aA
Ilgai laukta kelionė pagaliau prasidėjo ir jau esame savo pirmojoje stotelėje – Niujorke! Šis miestas tiesiog pasakiškas ir užburiantis savo architektūra bei gatvių šurmuliu. Įspūdžių be galo daug, tad pamėginsiu perteikti viską, kas sukėlė emocijų pliūpsnį, kokios kainos vyrauja šiame „pasaulio centre“ ir ką verta arba atvirkščiai – ko neverta aplankyti.
© Asmeninio albumo nuotr.

Skrydžiui į Niujorką pasirinkome tuo metu geriausią pasiūlymą pateikusią Turkish airlines bendrovę. Žinoma, labai nustebome ir džiaugėmės galėdami skristi būtent šiomis oro linijomis, kurios laikomos labai aukšto lygio. Skrydis iš Lietuvos iki Stambulo buvo iš tiesų neblogas ir patogus. Lėktuve gavome meniu, iš kurio buvo galima pasirinkti maistą, įskaičiuotą į bilieto kainą. Patiekalai savo kokybe išties nustebino.

Aplankę svajonių darbovietę Niujorke, nusivylė apgaulingomis kainomis
© Asmeninio albumo nuotr.

Stambule persėdus į lėktuvą, skraidinusį į Niujorką, džiugesio buvo mažiau. Vietos gana nepatogios, kojoms taip pat trūko erdvės. Tikriausiai visa tai šiek tiek atpirko WiFi ryšys lėktuve, kurį kaip kompensaciją duoda pridavusiems elektroninius prietaisus į atskirą bagažą. To reikalauja taisyklės skrendantiems iš padidintos rizikos zonų į JAV. Elektroniniai prietaisai, didesni už mobilųjį telefoną, keliauja į atskirą bagažo skyrių. Atskridus į oro uostą, atskirame stende įrenginius grąžina.

Taigi po dešimties valandų skrydžio, kelių peržiūrėtų filmų ir šiek tiek miego pagaliau nusileidome ant amerikietiškos žemės. Pasų kontrolės punkte žmonių beveik nebuvo, tad galvojome, kad lengvai ir greitai praeisime, tačiau ne viskas vyko taip sklandžiai. Tikrindamas dokumentus, pasienio pareigūnas pranešė, kad mūsų ESTA leidimas, kurį reikia užpildyti ir gauti prieš planuojant kelionę į JAV, nėra patvirtintas. Išmušus šaltam prakaitui iš karto suveikė ir šaltas protas, tad parodėme atsispausdintą leidimo kopiją. Suprasdamas situaciją, pareigūnas nusivedė į kambariuką, kuriame kiti pareigūnai aiškinosi iškilusias problemas. Vis dėlto pasėdėjus maždaug pusvalandį viskas buvo sutvarkyta ir pagaliau galėjome lengviau atsipūsti ir pasakyti: Mes čia”.

Prie įėjimo mūsų jau laukė mano dėdė Artūras, kuris Amerikoje gyvena jau ilgą laiką. Artūro namuose apsistojome pirmąją naktį. Ilgai miegoti neteko, nes jau ryte laukė kelionė į patį Niujorko šurmulį ir dėdės darbovietę – Google! Pasidėję lagaminus viešbutyje, esančiame Wallstreeto rajone, šokome į taksi ir skubėjome į Manhatene įsikūrusį Google ofisą. Už taksi paslaugas į vieną pusę sumokėdavome apytiksliai apie 20-25 dolerius.

Mūsų keliauninkų ketveriukė vieningai nusprendė, kad Google – tai svajonių darbo vieta. Kiekviename aukšte po poilsio zoną, virtuvėles, kuriose visada pilna įvairiausių nemokamų užkandžių, vaisių, kavos, įvairių limonadų, sulčių ir t.t. Be abejo, mus labiausiai nustebino įspūdinga valgykla, kurioje kiekvieną dieną gali gauti skirtingų šalių virtuvių patiekalų. Maistas tiesiog pasakiškas. Ir darbuotojai tuo mėgaujasi nemokamai…

Aplankę svajonių darbovietę Niujorke, nusivylė apgaulingomis kainomis
© Asmeninio albumo nuotr.

Prisifotografavę ir dar negalėdami atsitokėti iškeliavome pamatyti Empire State Building. Visi kartu nutarėme, kad žymusis pastatas tiesiog negali būti praleistas, be to, mūsų visų laukė ypatingas momentas… Tam, kad pakiltume į Empire State pastato populiarųjį 86-ąjį aukštą, sumokėjome 34 dolerius, tačiau nusprendėme kilti ir į aukščiausią – 102-ąjį aukštą, kuris kainavo dar papildomai 20 dolerių, tad žmogui viskas atsiėjo 54 dolerius.

Tikrai nepigu ir galiu drąsiai sakyti, kad kilti į 102-ąjį aukštą tikrai neapsimoka. Nieko įspūdingo nepamatysite, būsite už uždarų, nedidelių langų, ankštoje patalpoje su gausiu turistų būriu. Minėjau ypatingą momentą, tad grįžtu prie jo. Dar kelionės dėlionių pradžioje jau buvome surezgę planą, kaip mūsų draugas Ignas pasipirš savo ilgametei draugei Laurai būtent Empire State Building pastate. Dėl šios priežasties nusprendėme kilti į aukščiausią aukštą, tačiau ten neradę tinkamos vietos piršlyboms, grįžome į 86-ąjį, kuriame, priklaupęs ant vieno kelio, Ignas ištarė „ar tekėsi už manęs?“.

Aplankę svajonių darbovietę Niujorke, nusivylė apgaulingomis kainomis
© Asmeninio albumo nuotr.

Džiugaudami nusprendėme šį momentą atšvęsti. Nukeliavome į netoliese esantį barą. Čia kainos buvo gana nemažos, vienas 0.33L buteliukas alaus kainavo 7 dolerius. Padėję beveik 10 dolerių didesnę sumą, grąžos negavome. Supratome, kad taip padavėjas traktuoja arbatpinigius.

Nusprendę, kad įspūdžių dar negana, nuėjome į Time Squere, kurį pamatyti tiesiog būtina. Šurmuliuojanti minia, šviesų įvairovė nuo be perstojo mirksinčių reklamų ir nuolatinė muzika tiesiog užbūrė. Ši vieta turbūt viena iš nedaugelio, kurioje gali apsisukti nieko neišleidęs. Iš Time skvero grįžome taip, kaip ir atvažiavome – taksi. Tačiau, kaip vėliau išsiaiškinome, iš vieno Niujorko galo į kitą galima važiuoti naudojantis metro mėlynąja ir geltonąja zonomis. Važiuojant mėlynąja zona reikėtų naudotis A ir C, o geltonąja N, R arba W traukiniais. Bilieto kaina – 2,50 dolerio.

Kitą dieną išėję iš viešbučio ir paėję kelis žingsnius toliau, išvydome D. Trumpo pastatą. Nustebę, kad esame būtent prie Trump building, kaip ir kiti turistai, puolėme fotografuotis. Tačiau vėliau mano dėdė papasakojo, kad tokių pastatų yra ne vienas, nes dažnai pastato savininkai tiesiog nusiperka šį vardą dėl populiarumo. Būvome išalkę, tad pamatę kioskelį ant ratų, kuriame pardavinėjo dešrainius, mėsainius ir kitą greitąjį maistą, draugiškai nutarėme jį išbandyti ir likome be galo patenkinti! Maistas buvo skanus ir gana pigus. Už bet kurį patiekalą mokėjome nuo 5 iki 6 dolerių ir svarbiausia – nebuvo jokių mokesčių, kurie ne retai primena, kad pirmoji suma gali būti apgaulinga.

Priešpaskutinę dieną mano dėdė Artūras mūsų ketveriukę nusivedė į istorijos muziejų, kuriame buvo filmuojamas filmas Naktis muziejuje”. Čia mus pasitiko dinozauro skeletai, pirmųjų žmonių, beždžionių ir kitų gyvūnų prototipai. Taip pat vaizdžiai pademonstruotas ir žemės atsiradimas bei jo etapai. Tikrai siūlau nepraleisti šios vietos.

Aplankę svajonių darbovietę Niujorke, nusivylė apgaulingomis kainomis
© Asmeninio albumo nuotr.

Po muziejaus bandėme patekti, anot dėdės Artūro, į nesenai atsiradusį ir tarp jaunimo labai pamėgtą meksikietiško maisto kavinę Chipotle, tačiau kaip ir kiekvienoje populiarioje vietoje, atrasti laisvų stalų buvo sudėtinga, tad nukeliavome į šalia esančią kavinę Utopia diner, kurioje nors ir buvo nemažos kainos (su mokesčiais mėsainis kainavo beveik 30 dolerių), tačiau porcijos tiesiog milžiniškos, o maistas tikrai labai skanus.

Pavalgę keliavome į Centrinį parką. Apeiti jį visą – be galo sunku. Nors žiūrint iš oro atrodo nedidelis, tačiau tai ne tiesa. Geriausias variantas susipažinti su parku yra pradėti nuo jo vidurio, kuris yra netoli Istorijos muziejaus, ir keliauti į dešinę pusę – tokiu būdu pamatysite ežeriuką, kuriame plaukioja vėžliai, nusifotografuosite ant didelių akmenų, nuo kurių atsiveria ir dangoraižiai, pamatysite fontaną bei restoraną, kuriame vietą rezervuoti reikia prieš tris mėnesius (beje, jame filmuotas ne vienas filmas), taip pat praeisite ir plačiu, tiesiu taku, kuris taip pat yra labai populiarus filmų scenarijuose.

Paskutinė diena buvo skirta pamatyti žymiajai vietai, kurios skaudūs prisiminimai įamžinti paminkle – World Trade Centre arba kur stovėjo dvyniai”. Šioje vietoje stovi jau atstatytas naujasis WTC pastatas, kuriame, kaip ir Empire State pastate, gali pakilti į viršutinį aukštą. Šis malonumas kainuoja taip pat 34 dolerius. Tačiau čia kilimas kiek įspūdingesnis. Važiuodamas liftu, vietoj sienų matai vaizdus kaip kūrėsi Niujorkas. Šalia pastato yra pastatytas ir paminklas teroro akto aukoms atminti.

Na ir paskutinė vieta, kurią aplankėme, buvo garsusis Bruklino tiltas. Jį aplankyti be abejo geriausia pėsčiomis. Tokiu būdu bus galima pasidaryti įspūdingų nuotraukų su tilto bei Wallstreeto dangoraižių vaizdu. Perėjus tiltą ir nusileidus žemyn yra denis, nuo kurio dar geriau atsiveria jau viso tilto ir dangoraižių vaizdas. Šioje vietoje nepraleiskite progos nusipirkti be galo skanių naminių ledų, kurių kainos nežinau, nes žmona taip ir neišdavė…

Aplankę svajonių darbovietę Niujorke, nusivylė apgaulingomis kainomis
© Asmeninio albumo nuotr.

Bruklino tiltui pamatyti geriausias laikas yra vakaras, kai dar šiek tiek šviesu ir jau sutemus. Taip turėsite ir ryškesnių nuotraukų ir įspūdingesnį naktinį vaizdą.

Kita stotelė – Majamis, kuriame iš karto sėsime į kruizą ir plauksime į Karibų jūrą, kurioje aplankysime Jamaiką ir Kaimanų salas. Viskas apie šią kelionės dalį kitame straipsnyje. Likite pozityvūs!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dėl laisvės kovojančio Tibeto ypatumai: du broliai dalijasi viena žmona, o šildosi kūrendami mėšlą (92)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....

Į Maroką sugrįžti nenorėtų: vietiniai dedasi šventais, o išdarinėja velniai žino ką (103)

Manau, visi nors kažką girdėję apie Marakešą žino tą chrestomatinę situaciją, kai žioplam...

Kalbomis apie Mongolijos žmones ir gyvūnus lietuviai patikėjo tik atsidūrę šalies stepėse (2)

Rytą išvažiavome prie Liepsnojančių uolų – Bajanzago. Pakeliui mus lenkė uigūrų...

Maroke lietuviai nustebo išvydę maišais alkoholį perkančius vietinius: jiems nepadeda jokie draudimai (117)

Nedidelis Saviros miestas yra viena populiariausių turistų krypčių Maroke. Tai yra kurortinė...

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą: čia laisvai keliauti draudžiama, bet patekę nesigailėsite (39)

Kaip žinote, 1950 m. Tibetą okupavo Kinija . Nuo to laiko, tibetiečiai gyvena priespaudoje, o jų...

Top naujienos

Per Vyriausybės valandą – Skvernelio ir Landsbergio konfliktas: kas turėtų atsiprašyti? (471)

Į konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio raginimą premjerui atsiprašyti protestuojančių...

Pasiskolino pinigų, bet bankas neleido jais naudotis (50)

Pinigų pasiskolinęs lietuvis vieną dieną smarkiai nustebo negalėdamas prisijungti prie savo banko...

Lapkričio pabaigą gali papuošti sniegas: o kaip Kalėdos? (5)

Antroje kitos savaitės pusėje yra tikimybė sulaukti sniego, o vairuotojai ir pėstieji turės būti...

Apkartusi „svajonių Australija“: tolimą šalį pasiekia jau gerokai papurtę piniginę, bet tai būna dar tikrai ne pabaiga (30)

„Svajonių Australija “ – taip vadinasi tinklapis, kurį atsiverčia dažnas, svajojantis apie...

Žiniasklaida: Putinui – nemalonūs incidentai Singapūre (44)

Rusijos prezidento Vladimiro Putino apsilankymas Singapūre, kur vyko Pietryčių Azijos valstybių...

Egzotiškieji persimonai: lietuviai itin pamėgo, tačiau iki šiol neišmoko, kaip valgyti (49)

Atėjus šaltajam sezonui, dažnas gyventojas ieško natūralių vitaminų, stiprinančių imunitetą,...

Astronomai atrado aplink Saulės kaimynę skriejančią „superžemę“

Superžemės kategorijos egzoplaneta buvo atrasta besisukanti aplink vieną iš arčiausiai Saulės...

Profesorius: yra paprastas sveikatos stiprinimo būdas, padedantis sumažinti net 26 ligų riziką (2)

Tai, kad vyresnio amžiaus sulaukusiam žmogui reikėtų vengti intensyvesnio fizinio aktyvumo, vis...

Galvoja, kad padeda odai, tačiau iš tiesų kenkia: kokią klaidą žiemą daro daugybė moterų (4)

Orams vėstant girdime daugybę raginimų pakeisti ir savo kosmetikos krepšelį. Patariama tepti...

Baisi nelaimė Mažeikių rajone: aštuonmetis mirė įvykio vietoje papildyta (70)

Ketvirtadienį, 14.15 val., Mažeikių r., kelyje Telšiai-Tirkšliai, apie 1 km iki Balėnų kaimo,...