aA
Smaragdo žalumo vanduo, žydras dangus ir atšiaurokas kraštovaizdis – beveik negyvenama Zanonės sala išoriškai mažai kuo skiriasi nuo kitų Italijai priklausančių salų. Tačiau ji nuo jų skiriasi savo reputacija – Zanonė, esanti vakarinėje Italijos pakrantėje, vadinama orgijų sala, rašo CNN.
Zanonės sala
© Shutterstock

„Matote tą baltą kolonijinio stiliaus vilą ana ten aukštai? – klausia buvęs žvejys Giorgio Aniello, sugrubusiu pirštu rodydamas į vilą ant uolos, žvelgiančią į Tirėnų jūrą. – Ten markizas Casatis Stampa rengė prašmatnius sekso vakarėlius.“

G. Aniello Zanonėje lankosi reguliariai – jis laivu atplukdo turistus, kuriuos čia traukia ne tik natūralus salos grožis, bet ir tamsi, erotiška praeitis, labiausiai susijusi su markizu ir jo žmona, buvusia aktore Anna Fallarino.

„Jis buvo gašlūnas, vujaristas, kuriam patiko stebėti, kaip jo žmona mylisi su jaunesniais vyrais, ir juos fotografuoti“, – su pasimėgavimu pasakoja nepadorias istorijas Aniello, naviguodamas tarp raudonai geltonų uolų.

„O vieną dieną jam nusibodo tokie žaidimai, jis nušovė žmoną, jos meilužį, ir galiausiai nusišovė pats.“

Slapta atostogų vieta Zanonė (itališkai „zanonne“ reiškia „didelė iltis“) tapo septintajame dešimtmetyje, kai ją iš valstybės išsinuomojo kūniškų nuotykių nesibaidanti aristokratų pora.

„Kilmingasis vyras medžiodavo, o jo žmona užsiėmė kita veikla, – toliau pasakoja Aniello. – Pavyzdžiui, nuoga maudydavosi senoviniuose romėniškuose baseinuose arba linksminosi paplūdimyje su kitais vyrais.“

Atokioje ir izoliuotoje saloje buvo itin patogu rengti kaukių karnavalus, kurių kulminacija būdavo orgijos, tokios kaip Stanley Kubricko filme „Plačiai atmerktos akys“. Egzotiškas salos peizažas labai tiko kaip fonas provokuojančioms nuogos Annos nuotraukoms, kurias darydavo markizas.

Butelių kapinynas

Savaitgaliais į salą atplaukdavo dešimtys jachtų ir laivų su kunigaikščiais, baronais, grafienėmis, milijardieriais ir kitais VIP asmenimis. Ir svečiai, ir šeimininkai vartojo daug alkoholio. Neseniai vietos vadovybė nurodė sutvarkyti salą, ir tvarkymo metu po žeme buvo rastos krūvos stiklų ir butelių šukių. Kalbama, kad viloje buvo slaptas veidrodžių kambarys, kuris leisdavo pažiūrėti, ką tokio nepadoraus savo kambariuose veikia svečiai.

Zanonės sala
Zanonės sala
© Vida Press

„Viloje rinkdavosi visuomenės grietinėlė, – prisimena buvęs prižiūrėtojas Salvatore Pagano, Zanonės senbuvis, anksčiau gyvenęs markizų kaimynystėje. – Čia buvo tikras beprotnamis.“

Netoliese esančios Ponzos salos, iš kurios laivais plukdomi turistai į Zanonę, gyventojai taip pat vis dar prisimena skandalingąją porą.

„Visi žinojome, kas čia dedasi, – sako gidas Riccardo Peci. – Žinojome, kad Zanonėje vyksta sekso orgijos, tačiau tais laikais niekas apie tai garsiai nekalbėjo.“

Paslaptis, kurią žino visi

Tai buvo vieša paslaptis, tačiau galiausiai viskas tapo nebekontroliuojama.

1970 m. erotiniai žaidimai baigėsi kraujo praliejimu. Anna įsimylėjo vieną iš daugelio savo gražiųjų meilužių. Apimtas pavydo jos vyras nužudė įsimylėjėlius, o tada iššovė sau į galvą.

Italų bulvariniai laikraščiai puolė publikuoti ištraukas iš markizo slaptojo „žalio aksomo dienoraščio“, kuriame jis išsamiai aprašė žmonos nuotykius. Tačiau karščiausias radinys buvo 1500 nepadorios nuotraukos, kurios buvo laikomos užrakintos viename iš markizo darbo kabineto stalčių.

Šiuo metu Zanonėje nėra nieko, net baro – tik švyturys ir apleista balta vila su kolonomis ir į jūros pusę išeinančia terasa.

Vila buvo pastatyta ketvirtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, ir buvo perduodama tai vienai, tai kitai aristokratų šeimai. Italų aristokratija visada naudojosi šia sala kaip privačiais medžioklės plotais – ji buvo apgyvendinta šimtais laukinių avių – muflonų, įgudusių karstytis stačiomis uolomis. Muflonai, vieninteliai dabartinės Zanonės gyventojai, dabar yra saugomi.

Nuo maldų iki nuodėmių

Lankytojams sunku užkopti iki vilos, kuri yra įsikūrusi pačiame aukščiausiame Zanonės taške. Vila pastatyta ant viduramžių vienuolyno griuvėsių, ją puošia molinės statulos ir nedidelė koplyčia. Čia persipina šventumas ir šventvagiškumas.

„Vila buvo pastatyta nelegaliai, – sako Peci. – Kas gi būtų leidęs statybas archeologinėje vietovėje? Zanonė buvo meditacijų, tylos ir maldų buveinė, o tapo nuodėmių ir skandalų vieta.“

Kai dekadansiškas aristokratų poros gyvenimas baigėsi tragedija, vila buvo uždaryta, o sala sugrįžo valstybės nuosavybėn.

Zanonės sala
Zanonės sala
© Vida Press

Privatus paplūdimys

Dabar salą telanko turistai, kurie turi galimybę išsimaudyti tame pačiame vandenyje, kuriame kažkada nuoga pliuškenosi Anna Fallarino.

Tai labai graži vieta. Atplaukus turistiniu laivu, iš jo galima nerti tiesiai į skaidrią jūrą ir nuplaukti iki privataus akmenukų paplūdimio, kuriame kažkada gyvenimu mėgavosi markizo žmona.

Nulinkę medžių kamienai, palmės ir šviečiantys žali jūros dumbliai – vaizdas primena Seišelių salų rojų. Kadaise netoli nuo čia buvo auginami mureniniai unguriai, bet dabar viskas apleista.

Šiais laikais leidimą pasilikti nakčiai saloje retkarčiais gauna tik biologai, mokslininkai ir paukščių stebėtojai, kurie čia stovyklauja ir nakvoja palapinėse.

Saulei leidžiantis turistai sugrįžta į savo laivus ir palieka uždraustąją, į savo tamsią praeitį įsisupusią Zanonės salą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(50 žmonių įvertino)
4.1200

Ekskursija po uždraustą zoną: nebeturintys ko prarasti gyventojai ir sveikata rizikuojantys nelegalūs turistai (51)

Dar iki kelionės į Černobylį aš buvau tiek perskaitęs ir prisižiūrėjęs dokumentikos apie tą...

Ryga kviečia į svečius: miesto pastatai, aikštės, tiltai ir paminklai virs unikaliais šviesos meno kūriniais (12)

Vėlyvą rudenį gyvenimas Rygoje tik įsibėgėja. Šurmuliuoja gausybė švenčių, prisodrintų...

Europos kalnai, kuriuos įveikti nėra sunku, o vaizdai gniaužia kvapą (12)

Po keleto įdomių dienų, praleistų Ciuriche, atėjo metas aplankyti ir tai, dėl ko visgi...

Uždraustoji Italijos Zanonės sala: tylos ir maldų buveinė, tapo nuodėmių ir orgijų vieta (18)

Smaragdo žalumo vanduo, žydras dangus ir atšiaurokas kraštovaizdis – beveik negyvenama Zanonės...

Gabalėlis Afrikos Vokietijoje: bent kartą pamatyti tokį parką tikrai verta (22)

Vokietijoje populiarūs gyvūnų parkai, kuriuose laukiniai žvėrys gyvena laisvėje, o parkų...

Top naujienos

Kaip lietuvis ruošiasi transformuoti didžiųjų iššūkių drebinamą NATO? (21)

Būrio vadas, vieno didžiausio tarptautinio banko viceprezidentas, viceministras, o dabar vienas...

Lietuviai atsakė, kokį nekilnojamo turto mokestį mokėtų (20)

Gyventojai sako nepritariantys visuotiniam nekilnojamo turto (NT) mokesčio įvedimui ir tikina, kad...

Artinasi žiema: jau šią savaitę prasidės orų permainos (17)

Pirmadienio dieną Lietuva pateks į šiltąjį ciklono sektorių. Padangė išliks debesuota, tik...

Vertingi Sujetos patarimai mitybai: jais pasinaudoję būsite kur kas sveikesni

Jeigu žmogus per visą parą negali surasti nei vienos valandos sportui – kažkas tikrai yra labai...

Sunkios ligos kamuojamas Jurgis atsidūrė beviltiškoje padėtyje: nežinau, ką man reiks pasakyti savo dukrai (167)

„Laivas skęsta, bet mane išmetė pirmąjį“, – laidoje „ DELFI diena “ sakė cukriniu...

Justinas Jarutis – atvirai apie alkoholio sukeltas bėdas ir psichologo pagalbą: po visko man būdavo žiauriai gėda

Dainininkas, roko grupės „ Freaks on Floor“ lyderis Justinas Jarutis džiaugiasi sėkminga...

Macronas ir Merkel įtraukti į naują šaltąjį karą

„Technologinis suverenumas“ yra vienas iš šiais laikais madingesnių terminų, reiškiantis...

Šis pasaulio pabaigos lėktuvas turėjo atlaikyti net atominę ataką, tačiau jį pražudė – paukštis

Štai kaip atrodo tikrų tikriausia gėda. JAV laivyno vadinamasis pasaulio pabaigos lėktuvas, esą,...

Kiek degalų per valandą sunaudodavo sovietiniai traktoriai

Daugelis prisiekusių automobilistų, prisimindami gūdų sovietmetį, būtinai atkreipia dėmesį į...

3 priežastys, kodėl visada reikia išskalbti naujus drabužius

Iš parduotuvės parsinešėte naują suknelę, kelnes ar apatinį trikotažą. Nepatingėkite prieš...