Gerda ir Žygimantas trečią dieną Himalajuose pradėjo nuo sočių pusryčių ir vandens bei arbatos, mat skysčiai čia būtini norint išvengti dehidratacijos ir kalnų ligos.

„Kiekvienas turime po litrą vandens, kurį reikia išgerti dar prieš einant į kalnus. Per dieną turime suvartoti bent po 3 litrus vandens, o geriausia – po 4–5. Taip pat gersime imbierų arbatos su medumi, kuri yra vienas geriausių prevencijos būdų norint apsisaugoti nuo kalnų ligos.

Mūsų puotoje šiandien yra ryžiai su įvairiomis daržovėmis ir kiaušiniais, tibetietiška duona su džemu, tradicinis nepalietiškas patiekalas su vegetarišku kariu, blynai. Bandome viską suvalgyti ir lipsime į kalną. Šiandien laukia didelis kalnas“, – pristatė Gerda.

„Eik tu sau, kaip skanu“, – paragavęs įvertino Žygimantas.

Kelias į Namche Bazaar prasidėjo nuo dar vieno siūbuojančio tilto, kurių šiame žygyje laukia bent keli.

„Aš tiesiog neturiu žodžių – trečia diena kopiant į Everesto bazinę stovyklą apdovanoja nepakartojamais vaizdais. Visą laiką einame palei kalnų upę, kopiame į kalnus, leidžiamės žemyn – tai yra vau. Nuostabu, – džiaugėsi Gerda. – Pasiekėme Hillary tiltą – garsiausią tiltą, kabantį Everesto bazinės stovyklos take.

Mus pasitinka ženklas su užrašu „The fear is a liar. Do it anyway“ (liet. Baimė yra melagė. Vis tiek tai padarykite). Gera motyvacinė kalba. Nuo šio tilto yra galimybė šokti su virve. Truputį pamąstėme, ar daryti tai, bet nusprendėme šį kartą praleisti. Jeigu trūks įspūdžių ir adrenalino, grįždami galėsime išbandyti.“

Pristojęs prie žemėlapio, Žygimantas išsamiai papasakojo, koks kelias jų laukia.

„Pradėjome Lukloje, ėjome iki Phakdingo, dabar žygiuojame iki Namche Bazaar, kur praleisime vieną dieną aklimatizacijai. Tuomet keliausime į Tengboche, tada – į Dingboche, kur liksime papildomai nakvynei.

Vėliau eisime į Lobuche, o galiausiai – į Gorakshep. Ten bus paskutinė nakvynė prieš atakuojant paskutinę atkarpą iki Everesto bazinės stovyklos, iš kurios tą pačią dieną grįšime iki Kala Pattharo“, – aiškino Žygimantas.

Kelias link Namche Bazaar

Anot Gerdos, ši atkarpa iki Namche Bazaar techniškai yra viena sudėtingiausių, nes yra itin statu, o tai pareikalauja nemažai jėgų, ypač, kai nešamos beveik 20 kg sveriančios kuprinės.

„Netoliese stovėjo viešasis tualetas, girdėjome, kaip ten vemia žmonės. Matyt, kai kuriems jau ties 3 km aukščiu pradeda reikštis simptomai. Nesame tikri, kaip seksis mums, bet kol kas jaučiamės puikiai. Matavomės savo deguonies kiekį kraujyje, tai viskas gerai net po fizinio krūvio“, – sakė ji.

Nors keliautojus visą kelią džiugina vaizdai, aiktelėti privertė pirmą kartą atsivėręs Everestas.

„Neįtikėtinas jausmas, pirmą kartą savo akimis išvydome šventą kalną – Everestą. Laikoma didžiule garbe į jį užlipti. Nors dar labai iš toli matome, pro medžius, bet tai yra vau“, – reginiu džiaugėsi Gerda.

Atsivėręs Everesto vaizdas

Atvykus į Namche Bazaar – miestą virš debesų, – anot Gerdos, prasideda tikrieji Himalajų išbandymai.

„Bus šaltis, deguonies trūkumas. Toks jausmas, kad nuo čia laukia tikroji kelionė. Kambaryje sėdime su striukėmis, vilnonėmis kojinėmis“, – kalbėjo ji.

Laidą „Nepaliautojai“ galite žiūrėti kiekvieną šeštadienį, 20 valandą, per „Delfi“ TV ir visada portale „Delfi“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją