Sostinės istorijaĮ Korfu salą sezono metu itin patogu atskirsti tiesiogiai iš Vilniaus, nes būtent tada vykdomi skrydžiai Vilnius – Korfu. Mieste išsinuomojus automobilį jums taps pasiekiamos visos Korfu salos vietos.
Atskridus į Korfu jūsų lauks pažintis su ilga ir audringa salos istorija.

Nepraleiskite progos aplankyti Korfu archeologijos muziejaus bei Palaio Frourio. Tai senas, venecijiečių statytas fortas ir pirmoji tvirtovė, kurią aplankysite šioje saloje. Šiame forte yra įkurtas muziejus, o visai šalia taip pat galėsite aplankyti senosios britų ligoninės pastatą bei Šventojo Jono bažnyčią. Na, o vakare leiskitės po siauras Korfu senamiesčio gatveles, kurias UNESCO paskelbė pasaulio kultūros paveldu.Norintiems ilgiau apsistoti prie jūros siūlome dvi galimybes: rytų arba vakarų pakrantes. Nuostabius saulėtekius ir saulėlydžius prie žydros jūros. Rytų pakrantėje vietų apsistoti rasite Benitses kurorte, o vakarų pakrantėje jus priims Agios Gordios viešbučiai ir vilos.

Korfu sala

3 pilių apsauga 
Pietuose, tarp dviejų kurortų nepraleiskite progos aplankyti Gardiki pilies – vienos iš 3 gynybinių pilių, sėkmingai apsaugojusių Kerkyrą ankstyvaisiais viduramžiais. Nors šį Bizantijos laikų statinį laikas paveikė labiausiai, tiek amžių stovėjusios pilies griuvėsiai vis dar kelia įspūdį.

Nuo Gardiki pilies per valandą pasieksite kitą įspūdingą Korfu salos vietą ir taip pat antrąją iš 3 pilių – Palaiokastritsa. Sakoma, jog būtent šioje įlankoje, kurią saugo stačios uolos ir vešli gamta, išsilaipino Odisėjas savo kelionėje ir sutiko Nausiką. 
Palaiokastritsa taip pat yra nedidelis, ramus miestelis, kuriame apsistoti itin rekomenduojame tiems, kurie ieško šlakelio ramybės ir reto grožio gamtos vaizdų vienoje vietoje. Nuostabias uolas ir pakrantę galima pamatyti daug geriau išplaukus laivu, o dar didesnių nuotykių mėgėjų lauks ir kempingas. Taip pat nepraleiskite progos aplankyti Palaiokastritsos vienuolyno, kuris mena senus, XIII amžiaus laikus ir yra visiškai netoli miestelio.

Korfu sala

Važiuojant į vakarus nuo miestelio sutiksite angelų pilį – Angelokastro. Tai antroji iš 3 Kerkyrą saugojusių pilių. Ši įtvirtinta pilis iškalta aukščiausios salos viršukalnės uolose ir yra puikiai išsilaikiusi iki šių dienų. Užkopus į pilį jus pasitiks kvapą gniaužiantys, panoraminiai vaizdai į jūrą ir visą salą.

Pakeliui į trečiąją gynybinę pilį, važiuokite vakarinės salos pakrantės keliu. Čia jūsų dėmesio lauks du pasakiško grožio iškyšuliai. Kefali iškyšulys su nuostabiomis uolomis, akmenimis ir saulėlydžiais lauks visai šalia Agios Stefanos kurorto, žinomo dėl savo smėlėtų paplūdimių. O šiek tiek šiauriau Jūsų lauks Drastis iškyšulys. Tai nežemiško grožio vieta su baltomis uolomis ir dėl šių uolų sukuriamo kontrasto jūra atrodo dar žydresne. Šiuo iškyšuliu geriausia grožėtis iš kiek toliau, nes nuotraukos bus nuostabios! Taip pat yra galimybė išsinuomoti laivą, išplaukti ir apžiūrėti Drastis iškyšulį iš arti.

Korfu sala

Na, o pasukus link rytinės pakrantės Jūsų lauks Kasiopi miestelis ir pilis. Tai trečioji gynybinė salos pilis, kaip ir Gardiki sunkiai pakelianti laiko svorį. Tačiau užkopus į kalną, ant kurios pilis buvo pastatyta, nuo jos sienų griuvėsių Jums atsivers pasakiški vaizdai. Ryte nuo čia saulės pasitikti atėję keliautojai neliks nusivylę puikiais vaizdais, o nuo aukštybių atsiveriantis Kasiopi miestelio vaizdas pakerės savo jaukumu.

Korfu sala yra ypatinga. Čia gyvenantys žmonės didžiuojasi audringa šios salos istorija ir jos stiprybe atlaikant ilgaamžį priešų spaudimą. Nepraleiskite šios salos savo kelionių planuose. Ji Jus pakerės ir nustebins.

Korfu sala

Daugiau skaitykite Ieskaukeliones.lt arba Facebook puslapyje

Top naujienos