aA
Šįkart grįžau iš kelionės, kurią dar ilgai prisiminsiu. Ji man sukėlė lygiai tiek pat vidinių reflektacijų, kiek prieš penkerius metus trys mėnesiai praleisti Turkijoje. O tai tebuvo penkios dienos Barselonoje (Katalonijoje ar Ispanijoje?). Kodėl taip nutiko? Keliauti vis dėlto tikrai nėra lengva ir į tai įeina daugybė faktorių, prieš kuriuos mes neretai esame linkę užmerkti akis.
© Postcardfrom

Laisvė

Yra sakoma, kad draugystei reikia laiko. Vis dėlto sakyčiau, kad jai reikia erdvės. Ir bendraujant kasdienybėje, ir ypač keliaujant. Visų pirma, juk dažniausiai būname apsistoję mažose erdvėse, kuriose natūraliai formuojasi trintis. Dėl to, tikrai verta pasidaryti bent mažas pertraukas. Pavyzdžiui, jei keliaujate keturiese, pasiskirstyti po du ir išvykti į skirtingas vietoves ar bent į kitą miesto galą ir grįžus pasidalinti įspūdžiais.

O kartais gali pakakti išėjimo į kepyklėlę, iš kurios atnešite tik ką iškeptų kruasanų – ir galvą pravėdinsite, ir malonų siurprizą padarysite. Blogiausia, ką galite padaryti, tai įsivaizduoti, kad viską turite veikti drauge. Galbūt, jei jūs dar paaugliai, ši taisyklė negalioja, bet gali būti, kad kelionės draugas turi įsipareigojimų ir kelionės metu, bet kokių netikėtumų gali nutikti ir jums, tad visuomet išlikite atviras ir neapibrėžkite kelionės rėmų, į kuriuos galiausiai neįtilps nei vienas.

Kompromisai

Taip, visi esame skirtingi, labiausiai tai išryškėja kelionėse. Ypač jei tai pirma poros, artimų draugų ar net šeimos narių išvyka. Būtent per keliones gali atsiskleisti tokios savybės, apie kurias net nenutuokėte, o gal prieš tai buvote užsimerkę. Blogiausia, jei neigiamos emocijos, kurios kaupėsi ilgą laiką, sprogsta per atostogas. Būtent dėl to, verta pasidaryti kiek įmanoma nuodugnesnius namų darbus ir atvirai sau viduje sakyti, ar tikrai norite tam žmogui skirti tokį brangų laisvą laiką. Jeigu žmogus net nesileidžia į kalbas dėl ledų pakelio ar perkamo gėrimo kavinėje, matyt, ir kiti kompromisai nebus įmanomi.

Pinigai

Šį aspektą gal net reikėtų kelti į pirmą vietą. Apie tai būtinai turite apsitarti prieš pat kelionę. Kitaip kils ne vienas nesusipratimas, kuris apkartins malonius įspūdžius, o gal net prives iki to, kad grįžę nebenorėsite daugiau bendrauti. Galbūt vienas norės tiesiog pasiimti putojančio gėrimo butelį ir pasimėgauti jūros ošimu bei ilgais pokalbiais, o kitam labai svarbus įvaizdis ir būtinai norės tokio paties gėrimo taurės prabangiame restorane. Tad apsitarkite, kiek vidutiniškai turėtų siekti vienos dienos biudžetas.

Tai padaryti tikrai nesunku – kavinių, pramogų įkainiai lengvai randami internete, o neretai kažkas iš pažįstamų jau būna lankęsis toje vietovėje. Kitas svarbus aspektas – turėkite grynųjų pinigų – ir sutarkite, kad kiekvienas pasiims jų. Patikėkite, jie visuomet praverčia, o ypač kritinėse situacijose. Na, ir, žinoma, kad vėliau neliktų nuoskaudos, kad kažkas kažkam skolingas ar tiesiog pametė čekį, nes vis tiek bus situacijų, kai mokėsite ne visi atskirai, o vienas žmogus, pasitelkite mobiliasias programėles, kurios jums pravers sprendžiant šią amžiną dilemą.

Kita kelionių pusė, apie kurią dažniausiai nekalbame
© Postcardfrom

Kritinės situacijos

Kaip visuomet turiu įprotį svarbiausius dalykus palikti pačiai pabaigai. Bet tikiuos, gal dėl to bent šįkart iki galo perskaitėte straipsnį.

Taigi - kritinės situacijos. To nelinkime, bet keliaujant turite būti pasiruošę ir patiems spalvingiausiems įvykiams šalies viduje. Barselonoje lankėmės per patį Katalonijos nepriklausomybės siekimo įkarštį.

Nors, rodos, ir suvoki, kad tai nepavirs į pilietinį karą ar netaps teroristų traukos centru, bet giliai viduje vis tiek kaupiasi įtampa. Kiekviena diena tarsi mažytis siurprizas. Juk tikrąjį keliamo klausimo mastą suvoki tik tuomet, kai esi šalies viduje, o ne ramiai skaitinėji naujienas žiniasklaidoje.

Kita kelionių pusė, apie kurią dažniausiai nekalbame
© Postcardfrom

Tik atvykus 22 val. mus pasitiko puodų ir šaukštų orkestras iš daugiabučių namų. Jis aktyvėjo prieš referendumą, bet nenustojo ir po jo. Dieną prieš referendumą visame mieste vyko protestai – tiek įprastiniai, tiek teatralizuoti. Referendumo dieną žvelgiant iš šono viskas vyko organizuotai, nors tikrai negaliu šios situacijos kažkaip vertinti – tai tik mano pavieniai pastebėjimai. Nuo ryto į miestą plūstanti Ispanijos policija (besijungianti prie jau atvykusios dalies), žmonių srautai prie mokyklų, kuriose vyko balsavimas ir prie jų stovintys ispanų policininkai nuo galvos iki kojų apsimuturiavę apsaugomis, o prieš juos – tik civiliais drabužiais vilkintys katalonai, sukūrė kontrastingą atmosferą.

Kita kelionių pusė, apie kurią dažniausiai nekalbame
© Postcardfrom

Katalonijos nepriklausomybės referendumo dieną norėjau kur nors išvykti – toliau nuo to politinio šurmulio. Pasirinkau Gironą ir Figuereso miestelius. Tačiau kelionės pradžia skyrėsi nuo įprastinių. Mus pasitikę gidai rankose laikė Katalonijos vėliavas ir visi kartu kavinėje stebėjome tiesiogiai transliuojamą balsavimą iš Barselonos. Tik pradėjus ekskursiją, nežinia iš kur išdygę jaunuoliai išvertė netoliese gulinčias šiukšliadėžes, o pribėgęs vyras pradėjo rėkti, kad tuoj atvažiuos policija ir turistams čia pavojinga. Tikrai įkvepia.

Kita kelionių pusė, apie kurią dažniausiai nekalbame
© Postcardfrom

Kalbinti katalonai pabrėžė, kad jie neabejoja savo nepriklausomybe, tačiau jos siekia taikiai. Vieni skubėjo anksčiau baigti darbą, kad spėtų balsuoti, kiti tiesiog ramiai stebėjo perduodamas žinias. Bet juos visus vienijo jausmas, kad jau metas. Metas būti laisviems.

Tačiau jų laisvės siekimas truputį apkartino mūsų išvykimą. Po kelių dienų paskelbtas visuotinis streikas reiškė, kad nedirba ne tik dauguma kavinių, parduotuvių, bet neveikė ir autobusai, metro, net turistiniai autobusai, kurie vežiojo po miesto įžymybes ar iki oro uosto. Niekas. Vietiniai dalijosi, kad viešasis transportas vėl veiks tik nuo penktos valandos. Bet lygiai taip pat jis turėjo kursuoti ir dienos metu, nes buvo streiko tvarkaraštis. Tad pasitikėjimo tokia informacija nekėlė.

Štai čia ir patikrini draugystę. Likusios dviese supratome, kad nėra laiko panikai ar nerimui. Jau buvo pasirodžiusios pirmosios žinutės Lietuvos žiniasklaidoje ir nors spalvos per ekraną atrodo tirštesnės nei yra iš tikrųjų, visgi pirmą kartą per visas keliones atsirado stiprus noras grįžti namo.

Per tą laiką sulaukiau ne vienos žinutės, pasiūlymo apsistoti ar tiesiog užklausų, kaip jūs. Žinoma, per tą laiką, pasimatė ir tie veidai, kurie nenori prisiimti jokios atsakomybės ar tiesiog numesti siūlo galą, nes kai kurie pažįstami, turintys draugų ar artimųjų Barselonoje, nepasidalino jų numeriais, argumentuodami, kad jie užsiėmę, nors būtumėme sumokėję bet kiek ir gal jie būtų pasidaliję kitais kontaktais.

Kita kelionių pusė, apie kurią dažniausiai nekalbame
© Postcardfrom

Tačiau, kaip aš juokauju, ir netobuliems keliautojams pasiseka. Kurį laiką tiesiog judėjome gatvėmis aukštyn su atsitiktiniais turistais, kurie taip pat bandė laimę nusigauti iki oro uosto. Ir po valandos ar pusvalandžio blaškymosi – laiko nebeskaičiavome – tik jau buvome apgalvoję ir galimybę dvi valandas eiti pėsčiomis... mums PASISEKĖ – pasigavome du taksi automobilius, kuriuose buvo pakankamai vietos visiems likimo draugams. Dabar suprantu, kai kiti sako, koks geras jausmas grįžti namo.

Taigi, kokį receptą siūlau? Jo nėra. Svarbiausia – kalbėtis. Ir nebūtinai iškart, kai viskas dega. Kartais verta palaukti dieną ar net daugiau, kad suprastumėte, kas labiausiai erzina – ar iš tikrųjų to žmogaus neigiamos savybės, ar tai, kad jo elgesys atspindi tam tikras jūsų savybes. Na, o jeigu jam bus nepriimtina, kad reflektacijai reikia laiko, tai jau irgi tam tikras atsakymas. Taip kelionės ir prisideda prie mūsų augimo. Kartais ir skausmingo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Penkios žiemos kelionių kryptys: čia įmanoma suderinti pramogas ir pasiruošimą šventėms (3)

Į parduotuvių lentynas pamažu atkeliaujančios šventinės dekoracijos pranašauja apie...

Latviai kviečia į svečius: žada nustebinti neeilinėmis pramogomis (14)

Latvija lapkričio 18 dieną švenčia valstybės šimtmetį, o tai – puiki proga aplankyti šios...

Nuo šalčio bėgantys lietuviai tobulas atostogas randa žalioje Ispanijos saloje (7)

Žalioji Ispanijos sala Tenerifė – tikras išsigelbėjimas tiems, kurie spintoje jau ieško...

Specialiai DELFI: apkeliavo keisčiausius Europos viešbučius – nakties kaina nuo 20 iki 500 eurų (15)

Nustokite gyventi įprastuose viešbučiuose, rinkitės nakvynę ypatingose vietose – nepilnamečių...

Išskirtinis reportažas iš Raudonųjų žibintų kvartalo: vitrinose stovinčios prostitutės – tik „gėlytės“ (212)

Vitrinose stovinčios prostitutės – Amsterdame jau atgyvena. Naujoji karta renkasi gyvuosius...

Top naujienos

Politologas Girnius: manau, kad Skvernelis nekandidatuos (439)

Politologas Kęstutis Girnius , vertindamas dvejus praėjusius šio Seimo kadencijos metus juokavo,...

Dėl laisvės kovojančio Tibeto ypatumai: du broliai dalijasi viena žmona, o šildosi kūrendami mėšlą (61)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....

Britanijos vyriausybė pritarė „Brexit“ susitarimo projektui  paskelbė 585 puslapių „Brexit“ sutarties projektą, papildyta 23.22 (67)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May trečiadienį vakare paskelbė, kad jos...

Orai: ypač šals Rytų Lietuva (2)

Ketvirtadienio dieną šalyje bus dar ganėtinai šilta, tačiau artėjanti žiema apie save mums...

Aistros dėl vaikų paėmimų nerimsta: tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą (677)

Seime ir toliau narstoma vaiko teisių apsaugos reforma. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija...

„Mirusios“ trenerių draugystės fone Valančiūnas pažvelgė į skaudžiąją NBA realybės pusę (7)

Kyle‘as Lowry ir Jonas Valančiūnas kartu sudėjus praleido net dvylika metų tobulėdami savo...

Cukriniu diabetu suserga ne tik nutukę ir pasyvūs žmonės: Aistė papasakojo, kaip 18 metų gyvena su šia liga (35)

Kas antras pasaulyje diabetu sergančiųjų žmonių nežino, kad turi šią ligą. Lietuvoje...

Kunigas savo parapijiečius šiurpino „Porsche“ automobiliu, kurį traukė įkinkyti mažamečiai vaikai (66)

Maltos Gozo salos kunigas, sukėlęs nemenką skandalą savo sprendimu po parapiją pasivažinėti...

Psichologė išskyrė 7 mąstymo įpročius, kurie nėra teisingi, bet daro įtaką mūsų savijautai (11)

Nepaisant patirčių, amžiaus ar statuso, visus žmones retkarčiais aplanko mintys, kurios ne visada...

Skandalingasis rusų milijonierius už dyką atiduoda Kurtinaičio treniruoto klubo akcijas Rusijoje paskelbtas bankrotas (4)

Skandalingais pareiškimais ir elgesiu pagarsėjęs rusų milijonierius Dmitrijus Gerasimenka...