aA
Nors ir visai mažytė, Malta tikrai turi kuo nustebinti. Todėl norintiems ne tik paatostogauti, pagulėti paplūdimyje bet ir pakeliauti, aplankyti istorines, garsias vietas, ši sala yra puikus pasirinkimas. Savaitės laiko atostogų pakanka parsivežti tiek šokoladiniam įdegiui, tiek ir puikioms nuotraukoms bei emocijoms.
Malta

Portalo „Kvepia Kelionėm“ komanda grįžo iš šios Viduržemio jūros salos ir savo patarimais bei rekomendacijomis nori palengvinti jūsų būsimas atostogas Maltoje.

Kur apsistoti?

Viskas priklauso nuo jūsų turimo biudžeto ir lūkesčių. Keliaujančiam jaunimui patariama apsistoti San Polo Bėjuje (angl. St. Paul’s Bay) arba Slimoje (angl. Sliema). Ten daugiau veiksmo, verda naktinis gyvenimas, o ir kainos šiek tiek mažesnės nei kituose miestuose. Tačiau, jeigu norite daugiau ramybės, poilsio, istorinio peizažo arba keliaujate su vyresniais žmonėmis, rinkitės nuošalesnius, mažesnius miestelius, tokius, kaip Meliha.

Paprastai renkuosi „Airbnb“, tačiau šį kartą apsistojome viešbutyje, kadangi norėjome padrybsoti prie ant stogo esančio baseino ir šiek tiek atsipalaiduoti. Gavome puikius kambarius su nuostabiu vaizdu į miestą ir Viduržemio jūrą.

Malta
Malta

Kaip išsirinkti kur pavalgyti?

Dėl pusryčių sukti galvos neteko – viešbutyje kas rytą galėjome išbandyti vis kitokį pusryčių meniu. Pietų per didelį karštį valgyti nesinorėjo, todėl pakakdavo užkandžių, kurie visur patiekiami ant didžiulės lėkštės ir jų užtenka 4-5 žmonių kompanijai.

Pagrindinis dienos maistas buvo vakarienė. Vakarienės vietas rinkomės itin kruopščiai, kadangi nuėjus į pirmą pasitaikiusį restoraną galima smarkiai nusivilti didelėmis kainomis ir nekokia maisto kokybe. Dėl šių priežasčių prieš eidami vakarieniauti visuomet peržiūrėdavome „TripAdvisor“ sąrašą. Į kai kuriuos restoranus (pvz. „Rebecca’s Restaurant“) patekti buvo reikalingos rezervacijos, tačiau kitur (pvz. „Mithna“) užtekdavo palaukti 15 minučių.

Malta yra nuostabi vieta jūros gėrybių mėgėjams. Čia tiekiama žuvis, tunas ir kitos gėrybės yra ką tik pagautos, todėl jos šviežios ir nuostabaus skonio. Šių patiekalų rekomenduojama ragauti Marsašloke (Marsaxlokk) – žvejų miestelyje pietryčių Maltoje.

Vakarienės kaina žmogui svyruoja nuo 15-25 eurų (pagrindinis patiekalas + taurė vyno).

Malta
Malta

Kokį transportą rinktis?

Kadangi į kelionę vykome ne tik pailsėti, bet ir pakeliauti, nusprendėme išsinuomoti automobilį. Nors sala yra nedidelė, o viešasis transportas išvystytas gana neblogai, mašinos nuoma buvo nepaprastai geras pasirinkimas. Visų pirma dėl to, kad autobusai važinėja pagal tokius grafikus, kokius nori. Autobuso galima sulaukti už poros minučių, bet gali tekti palūkėti ir pusvalandį ar net valandą.

Jeigu, vis dėlto, nuspręsite nuomotis automobilį, nedarykite to per dideles tarptautines įmones. Sutaupysite krūvą pinigų nuomodamiesi iš vietinių agentūrų. Jos siūlo kur kas geresnes kainas bei nuo kredito kortelės nenuskaito tūkstantinių sumų užstatui.

Svarbiausia, nuomokitės kuo mažesnę transporto priemonę. Dideliems automobiliams ne tik sunku prasilenkti siaurose Maltos gatvelėse, bet ir gali būti neįmanoma įvažiuoti į kai kuriuos požeminius garažus.

Tačiau, nepamirškite, jog Maltoje eismas vyksta kita kelio puse, tad jeigu nepasitikite savo jėgomis, apsvarstykite galimybę keliauti viešuoju transportu.

Malta
Malta

Ką aplankyti?

Malta garsėja bažnyčiomis. Iš tiesų čia jų galima rasti kiekvienoje gatvėje. Sakoma, kad Maltoje yra daugiau bažnyčių nei metuose dienų. Verta apsilankyti bent keliose ir pajusti tikėjimo dvasią, kuri sklinda iš bažnyčiose paliktų išgijusių arba nelaimes išgyvenusių žmonių daiktų: įtvarų, ramentų, šalmų, mažų vaikų rūbelių, nuotraukų, gydytojų išrašų apie mirtiną ligą, padėkų, maldų ir panašiai.

Privalu aplankyti nuostabaus grožio sostinę Valetą, kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Be to, šiemet Valeta išrinkta 2018 metų Europos kultūros sostine. Būdami čia užsukite į aukštutinius ir žemutinius Barrakka sodus.

Malta
Malta

Būtina apsilankyti Mdinoje – istorinėje šalies sostinėje ir šalia esančiame Rabato mieste. Gausybė siaurų gatvelių ir itališkų ledainių leis pasijusti tarsi Venecijoje.

Pabodus degintis prie baseino, sėskite už vairo ir vykite į nuostabius paplūdimius: Gnadira Bay, St.Peter’s Pool ar Ġnejna Bay. Čia galėsite ne tik pasideginti, bet ir panardyti bei pašokinėti nuo uolų.

Vienas Maltos pasididžiavimų – San Polo Bėjuje stūksantis Nacionalinis Maltos akvariumas. Su skrajute, kurias dalina beveik visur, gausite 3 eurų nuolaidą ir už įėjimą mokėsite tik 11 eurų.

Jeigu turite laiko, sėskite į keltą ir plaukite į Gozo salą. Nors garsiojo Žydrojo lango (angl. Azure Window) čia nebėra, yra daugybė kitų nuostabių kampelių ir vietų tinkamų nardymui. Garsiausia vieta – Mėlynoji skylė (angl. Blue Hole) esanti Dwejra Bay.

Čia taip pat galite sėsti į laivelį, kuris už 4 eurus jus nuplukdys į atvirą jūrą, laivelio kapitonas parodys kur anksčiau stovėjo Žydrasis langas bei papasakos apie įvairiaspalvius koralus.

Malta
Malta

Goze būtinai aplankykite Citadelę, kuri yra pastatyta aukščiausioje salos vietoje, todėl nuo jos atsiveria visa Gozo panorama. Be to, saloje yra vienas gražiausių paplūdimių – Ramla Bay, kitaip vadinamu raudono smėlio arba auksiniu paplūdimiu.

Jeigu nesergate jūros liga, įsigykite dienos išvyką su kruizu. Už 35 eurus gausite parvežimą viešbutis-kruizas-viešbutis, pietus laive bei atvirą barą su lengvaisiais alkoholiniais gėrimais. Kruizas plaukia aplink visą Maltą, kol pasiekia garsiąją Žydrąją lagūną. Čia jums bus duodamas 2-3 valandų laisvas laikas pasideginti ar išgerti garsiųjų ananasinių kokteilių.

Ką dar vertėtų žinoti?

Neišsigąskite vakarop išgirdę šūvius – tai fejerverkai. Krikščionys juos leidžia religiniais tikslais. Tačiau, švieselių jūs neišvysite, fejerverkai leidžiami dar nesutemus.

Dauguma restoranų 16-18 valandomis nedirba. Maltoje taip pat yra siesta.

Tie patys restoranai dirba gana trumpai, dauguma užsidaro 22.30 val.

Kadangi Malta yra buvusi Didžiosios Britanijos kolonija, čia vyrauja dvi valstybinės kalbos: anglų ir maltiečių. Todėl mokantiems anglų kalbą, čia problemų nekils.

Malta – puiki vieta besidomintiems kino industrija. Čia yra filmuotas ne vienas filmas: „Gladiatorius“, „Troja“, „Prie jūros“ (angl. By the sea), „Simshar“, „Popajus“ ir net žymusis serialas „Sostų karai“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žydų dėka suklestėjęs Lenkijos miestas jiems patiems tapo milžiniškomis kapinėmis (159)

Praėjusi vasara man buvo vaisinga kelionėmis į Lenkiją. Tie vaisiai savaime neužaugo, juos...

Atostogos kalnuose: rekomendacijos kiekvienam slidėmis „ginkluotam“ turistui (7)

Kasmet ištinkanti slidinėjimo karštinė – visai čia pat. O dauguma tų, kuriems vėsesni orai...

Sunku patikėti: vargšams skirti daugiabučių rajonai primena kosmosą (20)

Paryžiaus priemiesčiai atrodo tarsi iš kitos planetos. Ten stovi tokie keistų formų...

Nedidelė Europos sala kviečia prasiilginti vasarą: pasišildysite ir pažinsite turtingą vietovės istoriją (4)

Į Sardinijos salą vilioja ne tik geras oras ar auksiniai paplūdimiai, bet ir nesuskaičiuojama...

Nuotykių kupinas Portas: išsamus gidas, ką ir už kiek galite nuveikti (21)

1096 – 1270 m. vykusių Kryžiaus žygių metu europiečiai pirmą kartą pažino prieskonių,...

Top naujienos

Putino slaptųjų misijų Ukrainoje ir Sirijoje vado lėktuvas išskrido iš Lietuvos: buvo taisomas Žiemelio įmonėje (89)

Penktadienį dėl techninių problemų Lietuvoje priverstinai nusileidęs artimo Vladimiro Putino...

Milijonus kainavusioje sistemoje – skylė po skylės: ar duomenys apie mūsų asmeninę sveikatą saugūs? (98)

Elektroninės sveikatos sistema jau kainavo daugiau nei 30 milijonų eurų, tačiau spragos ir...

Vilniaus centre į atvirą kanalizacijos šulinį įkrito mažametė mergaitė (43)

Sekmadienį, spalio 14-ąją, policijos pareigūnai gavo pranešimą apie į lietaus nuotekų šulinį...

Lietuvos futbolo rinktinės vargai: blogiausias čia – ne Jankauskas (36)

733 dienų be pergalių oficialiuose turnyruose, 18 pralaimėjimų per paskutines 26 rungtynes bei 14...

50-metį švenčiančio Juozo Statkevičiaus interviu – apie sąžinę, „auksinę ranką“, ir deficitą nedeficito laikais (31)

Kvailas dalykas, kurį turiu – sąžinė. Nemoku apgaudinėti žmonių. Geriau sąžiningai dirbti...

Po netiesioginių Saudo Arabijos grasinimų naftos kainos gali šoktelėti iki 100 dolerių (66)

Pasaulinę naftos rinką, jau ir taip varžomą JAV sankcijų Iranui, šiuo metu drebina rizika dėl...

Naujojo biudžeto paslaptis – diržų veržimas ekonomikos kilimo metu: rado, kas sumokės už valdančiųjų užmojus atnaujinta 15.20 (312)

Nors Lietuva išgyvena ekonominį pakilimą, kaip iš giedro dangaus pasirodė žinia – kultūros...

Kelininkai suplanavo, kaip užklupti žiemą: druska barstyti gatves gali nors dabar (19)

Nepaisant to, kad už lango vasariška šiluma, kelių valymą , slidumą mažinančių medžiagų...

Meghan Markle sėkmingai slėpė nėštumą, tačiau stiliaus užuominų būta ne kartą (19)

Sasekso hercogienė Meghan jau kurį laiką buvo akylai stebima žiniasklaidos fotografų ir jei...