aA
Sklando mitas apie keliautojus: jie tai turi daug pinigų, kad gali sau tai leisti. Nebūtinai. Tikras keliautojas ras būdų, kaip pigiai aplankyti šalį ir pamatyti pačius įdomiausius dalykus, išleidžiant minimalią sumą pinigų. Čia pateikiami nemokamų arba labai pigių įdomių vietų aprašymai. Juos aplankius – geras įspūdis apie Milaną dar sapnuosis kelias savaites.
© DELFI montažas

Transporto išlaidos. Skrydį į Milaną galima rasti iš Vilniaus arba Kauno. Kainų vidurkis – 30 Eur pirmyn ir atgal. Nuskridus į bet kurį iš dviejų Milano oro uostų – teks dar valandėlę pavažiuoti iki Milano miesto. Tai patogiausia padaryti autobusu.

Kiekviename oro uoste prie išėjimo jau iš toli galima išgirsti šauklių balsus „MILANO central“, o jeigu tokių neišgirsite – tiesiog ieškokite kioskelių su nuoroda „BUS“ arba išėję į lauką tikrai pamatysite gausybę autobusų, kurie tik ir laukia naujų keleivių. Oro uostas – Milanas autobuso kaina 8 Eur. Visur galima mokėti tiek kortele, tiek grynais.

Metro bilietėlį galima nusipirkti spaudos kioske, nusileidus žemyn į bet kurią stotelę. Bilietėlio kaina visai parai – 4,50 Eur. Galima važinėti bet kokiais maršrutais kiek tik reikia. Yra ir kelių dienų bilietėlis, kaina didesnė keliais eurais.

Jeigu svarstysite nuomotis automobilį, turėkite omenyje, kad jūsų parkavimo ypatumai turės būti itin skrupulingi. Nes italai tarp automobilių palieka vos poros centimetrų tarpus. Dažniausiai tenka „prasistumdyti“ vietą išvažiavimui.

Kur apsistoti. Žvilgtelėjus į Milano žemėlapį – pamatysite, kad jo centrą supa didžiulis gatvių apskritimas. Jeigu iki centro norite vaikščioti pėstute – ieškokite apsistojimo vietos, kuri yra tame apskritime arba visai šalia jo. Booking.com ar Airbnb.com galima rasti ir kambarių, kurių kaina apie 15-25 Eur parai.

Laimė skrandžiui ir piniginei

Kokia Italija be itališkos kavos. Rytą pradėti su šviežiai iškeptu kruasanu ir aromatinga kava – būtina. Tikrai pajusite, kad skonis čia pakylės jūsų gomurį iki debesų. Italijoje restoranų verslas yra pasididžiavimas.

Pažintis su Milanu atsiėjo itin pigiai: itališki batai po 10 eurų, o pusryčiai – 3,50
© Sandra Galdikaitė

Aptarnavimo personale dirba visa šeima: ir vaikai, ir tėvai. Jokio amžiaus cenzo ar šių profesijų nuvertinimo. Jie tai daro iš širdies, su maloniu aptarnavimu, pokalbiais ir pasididžiavimu. Galbūt todėl šeimos kavinėse visada pilna lankytojų. Cervo’ Cafe (adresas: Via Nicola Antonio Porpora, 124) – visų šių potyrių vieta. 2 puodeliai cappuccino, 1 didelis, 1 mažas kruasanas bei dubuo šviežių vaisių čia kainuoja 7 eurus. Tad galima sakyti, kad vienam asmeniui pusryčiai kainuoja 3,50 eur. Šeimininkai svečius nemokamai gali pavaišinti ryte keptais pyragėliais bei palepinti Itališku šokoladu ar saldainiais.

Moscow Mule Bar – tai vieta, tiems, kurie Milane nori sutikti naujų draugų iš viso pasaulio ir mėgsta naktinį miesto gyvenimą. Kokteilių kainos – 5 Eur, o barmenai nuotaiką pakels net ir didžiausiems paniurėliams. Bare lankytojus vaišina gausia užkandžių/starterių lėkšte, o norintiems daugiau – galima rinktis ir iš maisto meniu. Beje, baras vakarais pilnas žmonių, tad jeigu planuojate pasisėdėti su kompanija – rekomenduojama iš anksto rezervuoti staliuką, kitaip teks bendrauti stovint prie baro arba net lauke prie įėjimo.

Pica yra tikra Itališka, jeigu ji kepta didžiulėje krosnyje, o receptai patentuoti tikro italo ir pačio picerijos savininko. Ciccio Pizza – sunkiai pamatysite tuščią, nes joje nuolat lankosi tiek vietiniai, tiek užsienio turistai. Būkite pasiruošę daug bendrauti su aptarnaujančiu personalu. Nes čia pasitinka su šypsena ir palydi su geriausiais linkėjimais.

Pažintis su Milanu atsiėjo itin pigiai: itališki batai po 10 eurų, o pusryčiai – 3,50
© Sandra Galdikaitė

Laimės valanda: pigus itališkas maistas ir tradicinis kokteilis. Lankantis kavinėse pastebėsite, kad daug lankytojų vis geria oranžinės spalvos gėrimą, tai toks gėrimas, kurio pavadinimą rašyti draudžia lietuviški įstatymai. Jeigu po ilgų dieninių pasivaikščiojimų norisi ramiai prisėsti, nebrangiai pavalgyti ir paragauti oranžinio gėrimo – tai galima padaryti tik už 10 Eur bare „Bar Olimpico“.

Čia kiekvieną dieną nuo 17 iki 21 valandos vyksta laimės valandos: sumokėjus 10 eurų į savo lėkštę galima krautis tiek maisto, kiek norisi. Be to už tą kainą galima pasirinkti vieną gėrimą (kavą, kokteilį, sultis, vandenį ir t.t.). Jeigu pavalgius norite pakartoti – leidžiama dar įsidėti maisto, papildomai nieko nemokant. Išimtis taikoma gėrimams.

Verta pamatyti

Duomo. Tai Milano katedra ir aikštė, kurią išvydus pirmą kartą tikrai atsidaro „stalčius“. Leidžiama įeiti į vidų ar net pakilti į viršų ir pasivaikščioti ant jos stogo. Tik tai kainuos. Bilieto kaina – 16 Eur. Jį galima nusipirkti internetu arba šalia katedros esančiose kasose.

Dešinėje katedros pusėje yra įspūdinga, pasaką primenanti arkada. Prabanga, raižiniai, kolonos ir stiklu dengtas milžiniškas kupolas išvers iš koto. Tai – Grand Galleria Vittorio Emanuele II. Čia įrengtos prašmatnios parduotuvės ir restoranai, kur kainos prasideda nuo kelių šimtų eurų. Apsipirkti gal ir nebūtina, tačiau įeiti po tuo kupolu NEMOKAMAI gali kiekvienas.

Como ežeras ir Varenna miestelis. Tai yra ežero rojus kalnuose. Čia geriausia patekti važiuojant traukiniu iš centrinės stoties. Bilieto kaina į abi puses apie 16 eurų.

Pažintis su Milanu atsiėjo itin pigiai: itališki batai po 10 eurų, o pusryčiai – 3,50
© Sandra Galdikaitė

Vaikštant taku pagal ežero krantą – vienoje pusėje kvapą gniauš įspūdingas žydro ežero ir kalnų duetas, o kitoje pusėje dėmesį patrauks ant kalno šlaito pastatyti Itališko stiliaus namukai. Gali tekti palypėti ir akmenimis grįstais laiptais. Ir net kelis dešimt metrų, siauromis gatvelėmis. Bet čia pasivaikščiojus pajusite, kad norėtųsi lyg ir pasilikti čia gyventi. Nes viskas aplinkui tiesiog užburia ir leidžia pasinerti į vidinę ramybę.

Navigli – kelis kilometrus besidriekiantis kanalas, su kavinėmis ir meno galerijomis pašonėje. Tai Italijos ir Skandinavijos kanalų mišinys. Čia rekomenduojama sustoti pasigrožėti arkiniais tiltukais, meno kūriniais bei suvalgyti Panino, užsigeriant Itališku vynu. Restorane Vetusta Insigna milžiniška lėkštė Cezario salotų kartu su pasirinktu gėrimu kainuoja 10 Eur, o įvairių rūšių Panino su pasirinktu gėrimu – apie 8 Eur.

Pažintis su Milanu atsiėjo itin pigiai: itališki batai po 10 eurų, o pusryčiai – 3,50
© Sandra Galdikaitė

Po pasivaikščiojimo jausitės lyg grįžę iš kurortinių atostogų prie vandens.

Milano traukinių stotis – didybės ir meno mišinys. Jeigu su traukiniu niekur neplanuojate važiuoti – bent užsukite čia kaip į lankytiną objektą. Nes vaizdas, kurį išvysite tiek viduje, tiek išorėje privers išsižioti ir išsitraukti telefoną. Fotografuosite tol, kol atsibos. Tai didžiausia traukinių stotis visoje Europoje. Atkreipkite dėmesį kokie piešiniai, milžiniškos freskos, kelių dešimčių metrų aukščio arkos įkomponuotos šiame pastate.

Piazza gae aulenti – moderni, futuristinių daugiaaukščių namų, fontanų ir keistų architektūrinių sprendimų aikštė. Čia užvertę galvas negalėsite atplėšti akių nuo įspūdingų pastatų. Namo balkonuose auga medžiai ir krūmai, o saulei leidžiantis – ant sienų pasirodo žodžiais neapibūdinami spalvų atspindžiai. Čia sutiksite daug nuolat skubančių verslo žmonių. Taip pat galite apsipirkti prabangių prekių rinktinėse parduotuvėse ar tiesiog pasimėgauti saulės spinduliais atsisėdę aikštėje ant suoliuko.

Parko sempione. Į jį galima patekti perėjus Sforcų pilį. Tai milžiniško dydžio muziejų kompleksas. O įdomiausi saugomi eksponatai: paskutinė Mikelandželo statūla „Pieta Rondonini“ ir Leonardo da Vinčio viena iš užrašų knygučių su jo mintimis.

Parkas padės atsiplėšti nuo gatvių šurmulio ir pačiame miesto centre tiesiog ištiesti kojas ant žolės.

Itališkų prekių kokybė ir mažos kainos

Fauché turgus. Tik atvykus į Milaną pastebėsite, kad žmonės čia itin stilingi. Iš karto kyla klausimas: iš kur pas juos tiek pinigų pirkti tokius rūbus ir batus? Atsakymas paprastas – didelė dalis žmonių apsiperka turguose. Fauchè turgus – vienas didžiausių Milane. Dirba: antradieniais 7.00 - 14.00 val., šeštadieniais 7.00 - 18.00 val. Čia galima rasti naujų vardinių prekių nuo kelių eurų, itališkų odinių batų, buitinių ir kt. prekių. O maistas toks nebrangus ir šviežias, kad driekiasi pirkėjų eilės.

Via Benedetto Marcello turgus. Dar vadinamas vietinės rinkos ir Italijos ūkininkų turgus. Dirba antradieniais 7.30 – 15.30 val., šeštadieniais 7.30 – 18.00 val. Jeigu čia ateisite šeštadienį apie pietus – pamatysite, kad jau daug ūkininkų išpardavė savo šviežius maisto produktus, o aplinkui prekystalius mėtosi tik nuotrupos. Vasario mėnesį apelsinų kilogramas kainuoja vos 0.90 Eur.

Pažintis su Milanu atsiėjo itin pigiai: itališki batai po 10 eurų, o pusryčiai – 3,50
© Sandra Galdikaitė

Čia nemažai ir turkiškų prekių, sendaikčių, naudotų ir naujų daiktų. Mišinys visko: nuo... iki, bet nepatingėjus ir pavaikščiojus galima rasti tikrai kokybiškų prekių. Pavyzdžiui itališkų naujų odinių rankinių už 20 eurų.

Itališki batai po 10 Eur. Tai parduotuvė Orleans ant Corso Buenos Aires ir Via Plinio gatvės kampo. Kartais kainos gali šoktelėti iki 20 ar 30 Eur, bet turint omenyje, kad čia visi batai kokybiški, net ir 30 Eur nėra daug. Kai kurie lietuviai šią parduotuvę yra praminę Dolitinių batų parduotuve. Sklinda gandai, kad net ir garsūs dizaineriai nepraeina šios parduotuvės ir visada randa ką nusipirkti.

Pažintis su Milanu atsiėjo itin pigiai: itališki batai po 10 eurų, o pusryčiai – 3,50
© Sandra Galdikaitė

Išpardavimai. Jeigu nesinori vaikščioti turguje po atviru dangumi, bet norite pigiai apsipirkti – tam geriausias laikas yra Vasario ir Rugpjūčio mėnesiai. Tokiu metu čia vyksta sezono išpardavimai. Nuolaidos parduotuvėse vyrauja apie 50-70 %. Itališką suknelę ar batus nesunkiai rasite už 15-20 eurų.

Galima užsibrėžti tikslą – Milane per dieną išleisti ne daugiau 30 Eur. Ir tai tikrai įmanoma!

Ci vediamo a Milano!

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(43 žmonės įvertino)
4.2791
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gražiausiame pasaulyje restorane valgęs lietuvis rekomenduoja nepagailėti 70 eurų keptai vištai (253)

Pusiau rožinis, pusiau auksinis – toks yra gražiausias ir stilingiausias pasaulyje restoranas...

Ekskursijoms Amsterdamo Raudonųjų žibintų kvartale atėjo galas (28)

Amsterdame nuo 2020 metų bus draudžiamos visos organizuotos ekskursijos po Raudonųjų žibintų...

Europos miestai, kuriuose verta atostogauti su vaikais (13)

Ekskursijos po užsienio šalių miestus – viena iš tų veiklų, kuri suartina šeimos narius. Tai...

Kuo skiriasi Nyderlandai nuo Olandijos? (33)

Planuojant kelionę į Amsterdamą pajutau, kad pačios liežuvis lengvai pinasi ir vietoj Nyderlandų...

Laisviausiame Europos mieste dirbusi vilnietė: legaliai dariau tai, kas Lietuvoje sunkiai suvokiama (395)

Jeigu rūkai „žolę“ – nevartok alkoholio. Tai svarbiausia taisyklė, kurią kiekvienam...

Top naujienos

Ušackas - apie tai, ko trūksta kandidatams į prezidentus, tikrąjį darbą Rusijoje ir sudėtingus santykius su Grybauskaite (9)

Diplomatas, buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas neslepia, kad jo patarimų...

Jautrus brolystės su Latvija klausimas: istorija mena ne vieną kartėlį ir susitaikymą (7)

Broliai ar konkurentai – paskutiniu metu dažniausiai skambėjęs klausimas apie Lietuvos ir...

Orai: savaitės pradžioje – permainos (2)

Pasidžiaugus pavasariška šiluma ir saule, jau nuo pirmadienio teks vėl prisiminti niūrius ir...

Nacistinėje Austrijoje motina paliko sūnų: rastuose laiškuose – neįtikėtina istorija (58)

Kai žydų tautybės motina jį paliko ir pabėgo į Jungtinę Karalystę, Kurtui tebuvo keturiolika....

Kelionių organizatoriai įvardijo Turkijos viešbučius, kuriuose rasite geriausią kainos ir kokybės santykį (77)

Poilsinės kelionės į Turkiją – vienas iš populiariausių šeimos atostogų pasirinkimų....

JAV parama Baltijos šalims toliau siutina Kremlių: Trumpo žodžius priskyrė ir Lietuvai (640)

„ JAV palieka Baltijos šalis“, „ Baltijos šalys nebemadingos“, – tokiomis ir panašiomis...

Dizainerė įrengė 12 kv. metrų butą maksimaliai patogiai: pavyko sutalpinti viską (193)

Kuo mažesnis būstas, tuo didesnis iššūkis jį įrengti taip, kad būtų patogu ir nieko...

Venesueloje pastebėtas Rusijos lėktuvas papildyta (183)

Rusijos vėliava pažymėtas lėktuvas sekmadienį buvo pastebėtas didžiausiame Venesuelos oro...