aA
Venecijos karnavalas – ne vien kaukių užtvindytos šio miesto aikštės. Tai – ir paslaptingi uždari maskaradai pačiuose prabangiausiuose Venecijos rūmuose, į kuriuos patekti kartais neužtenka ir net kelis tūkstančius eurų kainuojančio bilieto – tam reikia ir specialaus kvietimo.
Paslaptingas kaukių balius: kas vyksta uždaruose Venecijos maskaraduose?
© Copyright of Venetia Srl (Antonia Sautter company)

Išskirtinių kelionių organizatoriaus „Boutique Travel“ direktorė, kelionių dizainerė Aja atveria uždarų Venecijos vakarėlių paslapties skraistę ir pristato laukiamiausią pasaulyje maskaradą – „Dožų balių“, kuris vyks vasario 22-ąją. „Tūkstančius eurų kainuojantys bilietai į šį vakarėlį graibste graibstomi, tad norintiems į jį patekti reikia paskubėti“, – pataria išskirtinių kelionių organizatorė Aja.

Nežabotos fantazijos, laisvė, slaptos aistros – tai žodžiai, geriausiai apibūdinantys Venecijos karnavalą. Prieš beveik tūkstantį metų miesto dožas Vitale’is Falier sugalvojo šventę savo pavaldiniams – suteikė ne pinigus, ne laisvę, o laisvę... žaisti. Kiekvienas, pasislėpęs po kauke, šventės metu galėjo tapti tuo, kuo nori. Moterys – vyrais, vyrai – moterimis, vargšai – turtuoliais, po kaukėmis pasislėpę kunigai ir vienuolės leisdavo net tai, kas jiems buvo labai draudžiama... Venecijos karnavalu pavadintos šventės metu plebėjai ir patricijai linksmindavosi kartu – karnavalo dienomis Venecijos mieste išnykdavo bet kokie socialiniai skirtumai. Kaukės garantavo visišką anonimiškumą. Sakoma, kad tomis dienomis net kreiptis vardu į žmogų su kauke buvo neleistinas dalykas.

Maskarado kaina – dešimtadalis šalies biudžeto

Įspūdingi vakarėliai Venecijoje turi ilgą istoriją. Sako, kad pačia pradžia galima laikyti XVIII amžiaus pabaigą, kai Venecija priėmė į svečius atvykusį Švedijos karalių Gustavą III. Puota buvo surengta „Palazzo Pisani“ rūmuose. Fakelais kelią šviesdami tarnai lydėjo monarchą jam einant per rūmų salę, kurioje jį pasitiko vakarienė su daugiau nei 800 svečių.

Kambariai buvo puošti žalio aksomo draperijomis su auksiniais kutais, ant stalo žėrėjo auksiniai įrankiai ir lėkštės. Po kelių dienų kazino Giudecca saloje buvo surengtas dar vienas vakarėlis. Ant vandens įrengta speciali mašina žaižaravo žibintais ir veidrodžiais apšviesdama vandenis, medžiai soduose tviskėjo nuo sukabintų vaisių iš krištolo, kur atsispindėjo plevenančių žvakių šviesa. Buvo sukonstruota net primityvi oro kondicionavimo sistema, kad svečius pamalonintų ir grynas oras. Koks buvo šios puotos biudžetas? Kronikoje rašoma, kad išlaidos sudarė dešimtadalį visų kaimyninės Kroatijos metinių pajamų!

Paslaptingas kaukių balius: kas vyksta uždaruose Venecijos maskaraduose?
© Copyright of Venetia Srl (Antonia Sautter company)

Amžiaus puota su Salvadoru Dali

Dar vienas garsus maskaradas, pavadinimu „Rytietiškas balius“, vyko 1951-aisiais. Jį organizavo viena įdomiausių ir ekscentriškiausių to meto įžymybių – milijonierius verslininkas Donas Carlos de Beistegui. Iki šiol išlikusios nuotraukos, kuriose pats Donas Carlosas vilki raudoną liemenę, užsidėjęs vešlų peruką su ilgais garbanotais plaukais, avi įspūdingais batais su platforma ir atrodo lyg karalius. Į balių buvo pakviesta visa pasaulio grietinėlė, tarp jų – Salvadoras Dali, Christianas Dioras, Pierre’as Cardinas. Vėliau šis turtuolio surengtas maskaradas buvo pavadintas „Amžiaus puota“.

Vienas laukiamiausių vakarėlių pasaulyje

Šį vasarį Venecijoje vėl bus karnavalas ir į jį vėl rinksis ne tik turistai – iš viso pasaulio į miestą suskris ir ypatingi Venecijos karnavalo svečiai, tie, kurie, vilkėdami žvilgančius kostiumus, slėps veidus už kaukių ir dalyvaus privačiuose kaukių baliuose prabangiuose miesto rūmuose. Šiais laikais garsiausi ir žymiausi vakarėliai toliau rengiami nuostabiuose rūmuose „Palazzo Pisani Moretta“, esančiuose priešais Didįjį kanalą.

Paslaptingas kaukių balius: kas vyksta uždaruose Venecijos maskaraduose?
© Copyright of Venetia Srl (Antonia Sautter company)

Gotikiniai rūmai su 24 metrų ilgio portego, arba praėjimo sale, vis dar yra privati rezidencija. Puota prasideda, kai į renginį atplaukę gondolomis svečiai iškilmingai per pagrindinį įėjimą pakyla įspūdingais laiptais į viršuje esančias pokylio sales su krištolo sietynais, žvakėmis, veidrodžiais ir freskomis, per akimirką patekdami į savo fantazijų pasaulį.

Šios kaukių puotos pavadinimas – „Il Ballo del Doge“ – „Dožų balius“. Kelionių dizainerė Aja pasakoja, kad ši puota tituluojama vienu laukiamiausių vakarėlių visame pasaulyje. „Jo šeimininkė – ponia Antonia Sautter, dizainerė, mados stilistė ir visame pasaulyje žinomų prabangių renginių planuotoja, ką tik lankiausi jos istorinių kostiumų kaukių ateljė, esančioje netoli San Marco aikštės, Venecijos širdyje“, - pasakoja neseniai su Antonia Sautter susitikusi kelionių dizainerė.

Beje, žurnalas „Vogue“ vakarėlį vadina vienu laukiamiausių įvykių pasaulyje. „Tai – tikras raukinių ir krinolinų, raudonų kulniukų, skrybėlaičių, aksomų ir prabangių brokatų triumfas“, – rašoma žurnale. „Svajonė, perkelianti jus į magijos ir didybės laikus“, – tai CNN citata. Dažnai „Dožų balius“ įtraukimas į įvairius „100 dalykų, vertų patirti per gyvenimą“ sąrašus.

Paslaptingas kaukių balius: kas vyksta uždaruose Venecijos maskaraduose?
© Copyright of Venetia Srl (Antonia Sautter company)

Už vakarėlį – įspūdingos kainos bilietas

„Il Ballo del Doge“ yra įspūdingas maskaradas, kurio organizatoriai į šias dienas sugrąžino Venecijos respublikos laikų aristokratiškąją dvasią ir prabangą. Prabangios dekoracijos kiekvienų metų temai, nesibaigiantys pasirodymai iki nakties su daugiau nei 100 artistų, rafinuotas maistas ir gėrimai, muzika, šokiai – tai tikras įvykis, kurio laukia didžiausi pasaulio svajonių ieškotojai. Todėl nuo 1994 metų rengiamą vakarėlį galima vadinti ir kostiumų baliumi, ir vakarienės šou, ir šokių vakarėliu.

Kiekvienais metais vakarėlis turi savo temą. Šių metų „Il Ballo del Doge“ tema – „Karnavalinė rapsodija“. Maskaradas vyks vasario 22-ąją. Brangiausias bilietas su geriausiomis vietomis stebėti šou, Venecijos patiekalų vakariene ir gėrimais kainuoja 3,5 tūkst. eurų. Paskui kainos tolydžiai mažėja iki 1,5 tūkst. – priklausomai nuo sėdėjimo vietų. Yra bilietų, kainuojančių vos 500 eurų, bet su jais pateksite tik į šokių vakarėlį, vykstantį po pasirodymų ir vakarienės – tuomet jau bus po vidurnakčio.

Būtinas maskarado atributas – istorinis kostiumas, lankytojai be jų tiesiog neįleidžiami – netinka nei smokingai, nei vakarinės suknelės. Kostiumus galima išsinuomoti – pavyzdžiui, ponios Antonios Sautter atlejė siūlo daugiau nei pusantro tūkstančio aukštosios mados kostiumų – nuo viduramžių stilistikos iki šių dienų, iš prabangių medžiagų, siūtų rankomis, siuvinėtų „Swarovski“ kristalais.

Kostiumo nuomos kaina parai – nuo 300 iki 900 Eur. Specialus istorinis makiažas ir šukuosena – dar 340 Eur. Profesionali nuotrauka renginyje kainuoja 250 Eur. Nors svečiai šiame renginyje ir lieka incognito, bet registruojantis į jį teks pateikti savo asmens dokumentus – dėl visų svečių saugumo. Sako, kad prieš auštant maskarade nusimetamos kaukės – gal todėl paparacai šiame vakarėlyje yra matę aktorius Jacką Nicholsoną, Antonijų Banderasą ar ekscentriškąją dizainerę Viweną Westwood.

Paslaptingas kaukių balius: kas vyksta uždaruose Venecijos maskaraduose?
© Copyright of Venetia Srl (Antonia Sautter company)

Maskaradai – pagal kiekvieno norus

Venecijos karnavalo metu mieste vyksta keliasdešimt vakarėlių. Vieni – oficialūs, į kuriuos patekti užtenka sumokėti, į kitus reikia gauti kvietimą. Maskaradų gali būti įvairių, net labai pikantiškų, kur poros keičiasi partneriais, įgyvendindami slapčiausias savo svajones. Juk karnavalas – tai metas nežabotai laisvei ir fantazijai. Apie tokius įvykius informacijos tikrai nerasite oficialiuose puslapiuose – į juos patenkama tik per pažįstamus ir tik su specialiais kvietimais.

Be garsiojo „Dožų baliaus“ iš viso šį vasarį suplanuoti daugiau nei keliasdešimt paprastesnių privačių maskarado puotų. XV amžiaus rūmuose „Palazzo Zen“ vyks Didysis Kazanovos vakarėlis (kaina – 600 Eur, įskaičiuota vakarienė ir programa), karnavalas plaukiančiame laive „Venice Carnival Party Cruise 2020“ (110 Eur, įskaičiuotas švediškas stalas ir lengvi alkoholiniai gėrimai), maskaradas „Fenice teatre“ – (450 Eur, su vakariene ir lengvais gėrimais), dar papildomai šiame teatre galima užsisakyti bilietą į komišką operą „L’elisir d’amore“.

Straipsnis spausdintas žurnale „Aš IKONA“

Žurnalas
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
3.3636

Pigesni skrydžiai lietuvius vilioja į Austriją: įdomiausių Vienos muziejų apžvalga (26)

Austrijos sostinė išpuoselėta, imperatoriškai papuošta, o pasivaikščiojimas po Vieną...

Viena gražiausių Europos pakrančių – Auksinio rago kyšulys (11)

Auksinio rago kyšulys – gražiausias Kroatijos paplūdimys . 500 m ilgio auksinio smėlio...

Žiemos kryptis: visuomet stebinanti Ryga

Ieškote, kur nuvykti žiemą? Pasak kelionių eksperto Edmundo Pavlovo, žiemos kelionės yra...

Paslaptingas kaukių balius: kas vyksta uždaruose Venecijos maskaraduose? (18)

Venecijos karnavalas – ne vien kaukių užtvindytos šio miesto aikštės. Tai – ir paslaptingi...

Kanarų saloje – europietiškoji Kalifornija: patiks ir šeimoms, ir ištroškusiems orgijų (125)

Taip, vos perskaitę pavadinimą turbūt ėmėte raukytis ir piktintis. Baisu, koktu, negražu –...

Top naujienos

Specialistė papasakojo apie permanentinio makiažo tragedijas: viena medžiaga net gali sukelti vėžį (31)

Stovėdamas parduotuvėje nevalingai užsižiopsai į greta stovinčios moters veidą. Iš pradžių...

Kelionė su deportuojamu lietuviu – kaip siaubo trileris: kai kurie keleiviai net atsisakė skristi (103)

Keliaujant lėktuvu bendrakeleivių nepasirinksi ir vidury kelio neišlipsi, todėl orlaivyje...

Po konflikto namuose Agnė Zuokienė dalijasi keistais prisiminimais (363)

Antradienį į Agnės ir Artūro Zuokų namus vyko policija dėl buitinio smurto atvejo....

Gentvilas apie Bako pateiktą informaciją: situacija atrodo nuodinga kai kurių saugumo institucijų atžvilgiu (21)

Buvęs Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas pateikė naujos...

Šiluma nesitrauks – termometrų stulpeliai kils iki 7 laipsnių (1)

Naktį kritulius į daugelį šalies rajonų atnešę debesys pirmoje dienos pusėje dar išsilaikys...

Čempionų lyga: smūgis Mourinho pragmatizmui ir Italijoje suvarpytas „Valencia“ vartų tinklas (1)

UEFA Čempionų lygos aštuntfinalį sėkmingai pradėjo „Leipzig“, Anglijoje 1:0 įveikęs...

Aurimas Kuckailis

Apie vyrų gyvenimo prasmę: paskutinį dvidešimtmetį su vyrais – kažkas negerai (15)

„Šiuolaikinėje šeimoje moterys yra stiprios. Vyrai sako, kad jos turi tapti silpnesnės,...

Feisbuke plinta #metoo liudijimai apie garsų fotografą: dalijamasi šokiruojančia patirtimi „Delfi“ prabilo dar viena galimai nukentėjusioji (303)

Pastarąsias dienas socialiniuose tinkluose netyla tema, kurioje šmėžuoja fotografo Iridijaus...

Prasta idėja: pasaulio čempionato dalyves išgąsdino už šaudyklos pasirodęs „mirtininkas“ (10)

Italijoje vykstančiose planetos pirmenybėse dalyvaujančios Norvegijos biatlono rinktinės atstovai...

Marija Serbintaitė. Kodėl „boba su kiaušais“ – visai ne komplimentas (18)

Tu gali būti bet kuo! Kiek kartų tai sakome savo mergaitėms? Sakysi dažnai, gerai, džiaugiuosi....

|Maža didelių žinių kaina