aA
Tą kartą Britanijos žemę su savo ištikimuoju partner in crime, pasiekėme vos aušrai prabrėškus ir visą dieną nenuilsdami vaikėmės „un mouton à cinq pattes“, t.y. avį penkiomis kojomis (ši prancūziška idioma reiškia rasti labai retą daiktą – aukso puodą, stebuklingą raritetą).
Paskutinę minutę užsisakę nakvynę atsidūrė karališkame dvare: jautėmės lyg išvydę avį penkiomis kojomis
© DELFI montažas

Nuo grožio ir įspūdžių gausos man tikrąja ta žodžio prasme susisuko galva, ne juokais pavargome ir vienintelis noras buvo ramiai ištiesti kojas. Viešbučių mes niekada neužsisakome iš anksto – tokie jau mes esame – nežinome, kur vėjas tą dieną nuneš, kiek užtruksime, kiek toli pajėgsime nuvažiuoti. Ir tąsyk mūsų nakvynės vietą paskubomis užsakiau per Booking platformą.

Ši vieta siūlė geriausią kainos ir kokybės santykį Kembridžo apylinkėse (nakvynė dviem su puikiais angliškais „full breakfast“ pusryčiais dviems kainavo 65 EUR). Kai pasiekėme kelionės tikslą, jau gerokai knapsėjau. Tai tokia būsena kai tu iš tiesų miegi, bet kai kas nors paklausia „ar miegi?“, atsakai – „gal tau visai, aišku, nemiegu, viską girdžiu, matau ir t.t.“.

Tarsi filme bėgantys medžiais apsodintų alėjų vaizdai ir atsiveriantys didžiuliai vartai tamsoje tik šmėstelėjo ir pradingo. Per šiugždantį žvirgždą privažiavus prie senovinių, metalu apkaltų durų supratau, kad mes šį kartą nakvosime dvare. Tyliai atsivėrus didžiulėms durims, mus pasitiko milžiniškas gipso lipdiniais dekoruotas holas į viršų besiraitančiais tamsaus medžio laiptais.
Iš devinto sapno pabudinę mielą registratorę, buvome palydėti į skoningai šviesiais baldais apstatytą, pasteliniais tonais dekoruotą nedidelį jaukų kambarėlį. Visiškai nesiskiriantį nuo daugelio britų taip mėgstamo country stiliaus. Ir kritome miegoti.

O ryte – naivus nežinojime, avele tu auksine… Pažvelgiau per langą iš mažų stiklinių kvadratėlių švino rėmeliuose ir supratau, kad esu stebuklų šalyje. Visai netyčia teko laimė apsigyventi ne bet kokiame, o istoriniame, išpuoselėtame dvare už IBIS kambarėlio kainą.

Paskutinę minutę užsisakę nakvynę atsidūrė karališkame dvare: jautėmės lyg išvydę avį penkiomis kojomis
© Shutterstock

Paskendęs beveik trijuose hektaruose stebuklingų sodų ir miškų ir tik keturios mylios nuo Kembridžo centro, arba valanda kelio traukiniu iš Londono (angliški traukiniai nepaprastai geras būdas ramiai pasidairyti po kraštovaizdį), stūkso pasakiškas XVI am. dvaras Madingley hall.

Dabar Kembridžo universitetui priklausantis, nuostabus raudonų plytų kalkakmeniu dekoruotas Tiudorų architektūros pavyzdys, siekiantis karaliaus Henriko VIII valdymo laikus. Taip, teisingai prisimenate, kad tai tas pats ekscentriškas britų monarchas, kuris beieškodamas moters, padovanosiančios jam taip trokštamą sūnų, buvo vedęs net šešis kartus ir, deja, kai kurioms iš tų damų teko net padėti gražią galvutę ant budelio trinkos.

Garsiausia gražuolė aistringoji Ana Bolen, kurios dėka Anglijos bažnyčia atsiskyrė nuo Romos katalikų bažnyčios ir pasaulį išvydo viena iškiliausių britų monarchų – Elžbieta I.

Paskutinę minutę užsisakę nakvynę atsidūrė karališkame dvare: jautėmės lyg išvydę avį penkiomis kojomis
© Ramona Žalakevičienė

Išlikusi senovinė vaikiška skaičiuotė „Divorced, beheaded, died. Divorced, beheaded, survived“ (Išsiskyrė, nukirsdino, mirė. Išsiskyrė, nukirsdino, išgyveno), taikliai apibūdinanti šių šešių Henriko VIII moterų gyvenimą (tiesa, ji juridiškai neteisinga, nes Henrikas neišsiskyrė nė su viena žmona, santuokos buvo anuliuotos).

Šiandien Madingley hall įsikūręs Kembridžo universiteto tęstinio mokymosi institutas, apsuptas kerinčių sodų ir užburiančio kraštovaizdžio. Įspūdingi sodai dar XVIII amžiuje suprojektuoti garsiojo kraštovaizdžio architekto Lanceloto „Capability“ Browno (taip jis pramintas, nes visiems savo klientams sakydavo, kad jų nuosavybė turi „galimybių“ tobulėti). Net svaigstu iš saldumo, kaip būtų gera studijuoti tokiame nepaprastame istorija alsuojančiame pastate: gal archeologiją ar kraštovaizdžio dizaino istoriją, o gal kūrybinį rašymą ar filosofiją, o gal teisę ir kriminologiją, ar verslą.

Paskutinę minutę užsisakę nakvynę atsidūrė karališkame dvare: jautėmės lyg išvydę avį penkiomis kojomis
© Ramona Žalakevičienė

Tiesa, trumpai dvaras buvo tapęs ir karališkąja rezidencija. 1860 m. karalienė Viktorija nuomojo dvarą iš tuometinio jo savininko, kad princui Edvardui, mielam vaikeliui, ketinančiam studijuoti Kembridže būtų patogu.

Po skanių ir sočių tikrų angliškų pusryčių puikioje dvaro terasoje, vaikščiodami prieš 300 metų pasodintame sode, kalbėjome apie tai, jog kuo gali būti žmogus nepatenkintas ir nelaimingas gyvendamas tokioje vietoje, nebent didžiausia problema persirengti penktos valandos arbatėlei.

Pasirodo, kad net kai valdai imperiją, likimas tau nepavaldus. Princas Edvardas, kaip ir visi studentai Kembridže linksmai leido laiką: linksmybės, kortos, moterys, tarp jų ir sultinga jauna airė aktorė Neli. Kai kalbos pasiekė karalienės dvarą, Albertas aplankė sūnų Kembridže, apie ką kalbėjo tėvas su sūnumi, būsimu karaliumi, vaikščiodami Madingley hall apylinkėse, nežino niekas, tačiau Albertas į Vindzorą grįžo pavargęs, emociškai išsekęs ir spaudžiamas skausmo.

Paskutinę minutę užsisakę nakvynę atsidūrė karališkame dvare: jautėmės lyg išvydę avį penkiomis kojomis
© Ramona Žalakevičienė

Albertas netrukus mirė, o karalienė Viktorija paniro į beviltišką gedulą. Visą likusį gyvenimą ji kaltino dvarą dėl savo vyro mirties sušalus tą tamsų lietingą lapkritį. Albertas Viktorijai buvo viskas: vyras, draugas, patikėtinis, patarėjas, neoficialus sekretorius ir vyriausybės ministras, didžiausia gyvenimo meilė ir obsesija.

Pulkininkas Hardingas, kuris vėliau įsigijo šią nuosavybę, ne tik atnaujino visą dvarą, itališka maniera pertvarkė sodus, bet ir iškirto duris apsauginėje sienoje, kad jo žmona galėtų lengviau patekti į savo dievinamą rožių sodą. Pulkininko portretą galima pamatyti galerijoje antrame aukšte, kartu su kitais ten saugomais italų ir flamandų meistrų kūriniais. Tiesa man daug labiau patiko pikantiškas Louise de Querouaille, Portsmuto kunigaikštienės ir Charlzo II meilužės portretas, kur ji pavaizduota savo kūdikišku veidu ir apnuoginta krūtimi laikanti balandį. Šios damos gyvenimas taip pat buvo toks spalvingas, kad vertas atskiros istorijos.

Paskutinę minutę užsisakę nakvynę atsidūrė karališkame dvare: jautėmės lyg išvydę avį penkiomis kojomis
© Ramona Žalakevičienė

Gal posakis, kad dėl meilės sukasi pasaulis, turi krislą tiesos. O gal šiais laikais tikra meilė yra išties avis penkiomis kojomis. Todėl kur jūs bebūtumėt ir ką bedarytumėt, susitikite su savo žmogumi penktos valandos arbatėlei, ir gal to malonaus pokalbio metu išsiaiškinsite, kad Jums artimiausiu metu pasitaikys mažytė galimybė aplankyti Madingley hall, kur aš nepaprastai norėčiau sugrįžti.

Adresas: Madingley miestelis, Kembridžas, Kembridžo grafystė, CB23 8AQ, Jungtinė Karalystė

Kaip nuvykti: traukiniu iš Londono iki Kembridžo geležinkelio stoties ir taksi iki dvaro arba nuosavu/nuomotu automobiliu.

Kiek kainavo: nakvynė dviem su puikiais angliškais „full breakfast“ pusryčiais 65 EUR.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(44 žmonės įvertino)
4.0682

Baltijos vėrinio brangakmeniai: įspūdingas viduramžių pilis jau galima aplankyti ir virtualiai (12)

Sumažėjęs gyvenimo tempas. Apribota judėjimo laisvė. Interneto galimybės leidžia pakeliauti...

Itin draugiškoje Europos saloje atostogavusią lietuvių šeimą nustebino benamio poelgis: jis mums ištiesė savąjį eurą (41)

Dažnam, išgirdus žodžius Gran Kanarija , pirma kylanti asociacija – senyvo amžiaus skandinavų...

Kelionė automobiliu į Briuselį: ką pamatyti, nuveikti ir kur apsistoti? (18)

Traukinys švelniai linguoja nešdamas mane tolyn nuo didžiulio oro uosto, išlipu perone Briuselyje...

Iš arti parodė, kokioje prabangoje maudėsi buvęs Ukrainos prezidentas (127)

Buvęs Ukrainos vadovas Viktoras Janukovyčius iš savo šalies žmonių kiek galėjo tiek vogė....

Stilingųjų rojus Nyderlanduose: garsių prekės ženklų išpardavimų miestelis lietuvius vilioja didelėmis nuolaidomis (8)

Kai kitą kartą su gyvenimo draugu lėksite didžiąją A2 magistrale iš Lietuvos į Briuselį,...

Top naujienos

Kauno klinikinėje ligoninėje apsilankęs Veryga: dėl vienos nuotraukos negalime atleisti žmogaus (188)

Šeštadienį vidurdienį Lietuvą pasiekė medicininių apsaugos priemonių krovinys, siuntą iš...

„Farų“ operatoriaus užfiksuoti, bet taip ir nepaviešinti vaizdai sugriovė policininko karjerą

Tai, ką užfiksuoja kartu su policijos pareigūnais patruliuojantys televizijos laidos „ Farai “...

Baltarusijos stadionai netuštėja: nuo COVID-19 saugo sunkus darbas ir degtinė (8)

Baltarusijos futbolas niekada nebuvo tai, į ką kryptų viso pasaulio futbolo mylėtojų akys,...

Po 50-ties metų iš scenos pasitraukiantis Vladas Bagdonas: iš Rusijos bėgau nuo koronaviruso (26)

Auksiniu scenos kryžiumi už nuopelnus teatrui dar praeitais metais apdovanotas legendinis kino ir...

Orlaivis su didžiule siunta iš Kinijos – jau Kaune žiniasklaida: priemones atskraidino rusų oligarcho įmonės orlaivis (591)

Šeštadienį į Kauno oro uostą atgabentas medicininių apsaugos priemonių krovinys.

Naujas liūdnas rekordas Ispanijoje: per parą – dar 832 aukos pasaulyje – per 600 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų (99)

Ispanijoje išaušo niūrus šeštadienis – koronaviruso aukų skaičius išaugo 832 ir šiuo metu...

Užkalnis: kuo kvepėti, kad kiti laikytųsi saugaus atstumo? (48)

Šiandienos kvepalai: Zino Davidoff by Davidoff Šiandien, kaip ir kiekvieną šeštadienį, apie...

Ekonomistai apie tai, kiek laiko karantino šalis gali atlaikyti: kokia bus krizės kaina didžiausias išbandymas nuo Didžiosios depresijos laikų (288)

Nors kiekvieną karantino savaitę šalies ekonomika smunka po 0,5 proc. punkto, Lietuva krizės...

Pristatyta ką tik į Kauno oro uostą atgabenta didžiulė siunta medikams (117)

Spaudos konferencijos metu pristatė ką tik į Kauno oro uostą atgabenta didžiulė asmens apsaugos...

Rusijos sostinėje – nerimo ženklai: Maskvoje paslapčia telkiami Putinui lojalūs kariai (1097)

Šimtai kolonomis į Maskvą judančių autobusų, pažymėti „atsargiai – vaikai“. Tokius...

|Maža didelių žinių kaina