Kai i Oslą skraidai dažniau, nei nuvažiuoji į Kauną, o pigių skrydžių bendrovių spalvos išblunka ir neberėžia akies, gali atsitikti ir kažkas netikėto. Būkite atidūs ir neapsigaukite, nes aš jau laviravau ant atbrailos.
© DELFI / Orestas Gurevičius

Šešta valanda ryto. Likus 15 minučių iki vartų uždarymo, atsipūtęs atvarau į Vilniaus oro uostą. Draugams nupirkęs praktiškų lauktuvių dar paslampinėju aplink ir sulaukęs sutrumpėjusio eilės galo prie įlaipinimo, žiovaudamas paruošiu pasą bei telefoną su bilietu. „Atleiskite, jūs ne čia laukiate. Tai Ryanair, o ne Wizzair skrydis.“ Išgirdęs šią frazę jaučiu kaip smulkutė Ryan’o palydovė mikliai guldosi mane ant kelių ir į musculus gluteus maximus švirkščia keturgubą espresso! Labas rytas!

Nebeatsimenu ar bėgu, ar tiesiog greitai einu, bet akimirksniu atsiduriu kitame oro uosto gale. Man pasisekė, kad VNO tėra geros daržinės dydžio oro uostas, tad susiradęs SAVO vartus stojuosi į taip pat apytuštį eilės galą, kur renkasi teisingoji, Wizzair'o chebra.

Atsipalaidavęs ir vėl ramus stebiu aplinką. Tiek Ryanair’o, tiek Wizzair’o fauna gana panaši. Ką ten panaši, patekęs į svetimos giminės balių nerastum dešimties skirtumų ir pritaptum kaip savas. Tie patys rūškani veidai, į aplinkinius žiūrintys su kažkokia išgąstinga panieka. Toks pats nepilnavertiškumo kodas akyse. Skrendantys su draugais kažkaip nenatūraliai staiposi ir jei ką sako, sako visam terminalui: „Spraitas lėktuve skanesnis, nes jį spaudžia slėgis...“.

Kas dar bendro tarp Ryanair ir Wizzair liaudies? Tiek mes, tiek jie, per lietų ir vėją iki lėktuvo kulniuos gerus du šimtus metrų (nes norėjom papigiai), o galinėse kėdėse sedėsiantys pagiringi kendykrašeriai ir sūnų lankytojos, pilnais rūkytų dešrigalių krepšiais, lips per priekinį įėjimą ir atvirkščiai. Tiek mes, tiek jie, vos po pirmojo ratų cyptelėjimo, velniop nučečkavosim saugos diržus (“...o tai taip jau jie ten ir bepadėtų…“), kelsim pasturgalius ir susirietę, nepatenkintais veidais dar geras dešimt minučių stovėsim praėjime ir tarp kėdžių, slegiami viso savo gariūninių tašių svorio (ir ne tik! Tarp skraidančių dar pasitaiko ir su skalbtais „pigiais lietuvių liaudies hypermarketų maišeliais“).

Grįžtu į realybę, prie įlaipinimo vartų. Po kojomis mindau kažkam gausiai pasiliejusį brendį ir matau kaip kūdas, skustas vaikinukas, užgulęs rožinį narvelį, net šnypšdamas grūda savo gerokai per daug lietuviškų gėrybių prigrūstą kelioninį krepšį. Jo pastangas stebi išdidus ir mandagus skrydžio palydovas. Kažkoks kusturicinis rytas.

Ir staiga prieš pat mano nosį atsitinka tai, kas ir nulemia šio teksto atsiradimą. Vienas po kito maloniai apgręžiami du tokie patys nevykėliai, kaip ir aš! „Atsiprašome, pone, bet tai ne jūsų skrydis.“, „Atleiskite, jūs skrendate į Oslo Gardemono oro uostą. Šis lėktuvas leisis Oslo Torpo oro uoste.“ Vyrų įlaipinimas į JŲ lėktuvą turėjo būti uždarytas prieš penkiolika minučių…

Atvykęs į oro uostą gavo gerą pamoką: būkite atidūs ir neapsigaukite
© Jonas Jovaišis

„O aš buvau ten“ norisi nusišypsoti perbalusiems kolegoms, bet pagalvoju, kad galiu apsieiti be žodžių. Su įtampa reikia elgtis atsargiai. Įsivaizduoju juos bėgančius per terminalą su „Stop the plane! Stop the plane!“ (stabdykite lėktuvą – liet.) išraiškomis veiduose. Ai, neprapuls. Šiaip ar taip jie turi vienas kitą. Aš tai vienas buvau. Jei suspės, gal net šliūkštels rytinio brendžiuko, pakilimo vardan.

Ne, nesijuokiu iš žmonių bėdos. Kažkodėl nujaučiu, kad uždususius ir giliai alsuojančius, juos, vis tik, įleis.

Mes dar ne taip seniai pradėjome kasdienį skraidymą ir esame tie geruliai iš serijos „Humans of pigių avialinijų bendrovės“. Ne mes vieni. Tokie ir lenkai (o jų tai daugiau), ir latviai, ir didžioji dalis balkanų. Mūsų pagrindinės frazės: „tai ką ten žiūrėt...“, „aš tai kaip visi...“, „o ką aš žinojau...“

Žinoti reikia. Reikia paprasčiausiai pasidomėti. Moralas trumpas ir paprastas: kartais gali atsitikti taip, kad iš to paties oro uosto, kad ir koks jis mažas, tuo pačiu laiku į tą patį miestą gali kilti du skirtingų avialinijų lėktuvai. Visada žinokime kur einame ir iki galo įsitikinkime, kur stovime. Susitikrinkime reiso numerius, nepasitenkinkime vien miesto, į kurį skrendame, pavadinimu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tragedijos liudininkas papasakojo, kaip Kirgizijos kalnuose įvyko nelaimė (34)

Kirgizijoje nuo uolos nukritusio lietuvio Sauliaus Saikausko kūną rengiamasi pargabenti į Lietuvą....

Ne tik Kukuraitis: ant to paties grėblio – ir Matijošaitis (201)

Politikų įprotis dažnai viešinti akimirkas iš savo kasdienybės, panašu, atsisuka prieš juos...

Pareigūnų į namus parvežtą baikerio Kilkaus nužudymu įtariamą Baltrūną pasitiko šeima (4)

Pirmadienio popietę Aivaro Kilkaus nužudymu įtariamas Laurynas Baltrūnas paleistas į laisvę....

Palygino benzino ir dyzelino kainas: jos juda skirtingomis kryptimis (97)

2018 metų sausį buvo užfiksuotas stiprus degalų kainų šuolis, kurį lėmė Vyriausybės...

Vanagaitė gavo apdovanojimą iš su Kremliumi siejamos organizacijos (674)

Pastaruoju metu skandaluose klimpusiai rašytojai Rūtai Vanagaitei Vienoje „Už indėlį atkuriant...

Į Seimą taikęs mokytojas kaltinamas smurtu prieš trečioką (45)

Vasario 16-osios išvakarėse istorijos ir pilietiškumo mokytojas, buvęs Širvintų tarybos narys,...

Baltrūnas keliaus namo: pareigūnai įtariamąjį patys nuveš pas žmoną (130)

Pirmadienį į laisvę paleidžiamas Aivaro Kilkaus nužudymu įtariamas Laurynas Baltrūnas . Iš...

Nemokama elektra ir šiluma – kur panaudoti saulės energiją? (2)

Nuo seno žinoma, kad saulė – pats galingiausias atsinaujinančiosios energijos šaltinis žemėje....

Šešios JAV žvalgybos agentūros pasisakė prieš „Huawei“ telefonų naudojimą (1)

Šeši pareigūnai iš skirtingų JAV žvalgybos agentūrų, tarp kurių – CŽA , FTB ir NSA ,...

Bitkoinas pirmadienį brangsta (6)

Bitkoinas pirmadienį brangsta po kurį laiką besitęsiančio smukimo. Kaip rodo prekybos duomenys ir...