aA
15 valandų traukinyje be pertraukos, pasimetimo jausmas Paryžiuje, nuostabios akimirkos Portugalijoje ir daugybė naujų draugų, sutiktų hosteliuose.
© Asmeninins albumas

Tokiomis nuotaikomis vis dar gyvena devyniolikmetė Erika Plekavičiūtė, kuri laimėjusi „InterRail“ bilietą Europos Komisijos organizuotoje atrankoje šį rugsėjį pasileido į savo pirmąją kelionę viena.

Europos jaunimas šiais metais pirmą kartą dalyvavo konkurse, kurio metu buvo galima laimėti nemokamas keliones traukiniais po Europą. Tarp 15 tūkst. laimingųjų, kuriems atiteko „Discover EU“ kelionės pasai, ir šiuo metu Londone studijuojanti E. Plekavičiūtė.

„Jau nuo pavasario visur mačiau šio konkurso reklamą. Žinojau, kad iš visos Europos bus tik 15 tūkst. laimėtojų, todėl visiškai netikėjau, kad būsiu viena iš jų“, – tinklaraščiui Euroblogas.lt prisipažino mergina.

E. Plekavičiūtė pasakojo, kad dar prieš pildant konkurso anketą atsiklausė šeimos, ar galės keliauti viena, jei visgi pavyks laimėti.

„Visuomet svajojau pakeliauti viena, nes iki šiol atostogaudavau su kažkuo ir labai norėjau patirti, ką reiškia keliauti vienai“, – pasakojo lietuvė.

Kai pagaliau mergina sužinojo, kad kelionės pasas jai atiteks, E. Plekavičiūtė suprato, kad šeima nebus labai patenkinta, jog aštuoniolikmetė pasileis viena po Europą: „Bet jau gyvenau Anglijoje, todėl tik informavau, kad visgi išvažiuoju“.

Mergina šiek tiek apgailestauja, kad kelionės pasu, kuris leido su traukiniais keliauti po Europą nemokamai visą mėnesį, ji pasinaudojo tik dešimt dienų. Deja, kelionė prasidėjo rugsėjo pradžioje, o lietuvei greitai reikėjo grįžti į paskaitas universitete Londone.

Lietuvė išbandė kitokį keliavimo būdą: artimieji nerimavo, bet nuo šiol keliausiu tik taip
© Asmeninins albumas

Sumišimas Paryžiuje

Kadangi mergina rugsėjį jau buvo persikrausčiusi į Londoną, jos kelionė ir prasidėjo Didžiosios Britanijos sostinėje. Čia E. Plekavičiūtė sėdo į traukinį ir pajudėjo Paryžiaus link.

„Labai nenorėjau Paryžiuje pasilikti, bet teko praleisti vieną naktį, nes kitas traukinys laukė kitą dieną. Paryžius man nepatiko, jau iš anksto buvau nusiteikusi, kad taip bus. Man buvo sunku, nes ten niekas nekalba angliškai, o tai buvo mano pirma kelionė vienai. Jaučiausi mieste pasimetusi, nieko nesuprantanti, vaikščiojau kaip pelytė, kad tik niekas nepagrobtų“, – prisipažino lietuvė.

Tiesa, ilgai kęsti Prancūzijos sostinės lietuvei nereikėjo. Jau kitą dieną ji sėdo į traukinį, kuris išvyko jos kelionės tikslo link – Portugalijos. Po trijų valandų kelionės Prancūzijoje ji persėdo į kitą traukinį, kuriuo laukė ilga ir ne viena iš maloniausių kelionių.

„Kelionė iki Lisabonos truko 15 val. Daugiau tikrai tiek traukiniu nevažiuočiau. Geriau jau tuomet sustoti Ispanijoje, pasivaikščioti, pamiegoti ir vėl sėsti į traukinį. Tačiau aš nusprendžiau Ispanijoje neužtrukti, nes tai labai turistinė šalis“, – savo įspūdžiais dalijosi mergina.

Pasakodama apie 15 val., praleistų traukinyje, E. Plekavičiūtė prisiminė, kad sunkumų jai kilo, nes traukinyje buvo vos keli tualetai, nebuvo vietos nusipirkti valgyti, kėdės nepatogios, nebuvo vietų įkrauti telefoną. Be to, vagone buvo labai šalta.

„Kol važiavome per Ispaniją, niekas nekalbėjo angliškai, bet vos įvažiavus į Portugaliją, viskas pasikeitė“, – pridėjo mergina.

Būtent pasiekusi Portugaliją lietuvė suprato, kad nuostabiausia jos kelionės dalis prasideda.

Lietuvė išbandė kitokį keliavimo būdą: artimieji nerimavo, bet nuo šiol keliausiu tik taip
© Asmeninins albumas

Sužavėjo kalnai ir žaluma

Lisaboną mergina pasiekė apie 7 val. ryto. Čia ji iškart sėdo į kitą traukinį ir išvyko į Sintrą – 25 km nuo Lisabonos sostinės esantį istorija turtingą Portugalijos miestą.

„Sintra man labai labai patiko. Atvykau gana anksti ir dar negalėjau palikti daiktų hostelyje, todėl su visa kuprine iškeliavau į pilį. Tačiau tas jausmas, išlipus po 15 val. traukinio kelionės, buvo nerealus. Išlipau iš šalto traukinio, o čia karšta, aplink palmės, kalnai“, – savo susižavėjimo neslėpė tinklaraščio Euroblogas.lt pašnekovė.

E. Plekavičiūtė teigė, kad ją Sintroje žavėjo kiekvienas kampelis ir gamtos lopinėlis, todėl ji nesustodama viską aplink fotografavo. Taip pat merginą sužavėjo pakankamai nedidelės kainos tiek Sintroje, tiek visoje Portugalijoje.

„Kadangi Portugalija ne taip seniai atsigavo po krizės, viskas ten man pasirodė pigu. Puodelis kavos – 0,8 euro, o hostelyje galima apsistoti už 10 eurų nakčiai“, – skaičiais dalijosi mergina.

Po pasivaikščiojimo po pilį mergina grįžo į svečių namus, pasiliko ten daiktus ir pasileido į žygį kalnuose.

„Visos kelionės metu nakvodavau hosteliuose. Man tai labai patiko, nes sutikau labai daug naujų draugų. Su kai kuriais dar iki šiol bendrauju“, – pasakojo pašnekovė.

Lietuvė išbandė kitokį keliavimo būdą: artimieji nerimavo, bet nuo šiol keliausiu tik taip
© Asmeninins albumas

Sužavėjo besikeičiantys vaizdai

Apsižvalgiusi Sitroje E. Plekavičiūtė po dienos grįžo į Lisaboną. Iš ten merginos laukė traukinys į Lagosą Algarvės regione.

Lietuvė prisiminė, kad ją šios kelionės metu labiausiai sužavėjo besikeičiantys vaizdai.

„Šiaurėje Portugalija miškinga ir kalvota, o kuo labiau važiuoji į pietus, tuo daugiau dykumų, smėlio. Buvo labai keista matyti, kai važiuoji ir matai, kad prieš valandą buvo žalia, miškai, o po valandos stebi kaktusų laukus“, – savo pasakojimą tęsė mergina.

Atvykusi į Lagosą lietuvė turėjo persėsti dar į vieną traukinį, kad pasiektų miesto centrą. Čia ją nustebino turistų gausa ir koks sausakimšas buvo traukinys.

Pats Lagosas E. Plekavičiūtei didelio įspūdžio nepaliko, tačiau ją žavėjo siauros gatvelės ir šalia esanti jūra.

„Visa pakrantė – kalnai, skardžiai. Bandai eiti pakrante ir negali, nes uolos užstoja. Tenka bristi vandeniu ar lįsti po uola“, – kalbėjo ji.

Po Lagoso kelionę traukiniais laimėjusi mergina paskutines dvi dienas Europos pietuose praleido Lisabonoje. Čia ji jau jautėsi išsekusi, nes pakankamai jėgų buvo palikusi besižvalgydama po Portugalijos gamtą. Svečių namuose mergina susipažino su pora turistų iš Japonijos ir Indijos, su kuriais ir apsižvalgė šalies pagrindiniame mieste.

Kad grįžtų į Londoną, E. Plekavičiūtė vėl turėjo ištverti 15 val. kelionę traukiniu ir praleisti šiek tiek laiko Paryžiuje. Čia ji apsistojo porai dienų. Per šias dienas lietuvė aplankė pagrindinius turistinius objektus, bet labiausiai ji džiaugėsi Luvro muziejuje pamačiusi Mona Lizos portretą.

Lietuvė išbandė kitokį keliavimo būdą: artimieji nerimavo, bet nuo šiol keliausiu tik taip
© Asmeninins albumas

Nori keliauti tik viena

Nors E. Plekavičiūtės kelionė užtruko vos 10 dienų, mergina prisipažino, kad tai buvo pakankamas metas jai pasijusti tiek fiziškai, tiek emociškai išsunktai.

„Per visą kelionę nebuvo akimirkų, kad pasijusčiau nesaugi ar kad bijočiau pasiklysti. Juk turėjau telefoną ir visada galima pasiklausti žmonių“, – kelionę apibendrino mergina.

Sėdusi į paskutinį traukinį lietuvė teigė pajutusi skirtingų emocijų antplūdį: kaltės jausmą, kad dėl kelionės vienai privertė jaudintis šeimos narius, džiaugsmą dėl patirtų įspūdžių ir sutiktų žmonių ir liūdesį, kad viskas baigiasi.

„Bet supratau, kad man keliauti su žmonėmis sunku. Pirmą dieną viskas gerai, bet vėliau pradedu jausti erzelį, atsiranda trintis. Todėl keliavimas vienai, kai sutinki vis naujų žmonių, man atrodo labai patrauklus. Po tokios patirties noriu keliauti tik viena“, – prisipažino E. Plekavičiūtė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kelionių ekspertai patarė, ką verta aplankyti žiemos pasaka virtusioje Danijoje (11)

Daniją neabejotinai galima vadinti kalėdinių tradicijų puoselėtoja: nuo visiems gerai žinomų...

Kalėdos islandiškai: su trylika senelių, naujais drabužiais ir dvokiančia žuvimi (13)

Net trylika Kalėdų senelių, išpuošti namai, bet kukli miesto eglė, prie parduotuvių sienų...

Audringas savaitgalis Kijeve: vietos, dėl kurių čia keliauja tūkstančiai lietuvių (494)

Tūkstančiai lietuvių keliaują į Ukrainos sostinę ieškodami ten pigių pramogų, restoranų ir...

Emigrantų sugėdintas lietuvis pažvelgė į Londoną kitu kampu: čia galima rasti ir gerų dalykų (59)

Artėja metas kai po pasaulį išblaškyti lietuviai vėl susirinks praleisti džiugių akimirkų...

Netoli Lietuvos atrado tikrą rojų: tiek maisto nepajėgia suvalgyti net patys alkaniausi (55)

Jeigu esate didieji Kalėdų fanai – privalote iš Lietuvos nuplaukti į pietų Švediją. Tame...

Top naujienos

Orai: gausesnis sniegas – tik trumpam (4)

Atkeliavusi sniego zona pirmadienio dieną iš Lietuvos po truputį trauksis. Keliai kai kur vis dar...

Itin nuožmus diktatorius savo aukų ramybėje nepaliko net po kankinančios mirties (91)

Idi Aminas ne be pagrindo įtraukiamas į nuožmiausių pasaulio diktatorių sąrašą. Tai...

Kraupus 14-metės iš Lietuvos nužudymas apauga vis naujomis detalėmis: tarnyboms buvo žinomas ir žudikas, ir jo auka (100)

16-metis, kaltinamas išžaginęs 14 m. Viktoriją, o paskui mirtinai uždaužęs ją į plaktuką...

Per Kalėdas parduotuvės nedirbs: paskelbė visų prekybos centrų darbo laiką (346)

Šiemet nė vienas prekybos centras Lietuvoje nedirbs pirmąją Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją,...

Gudaitis po rungtynių susimušė su varžovu (21)

Artūras Gudaitis sekmadienį Italijos krepšinio čempionate surengė sėkmingą pasirodymą, tačiau...

Kaip meluoja filmų kūrėjai: kas iš tiesų nutinka, kai į automobilį pataiko kulka (24)

Automobiliai yra dažnas veiksmo filmų motyvas. Suderinkite automobilių gaudynes su susišaudymu...

Kaip pasirinkti – kaupti II ar III pakopos pensijų fonduose? (106)

Lietuvoje egzistuoja trys pensijų pakopos ir kiekviena iš jų suteikia skirtingas kaupimo galimybes....

Rimvydas Valatka. Septyni kiaulių ūkio principai (654)

Eina į pabaigą trečiasis Džiaugsmo sekmadienis su valstiečiais ant altoriaus. Plėsdami vidinę...

Universiteto profesorė pasisiūlė pavaduoti streikuojančius mokytojus – reakcija nustebino (639)

Prasidėjus ketvirtajai pedagogų streiko savaitei tėvai ėmė širsti ne tik ant šalies valdžios,...