aA
Vidurio Italijos lobis, elegantiška, graži, nepakartojama, kiekvieną kartą dovanojanti vis kitų įspūdžių – gražių apibūdinimų Umbrijai tikrai nestinga. Abejinga šiam regionui neliko ir italų kultūros puoselėtoja, vertėja ir rašytoja Lina Limantaitė. Ji su DELFI Kelionėmis pasidalijo sukaupta patirtimi ir žiniomis apie masinio turizmo nenuniokotą Italijos širdį.

„Be užburiančios miestelių atmosferos, kvapą gniaužia nuošaliose vietose įsikūrusios abatijos ir vienuolynai, žaliuojančios kalvos ir žydintys laukai, vinguriuojančios upės, tyvuliuojantys ežerai. Atrodo, jog tai – nutapyti paveikslai", – taip svajingai regioną pristato knygos „Umbrija. Žalioji Italijos širdis“ autorė Lina Limantaitė.

Išsamų vietovės gidą parengusi moteris jau daugiau nei dvidešimt metų savo gyvenimą sieja su šiuo Italijos regionu ir negaili patarimų ten keliaujantiems pirmą kartą.

– Dvidešimt metų dirbate Italijos ambasadoje Lietuvoje, esate dviejų lietuvių-italų kalbų žodynų autorė, vertėja. Papasakokite, kada ir kaip Italija atsidūrė jūsų gyvenime.

– Italija mano širdyje atsidūrė seniai. Baigdama mokyklą susižavėjau italų kalba, jos skambesiu, melodingumu, todėl nusprendžiau studijuoti prancūzų kalbą, o antrąją pasirinkau būtent italų. Paskui prasidėjo kelionės ir studijos Italijoje. Ši šalis mane sužavėjo savo gamta, kultūra, tradicijomis ir žmonių šiluma.

– Kodėl būtent šį regioną pasirinkote?

– Kai pirmą kartą važiavau studijuoti į Italiją, buvau gavusi Italijos vyriausybės stipendiją ir pasiūlymą studijuoti Perudžos universitete, skirtame užsieniečiams. Tai buvo ne mano sprendimas.

Vykdama į Italiją antrą kartą, jau sąmoningai rinkausi šį regioną, nes ten turėjau draugų, patiko pažįstama aplinka.

– Kuo šis regionas skiriasi nuo likusios Italijos?

– Šis regionas yra labai žalias. Čia yra daug miškų, laukų, pievų – žalia spalva dominuoja. Tai yra geografinis Italijos centras, todėl ir vadinamas žaliąja Italijos širdimi. Umbrijoje yra daugybė dvasinio paveldo, kadangi čia gyveno labai daug šventųjų. Dėl savo geografinės padėties jis yra tarsi izoliuotas ir neturi priėjimo prie jūros.

Lina Limantaitė
Lina Limantaitė
© DELFI / Karolina Pansevič

– Kuo šiandien garsėja Umbrija?

– Regionas garsėja viduramžių miestais, bažnyčių ir abatijų gausa, architektūros paminklais, puikia virtuve, gražia gamta. Kiekvienas miestelis išsiskiria savo tradicijomis ir šventėmis, jos išties labai įspūdingos.

Perudžoje kiekvieną spalį vyksta tarptautinis šokolado festivalis „Euro Chocolate", jis sulaukia ne tik italų, bet ir turistų dėmesio. Į šią šventę atvyksta šokolado meistrai iš viso pasaulio. Šventės dienomis visas Perudžos senamiestis tampa tikru šio saldumyno miestu.

Švenčių Umbrijoje labai daug – yra ir religinių, skirtų miesto ar miestelio globėjui, taip pat vyksta daug festivalių, susijusių su maistu. Jie dažniausiai būna skirti tam tikram maisto produktui, pavyzdžiui, kaštainiui, žąsiai, braškei, vynuogei, aliejui.

– Kuriuo metu laiku geriausia ten keliauti?

– Siūlyčiau keliauti antroje pavasario pusėje arba rudens pradžioje. Tikrai nerekomenduočiau keliauti liepą ir rugpjūtį, nes tuomet išties labai karšta. Nemaža dalis Umbrijos miestų ir miestelių įsikūrę ant kalvų, todėl esant aukštai temperatūrai ten užkopti labai sunku. Žiema Umbrijoje yra tokia kaip ir Lietuvoje, ypač kalnuotose vietovėse.

Umbrija
Umbrija
© Shutterstock

– Umbriją vadinate savo antrąja tėvyne ir lankotės ten gana dažnai – gal patarsite, kaip geriausia ten nuvykti iš Lietuvos.

–Patogiausia vykti į Romą, nes ji yra mažiau nei už 200 km nuo Perudžos. Iš Romos geležinkelio stoties reikėtų važiuoti traukiniu, tiesa, tektų vieną kartą persėsti, nes Perudža yra kiek toliau nuo pagrindinės geležinkelio linijos.

– Kiek atostogų dienų reiktų skirti šiam regionui pažinti?

– Verta skirti bent keletą dienų, tačiau čia yra ką veikti ir pamatyti net ir ilgesnį laiką. Siūlyčiau susidaryti maršrutą priklausomai nuo jūsų turimo laiko ir aplankyti bent jau tuos pagrindinius miestus – Perudžą, Asyžių, Orvjetą, Gubijų, Spoletą.

– Kuriose regiono vietose rekomenduotumėte apsistoti?

– Siūlyčiau rinktis Perudžos miestą, nes iš jo patogu keliauti tiek autobusais, tiek traukiniais. Taip pat galima apsistoti Asyžiaus mieste, jis yra netoli Perudžos. Tačiau jeigu jūs atvykote į Romą, neturite daug laiko, bet norite aplankyti Umbrijos regioną, arčiausiai esantis miestas būtų Orvjeto. Jis iš Romos traukiniu pasiekiamas vos per valandą.

Umbrija
Umbrija
© Shutterstock

– Kokias vietas siūlytumėte aplankyti ten keliaujantiems?

– Rekomenduoju nuvykti į Asyžių. Visas šis miestas, o ne atskiri objektai, įtrauktas į UNESCO saugomo paveldo sąrašą. Taip pat įdomios šio miesto apylinkės, nes jos susijusios su dviem šio miesto šventaisiais – šv. Pranciškumi ir šv. Klara. Verta aplankyti šv. Pranciškaus baziliką, aplink Asyžių esančius vienuolynus.

Žinoma, reiktų aplankyti ir Perudžą, Umbrijos regiono sostinę, kurioje galima pamatyti daug etruskų ir viduramžių laikų paveldo. Drauge Perudža yra ir labai modernus miestas, jame visiems prieinami eskalatoriai jungia naująją miesto dalį su senamiesčiu. Rekomenduoju aplankyti ir Orvjeto miestą. Jis yra įsikūręs ant Ufo uolos, todėl vien gamtinė jo padėtis yra labai graži ir įspūdinga.

Taip pat labai įdomūs ir šio miesto požemiai. Galima sakyti, kad kalno viduje įsikūręs tarsi antrasis požeminis Orvjeto. Nedidelę jo dalį jau dabar galima aplankyti. Taip pat siūlau nuvykti į Gubijų. Tai miestas, esantis Umbrijos šiaurėje. Jis puikiai išlaikęs savo viduramžišką dvasią.

Umbrija
Umbrija
© Shutterstock

– Vasaros kelionės neatsiejamos ir nuo maudynių, o Italijos širdyje esanti Umbrija tarsi izoliuota nuo jūros. Galbūt yra kitų dėmesio vertų vandens telkinių?

– Umbrai Trazmeno ežerą vadina savo jūra. Tai ketvirtas pagal dydį ežeras Italijoje. Šalia jo įsikūrę kurortiniai miesteliai. Jis yra pagrindinis regiono vandens telkinys, tačiau yra ir mažesnių, dėmesio vertų telkinių, pavyzdžiui, Pjediluko ežeras, Marmorės kriokliai. Jie yra aukščiausi dirbtiniai kriokliai Europoje. Tai išties įspūdingas gamtos ir žmogaus rankų sukurtas reginys.

Patys italai džiaugiasi, kad tai dar nėra masinio turizmo vietos ir galima pasidžiaugti gamtos autentika. Čia nejaučiamos neigiamos pasekmės, kurios ištinka itin lankomas vietas.

Umbrija
Umbrija
© Shutterstock

– Kaip patogiausia keliauti po šį regioną? Viešuoju transportu, nuomotu automobiliu ar su ekskursijų grupėmis?

– Keliavimas su ekskursijų grupėmis turi savų pliusų ir savų minusų. Pliusas tas, kad tau nieko nereikia daryti, tereikia ateiti sutartu laiku į sutartą vietą, o toliau viskuo pasirūpina kelionių agentūra arba gidas. Savarankiška kelionė turi daugiau iššūkių, nes reikia pačiam viską organizuoti.

Vis dėlto Umbrijoje siūlyčiau nuomotis automobilį. Atstumai tarp miestų nėra labai dideli, susisiekimas patogus. Vieninteliu iššūkiu gali tapti automobilio stovėjimo vietos paieška miestuose ir miesteliuose. Jų gatvės siauros, todėl patarčiau vietos ieškoti ne pačiame senamiestyje, o šalia jo.

Italų vairavimo ypatumai didžiuosiuose miestuose – Romoje, Milane ar Italijos pietuose – reikalauja šaltų nervų, tačiau Umbrijoje yra kiek kitaip. Čia gyvenimo tempas lėtesnis, todėl niekada nepastebėjau, kad koks nors vairuotojas nekantriai spaudinėtų garso signalą. Čia vairavimo kultūra aukšto lygio.

Taip pat patogu keliauti ir traukiniais. Tiesa, kai kur traukinys neprivažiuoja iki pat miestelio, esančio ant kalvos, todėl likusią kelio dalį tenka įveikti autobusu.

Knyga "Umbrija. Žalioji Italijos širdis"
Knyga "Umbrija. Žalioji Italijos širdis"
© DELFI / Karolina Pansevič

– Ar šiame regione yra išskirtinių itališkų patiekalų, gėrimų, kurių verta paragauti?

– Umbrijoje yra trys žymiausi produktai, iš kurių vėliau gimsta išskirtiniai patiekalai.

Pirmasis – ypač tyras alyvuogių aliejus. Antrasis produktas yra trumai – tiek baltieji, tiek juodieji. Jie auga įvairiose Umbrijos vietose ir yra vartojami pagardinti įvairiems produktams. Labai rekomenduoju jų paragauti.

Trečiasis produktas – vynas, kuriam pagaminti reikalingos vynuogės Umbrijoje auginamos dar nuo etruskų laikų. Taip pat Umbrija garsėja savo vytintos mėsos gaminiais. Jie yra ryškaus skonio, o prie jų derinama duona be druskos. Verta paragauti įvairiausių sūrių, taip pat ir su trumais.

Umbriją garsina ir jo didenybė šokoladas. Netoli Perdužos yra įsikūręs šokolado fabrikas ir šokolado mokykla, kurioje galima išmokti šokolado gamybos paslapčių arba tiesiog apsilankyti su gidu.

Visą pokalbį rasite DELFI TV laidos įraše.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(36 žmonės įvertino)
4.4167

Gidas po Kroatijos sostinę: ką smagaus nuveikti ir pamatyti Zagrebe? (9)

Iš šešioliktojo namo aukšto stebiu, kaip Bano Jelačičiaus aikštėje verda turistinis turgelis....

Korfu sala: audringa istorija ir kvapą gniaužianti gamta (16)

Viduržemio jūros regionas yra vieta, kupina istorijos, o čia esančios salos – ją saugantys...

Lenkijos miestas, kurį lietuviai dažniausiai aplenkia (12)

Lenkijos šiaurėje esantis Slupskas nėra itin populiari turistų traukos vieta, tačiau daug kas...

Lengvai pasiekiamos Rygos ir Talino kalėdinės mugės – kurią rinktis? (5)

Tam, kad pajaustumėte tikrą kalėdinę dvasią, nebūtina vykti į Vokietijos kalėdines muges –...

Pamatykite, kaip Kalėdas pasitinka Europos miestai: įspūdingiausi kalėdiniai miesteliai (8)

Kasmet vienos už kitą gražesnės ir įspūdingesnės Europos miestų eglės varžosi tarpusavyje ir...

Top naujienos

Sudėtingas Nausėdos sprendimas – ar bus nueita Grybauskaitės pėdomis

Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus likimas tik gilina konfliktą tarp prezidento Gitano...

Prieš karines pratybas – gėdingos Rusijos laivo nesėkmės (456)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apsilankė aneksuotame Sevastopolyje, kur sausio 9-ąją vyko...

Vėžį įveikęs Šarūnas turi gerą žinią kitiems onkologiniams pacientams: čia galite sulaukti pagalbos (6)

„Tai man nutiko jauname amžiuje. Vadinasi, studentiškų metų nepraleidau klubuose su cigarete...

Kijeve atsisveikinama su Irane įvykusios aviakatastrofos aukomis (17)

Kijevo Borispolio oro uoste vyksta atsisveikinimo su žuvusiais Irane numušto Ukrainos aviakompanijos...

Artėjant rinkimams prastos žinios „valstiečiams“: apklausa parodė, ką žmonės mano apie Vyriausybę (243)

Kaip rodo naujausios atliktos gyventojų apklausos, pastarąjį mėnesį labiausiai traukėsi Lietuvos...

Atliekų tvarkymas brangsta: mano, kad kainų augimą pažabotų rūšiavimas (33)

Kėdainių rajono politikams artimiausiu metu neišvengiamai reikės priimti ypač sudėtingą...

Ši baisi liga prasideda staigiu ir nepakeliamu skausmu viršutinėje pilvo dalyje: susirgusiųjų mirtingumas daugiau nei didelis (8)

Ne veltui nuolat girdime perspėjimus apie saikingą alkoholio vartojimą: mėgstantys pakelti...

Užkalnis: tokie restoranai gyvuos ilgai ir laimingai pasakė gavęs 250 Eur sąskaitą (226)

Čia sėkmės istorija, ir jeigu norite sėkmės restoranų versle, tiesiog perskaitykite šį...

Alvydas Šlepikas apie tarptautinį pripažinimą atnešusią knygą: ji buvo parašyta tiesiog iš būtinybės (1)

Vienu iš pernai Lietuvą garsinančių kultūros įvykių tapo tarptautinis dėmesys Alvydo...

Po vyriausybės pakeitimo Putinas prakalbo apie valdžios perdavimą (67)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė nenorintis, kad valstybės vadovas šiuolaikinėje...