aA
Plaukdamas keltu iš Klaipėdos į Švediją DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas susipažino su pačia stipriausia barmene Lietuvoje – tai profesionali rankų lenkėja, šios srities čempionė Eglė Pociūtė. „Kelto bare aš užlaužiu visus“, – sako jūroje dirbanti stipruolė.
© Deividas Bendžius

Kur nors keliaudami koncentruokitės ne tik į kelionės tikslą, bet ir į pačią kelionę. Ji gali būti neįtikėtinai smagi, įsimintina ir įdomi, kaip geras Holivudo filmas. Man taip ir nutiko, kai praėjusį savaitgalį išplaukiau „DFDS Seaways“ keltu „Klaipėda-Karlshamnas-Klaipėda“. Tai buvo įdomių pažinčių kelionė.

Kaip tik šiuo metu, prieš didžiąsias metų šventes į pietų Švediją, garsėjančia savo Kalėdine kultūra, iš mūsų uostamiesčio galite nuplaukti pigiau, yra bilietų vos už 60 eurų. Plaukimas Baltijos jūra trunka ilgiau, nei skrydis lėktuvu, tačiau tinkamai išnaudojant laiką – jis tiesiog ištirpsta. Keltas iš Klaipėdos pajuda 21 val. vakaro, o Švedijos mieste Karlshamne būna 9 val. ryto. Pabandysiu papasakoti, ką reikėtų nuveikti, kad plaukimas taptų įsimintina pramoga.

Dar prieš paliekant uostą skirkite laiko romantikai. Pavyzdžiui, man jūra yra pats romantiškiausias dalykas. Todėl išeikite į denį, pakvėpuokite grynu oru, kol dar nepajudėjote ir nėra stipraus vėjo, pasižvalgykite į tūkstančius lempučių ant kranto, pasidarykite nuotrauką. Ši dalis ypač turėtų patikti porelėms arba tiems, kurie mėgsta talpinti akimirkas į socialinius tinklus.

Nepabijokite pasivaikščioti po ilgus ir klaidžius kelto koridorius. Tai irgi gali būti kaip dalis nuotykio. Nors ten viskas aiškiai surašyta, sužymėta, aš nuolat pasiklystu. Gal net sakyčiau – sąmoningai. Man patinka visokie labirintai.

Keltui pajudėjus, pirmiausia – skaniai pavalgykite. Yra du restoranai: viename savitarna, o kitame jus aptarnaus padavėja. Siūlau rinktis pastarąjį, ir ne todėl, kad jame baltos staltiesės. Daug labiau įsimins pažintis su šiuo maršrutu plaukiančio kelto „Optima Seaways“ padavėja. Toks jau esu – visų ir visada klausinėju. Paklausiau ir jos, kiek metų jūroje dirba? Ir išgirdau labai netikėtą atsakymą. Visą dešimtmetį.

Keliaudamas į Švediją sutiko stipruolę Eglę: bare ji užlaužia visus
© Deividas Bendžius

Pasirodo, dar prieš pradėdama dirbti kelte, ji daug metų plaukiojo privačiose jachtose su turtingiausiais pasaulio žmonėmis. Paskutinė užsakovė, pas kurią dirbti nustojo tik pernai – viena turtingiausių pasaulio moterų, milijardierė.

Prie skanios vakarienės (valgiau šilkinę žirnelių sriubą ir glazūruotus šonkaulius) gavau tokią istoriją, kuria sunku patikėti. Liepiau gerbiamai padavėjai rašyti knygą. Pažadėjo, kai išeis į pensiją – būtinai tai ir padarys.

Sąmoningai neatskleidžiu jos pasakojimo detalių, nes rekomenduoju viską išgirsti iš jos pačios. Nepamirškite paklausinėti, pažadu, bus viena įdomiausių vakarienių.

Keltais plaukiojantys žmonės ir taip labai mėgsta juose esančias parduotuves, bet prieš Kalėdas – ten nutįsta eilės. Parfumerijai, kosmetikai, saldumynams taikomos tikrai labai geros kainos. Pardavėja Irina Bogatova net yra paskaičiavusi, kad daug kas visais 20 procentų pigiau nei „ant kranto“. Ji dairėsi keliuose Klaipėdos prekybos centruose ir gali kiekvieną kainą palyginti, todėl drąsiai savo pirkėjams ir rekomenduoja, ką reikėtų įsigyti.

Prieš mane eilėje stovėjęs vyras iš parduotuvės išsinešė penkis buteliukus kvepalų. Sakė: visoms jo šeimos moterims bus. Dosnus vyras. Aromatų jis pats nesirinko, paprašė, kad tai padarytų pardavėja.

Aštuonis metus keltuose dirbanti Irina pasakoja, kad jos skoniu pasitiki beveik visi pirkėjai vyrai. Jie nupasakoja, kokios yra jų žmonos, kartais net jų nuotraukas parodo ir tada prašo, kad pardavėja kažką asmeniško kiekvienai pasiūlytų. Saldesnio, aštresnio, įmantresni prašo, su kokiu nors ypatingu prieskoniu. „Pats pagrindinis kvapas, visiškas parduotuvės hitas yra „Carolina Herrera Good Girl“. Daugeliui vyrų patinka, kad šių kvepalų buteliukas – tarsi moteriškas aukštakulnis”, - pasakoja pardavėja.

Keliaudamas į Švediją sutiko stipruolę Eglę: bare ji užlaužia visus
© Deividas Bendžius

Aptarnaudama klientus ji dažnai suteikia ir papildomas psichologės bei gidės paslaugas. Kažkas stebuklingo vyksta toje jūroje, žmonės nori išsikalbėti, atsiverti. Tad jeigu parduotuvėje nebūna pašalinių ausų, pirkėjas tiesiai šviesiai išpasakoja savo nuodėmes Irinai, klausia jos patarimo, kaip ir ką daryti. Dažnai vyrai prašo patarimo, kaip bendrauti su moterimis. O į Lietuvą plaukiantys turistai pasitiki šios moters skoniu ir prašo, kad ji sudarytų maršrutą po mūsų šalies pajūrį. „Visada rekomenduoju Palangą, ten gerai visais metų laikais. Restoranai, Basanavičiaus gatvė, tiltas, būtinai visiems sakau, kad reikia nuvažiuoti“, - šypteli Irina.

Pastovūs pirkėjai ją myli. Dažnai atneša dovanėlių, palepina saldainiais. O per gimtadienį – lapkričio 25 d. Irinai net buvo surengtas asmeninis koncertas. Į kelto parduotuvę sugužėjo būrys šiuo reisu plaukiančių krovininių automobilių vairuotojų – jie išsirikiavo į vieną eilutę, atsinešė gitarą ir uždainavo. Pažiūrėti, kas ten vyksta ėjo žmonės iš viso kelto. Irina tą akimirką pasijuto it žvaigždė – šimtai žvilgsnių, plojimai... Tokio gimtadienio niekada nepamirš.

„Jeigu plaukia šeimos, būnu visų vaikų geriausia drauge. Po metų ar dviejų, kai vėl plaukia tie patys žmonės – jie man perduoda linkėjimus nuo savo vaikų, piešinius siunčia, dovanėles. Vardo gal ir neprisimena, bet parašo: „Čia dovanėle tai raudonplaukei tetai.“ Man labai malonu“, - džiaugėsi ji.

Keliaudamas į Švediją sutiko stipruolę Eglę: bare ji užlaužia visus
© Deividas Bendžius

Tad plaukdami į Švediją – būtinai aplankykite šią žavią, visada besišypsančią pardavėją. Ne tik apsipirksite pigiau, bet ir patirsite daug malonių emocijų. Įsivaizduokite, kokia ji draugiška ir maloni, kad net „fūrų“ vairuotojai veido kaukes pas ją nusiperka. Niekada nepagalvočiau, kad jie tokius dalykus naudoja, bet pas Irina viską norisi pirkti. Beje, veido kaukės ne šiaip sau kokios nors agurkinės ar avokadinės. Jos su vienaragio, mielo kačiuko ir tigriuko veideliais.

Po parduotuvės keliaukite į vieną iš kelto barų. Nors prabangesnis ir didesnis yra „Kapitono baras“, aš jums rekomenduoju būtinai, bent valandai užsukti į „Road Kings“. Gali būti, kad tai bus įsimintiniausias baras jūsų istorijoje. Ieškokite ten barmenės Eglės Pociūtės, visada besišypsančios jaunutės tamsiaplaukės. Užsisakykite, ko pageidaujate. O tada jau prašom laikytis, greičiausiai ji pati prisistatys, arba iš kitų sėdinčių bare suprasite, kad ši mergina ne iš paprastųjų. Prie kelto baro, ponai ir ponios, sukasi tikrų tikriausia daugkartinė Lietuvos rankų lenkimo čempionė.

Keliaudamas į Švediją sutiko stipruolę Eglę: bare ji užlaužia visus
© Deividas Bendžius

„Manęs niekada nedomino moteriški užsiėmimai, visada norėjau būti policininke, gaisrininke, o galiausiai pasirinkau darbą jūroje“, - sako Eglė, dabar studijuojanti laivavedybą. Iš pradžių ji buvo kelto jūreivė, o dabar tapo barmene. Ateityje tikisi kilti karjeros laiptais ir tapti kapitono padėjėja, o kažkada gal ir pačia kapitone. „Tikrai norėčiau, bet tam reikia daug valandų išplaukioti, kol kas keltuose dirbu tik pusantrų metų. Bet tai labai ypatingas laikas, kiekvienas reisas yra kaip nuotykis“, - sako ji.

Iš Mažeikių kilusi mergina dar mokyklos laikais ėmė lankyti rankų lenkimo pamokas. „Iš pradžių buvau šokėja, bet vienos pamokos metu, man tiesiog atsibodo. Nusiaviau „češkes“, mečiau į šalį ir išėjau... Draugės pasiūlė pradėti mokytis lenkti rankas. Mane tai labai sudomino, visada norėjau būti stipri“, - pasakoja Eglė.

Pirmosios varžybos jai nebuvo sėkmingos, varžovė lengvai užlenkė šio sporto naujokę, bet šis pralaimėjimas tapo tarsi iššūkiu pasirodyti geriau. Pažadėjo sau, kad taps geriausia Lietuvoje ir tapo. Ji jau net neprisimena, penkis ar šešis metus laimi mūsų šalies čempionės titulą. Tai tapo labai įprasta.
„Laimiu visur, kur dalyvauju. Pavyzdžiui, vasarą Klaipėdoje vyko varžybos „Bocmano ranka“, jose pelniau net keturis medalius“, - džiūgauja stipriarankė.

Keliaudamas į Švediją sutiko stipruolę Eglę: bare ji užlaužia visus
© Deividas Bendžius

Kelto bare Eglė plaka kokteilius, pilsto alų, ruošia kavą ir arbatą. Klientai ją giria už greitį ir už kokybę. Su žavia mergina ateina pasikalbėti daugybė plaukiančių žmonių, prie baro jie praleidžia ilgas valandas, pasakoja savo istorijas, o mainais Eglė pasipasakoja savo, išsiduoda, kad yra stipruolė. Tiesa, ne visiems. Jeigu koks vyrukas maivosi ir garsiai deklaruoja, kad yra nenugalimas – tokiems ji mielai meta iššūkį. „Nesigirdama galiu pasakyti, kad bare visus užlaužiu. Smulkesnis, stambesnis vyras... Man nesvarbu. Ateina kovingai nusiteikę, drąsus, pasitikintys savimi. Bet kai pradedam rankas lenkti – viskas, pergalė priklauso man“, - pasakoja barmenė.

Ji pati varžybų niekada nesiūlo rengti, tą sugalvoja klientai. Nuolatiniai žino, kad ji profesionali sportininkė, todėl tiems, kurie bare pirmą kartą pasiūlo pasivaržyti su Egle. „Jeigu lenkiam rankas, tai visada sugalvojame kažkokį laimėjimą. Galiu iškelti bet kokias sąlygas – visada laimėsiu. Mano pergalių paslaptis ne tai, kad turiu daugiau jėgos ar raumenų, o tai, kad ranką lenkiu pagal teisingą techniką, tai labai svarbu, bet daug kas to nežino“, - juokiasi ji.

Iš pralaimėjusių varžovų ji gauna saldumynų, kvepalų, kosmetikos, įvairių kitokių dovanėlių. Be to, pastoviai girdi komplimentus ir aplodismentus. „Sutinku ranką lenkti tik tada, kai bare daug žmonių. Jeigu klientų mažai – man tiesiog neįdomu. Aš taip jau esu įpratusi – varžybose būna daug žiūrovų, girdisi palaikymas, o man patinka dėmesys, neslėpsiu to“, - atvirai sako Eglė.

Ši mergina tikra kelto plaukiančio į Švediją žvaigždė. Daug kas ateina ne tik pakovoti, o vien tik paklausyti jos istorijų apie laimėjimus vienose ar kitose varžybose. Itin lietuvaite žavisi keliaujantys užsieniečiai. Jie net fotografuoja šią sportininkę.

Keliaudamas į Švediją sutiko stipruolę Eglę: bare ji užlaužia visus
© Deividas Bendžius

Tiesa, Eglė perspėja, kad rankų lenkėjai nesitikėtų užkovoti jos širdies. Jokie, net ir patys gražiausi vyrai barmenės nedomina, nes ji jau puoselėja rimtus santykius. „Mano vaikinas irgi dirba jūroje. Mūsų santykiai labai rimti, todėl į kitus nežiūriu“, - kategoriška ji.

Kai keltas atplaukia į Švediją darbuotojai gali pasiilsėti, arba net išeiti į krantą, nuvažiuoti apsipirkti, aplankyti vietines Kalėdų muges, bet Eglė to nedaro. Vos atsiduria krante – ji skuba į sporto salę, ten treniruoja savo raumenis, kad visada būtų pasirengusi kovai. Beje, nedidelę sporto salytę turi ir savo kelte „Optima Seaways“, bet joje reiso metu nelabai spėja pabūti. Ji dievina savo barmenės darbą.

„Rytais, kai darau kavą, visiems paruošiu siurprizą puodelyje, nupiešiu ką nors ant pieno putos. Tai ypač patinka porelėms, pavyzdžiui, kai vaikinas ateina į kajutę savo merginai paimti kavos – gauna puodelius su širdelėmis putoje. Rytas iškart tampa romantiškesnis“, - pasakoja Eglė.

Pas barmenę laikas tiesiog ištirps, pabūkite ten iki vidurnakčio, o tada jau eikite pailsėti, pamiegokite. Prieš keltui atplaukiant į krantą – atsikelkite anksčiau, pabandykite spėti tuo laiku, kai jūroje kyla saulė.

Tai įspūdingai gražu, ypač jeigu dangus giedras. Dar viena galimybė pasidaryti neeilinių nuotraukų.
Prieš išlipant į krantą – būsite pakviesti valgyti sočių pusryčių. Ir tada jau kelionė baigta. Ne gi aš jums nesakiau – kartais ne tik kelionės tikslas, bet ir pati kelionė gali būti įsimintina.

Šiuo metu plaukti į Karlshamną yra pats geriausias laikas. Visa Švedija išsipuošusi Kalėdoms, šventiška nuotaika ant kiekvieno kampo. Skaniai pavalgysite, pasidairysite mugėse, galbūt net atsivešite į Lietuvą pačią gražiausią eglutę. Bet apie tai – kitose mano istorijose, jau netrukus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kalėdos islandiškai: su trylika senelių, naujais drabužiais ir dvokiančia žuvimi (12)

Net trylika Kalėdų senelių, išpuošti namai, bet kukli miesto eglė, prie parduotuvių sienų...

Audringas savaitgalis Kijeve: vietos, dėl kurių čia keliauja tūkstančiai lietuvių (493)

Tūkstančiai lietuvių keliaują į Ukrainos sostinę ieškodami ten pigių pramogų, restoranų ir...

Emigrantų sugėdintas lietuvis pažvelgė į Londoną kitu kampu: čia galima rasti ir gerų dalykų (58)

Artėja metas kai po pasaulį išblaškyti lietuviai vėl susirinks praleisti džiugių akimirkų...

Netoli Lietuvos atrado tikrą rojų: tiek maisto nepajėgia suvalgyti net patys alkaniausi (55)

Jeigu esate didieji Kalėdų fanai – privalote iš Lietuvos nuplaukti į pietų Švediją. Tame...

Rygoje Kalėdos pažymimos ypatingai: ką verta aplankyti (21)

Rygoje visu šventiniu laikotarpiu įsikuria milžiniškas Kalėdų miestelis, o gatves užtvindo...

Top naujienos

Mažas ir visų pamirštas regionas, kurio vertė Kremliui – neįkainojama: mes bijome kalbėti (676)

Kad išvengtų sankcijų, Kremlius suka aplinkkeliais: naudojantis šalia Juodosios jūros esančiu...

Neįgali moteris šaukiasi pagalbos: eglutei 150 tūkst. eurų randa, o neįgalus žmogus neįdomus (36)

„Man ranka nekyla „palaikinti“ šiemetinės Panevėžio kalėdinės eglės. Jos puošybai...

Po Naujųjų laukiama chaoso: ne visi supranta mokestinius pasikeitimus, kamuojasi net buhalteriai (24)

Buhalteriai iki šiol nesupranta visų nuo Naujųjų įsigaliosiančių mokestinių pakeitimų,...

Peršalus neskubėkite gerti vaistų: įvardijo 5 žoleles, galinčias efektyviai pagydyti receptai (14)

Vos pajutę pirmuosius peršalimo simptomus – perštinčią gerklę, kimimą, nemalonų kosulį...

Veterinarijos institute bakterijų turinti mėsa už kyšius virsdavo švaria (42)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos...

Vilniuje – kalėdinis bėgimas: perspėja apie eismo pokyčius (6)

Vilniuje vyks tradicinis kalėdinis bėgimas. Daugiau nei 3 tūkst. dalyvių, persirengę šventiniais...

Šaltis jau greit sukaustys Lietuvą: ruoškitės – bus ir sniego pusnių (159)

Sekmadienio naktį maloniai paspaus šaltukas ir kai kur truputį pasnigs. Rimtesnio sniego sulauksime...

Mažo Šveicarijos miestelio triumfas ir tragedija: geriausiais laikais „Ferrari“ ir „Porshe“ net nebuvo prabanga (34)

Sparčiai tiksint laikrodžiui ir artėjant „Brexit“ valandai, Europos miestai varžosi...

Dermatologė Jurgita Stoškienė: jei egzistuotų jaunystės eliksyras, jį sudarytų keturi dalykai (7)

Kas nenorėtų išlikti amžinai jaunas? Toks troškimas žmoniją, ypač moteriškąją jos pusę,...

Nepilnametės išžaginimas mokyklos personalo nesukrėtė: visos jos čia tokios (256)

Stūmė, spyrė kojomis, kando. Prievartautojas atsitraukė, tačiau grįžo ir su visa jėga...