O kelionę po Uluvatu apylinkes pradėjau nuo „Garuda Wisnu Kencana Cultural Park“ ir pagrindinio jos objekto – milžiniškos statulos. Tai pats naujausias, vos prieš penkerius metus pastatytas turistinis objektas Balio saloje. Kad statula čia atsirastų – prireikė net dvidešimt penkerių metų! Tai kainavo gerokai virš šimto milijonų Amerikos dolerių. Bet jeigu paklaustumėte vietinių: jie atsakytų, kad buvo verta. Baliečiams labai patinka pasigirti, kad jie turi 122 metrų aukščio dievo Višnu statulą.

Ji yra 30 metrų didesnė, negu Laisvės statula Niujorke. Tai labai svarbu vietiniams žmonėms – jie didžiuojasi, kad aplenkė Niujorką, aplenkė amerikiečius.

Kai kurie turistai į Uluvatu pusę važiuoja tik dėl šios statulos. Pažiūri, pavaikšto aplink ir grįžta atgal, į kitą salos galą. Aš taip nerekomenduočiau daryti, nes kad ir kokia ji didelė – vis tik, neverta to, kad gaištum brangų atostogų laiką užknisančiuose Balio kamščiuose.

Tiesa, statulą galima apžiūrėti ne tik iš išorės, bet ir patekti į statulos vidų. Viduje galima nusipirkti gėrimų, užkandžių, visokių suvenyrų, bet svarbiausia – statulos viduje veikia kondicionieriai, tad čia galima atsivėsinti.

Čia radau ir lentelę, kurioje nurodoma, kad Višnu statula yra ketvirta pagal dydį pasaulyje, o už ją didesnės yra tik Mianmare, Kinijoje ir Indijoje.

Taip pat viduje yra liftai, kuriais turistai keliami į statulos viršūnę. Tai kainuoja 7 eurus, bet reikia paisyti griežtų taisyklių. Viršuje nėra jokio balkono, tu negali išeiti ir pamatyt įspūdingų vaizdų, panoramą galima stebėti tik per mažą langelį. Pakilti galima tik tam tikru laiku, todėl laukti tenka gana ilgai, o pats liūdniausias dalykas – tu ten negali tiesiog pakilti, apsidairyti ir leistis į apačią. Taisyklės yra griežtos, ten viršuje privalai būti 45 minutes, ir nei ilgiau, nei trumpiau. Manęs tai nesugundė.

Nežinau, gal padariau klaidą, bet iš statulos aš išėjau ir nuėjau pasivaikščioti po didžiulį parką esantį aplink ją. Kai kurie čia praleidžia visą dieną.

Aplink šią statulą įrengtas atskiras įdomybių parkas. Čia yra ir muziejus, ir restoranas, ir suvenyrų parduotuvė, ir fontanai, čia galima praleisti vos ne visą dieną, jeigu tiktai turite noro.

Statula įspūdinga, bet tegu tik nesupyksta baliečiai, jeigu esi šioje saloje trumpam – geriau jau skirti laiko paplūdimiams ir gamtos grožybėms. Uluvatu, garsėja savo įspūdinga pakrante.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos