aA
Tikrai neapsiriksite kelionei pasirinkę aplankyti Šiaurės Vokietiją. Čia išties netrūksta įvairiausių istorinių vietovių, gražių miestų bei kerinčių gamtos kampelių. Vaikus į šią vietą vilioja net du dideli pramogų parkai: vienas netoli Liubeko – Hansapark ir kitas – Haidės (Heide Park) parkas Soltau mieste, tarp Hamburgo ir Hanoverio.
© Shutterstock nuotr.

Hamburgas

Hamburgas
Hamburgas
© Shutterstock nuotr.

Miestas dar kitaip vadinamas Šiaurės Venecija. Pavadinimas kilęs nuo 808 m. prie Alsterio pastatytos tvirtovės pavadinimo Hamma Burg („burg“ tvirtovė, „ham“ krantas). Tai buvo pirmasis statinys toje vietoje. Pagal legendą, 1189 m. gegužės 7d. imperatorius Barbarosa paskelbė, kad Hamburgo pirkliai gali tarpusavyje laisvai prekiauti.

Hamburgas
Hamburgas
© Shutterstock nuotr.

Ir nors „Barbarosos chartija“ formaliai įkurta po šimtmečio, tas pareiškimas paskatino įvairių pirklių gildijų ir prekybos namų steigimąsi. Hamburgo senamiestis yra rytiniame Alsterio upės krante, naujamiestis – vakariniame. Hamburgas pasižymi tiltų per kanalus gausa, jų yra net 2304. Čia yra netgi daugiau tiltų nei Amsterdame ir Venecijoje kartu paėmus!

Šiaurės Vokietija: rasite tai, ko tikrai nesitikėjote
© Shutterstock nuotr.

Istorinis uosto sandėlių rajonas Speicherstadt, istorinis Žuvų turgus – sekmadienio rytais, miesto linksmybių rajonas – Reeperbahn gatvė arba Hamburgo raudonųjų žibintų kvartalas. Alsterio upės žiotyse suformuoti ežerėliai, nedidelės užtvankos, dambos, šalia daug alėjų, parkų.

Šiaurės Vokietija: rasite tai, ko tikrai nesitikėjote
© Shutterstock nuotr.

Hamburge dominuoja vario skarda dengti stogai ir rausvų plytų architektūra, kuri būdinga Šiaurės Vokietijai. Žymūs istoriniai pastatai: renesansinė miesto rotušė, Šv. Petro (XII a.), Šv. Jokūbo ( XIII-XVa.), Šv. Kotrynos ( XIV-XVa.), Šv. Mykolo (XVIIIa.pab.) bažnyčios.

Hamburgas
Hamburgas
© Shutterstock nuotr.

Liubekas

Šiaurės Vokietija: rasite tai, ko tikrai nesitikėjote
© Shutterstock nuotr.

Vienas gražiausių miestų Šiaurės Vokietijoje. Buvęs Hanzos sąjungos perlas. Senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vandens apsuptame, raudonų plytų pastatų senamiestyje, išsaugojusiame 1000 metų gyvavimo istoriją, tikrai yra ką pamatyti. Upės juosiamą miestą vainikuoja 7 bažnyčių bokštai. Ir, kaipgi, Vokietijoje be marcipanų? Šį miestą garsina marcipanai! Mieste yra seniausia Vokietijoje marcipanų parduotuvė „Niederegger“.

Liubekas
Liubekas
© Shutterstock nuotr.

Kylis

Šiaurės Vokietija: rasite tai, ko tikrai nesitikėjote
© Shutterstock nuotr.

Svarbus uostamiestis prie Baltijos jūros. Kylio fiordas natūraliai suformavo uosto teritoriją. Kylį XIII a. įkūrė Holšteino grafas Adolfas IV fon Šauenburgas, tikėjęs, kad miestas taps svarbiu prekybiniu centru. Tačiau šiandieninis miestas neišlaikė Viduramžių dvasios, nes jį, kaip ir Drezdeną, sugriovė iki pamatų. Čia vyksta žymiausia šventė – Kylio regata – vienas didžiausių buriuotojų festivalių pasaulyje. Iš Kylio į Klaipėdą kursuoja keltai.

Brėmenas

Šiaurės Vokietija: rasite tai, ko tikrai nesitikėjote
© Shutterstock nuotr.

Miestas, su gražiu senamiesčiu, kurį išgarsino pasakos personažai. Miesto Rotušė (1405-1410 m.) su Weserio renesanso fasadu ir Turgaus aikštėje stovinti Rolando statula – saugomi UNESCO. Kitas paminklas, naujesnis (1953 m.), toje pačioje aikštėje pastatytas Brėmeno muzikantams – asilui, šuniui, katinui ir gaidžiui, kurie, kaip teigiama brolių Grimų pasakoje, keliavo į Brėmeną.

Šv.Petro katedra pastatyta XI a., tačiau ilgainiui labai pakeista, tai – didinga romaninė katedra su dvibokščiu fasadu. Nuostabus architektūros kūrinys – Šnoro kvartalas (Schnoorviertel). Mažų XV-XVIII a. namų kvartalas buvo vienas vargingiausių Brėmene. Jis per stebuklą išliko. Jo centre stovi pranciškonams priklausiusi gotikinė Šv. Jono bažnyčia – pagal šio ordino taisykles, bažnyčia neturi bokšto.

Kvartale galite rasti žaislų muziejų, kalėdinių prekių parduotuvę, veikiančią ištisus metus. Įspūdingiausia gatvė –Böttcherstrasse. Joje kadaise gyveno kubiliai, 1926 m. metais turtingas kavos pirklys Ludvikas Roselijus rekonstravo ją Art Deco stiliumi. O nacionalistai ją išsaugojo kaip „degeneratų meno“ pavyzdį. Gatvelės pradžią puošia 1920 m. bareljefas, vaizduojantis su slibinu besikaunantį arkangelą Mykolą. Taip pat šioje gatvelėje galite paklausyti 30 porcelianinių varpų, esančių ant vieno iš namų frontono.

Šverinas

Šiaurės Vokietija: rasite tai, ko tikrai nesitikėjote
© Shutterstock nuotr.

Gracinga Šverino (XVI-XIX a.) pilis – žymiausia miesto, ties septyniais ežerais, vieta. Mieste yra dailės, pirmykštės ir senovės istorijos muziejus, gotikinė katedra, barokinė Šv. Mykolo bažnyčia.

Rostokas

Šiaurės Vokietija: rasite tai, ko tikrai nesitikėjote
© Shutterstock nuotr.

Nedidukas dailus senamiestis ir Warnemunde paplūdimys – svarbiausi objektai šiame mieste. Miestas XIV a. buvo svarbus uostas ir vienas didžiausių regione. XV a. mieste įkurtas universitetas veikia iki šiol. Naujojo Turgaus aikštėje, apsuptoje viduramžių namų – gotikinė Rotušė.

Gotikinė Šv. Dievo Motinos bažnyčia, Šv. Petro bažnyčia, nuo kurios bokšto atsiveria nuostabus vaizdas į miestą ir Baltijos jūrą. Taip pat čia rasite vėlyvosios gotikos pirklių namą su ypatingomis medinėmis konstrukcijomis, neogotikinius luomų rūmus bei miesto simbolį – senąjį švyturį Warnemunde.

Volfsburgas

Šiaurės Vokietija: rasite tai, ko tikrai nesitikėjote
© Shutterstock nuotr.

Volkswagen automobilių miestas. Įkurtas 1938 m. kaip Stadt des KdF-Wagens (KdF automobilių miestas), kuriame apgyvendinti Volkswagen gamyklų darbininkai. 1945 m. pavadinimas pakeistas į Volfsburgą, pagal miesto teritorijoje stovinčią to paties pavadinimo pilį. Čia muziejuje pamatysite ir pirmuosius automobilius, ir tarpukario sportinius ir t.t.

Riugeno sala

Šiaurės Vokietija: rasite tai, ko tikrai nesitikėjote
© Shutterstock nuotr.

Saulėčiausia vieta Vokietijoje ir ji yra ne šalies pietuose, bet šiaurėje! Viena didžiausių ir gražiausių Vokietijos salų, skalaujama Baltijos jūros. Ji garsėja savo kraštovaizdžiu: nuo baltų uolėtų pakrančių iki užliejamų pievų; taip pat balto smėlio paplūdimiai ir tankūs bukų bei ąžuolų miškai. Salos sostinė – Bergenas, mieste Šv. Marijos bažnyčia, Benedikto namas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Vilniaus oro uoste atidaryta daugiafunkcė stovėjimo aikštelė (9)

Didžiausiame šalyje – Vilniaus oro uoste – pradeda veikti moderni daugiafunkcė automobilių...

Atostogos šiltuose kraštuose: įvardijo 3 didžiausias keliautojų klaidas (2)

Lietuvos gyventojai nuo žiemos dažniausiai bėga į Turkiją ir Egiptą, rodo „Lietuvos...

Vilniaus oro uosto išvykimo salėje – nauja erdvė keleiviams (1)

Šį trečiadienį Vilniaus oro uosto išvykimo salėje pristatyta nauja erdvė keleiviams – meno...

Oro uostų žiema negali užklupti netikėtai: parodė, kaip valomi lėktuvų takai (10)

Šalies miesto gatvių ir Lietuvos oro uostų valymas nuo sniego – vienodai svarbūs, bet labai...

Britų karališkoji šeima ieško pigesnių kelionių organizatoriaus: reikalavimų sąrašas pribloškia, bet alga įspūdinga (16)

Kalbant apie kuo pigesnes keliones, stengiantis palikti kuo mažesnį anglies pėdsaką, sunku...

Top naujienos

Henrikas Daktaras nenori kalėti iki gyvenimo galo: skyrė teismui emocijų kupiną kreipimąsi (183)

Kauno šešėlinio pasaulio lyderiu anksčiau vadintas Henrikas Daktaras, pravarde Henytė prašo...

Kručinskienė apsisprendė: išsikrausto (191)

Eglė ir Gintaras Kručinskai pagaliau sutiko – išsikraustys į Kauno miesto savivaldybės...

Asfaltuojama prezidentės Grybauskaitės namų gatvė: kainą perpus pasidalino gyventojai ir savivaldybė (250)

Vasarą kadenciją baigusios prezidentės Dalios Grybauskaitės namų gatvėje vyksta asfaltavimo...

Palionis patvirtino: valdžios pažadėtųjų vaučerių nebus

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis braukia dalį projektų, kurie, pasak jo, per brangūs arba...

Paskelbta manekenės Didžiūnaitytės tragiškos žūties ikiteisminio tyrimo pabaiga: 18 tomų medžiagos - 64 asmenų liudijimai (72)

Po beveik pusę metų trukusio ikiteisminio tyrimo procesinių sprendimų teisėtumo kontrolės etapo...

Linas Kojala. NATO: namai – pragarai, be namų negerai (26)

„Pusryčiai su Donaldu Trumpu ir omletas buvo puikūs – juk amerikiečiai už viską...

Konservatoriai Skvernelį apkaltino nepagarba Seimui (235)

Nors pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis grįžo į darbą po laikino nedarbingumo, tačiau...

Daržovių ir makaronų patiekalas – pasigaminkite ir pamatysite, kaip bus skanu

Šiandien jums sveiko maisto gamybos studijos „Good Food Studio“ įkūrėja Aistė Švetkauskė...

Įvardijo labiausiai paplitusią parazitinę ligą Lietuvoje: užsikrėsti labai paprasta

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro ( ULAC ) duomenimis, per dešimt šių metų mėnesių...