aA
Nors šalių vyriausybės vis dar pataria vengti būtinų tarptautinių kelionių, dauguma Europos šalių pradeda švelninti karantino ribojimus ir pamažu atveria valstybių sienas turistams.
Vasaros atostogų sezonas prasideda: kurios Europos šalys atveria sienas lietuviams
© Shutterstock

Keliautojams, nekantriai laukiantiems naujienų apie tai, kur galės keliauti šią vasarą, paruošėme artimiausiu metu turistams atsiveriančių Europos šalių sąrašą ir jų reikalavimus atvykstantiems užsieniečiams. Taigi kokios šalys ir kada atveria sienas keliautojams iš Lietuvos?

Latvija ir Estija

Nuo gegužės 15-osios panaikinti ribojimai Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiams, keliaujantiems tarp Baltijos valstybių, o nuo birželio 1-osios visiškai atverta Lietuvos ir Latvijos siena. Dabar judėjimas tarp šalių laisvas, nebeliko jokių postų ir patikrinimų, tačiau saugumo reikalavimų laikytis vis dar reikia.

Graikija

Graikija vidaus turizmo sezoną pradėjo nuo gegužės 25 dienos. Šalis atnaujino reguliarų keltų eismą į savo salas, taip pat atvėrė kavines ir restoranus lankytojams. Keliautojai iš žemyninės dalies jau gali vykti į visas Egėjo ir Jonijos jūros salas – ir keltu, ir lėktuvais.

Turistai ir kiti keliautojai iš 29 pasaulio šalių (tarp jų – Lietuvos) nuo birželio 15 dienos galės laisvai vykti į Graikiją – jiems nereikės izoliuotis. Svarbu žinoti, kad Graikijos sveikatos tarnybos vykdys atsitiktines kontroles dėl koronaviruso, bet jos nebus privalomos, kaip teigta anksčiau. Tiesioginiai tarptautiniai skrydžiai į turistų pamėgtas vietas palaipsniui bus atnaujinami nuo liepos 1 d.

Graikijoje jau atidaryta daugybė turistų gausiai lankomų vietų, daugiau kaip du šimtai archeologinių paminklų, įskaitant Atėnų akropolį.

Vasaros atostogų sezonas prasideda: kurios Europos šalys atveria sienas lietuviams
© Shutterstock

Kipras

Tarptautiniai reisai į Kiprą atsinaujins birželio 9 dieną. Keleiviai privalės pasitikrinti dėl COVID-19 likus trims dienoms iki skrydžio. Ši priemonė bus atšaukta birželio 20 dieną 13-ai šalių, įskaitant Lietuvą.

Kipras tarptautinį oro susisiekimą numatė atnaujinti dviem etapais: pirmasis etapas truks birželio 9–19 dienomis, o antrasis prasidės birželio 20-ąją. Per pirmąjį etapą bus leidžiami skrydžiai tik iš Graikijos, Bulgarijos, Lietuvos, Slovėnijos, Slovakijos, Izraelio, Maltos, Vengrijos, Vokietijos, Danijos, Austrijos, Norvegijos, Suomijos.

Ministras atkreipė dėmesį į tai, kad birželio 9–19 dienomis į Kiprą iš pirmame sąraše išvardytų valstybių atvykusieji privalės pateikti pažymą apie neigiamą koronaviruso tyrimo, kuris buvo atliktas sertifikuotoje laboratorijoje ne anksčiau kaip 72 valandas prieš skrydį, rezultatą. Nuo birželio 20-osios toks reikalavimas jiems nebegalios.

Be to, Kipras įsipareigoja padengti visas išlaidas žmonėms, kuriems būtų nustatytas koronavirusas atostogaujant šioje Viduržemio jūros saloje.

Viešėdami Kipre tai pačiai keliautojų grupei nepriklausantys asmenys privalės laikytis bent dviejų metrų atstumo vienas nuo kito lauke, o patalpose – trijų metrų. Restoranuose, baruose, kavinėse ir alinėse stalai bus statomi ne mažiau kaip dviejų metrų atstumu. Prie kiekvieno iš jų bus leidžiama sėdėti ne didesnėms kaip 10 žmonių grupėms. Svečiai bus raginami atsiskaityti ne grynaisiais, o kortelėmis. Lieka neaišku, kokių konkrečių taisyklių bus privaloma laikytis naktiniuose klubuose.

Vasaros atostogų sezonas prasideda: kurios Europos šalys atveria sienas lietuviams
© Shutterstock

Bulgarija

Bulgarija nuo birželio 1 dienos atidarė savo sienas turistams iš 29 šalių, įskaitant iš visų trijų Baltijos valstybių, – jiems nebebus taikomas reikalavimas atvykus izoliuotis 14 parų.

Vasaros atostogų sezonas prasideda: kurios Europos šalys atveria sienas lietuviams
© Shutterstock

Juodkalnija

Juodkalnijos vyriausybė paskelbė 130-ies valstybių, kurių piliečiai nuo birželio 1-osios gali atvykti į šalį be karantino reikalavimų ir be testų dėl koronaviruso, sąrašą.

Gegužės viduryje Juodkalnijos valdžia paskelbė, kad COVID-19 liga šalyje yra visiškai kontroliuojama, todėl viešbučiai, paplūdimiai, prekybos centrai, restoranai ir kavinės buvo atidaryti nuo gegužės 18-osios.

Vasaros atostogų sezonas prasideda: kurios Europos šalys atveria sienas lietuviams
© Shutterstock

Kroatija

Kroatija nuo gegužės 28 dienos atvėrė savo sienas Lietuvos ir dar devynių Europos Sąjungos valstybių piliečiams be jokių apribojimų.

Lietuvos piliečiams nereikės deklaruoti atvykimo į šalį priežasties. Prieš kelionę jie galės pateikti savo asmens duomenis specialiai sukurtoje interneto svetainėje, kad sutrumpintų laukimo pasienyje laiką.

Tiesa, pasiekti Kroatiją lėktuvu iki šiol yra sudėtinga, tikimasi, kad nemažai turistų atvyks sausumos keliais.

Kroatija
Kroatija
© Shutterstock

Islandija

Birželio 15 d. Islandija atveria savo sienas visiems keliautojams. Tie, kurie norės, atskridę į Islandijos Keflaviko oro uostą, galės pasidaryti koronaviruso testą. Jeigu keliautojas su savimi jau atsiveža pažymą, patvirtinančią, kad jis neserga COVID-19, tuomet keliautojui nebus privalomas karantinas.

Svarbu žinoti, kad visų keliautojų, atvykusių į Islandiją bus prašoma atsisiųsti specialią mobiliąją programėlę. Jos tikslas – atsekti turisto kelią, jei jam būtų patvirtintas koronavirusas.

Vasaros atostogų sezonas prasideda: kurios Europos šalys atveria sienas lietuviams
© Shutterstock

Italija

Italijos vyriausybė nuo birželio 3 d. vėl įsileis turistus ir nebereikalaus, kad atvykėliai privalomai dvi savaites izoliuotųsi.

Visi muziejai, taip pat ir Romos Vatikano, jau atidaromi, tačiau lankytojams teks paisyti griežtų taisyklių. Nuo gegužės 18 d. leista iš naujo atsidaryti barams ir restoranams.

Taip pat duris atvėrė ir Šv. Petro bazilika Vatikane. Lankytojai ir vėl gali aplankyti pasvirusį Pizos bokštą.

Romos Koliziejus
Romos Koliziejus
© Vida Press

Norvegija

Nors ir ne ES narė, Norvegija yra Europos ekonominės erdvės narė ir kartu su Europa juda keliais bloko pandemijos atsakymo aspektais.

Nuo gegužės 13 d. keliautojams iš ES šalių (įskaitant JK), taip pat Islandijos ir Lichtenšteino leista įvažiuoti į Norvegiją darbo reikalais arba jei jie turi šeimos narių, gyvenančių šalyje. Oslo sprendimas yra mažiau susijęs su turizmu ir labiau sutelktas į sezoninių darbuotojų įleidimą į Norvegiją.

Vasaros atostogų sezonas prasideda: kurios Europos šalys atveria sienas lietuviams
© Shutterstock


Lenkija

Kitoms šalims atsisakius pasienio kontrolės, Varšuva paskelbė, kad griežtas jos uždarymas galios iki birželio 12 dienos. Tačiau diplomatams, užsieniečiams, turintiems Lenkijos rezidencijas, ir profesionaliems sunkvežimių vairuotojams šį mėnesį buvo leista per tam tikrus patikrinimo punktus pereiti anksčiau.

Lenkijos žiniasklaida skelbia, kad atverti sienas šalis gali birželio 15 d. Apie tai užsiminė Jadwiga Emilewicz, Lenkijos vicepremjerė. Anot jos, Lenkija sektų kitų Europos šalių, kurios svarsto apie tokią pačią datą, pavyzdžiu.

Prancūzija, Vokietija, Portugalija, Ispanija bei kitos labiau nuo koronaviruso nukentėjusios šalys tikslių datų, kada į jas galės keliauti Lietuvos piliečiai, neįvardija. Manoma, kad birželio 15 dieną dar daugiau šalių paskelbs apie karantino švelninimą, o liepos mėnesį galėsime keliauti bene po visą Europos žemyną.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(61 žmogus įvertino)
4.1475

Orijus Gasanovas pataria planuojantiems vasaros atostogas: dabar – paskutinės minutės kelionių laikas (8)

Artėjant vasarai daugelis svarsto, kaip planuoti 2021-ųjų atostogas ir kokios jos apskritai bus....

Parodė, kaip Turkijoje poilsiauja turtingiausi lietuviai: tai tikras atostogų rojus, kuriame pildomi visi norai (92)

Turkija , tai toli gražu ne tik taupių, ekonominės klasės turistų rojus. Šią šalį mėgsta ir...

Po metų pertraukos sugrįžta legendinės, aukso amžių menančios kelionės, kuriose uždrausti džinsai (11)

Pasaulinė pandemija metams sustabdė ir istorinį Rytų ekspresą. Aišku, metai pertraukos – tik...

Lietuvių atostogų planuose – daugiau saugumo priemonių ir laiko su šeima

Net du trečdaliai atostogas planuojančių lietuvių šiemet ketina keliauti svetur, dauguma tam...

Sugalvojo originalų būdą įamžinti gražiausias Lietuvos vietoves: šis namų akcentas abejingų nepalieka (19)

Norite, jog į namus atėję draugai kalbėtųsi apie keliones, Lietuvos grožį ir pamirštų...

Top naujienos

Net 27 Europos šalyse COVID-19 atvejai krenta, nesiseka tik Lietuvai ir Danijai: kokia vasara laukia (201)

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, 17–18 savaitėmis, palyginti su...

1,5 milijono žmonių Galimybių pasu galės naudotis iškart: kokios papildomos paslaugos laukia (233)

Ekonomikos ir inovacijų minsiterija skaičiuoja, kad nuo pirmadienio startuosiančiu Galimybių pasu...

Analitikai: Rusija demaskuota, prie pabaigos artėja ištisa era (119)

6-ajame praeito amžiaus dešimtmetyje pačiame Rusijos sostinės centre pastatyta milžiniška ir...

Aiškėja tragedijos Liolių miestelyje detalės: mergytės žuvo greičiausiai netyčia įkritusios į tvenkinį (116)

Kelis šimtus gyventojų turintį Liolių miestelį Kelmės rajone pirmadienio vakarą sukrėtė...

The Economist | D+

Paviešino protu sunkiai suvokiamą COVID-19 statistiką: tai parodo tikrąją pandemijos kainą

Praėjusią savaitę „The Economist“ paskelbė apytikrius duomenis, kiek, jų skaičiavimu,...

Verslas apie siūlomus karantino pakeitimus: būtų išlyginti klientų srautai, padidėtų saugumas

Vyriausybei trečiadienį ketinant svarstyti leidimą atidaryti prekybos centrus ir savaitgaliais bei...

2021 metų vestuvinių suknelių trendai: štai kas bus madinga šiais metais

Gyvenam nenuspėjamu laiku, kai viskas labai stipriai keičiasi ir verčia susimąstyti apie...

Nuotolinių posėdžių kuriozai nesibaigia: vonioje kamerą įjungęs pusnuogis Kęstutis Masiulis sutrikdė kolegas (66)

Nuotolinių Seimo komitetų posėdžių kuriozai – nesibaigia. Antradienio rytą vykusio Seimo...

KT teisėju paskirtas Mizaras: Partnerystės įstatymo projektas nesikėsina į konstitucinę šeimos sampratą (107)

Šiuo metu derinamas Partnerystės įstatymo projektas nesikėsina į santuokinę vyro ir moters...

Nuo svyruojančio dangoraižio Kinijoje bėga siaubo apimti žmonės

Kinijos pietuose esančiame Šendženo mieste antradienį buvo evakuoti žmonės iš vieno...