aA
Menų fabrikas „Loftas“ kviečia į Helouvyno nakties, kai visi ieško kur ją atšvęsti, vakarėlį Vilniuje spalio 29 d. Panašu, kad tai bus geidžiamiausias tos nakties vakarėlis sostinėje, nes jam yra ruošiamąsi dar nuo rugsėjo vidurio.
Halloween Fobijos fotosesija G.Ivanauskas
Halloween Fobijos fotosesija G.Ivanauskas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Vakarėlio metu – Gyčio Ivanausko teatro premjera – atmosferinis spektaklis „Halloween Fobijos“ su 30 šokėjų scenoje, mistinis vakarėlis-pasaka su persirengėliais po to. Tai naktis virsianti sapne regėtu košmaru, kuris šviesų, garso bei kvapų pagalba erdvę persismelks mistika.

Šokėjai šoks apie įvykius bei emocines būsenas, apie kurias bijoma net užsiminti, diskomfortą keliančius veiksmus, tradicinius, kartais baugius, religinių apeigų motyvus, tamsą, raudoną spalvą, aukščio baimę ir t.t. – visos Tavo fobijos kitoje šviesoje, iškeltos į paviršių ir netgi į sceną.

Spektaklio muziką kuria Viktoras Diawara. Šiam įvykiui bus sukonstruota speciali scena, su kylančiom ir besileidžiančiom konstrukcijom, dviem ilgais podiumais. Dizaineris Robertas Kalinkinas kuria spektaklio scenografiją bei kostiumus ir yra vienas iš spektaklio ir vakarėlio idėjos bendraautorių ir vizionierių.

Robertas Kalinkinas – drabužių dizaineris, kūrybos vadovas, stilistas, scenografas jau antrus metus dirbantis su menų fabriko „Loftas“ renginių scenografija ir kostiumais. Be to, jis rengia daugybę įdomių ir žinomų Lietuvos žmonių. Jo kurtus drabužius su dideliu džiaugsmu vilki Erica Jennings, Agnė Armoškaitė, Jazzu, Giedrė (grupė „Empti“), Jurgis Didžiulis, Leonas Somovas ir kiti. Roberto idėjos neturi tokios savybės – išsisemti, tik jis dažniausiai nespėja jų visų įgyvendinti.

Robertas Kalinkinas per kelerius metus tapo daug kam reikalingu žmogumi tiek kaip dizaineris, tiek kaip stilistas, scenografas ir pan. Tačiau viešumoje jis yra matomas itin retai, o blizgių žurnalų puslapiuose jo išvis niekada neišvysi. Tai Tavo fobija, Robertai?

„Na, taip, bijau masinių susibūrimo vietų, triukšmo ir pan. Mieliau renkuosi vienatvę arba buvimą su artimu žmogumi, arba darbą per naktį, o ne triukšmingą vakarėlį“, – savo fobijas komentuoja auksarankis R. Kalinkinas.

Taigi daugiau detalių apie artėjantį spektaklį „Halloween Fobijos“ menų fabrike „Loftas“ spalio 29 d. specialiame interviu atskleis pats jo kūrybos vadovas, scenografas ir dizaineris Robertas Kalinkinas. Robertas taip pat plačiau papasakos apie savo kuriamus drabužius ir kūrybą plačiąją prasme.

Koks tavo tikslas, kalbant apie kūrybą, Lietuvoje? Kas turi įvykti, kad jau pasakytum sau – padariau daug, padariau, ko siekiau?

R. K.: Tikslas paprastas – aplink save suburti profesionalų komandą, kuriai nebereiks aiškinti, ką ir kaip daryti norint pasiekti užsibrėžtą tikslą.

Ko Tau reikėjo pradėti savo drabužių liniją?

R. K.: Nedaug. Man tereikėjo skiaučių, medžiagų gabalų. Pirmuosius rūbus išvis siuvau iš užuolaidų ir kitokių panašių audinių, kuriuos rasdavau. Taigi man reikėjo tik medžiagų, visa kita – tik darbas.

Kodėl nusprendei savo studiją įkurti industriniame Naujamiesčio lofte – juk ten kai kuriom poniom gali būti baisu ir ateiti, dar išsiteps ar užklius už kokios plytos?

R. K.: Kurdamas studiją nemąsčiau apie jos patrauklumą kitiems. Mano studija – ne jauki patalpytė Vilniaus senamiestyje, o tiesiog apleista gamykla. Studijoje nėra elementariausių patogumų, tačiau ji mums duoda išties gerą derlių, erdvė dėkinga darbui.

Kokiam laiko tarpui jau turi planų? Ir kokie jie?

R. K.: Esu labai ambicingas, todėl planų turiu, kaip sakoma, iki galo ir jie yra tikrai dideli. Noriu sukurti drabužių gamybos liniją, kuri dirbtų didelėmis apsukomis. Taip pat noriu kurti batus ir aksesuarus. Noriu įgyvendinti bent dešimt procentų savo minčių.

Pieši eskizus?

R. K.: Labai retai, nes nesu gabus piešimui. Mintį man yra lengviau perteikti žirklėm per medžiagą.

Be to, kad pats kuri drabužius, taip pat esi TV laidų stilistas (pokalbių šou „Ką manai?“ (TV3) ir pan.). Ne kiekvienas stilistas gali būti dizaineriu, tačiau kiekvienas dizaineris gali būti stilistu, ar tiesa?

R. K.: Tikrai ne. Aš taip pat sėkmingai moku kalti vinis i sieną ar kasti bulves. Profesijos pasirinkimas nėra užkoduotas genuose. Visko galima išmokti.

Ar ir savo mamą papuoši?

R. K.: Manau, ji geriausia kritikė, nes visada viską pakritikuoja. Sako: „čia blogai, o šitas negražu“. Tenka stengtis toliau.

Kaip Tu įsivaizduoji turėtų jaustis moterys ir vyrai dėvintys Tavo kūrybos drabužius?

R. K.: Mano kurti drabužiai tų žmonių tikrai nepakeis. Jie nepadarys jų nei geresniais, nei blogesniais. Todėl manau, kad jie turėtų jaustis bent jau laimingi.

Su tavimi dirba ir mergina pravarde Lovely. Kiek laiko judu dirbate kartu?

R. K.:  Ji ir mano žmona. Tiesa pasakius, viskas ir prasidėjo nuo „Lovely“. Tai yra mano antrosios pusės sugalvotas prekinis ženklas skirtas vaikiškiem rūbeliam ir papuošalam.

Kada savo kurtą drabužį pirmą kartą pamatei blizgiuose žurnalų puslapiuose?

R. K.: Tiksliai jau nepamenu, tačiau nelabai seniai. Gal prieš keturis metus. Buvo smagu.

Tavęs nepamatysi beveik nei vienam viešam renginy, nors neretai kuri didelių renginių scenografijas (šiuo metu dirbi ties nemažu renginiu „Halloween Fobijos“ menų fabrike LOFTAS). Kodėl?

R. K.: Pats turiu fobiją triukšmui ir šurmuliui. Vertinu vienatvę ir itin artimų žmonių draugiją. Tik tada gali aiškiai girdėti savo mintis, o man jos – svarbiausia kūrybos dalis.

Papasakok apie šio spektaklio ir vakarėlio fotosesiją, kuriai Tu ir dirigavai.

R. K.: Fotosesijoje yra atskleidžiamos kelios idėjos. Viena – tai kaukolė. Ji simbolizuoja mirtį. Visi mes jos bijome. Antra idėja, kurioje dalyvauja ir pats spektaklio režisierius Gytis Ivanauskas su lašaline ir kurio 70% kaulėto kūno savaime įkūnija tą pačią mirtį, yra ta, kad Gytis yra scenos žmogus, menininkas, o lašalinė simbolizuoja jo atsidavimą publikai.

Kuri ir spektaklio „Halloween Fobijos“ kostiumus. Praskleisk paslapties šydą, ką išvysime scenoje?

R. K.: Spektaklio kostiumai – iš lengvo audinio, kažkiek šmėkliški, kažkiek primenantys niūrius Alfredo Hičkoko filmus. Visus spektaklio kostiumus (kadangi šokėjų apie 30) dalinu į tris dalis: masinės scenos, pirmo plano kostiumai ir antro plano aktorių-šokėjų kostiumai. Nors gali nuskambėti keistai daugiausiai dėmesio skiriu masinių scenų kostiumams. Apskritai spektaklyje bus daug brutalumo, kostiumai bus atviri, daug kraujo bei, aišku, daug juodos spalvos.

O kaip Tau pačiam patinka teatro kostiumų dailininko perspektyva?

R. K.: Taip, teatrui kurti yra įdomu, nes scenoje gali įgyvendinti savo laukines idėjas, kurti beprotiško nepraktiškumo, tačiau įspūdingus kostiumus, kurių paprastai gatvėje niekas nesirengtų. Vis dėlto nemanau, kad rasčiau pakankamai laiko gerai kurti ir teatrui, ir kasdienę madą paprastam žmogui, todėl… renkuosi pastarąją. Vis dėlto ir ateityje neatsisakyčiau kurti kostiumų kai kuriem spektakliam. Man labai patinka dirbti su spektaklio „Halloween Fobijos“ vaizdu, kostiumais ir pan.

Niekad nematėme Tavo kūrybos ant didelių mados renginių podiumų. Ignoruoji „Mados infekciją“?

R. K.:  Ne, tiesiog iki to neprieina rankos, nespėju, visad pavėluoju su paraiškomis.

Kas tau kelia geras emocijas kalbant apie tai, kas dabar vyksta mados pasaulyje?

R. K.:  Mane žavi žmonės, kurie tiesiog moka derinti save su savo įsigijamu garderobu. Madą žudo beskonybė, kurios pastaruoju metu apstu visur. Taip pat sunku atsiginti begalybės prastų daiktų ir originalų kopijų. Daugybė žmonių yra patikėję, kad nusipirkus madingą daiktą, jie staiga aplinkiniams taps gražūs ir patrauklūs.

Frazė, kurią pats save pagauni vartojant per dažnai?

R. K.: „Tiek to“. Ją vartoju tikrai per dažnai, tačiau dėl to, kad labai dažnai tenka nusivilti kitų žmonių darbu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Įdomūs faktai: ką lėktuvais siunčia lietuviai ir kada danguje daugiausiai orlaivių? (1)

Ar žinote, koks krovininis lėktuvas gali pelnytai didžiuotis didžiausio pasaulyje titulu? Kokiomis...

Pratęsiamas didelio susidomėjimo sulaukęs projektas „Surink Lietuvą“: ne visi geri dalykai turi greitai baigtis

„Ar tikrai viskas baigsis liepos 12 dieną?“, „Ar verta pradėti?“ tokie ir panašūs...

20 šalių per metus aplankęs ir pasaulį apkeliauti ketinantis lietuvis pasidalijo patarimais, kaip žvejoti pigius skrydžius (20)

Praėjusiais metais prodiuseris ir aistringas keliautojas Mantas Bertulis užsienyje praleido 120...

Romantiškas skrydis Valentino dienos proga: kokios kryptys siūlomos iš Lietuvos (12)

Išsiilgusiems romantikos ir mėgstantiems keliauti, Valentino dienos savaitgalis gali tapti puikia...

Koronavirusui plintant už Kinijos ribų sudarė karščiausių Europos oro uostų žemėlapį (23)

Koronavirusui vis aktyviau plintant už Kinijos ribų, akivaizdu, kad karščiausi taškai Europoje...

Top naujienos

Užsienyje gyvenančios lietuvės papasakojo, kiek čia kainuoja vaikų darželiai: apie tokią sumą, kokia – Lietuvoje, net nesvajoja (300)

Sostinėje pakilus valstybinių darželių kainoms, tėvai sujudo. Kai kurie už sausio mėnesį...

Alytaus zonoje – skandalingi įvykiai: naktį, įtariama, sumuštas buvusios „pupytės“ vyras Jakutis (230)

Alytaus pataisos namuose – skandalingi įvykiai: įkalinimoje įstaigoje, įtariama, kiti bausmę...

Po griežtų pareigūno žodžių išprievartautai merginai – atsiprašymas: netoleruoju prievartos bet kokiu pavidalu (105)

Antradienį instagramo paskyroje išprievartautą merginą įžeidęs pareigūnas Livijus S. nutarė...

Orai: šiluma trauksis, tačiau žiemos vis dar nerasta

Trečiadienio naktį į šalį plauks tankesni debesys, tačiau jie kartas nuo karto praplyš,...

Tomas Vaitelė

Trumpalaikės šlovės kalvė: jeigu ir laimėsime „Euroviziją“, tai netyčia (17)

Kasmet sausio ir vasario mėnesiai prasideda tuo pačiu: „kokios šiemet bus tendencijos“, „ar...

UEFA Čempionų lyga grįžo su trenksmu: aštuntfinalyje – 19-mečio dublis ir PSG bei „Liverpool“ pralaimėjimai (8)

Vėlų antradienio vakarą rungtynėmis Dortmunde ir Madride atidarytos UEFA Čempionų lygos...

Šiurpūs pasaulio oro uostai: neįprasti keleivių patikrinimai, flomasteriu rašomi skrydžiai ir tuščias, auksu nulietas terminalas (19)

Ar matėte filmą „Terminalas“? Jo herojus, kurį vaidina Thomas Hanksas, papuola į kvailą...

Ginekologė: vienos vyno taurės motina gali nejausti, bet vaisiui tai – daug rimtesnė žala (11)

Pirmadienį pareigūnai pasidalijo informacija, kad savaitgalį Vilniuje girta moteris pagimdė...

Žinia kavos mėgėjams: ten, kur ji auginama, vietiniai jos net negeria (55)

Viena geriausių pasaulyje kavų auga Kenijoje . Tai žino kavos mylėtojai įvairiose pasaulio...

|Maža didelių žinių kaina