi tik tuo, jog saulė kyla ir leidžiasi valanda vėliau. „Vos tik nusileidus, Singapūre pasitiko 32 laipsnių karščio banga. Atrodytų, vietiniai kovoti su karščiu išmokę: kiekvienoje uždaroje patalpoje, pavyzdžiui, kioskuose, parduotuvėse, viešajame transporte, o kartais ir lauke, prie didesnių viešbučių ar prekybos centrų, nuolat kondicionuojama. Tačiau apsigauti nereikėtų, ir nors atvėsti malonu ir gera, lietuviškam organizmui tokie temperatūrų skirtumai ne itin patinka, – pasakojo pirmomis dienomis slogą „pasigavęs“ keliautojas.

Kalbant apie susisiekimą šalyje, Singapūro transporto sistema yra viena pažangiausių pasaulyje. Didžiąja dalimi ją sudaro MRT traukiniai, miesto centre važinėjantys po žeme kaip metro, o užmiestyje – virš žemės, kaip paprasti traukiniai. Taip pat mieste nuolat kursuoja autobusai, gerai išplėtota „Uber“ sistema. „Jei savo kelionės metu nuspręsite važinėti viešuoju transportu, be jokios abejonės, įsigykite turisto viešojo transporto kortelę. Su ja galėsite nevaržomai keliauti ir autobusais, ir metro linijomis. Galite pirkti ir vienkartinius bilietus, tik turėkite grynųjų ir atminkite, kad autobusuose grąžos niekas neduoda“, – perspėjo N. Kazlauskas.

Egzotiškoji kryptis – Singapūras: kas bendra tarp milžiniško megapolio ir Anykščių?
© Shutterstock

Kas bendra tarp Singapūro ir Anykščių?

Dėl didelio dėmesio atvykstantiesiems ir lankytinų vietų gausos Singapūras dažnai vadinamas turistų svajonių miestu. O vienas labiausiai pamėgtų keliautojų objektų žaliausiame pasaulyje mieste – botanikos sodas su apžvalgos taku „Gardens by the Bay“. „Tai 100 procentų turistinė vieta, tačiau pabuvoti joje tiesiog privalu. Iš pradžių geriausia pakilti į apžvalgos taką – vos 8 Singapūro doleriai ir tu jau viršuje. Šio tako principas labai panašus į mūsų lajų taką Anykščiuose, tik augalai iš pirmo žvilgsnio atrodo netikri. Vos užkilęs aukščiau palengva pradedi susigaudyti, jog patekai ne į šiaip sau turistinį miestuką. Nustoji viską fotografavęs ir pradedi grožėtis aplink esančia žaluma, įvertini dar nematyto miesto panoramą – supranti, jog laukia ypatinga patirtis“, – kalbėjo kelionių agentūros atstovas.

Nusileidus žemyn pažintį su Singapūro gamta galima pratęsti dviejuose didžiuliuose uždaruose botanikos soduose. „Abiejuose pastatuose gausu žalumos, tik pirmajame atskleidžiamas gėlių grožis, o antrasis gali pasigirti iš aukštai krentančiu vandens kriokliu, kuris simuliuoja atogrąžų vandens ekosistemą. Viskas neapsakomo grožio, egzotiška, augalai tikri, 2000 skirtingų rūšių, Lietuvoje nieko panašaus ir tokio masto nepavyks pamatyti – neabejoju, jog įspūdį paliks, net jei nesate botanikos fanai“, – sakė N. Kazlauskas.

Egzotiškoji kryptis – Singapūras: kas bendra tarp milžiniško megapolio ir Anykščių?
© Shutterstock

Apie maistą spręskite pagal virėją

Netoliese botanikos sodų yra prieplauka „Marina Bay“, o šalia jos – didžiulis parkas, kuriame įsikūręs egzotiško maisto turgus. „Daugybėje skirtingų kioskų gausu virto, kepto, troškinto, skrudinto ar garuose ruošto azijietiško maisto. Daugiausia žmonių į šį turgų suguži vakarop, tuo tarpu man lankantis per pietus spūsčių prie kioskelių nebuvo“, – pasakoja ekspertas.

Gatvės maistas Singapūre apskritai populiarus, jo paragauti susirenka ne tik miesto svečiai, bet ir vietos gyventojai. Pasak keliautojo, viena garsiausių Singapūro maisto turgaviečių yra „Hawker Market“, o jos pažiba – azijietiškos virtuvės patiekalus siūlantis „Lau Pa Sat“. „Per vieną kartą visų skaniausių patiekalų šiame lauko maisto komplekse išragauti neįmanoma, tačiau didžiausią įspūdį man paliko bene brangiausias siūlomas patiekalas, 35 Singapūro dolerius kainavęs aitriųjų paprikų padaže paruoštas krabas. Nepažadu, jog tai bus stebuklas, tačiau išskirtinai skanus ir išraiškingas vietos virtuvės šedevras, kurio kaip tikras vietinis iš pirmo karto gal ir nesugebėsite įveikti, tačiau kaip tikras turistas su pasimėgavimu pamažu suvalgysite“, – sakė jis.

Be egzotiško krabo, N. Kazlauskas Singapūre siūlo paragauti ir dar keleto skrandžius palepinsiančių tradicinių patiekalų. Vienas tokių – itin soti sriuba „Laksa“, kuri savo konsistencija ir sudėtimi labiau primena tarpinį variantą tarp sriubos ir antrojo patiekalo. „Jame ir vištiena, ir jūrų gėrybės, ir virtas kiaušinis, ir jaunų daržovių daigai... Viskas sumaišyta su makaronais ir užpilta aštriu sultiniu su grietinėle – skonis neapsakomas, išties privalu paragauti! Kiek „saugesnis“ pasirinkimas – tradicinis morkų pyragas „Fried Carrot Cake“, iš principo panašus į mums įprastą kiaušinienę, tačiau pagardintas daugiau egzotiškų priedų. Ne mažiau populiarūs ir turistų pamėgti patiekalai – tradiciniai „wok“ makaronai ir mėsos bei šviežių jūrų gėrybių vėrinukai, puikiai tinkantys kaip lengvas užkandis“, – vardijo keliautojas.

Egzotiškoji kryptis – Singapūras: kas bendra tarp milžiniško megapolio ir Anykščių?
© Shutterstock

Tuo tarpu kinų kvartale būtina aplankyti ir pigiausią pasaulyje vieną „Michelin“ žvaigždę turintį gatvės maisto restoraną „Hawker Chan“. „Skamba įspūdingai? Užeikite į vidų! Viduje interjeras niekuo nesiskiria nuo greitojo maisto restorano, tik maistas čia toks, kokį pardavinėja gatvės turguje. Dideliame ekrane pasirenki, ką valgysi, gauni kvitą, su kuriuo eini prie kasos, ir po kelių minučių pasiimi šviežiai paruoštą, kokybišką maistą. Restorane tvyro lengvas dujų ir maisto garų kvapas, jis pernelyg netrukdo, tačiau reikia priprasti. Aš rinkausi makaronus – buvo be galo skanu, eičiau ir antrą, ir trečią kartą. Patirtis unikali, išties verta užsukti, o jei mėgstate dalintis, siūlau ateiti su draugų kompanija, jog galėtumėte paragauti kuo daugiau patiekalų“, – patarė N. Kazlauskas.

Beje, jei dvejojote, kaip išsirinkti skanų gatvės maistą, ypač kai tą patį siūlo penki kioskai vienas šalia kito, N. Kazlauskas pataria atkreipti dėmesį į maistą ruošiantį žmogų. Mat sakoma, jog Singapūre vyresnieji maistą paruošia kur kas geriau nei jaunimas.

Inovacijos lydi kiekviename žingsnyje

Pasak keliautojo, Singapūre abejingų nepalieka ir inovatyvūs architektūriniai sprendimai, įmantriausių formų, į dangų besistiebiantys dangoraižiai. Pavyzdžiui, ant trijų 200 metrų bokštų, kurie laiko didžiulę, viršuje gulinčią gondolą, yra įsikūręs viešbutis „Marina Bay Sands“, o jame – aukščiausias šalyje baras ir virš miesto dangoraižių telkšantis „Infinity pool“ tipo baseinas.

Įspūdingais dydžiais bei formomis nenusileidžia ir prekybos centrai – vienas tokių „The Shoppes at Marina Bay Sands“. „Šis prekybos centras milžiniškas – tiesą sakant, net nesupratau, kur jis prasideda ir kur baigiasi, nes patekti į jį galima ir iš gatvės, ir iš požeminės metro stoties. „Gucci“, „Armani“, „Dolce & Gabbana“ ir kiti žinomi brangiausi prekių ženklai – viskas tiesiog spindi prabanga. Išskirtinė pramoga – pasiplaukiojimas po prekybos centrą valtele“, – pasakojo N. Kazlauskas.

Egzotiškoji kryptis – Singapūras: kas bendra tarp milžiniško megapolio ir Anykščių?
© Shutterstock

Vartotojiškumo tradicijos Singapūre – stiprios, jame rasite ir specialiai apsipirkimų mėgėjams skirtą prekybos ir pramogų gatvę „Orchard Road“. „Sakote, jog penkias laiko juostas kirtote ne tam, kad po prekybos centrus pasivaikščiotumėte? Galbūt jūs ir teisūs, tačiau jei praleisite galimybę bent keletą valandų pasivaikščioti garsiausioje Azijos mados, specializuotų parduotuvių ir daugybės kitų pramogų gatvėje, mažų mažiausiai gailėsitės, nes tai – pritrenkiantis 2,2 km parduotuvių ruožas“, – tikino jis.

Singapūras stebina kiekviename žingsnyje – jame kvapą užgniaužia ir, rodos, įprastas fontanų šou. „Jei Singapūre esantis fontanas būtų filmas, jį greičiausiai rodytų Holivude. Tuo tarpu Vilniaus Bernardinų sodo fontanas, kur tiesiog muzika skamba iš ant stulpo prikabinto garsiakalbio, mažų mažiausiai prilygtų septintoje klasėje darytam vaizdo įrašui per biologijos pamokos projektą, – šypsosi N. Kazlauskas. – Jei nuspręsite ateiti pasižiūrėti prie didžiausio prekybos centro esančio fontano – atvykite sutemus, atsisėskite ir laukite, kol prasidės muzika. Įsitikinsite, jog net ir fontanas Singapūre sukuria tikrą šviesos, projekcijų, muzikos ir šokančio vandens spektaklį.“

Na, o jei pasirodys, kad dar nespėjote pajusti tikrosios miesto didybės, pakilus „Finnair“ oro linijomis kaip ant delno atsivers dangoraižiais knibždančio Singapūro panorama. Jaukiai įsitaisę išskirtinio skandinaviško dizaino, erdviame orlaivių salone pajusite, kiek daug telpa kone 100 kartų už Lietuvą mažesnėje šalyje.

Egzotiškoji kryptis – Singapūras: kas bendra tarp milžiniško megapolio ir Anykščių?
© Shutterstock
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Čia lietuviai jaučiasi laukiami ir turtingi: pilnas kuro bakas vos už 4, o vakarienė restorane už 5 eurus (298)

„Ar jūs norite mirti? Kodėl jūs važiuojate pas teroristus?“ Tokius klausimus dažniausiai...

Prieš milijoną metų telkšojusius vandenis šiandien pakeitė druskos kupolai ir ledynai (6)

Prieš milijoną metų Persijos įlankoje telkšojo gerokai platesni vandenys nei dabar. Išties...

Atgal į Indiją po 15 metų: šalis, kurioje svečias namuose prilygsta dievų dovanai (3)

Planuojant kelionę į Indiją, nežinai, ko tikėtis – mintyse susimaišo girdėtos istorijos,...

Tailande turistai už asmenukes gali būti baudžiami mirties bausme (30)

Nors Tailandas jau skaičiuoja turistinio sezono pabaigą, egzotiškoji sala keliautojus vis dar...

Egzotišku Afrikos safariu susigundę lietuviai tik per plauką netapo laukinių žvėrių naktipiečiais (19)

Mūsų kelionė po PAR priartėjo prie pabaigos. Dvi savaitės praėjo taip greitai ir taip...

Top naujienos

Mažeika: lietuviai turės atsisakyti senų automobilių, plastikinių indų ir lauko tualetų (132)

Aplinkos ministerija , praėjus 4 mėnesiams po to, kai iš aplinkos ministro pareigų buvo...

Iš aikštelės su BMW iškritusios moters būklė sunki: liudininko teigimu, ji buvo keleivio vietoje (350)

Iš prekybos centro „Europa“ automobilių stovėjimo aikštelės su BMW iš trečio aukšto...

Nauja tvarka Seime: kiekvienam parlamentarui steigiamos trijų Seimo nario padėjėjų pareigybės (53)

Atsižvelgiant į pernai gruodį priimtas Valstybės tarnybos įstatymo pataisas, Seimo statute...

Kaunietis parodė, kiek erkių surado grįžęs iš miško: kartais nurenka net 300 (19)

Kauno marių regioninio parko direkcijos vyriausiasis specialistas Mindaugas Kirstukas gamtoje ir...

Šią savaitę siautę gaisrai užgesinti, tačiau pavojus išlieka didelis

Šią savaitę Lietuvoje siautusius gaisrus pavyko užgesinti, tačiau gaisrų pavojus išlieka...

„Žalgirio“ kovingumo sužavėti „Fenerbahče“ krepšininkai: jie privertė mus atidirbti savo atlyginimus (1)

„Bang bang! Jis mane nušovė. Bang bang!“, – tokia daina ketvirtadienį suskambo...

Gyvai / GARSIAI! Lietuvos elektroninės muzikos legendos Manfredas bei Vidmantas Čepkauskas-V – apie festivalį „Alfavilnius“

Klubas „Opium“ balandžio 25-28 dienomis vilniečius ir miesto svečius kviečia į trečiąjį...

Aistis Mickevičius apie nišinių kvepalų madą: kartais man graudu žiūrėti, kaip žmonės painioja tam tikrus dalykus

Kai ruošiamės ypatingai progai ir norime savo aprangos eilutę paįvairinti nauju kvapu ar tiesiog...

Universitetą į teismą padavęs indas: baigiu parašyti knygą apie baisią patirtį Lietuvoje savo nuotrauką įvertino trim milijonais  (363)

Nepatenkintas studijų kokybe Klaipėdos universitete (KU) Indijos pilietis Myilsamy Murugasamy...

Nuožmus diktatorius veikė pagal visas taisykles, tačiau Rusija čia vykdė dar klastingesnę strategiją (10)

Praėjusių metų pabaigoje Sudane staiga prasidėjus protestams prieš valdžią, atrodė, kad...