Pakeliavus po Tailandą imi suprasti, kad mes Europoje esame labai konservatyvūs ir, kad per daug sureikšminame seksą. Šioje pietryčių Azijos šalyje į lytinę dviejų žmonių ar net didesnės kompanijos sueitį žiūrima kur kas paprasčiau. Jie visiškai nesureikšmina meilės akto, duodami suprasti, kad tai vienas iš visų pasaulio žmonių kasdienių poreikių. Tas pats, kas užsinorėti pavalgyti, ar nueiti į tualetą. Taip ir su seksu – nori, vadinasi turi gauti. Visai nesvarbu su kuo. Na, ir kas, kad toli už jūrų marių laukia žmona, ar sužadėtinė. „Tai tik seksas. Šiandien su viena, rytoj su kita, o kai grįši namo ir toliau galėsi mylėti tą vienintelę“, – sako sekso paslaugų industrijos darbuotojos. Jos pabrėžia, kad neprašo meilės ir nesiūlo jausmų. „Tai bus tik dviejų kūnų susiėjimas“, – sako tiems, kas nedrįsta laužyti savo įsitikinimų ir galbūt graužiasi, kad bus neištikimi. Tailande sekso siūlytojos žino, kaip tą sąžinę nugesinti ir patraukti į antrą planą. „Pasimylėkime ir pamirškime“, – firminė frazė, labai dažnai į lovą paguldanti net ir pačius ištikimiausius vyrus. Apie tai nufilmavau atskirą „Orijaus kelionių“ laidą (Pataja – pasaulinė sekso sostinė. Orijaus kelionės. 3 sezonas, 5 laida).

Nedidukas miestelis ant Indijos vandenyno kranto, vos dvi valandos kelio nuo didžiausio ir pagrindinio Tailando miesto Bankoko. Lengvai pasiekiamas, todėl visuomet pilnas turistų iš viso pasaulio. Tačiau Pataja nėra eilinis kurortas, žmonės čia vyksta ne dėl saulės ir paplūdimių. Pagrindinis šio miestelio traukos objektas – stipriai išvystytas sekso turizmas. Taip stipriai, kad daug skirtingų kraštų apkeliavę žmonės drąsiai Patają vadina pasauline sekso turizmo sostine. Nei vienoje kitoje mūsų planetos vietoje jūs nerasite tokios didelės koncentracijos sekso paslaugų teikėjų, nei vienoje kitoje pasaulio vietoje tai nevyksta taip paprastai ir atvirai. Tiesa, jausmas vaikštant po miestelį – gana keistas, patiks ne kiekvienam.

Dienos metu Pataja gana ramus ir nuobodus miestelis. Centriniame miesto paplūdimyje daugiau valkatų, smėlyje vėjo blaškomų šiukšlių ir aplinkoje sunkiai orientaciją randančių asmenų, matyt, padauginusių dieną prieš tai. Ne visai tai, ko gali tikėtis keliaudamas atostogų į egzotiškąjį Tailandą. Būtent todėl šio miestelio nemėgsta patys tailandiečiai, Patają net gi vadindami savo šalies gėda. Poilsiui su šeimomis ar ramioms porų atostogoms – tai ne pati geriausia vieta. Nors, Patajos pakraščiuose tikrai yra gana neblogų, prabangių viešbučių. Juose dažniausia mėgsta apsistoti rusai ir kinai, kuriems smagu žinoti, kad visai šalia verda pikantiški dalykai.

Norint suprasti, kad Pataja yra sekso turizmo miestas – reikia palaukti vakaro, tada išlenda tikrasis šios vietos veidas. Vos pradeda temti – baruose pasklinda muzika, o pagrindinėse gatvėse kaip grybai po lietaus ima dygti savo kūnu prekiaujantys asmenys. Kiekvieną minutę jų vis daugiau ir daugiau, didžiausia koncentracija susirenka apie 20 val. vakaro, kuomet parsidavinėjančių būna apie 3-4 tūkstančius vienu metu. Kur bepasuksi galvą – tau šypsosis, mojuos, siųs oro bučinukus arba net ims liesti. Šio kurorto darbininkės ir darbininkai pasižymi savo drąsa, tad net ir patys kukliausi atvykėliai gauna išskirtinio dėmesio ir aišku pasiūlymų pasimylėti.

Daug kas juokais Patają mėgsta pavadinti vienu dideliu senelių rezervatu. Jau daug dešimtmečių pagrindinė auditorija, kuri čia atvyksta pasilinksminti yra vyresni nei 60 amžiaus vyrai iš įvairių Europos valstybių, taip pat Australijos bei Jungtinių Amerikos Valstijų. Tad galite įsivaizduoti, kaip atrodo miestelio gatvės: vyresni, baltieji vyrai ir jiems į parankes įsikabinusios azijietiškos kilmės gražuolės. Amžiaus skirtumai bemaž 20-30 metų, bet neatrodo, kad dėl to kas nors liūdėtų.

Įdomu tai, kad šiaip jau Tailande prostitucija nėra legali, tuo daug kas sunkiai gali patikėti. Kaip ji gali būti nelegali, jeigu viskas taip atvirai ir taip masiškai vyksta. Paaiškinti nesudėtinga: įvairių miestų ir miestelių valdžia tiesiog užmerkia akis ir apsimeta, kad tiesiai jiems po nosimis nieko nevyksta. Jeigu kokie nors tarptautiniai žurnalistai ima domėtis šiuo reikalu, tada tokie valdžios pareigūnai dievagojasi, kad viskas vyksta tik todėl, kad turistai atneša nepaprastai daug pinigų reikalingų vietiniams. Taip yra ir Patajoje, čia niekas nesibaimina gauti baudų, niekas nebijo arešto, nes tai kas nelegalu įstatymų knygoje – vietinei policijai savaime suprantama ir neliečiama. Nubausti kokį nors klientą užsisakiusį vietinę plaštakę būtų skandalinga. Tikras smūgis vietos rinkai ir signalas kitiems, kad pavojinga čia vykti. Todėl tokių dalykų nebūna. Išskyrus tuos atvejus, kai tarp kliento ir prostitutės įvyksta rimtas konfliktas. Arba tada, kai į visą tai būna įpainioti nepilnamečiai asmenys. Abipusiai – tiek tada, kai nepilnametės parsiduoda, tiek tada, kai nepilnamečiai vaikinai atvyksta pirkti sekso paslaugų. Prieš tokius dalykus vietos policija vis tik negali užsimerkti ir net rengia specialius reidus.

Skaičiuojama, kad iš viso Tailande prostitucija verčiasi apie 27 tūkstančiai asmenų, o didžiausia jų koncentracija būriuojasi būtent Patajoje ir aplink ją. Užsidirbti iš sekso paslaugų čia atvyksta ne tik tajų kilmės merginos ir vaikinai, bet ir prostitutės iš aplink esančių Malaizijos, Kambodžos, Filipinų. Atskirti iš kur atvyko asmuo gana sudėtinga, naktinėse Patajos gatvėse visos darbuotojos atrodo labai panašiai.

Nors konkurencija čia žvėriška, vienos kitoms sekso siūlytojos nekenkia, ir reikalui esant net gi bendradarbiauja. Dalinasi kontaktais, patarimais, o taip pat ir perspėja viena kitą apie blogus klientus, kurių reikėtų vengti. Merginos man labai atvirai papasakojo turinčios juodąjį sąrašą, į kurį patenka smurtautojai, sukčiai nesumokantys pilnos pinigų sumos arba visai vengiantys atsiskaityti, taip pat pasitaiko vagių, kurie prieš ar po sekso bandė pasisavinti tai, kas jiems nepriklauso. Į tokį nepageidaujamų klientų sąrašą papuolą ir netvarkingi, apsileidę vyrai, kurių asmeninė higiena yra kaip kiaulių tvarte.

Naktinėse Patajos gatvėse sekso siūlytojos buriuojasi ant kiekvieno laisvo kampo. Kai kurios tiesiog stovi gatvėje, kalbasi tarpusavyje arba drauge su „bendradarbėmis“ gurkšnoja alkoholinius gėrimus. Tai merginos, kurios laukia greitų iškvietimų telefonu arba ratuotų klientų, kurie privažiuoja, susitaria dėl kainos ir nusiveža pas save į viešbučio kambarį ar apartamentus.
Labai daug darbininkių renkasi klientų laukti Patajos baruose ir kavinėse. Ten dažniausiai ateina tie vyrai, kurie mėgsta flirtuoti akimis, mirksėti akytėmis ir ilgai rinktis. Jie stebi vieną, po to kitą, galiausiai prie kažkurios prieina ir įvyksta pažintis. Baruose dirbančios prostitutės taip pa vartoja svaiginančius gėrimus, dažniausiai prieš palikdamos barą jos paprašo kliento apmokėti sąskaitą. Tai nieko nestebina, nes tapo visiškai įprasta proceso dalimi.

Tie vyrai, kurie tiesiai šviesiai kreiptis į prostitutes bijo – renkasi Patajos masažo salonų paslaugas. Beveik visuose juose sveikuoliški nugaros, kojų ar galvos masažai baigiasi intymesnėmis paslaugomis, tai vieša paslaptis. Tokie vyrai tarsi ramindami savo sąžinę eina „tik pasimasažuoti“, o kaip ten jau baigiasi – težino jie ir jų masažistės. Erotinį masažą siūlančios moterys dažniausiai rikiuojasi prie savo salonų ir visiems praeiviams siūlo atlikti greitą ir malonią paslaugą.

Dar yra naujoji rūšis Patajos prostitučių, kurios dirba socialiniuose tinkluose. Tokios pažinčių programėlės kaip „Tinder“ šiame kurorte atrodo visai kitaip, nei pavyzdžiui Vilniuje ar Kaune. Daug erotiškesnės nuotraukos, prisistatymų tekstai su labai konkrečiais pasiūlymais ir kainomis. Tie klientai, kurie nenori eiti ieškoti merginų į gatvę – tiesiog įsijungia programėlę ir renkasi. Kainos visų darbuotojų labai panašios, dažniausiai finalinė suma yra susitarimo reikalas, priklausomai nuo žmogaus gebėjimo derėtis.

Patajoje niekam nėra paslaptis, kad beveik pusė parsidavinėjančių sekso siūlytojų yra netikros merginos iš prigimties, o vadinamosios ladyboy (ponia-vaikinas) – lytį pasikeitusios gražuolės. Apie tai, kad gatvėje dairantis į merginas labai sunku atpažinti kuri yra kuri – istorijos sklinda visame pasaulyje. Sakoma, kad niekur pasaulyje nepamatysite tokių įspūdingų Ladyboy kaip čia. Jos daro viską, kad klientams nekiltų net menkiausias įtarimas. Tiesa, daugelis lytį pasikeitusių prostitučių gana atviros ir paklaustos apie save, tiesiai šviesiai atskleidžia, kad anksčiau buvo vaikinai.

Mano kalbintos prostitutės aiškino, kad dažniausiai į Patają malonumų ieškoti atvykę vyresnio amžiaus vyrai pageidauja užsisakyti tikrą moterį ar merginą. O štai jaunosios kartos turistai 20-30 metų amžiaus labiau geidžia išbandyti sueitį su Ladyboy. Tokios tendencijos išryškėjo palyginus neseniai, prieš penketą metų. Staiga vokiečiai, britai, amerikiečiai ėmė geisti būtent lytį pasikeitusių. Nors pavyzdžiui prieš dešimt metų – Ladyboy paklausa būdavo žymiai mažesnė.

Kaip man aiškino šio miestelio senbuvės, didžiajai klientų daliai apskritai nerūpi su kuo suguls, svarbu gera išvaizda ir sugebėjimai. „Daug kas merginą renkasi pagal draugų atsiliepimus. Vis dažniau vyrai turi pastovias partneres, pas kurias sugrįžta kelis kartus per metus“, - pasakojo Patajos maisto prekių parduotuvėje „Seven Eleven“ dirbantis Rocky.

Vis tik, anot jo, yra senesnių pažiūrų klientų, kurie norėdami išsiaiškinti su kuo guls į lovą rengia tikrus detektyvinius žaidimus. Smulkiai visko išsiklausinėja, o prieš eidami į kambarį prašo prostitučių išsirengti, parodyti intymiausias savo kūno vietas. Tačiau tokių pageidavimų dauguma nepildo, net jeigu ir praranda galimą klientą.

Vis dažniau klientai prostitučių prašo parodyti pasą. Tai daroma dėl dviejų priežasčių – patikrina, ar parsidavinėjančioji tikrai yra pilnametė, o taip pat pažiūri į lyties įrašą.

Patajos gatvėse galima sutikti ir nemažai lietuvių, ne tik vyriškų kompanijų ir pavienių keliautojų, bet ir porelių (vyrų su moterimis) bei šeimų. Tačiau tai visai nereiškia, kad visi atvykę į šį miestelį puola pirkti sekso paslaugų. Vis dažniau Pataja vilioja ir smalsuolius, kurie čia atvyksta tam, kad visą šitą ištvirkelišką veiksmą pamatytų savo akimis. Įdomu, kad skirtingai nei Europos raudonųjų žibintų gatvėse – Patajoje galima viską fotografuoti ar filmuoti. Dauguma prostitučių net nevengia objektyvų, o kai kurios ir mielai papozuoja.

Apie lietuvius mano kalbintos prostitutės daug pasakyti negalėjo, sakė, kad dauguma atvykėlių iš tokio mažumo šalių vengia atskleisti tikrąją savo kilmę. „Jie bijo, kad jų ieškos žmonos ar draugės, todėl meluoja iš kur atvyko“, - pasakojo dirbančios merginos. Tačiau rytų europiečių įvaizdis čia gana geras, juos vadina ištvermingais, turinčiais jėgos ir fantazijos.

O štai apie klientus iš Indijos prostitutės atsiliepia ne pačiais geriausiais žodžiais. Anot merginų, daugelis indų atvyksta turėdami labai ribotą biudžetą, todėl vieną moterį perką susimetę trise ar keturiese. Merginas tai labai vargina, o ir finansiškai neapsimoka.

Už valandą praleistą su klientu dauguma Patajos darbininkių prašo 40 eurų, Ladyboy merginos dešimčia eurų mažiau. Nors kuo toliau šis kainų skirtumas vis labiau tirpsta. Kuo labiau didėja Ladyboy poreikis, tuo jų kaina darosi panašesnė į moterų bei merginų. Ne paslaptis, kad miestelyje darbuojasi ir ypatingos gražuolės, kurios už savo darbą ima dvigubai ar net trigubai daugiau.

Taip pat prostitutės mėgsta derėtis, bei prašyti arbatpinigių. Kai kurios iš jų stengiasi klientams meilintis ir užmegzti asmeninį ryšį, pavyzdžiui, susikeičia socialinių tinklų anketomis arba telefono numeriais. Tai daroma tam, kad po to klientą galėtų vilioti pikantiškomis nuotraukomis. Kitaip sakant – užsitikrina sau, kad vyras sugrįš dar kartą. Gudresnės turimus kontaktus išnaudoja galimybei užmegzti dvasiniam ryšiui. Jos daug susirašinėja, bendrauja, galiausiai praneša įsimylėjusios. Kai kurioms merginoms tai tampa bilietu į Europą ar Jungtines Valstijas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės