Svajonėms būtų lemta išsipildyti gana lengvai, jei ne viena konkreti problema: vestuvės – brangus malonumas (taip buvo ir tikrai ramiais laikais), o jei dar norisi jas kelti užsienyje, išlaidos ima augti beregint (be to, laikai dabar ne ypač ramūs).

Tačiau atkreipkite dėmesį į Lacijų – Italijos sostinės regioną. Tiksliau – vieną konkrečią neseniai startavusią kampaniją, siūlančią išmokas poroms, nutarusioms iškelti vestuves tame regione. Porai numatoma maksimali suma – net 2 tūkst. eurų. Vykdomos misijos tikslas – skatinti vestuvių organizavimo verslo atsigavimą po pandemijos.

Kampanija „Nel Lazio Con Amore“ („In Lazio with Love“) yra numačiusi net 10 mln. eurų iš dėl COVID-19 nukentėjusio verslo gaivinimo fondo skirti poroms, planuojančioms susituokti arba įteisinti civilinę partnerystę Lacijuje 2022-aisiais.

Taigi, jei jūsų prašymas būtų patvirtintas, išmokos pinigais galėtumėte padengti išlaidas už gėles, drabužius arba vestuvinius žiedus, taip pat vestuvių dieną teikiamas plaukų stilisto, makiažo meistro, fotografo ir kt. paslaugas. Galėtumėte susigrąžinti net ir už esminius dalykus, tokius kaip patalpų nuoma arba maistas bei gėrimai, sumokėtus pinigus (pastariesiems poreikiams numatyta maksimali suma – 700 eurų).

Jeigu už viską jau susimokėjote, ne didesnę kaip 700 eurų sumą galite skirti medaus mėnesiui.

Vienintelė sąlyga, leidžianti pasinaudoti išmokos pinigais, – jais apmokėti privalote Lacijuje veikiančių firmų tiekiamas paslaugas.

Kokias vietas galima rinktis? Pirmiausia, aišku, yra Roma. Ar gali būti kas nors tinkamesnio viso gyvenimo priesaikai nei Amžinasis miestas?

Į šiaurę nuo Romos telkšo Bračano ežeras. Jis sužavėjo Tomą Cruise‘ą ir Katie Holmes, nors, tarkim, Bolsenos ežeras žinomas daug plačiau.

Jei domina nedidelė it iš atviruko nukelta gyvenvietė, galite rinktis Čivita di Banjoredžo kaimą, kuriame atsidūrus neįmanoma nesistebėti, kaip ligi šiol nereikalaujama susimokėti už galimybę pasimėgauti įstabaus grožio panorama.

Jei žavitės gotika, galite rintis Červeterį arba Tarkviniją – abudu miestai garsėja etruskų nekropoliais.

O jeigu esate ypač uolus katalikas, vargu ar rasite geresnį variantą negu Viterbas – buvęs popiežių miestas.

Ar yra dar kokių nors sąlygų – tokių, kurios paprastai išspausdinamos itin smulkiu šriftu? Yra, bet jos palyginti lengvai išpildomos. Visi mokėjimai turi būti atlikti nuo 2021 m. gruodžio 12 iki 2023 m. sausio 31 d., be to, asmeniškai, o ne internetu. Taip pat privalėsite pateikti „fattura“ – mokesčių sąskaitą, – kurioje, kaip paskirtis, turės būti nurodytos vestuvių paslaugos. Reikės pateikti ir dokumentus, patvirtinančius, kad mokėjimai atlikti. Vestuvėms, aišku, galite išleisti ir daugiau nei 2 tūkst. eurų, tačiau pavyks susigrąžinti tiktai tiek.

Prašymus gali teikti tiek italai, tiek užsienio šalių piliečiai, nors pastariesiems gali būti kiek sudėtingiau, kadangi ir internetinėje svetainėje, ir prašymo formoje viskas surašyta itališkai. Užpildytą formą teks įkelti į svetainę.

Visgi negaiškite: kai numatytoji 10 mln. eurų suma bus išeikvota, galimybė pasinaudoti šiuo pasiūlymu automatiškai dings.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos