aA
Antroji safario po šiaurės Tanzaniją diena skirta Manyara ežero nacionalinam parkui. Iš vienos pusės parką riboja 600 m aukščio skardis, iš kitos – šarminis Manyara ežeras. Parko ilgis 50 km, plotis 16 km. Parkas yra Afrikos tektoninės plokštės lūžio, besidriekiančio tūkstančius kilometrų, vietoje ir garsėja po medžius laipiojančiais liūtais bei paukščių įvairove (sutinkama 400 rūšių paukščių).
Safaris po šiaurės Tanzaniją
© I.Ledkalnynės nuotr.
Apsistojus Mto wa Mbu miestelyje, nuvažiuoti iki parko truka apie 20 minučių. Gerai, kad turime gidą - vairuotoją, nes susigaudyti, kiek už ką kur mokėti ir ką daryti su pluoštu gautų popierių, nebūtų paprasta. Rožinį popieriuką paduoti įvažiuojant, geltoną -išvažiuojant, o gal atvirkščiai? Įvažiavus į parką, baigiasi asfaltuotas kelias.

Manyara ežero nac. parkas - vienas iš nedaugelio parkų, kuris visada žalias, neišdžiūsta net ir sausuoju sezonu. Prieš savaitę čia pliaupė liūtys, nusinešusios miestelyje 7 vaikų gyvybes. Lietaus sezonu kai kurie parko keliai gali būti nepravažiuojami.

Kadangi lietaus sezonas į pabaigą, balų ir purvo ant kelio beveik nėra. Gyvūnus pastebėti nėra paprasta. Jei ne pastabusis gidas, pusės būtume nepamatę. Nežinau, kaip jis sugeba vairuoti, aplenkti duobes kelyje ir tuo pačiu pastebėti gyvūnus. Dramblių nepastebėti neįmanoma, bet aukštai medyje įsitaisiusį marabu... Pasirodo, reikia žiūrėti ne tik kas po medžiais, bet ir ant medžių.

Pirmas pamatytas gyvūnas – dramblys. Ne toks jis ir didelis, kai stebi iš mašinos. Automobiliai jam neįdomūs. Atrodo toks draugiškas, lyg visą laiką šypsotųsi. Išvažiavus iš miško, krūmyne sustojam pasigrožėti impalomis. Į stirnytes panašių gyvūnų banda, kur 20-30 tokių ,,stirnyčių“ vadovauja vienas patinas, dideliais, ilgais ragais.

Tenka praleisti per kelią žygiuojančius egzotiškos išvaizdos paukščius. Labai elegantiški, juodi, raudonais snapais ir pūkuotais ,,šortais”. Nežinau, kas tai per paukščiai, nes tokių niekur ir niekada dar nebuvo tekę matyti.

Sukame link begemotų balos (angl. ,,hippo pool‘‘). Parke jie, matyt, labai gerbiami, nes yra nuoroda su nurodytu atstumu. Bala gana toli nuo kelio, automobilių prie jos jau prisigrūdę, patogios stebėjimui pozicijos negaunam, nelabai kas matosi.

Nacionaliniuose parkuose negalima automobiliu išsukti iš kelio, o turistams negalima išlipti iš automobilio, nebent sustoja poilsiui skirtoje vietoje, kur nėra gyvūnų. Kai kuriuose parkuose rengiami taip vadinami pasivaikščiojimo safariai, kuomet per parką nustatytu maršrutu einama pesčiomis.

Manyara ežero parke apie tokio tipo safario galimybes neteko girdėti. Daugiau siūloma kultūrinė programa – pasivaikščiojimas po kaimelius ir susipažinimas su vietinių genčių gyvenimu.

Taigi už kokių 30 metrų baloje esantys pilki akmenys ir yra begemotai. Pasirodo, jie dieną miega, sulindę į vandenį, o naktį išlipa paėsti. Bijo liūtų. Aplikui plaukioja pelikanai. Gidas paaiškina kaip veikia begemoto - pelikano mitybos grandinė: ką vienas priėdęs ir suvirškinęs išmeta, tą kitas sulesa.

Aplinkui balą pievos ir keletas krūmų. Po pievą blūdinėja karpuotis. Liūtai juos mėgsta dėl sūrokos mėsytės, o kodėl juos medžioja žmonės, nežinau, aš mėsos nevalgau.

Lygumoje nėra kur pasislėpti žirafoms, bet jos baikščios, traukiasi nuo mašinos arba ganosi tolokai nuo kelio. Grįžtam į mišką. Ant kelio įsitaisiusi gausi babūnų šeimyna. Tokių akiplėšų dar neteko matyti. Mašina jiems neįdomi, turistai irgi. Kadangi ant kelio prikritę vaisių, tai visi skaniai taršo ir iš kelio trauktis niekas nenori.

Smagu stebėti, kaip jie mažais pirštais lukštena vaisius. Plaštakos struktūra atrodo visai kaip žmonių. Ne kiekvienoje įmonėje sutiksi tokią organizaciją su aiškiu lyderiu ir pareigų pasiskirstymu. Kol vieni ėda, kiti sėdi medžiuose sargyboje. Storas pilvotas babūnas sėdi oriai medyje kaip koks direktorius.

Artėjant vidurdieniui, gyvūnai slepiasi, todėl ir mes grįžtame į viešbutį papietauti. Njake Jambo Lodge ne tik labai stilingas viešbutis, bet ir turi labai gerus virėjus. Maisto pateikimas ir skonis - kaip geriausiame restorane didmiestyje, nors Mto wa Mbu tėra nedidelis kaimelis.

Po pietų toliau važinėjamės po parką, kadangi mokama už visos dienos buvimą, galima būti nuo ryto iki 18 val. Vėliau pasilikti parke negalima, nebent būtų specialus naktinis safaris.

Gyvūnas - ne pastatas, kuris stovi visada ten pat. Po pietų pora valandų važinėjamės, nesutikdami nė vieno gyvūno. Tik pradėjus vakarėti, iš miško tankmės į laukymes vėl išlindo antilopės ir žirafos.

Sustojam pažiūrėti dramblių šeimynos. Pirmą kartą pamačiau žaidžiančius drambliukus. Labai keista stebėti, kaip straublius surėmę dūksta sunkiasvoriai ,,mažyliai‘‘. Per tuos dramblius vos spėjome laiku išvažiuoti iš parko. Vienas nuvertė ant kelio medį ir nuėjo. Teko ieškotis kito kelio.

Kitur dramblių šeimyna ant kelio mėgaujasi smėlio voniomis. Visi tokie atrodo draugiški, neagresyvūs, bet kai link mašinos artėja jų būrys, nelabai jauku. Čia jau svarbi gido reakcija ir kompetencija. Geras gidas turi stebėti gyvūno elgesį, išlaikyti saugų atstumą ir, reikalui esant, laiku pasitraukti. Nacionalinis parkas nėra zoologijos sodas, o gyvūnai prieš supykdami tikrai neperspės.

Bus tęsinys

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kalėdinės mugės pasaulyje – kur geriausia ieškoti šventinės nuotaikos? (12)

Rankas šildantis karšto gėrimo puodelis magiškomis švieselėmis blyksinčioje...

„Ryanair“ siūlo išskirtinę paslaugą: kaina – beveik 5 tūkst. eurų už valandą (17)

Užsisakę privatų skrydį oro transporto bendrovės „Ryanair“ lėktuvu, galėtumėte mėgautis...

Kelionė iš Vilniaus oro uosto į namus: vis daugiau keleivių renkasi pigiausią būdą (28)

Oro uostas Vilniuje natūraliai yra didžiulio judėjimo centras, iš kurio ir į kurį kasdien...

Į aukščiausią krioklį Baltijos šalyse veda nauji laiptai: nuo jų atsiveria nenusakomo grožio vaizdai (22)

Po aštuonerių metų pertraukos vėl bus galima laiptais užkopti iki aukščiausio Baltijos šalyse...

Prabangiuose viešbučiuose svečius stebina neįprastos paslaugos (4)

Norėdami kuo labiau įtikti savo klientams prabangiausi viešbučiai kaip išmanydami stengiasi juos...

Top naujienos

Ligoninės „mirtininkės“: vienintelis kriterijus gali nulemti 15 ligoninių likimą (184)

DELFI pasiekė Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM ) specialistų parengta neoficiali analizė,...

Šeimai finansų krizė nesibaigia iki šiol: įžvelgia sistemines spragas (11)

Praėjusiame dešimtmetyje Lietuvoje besipučiant nekilnojamojo turto kainų burbului, verslininkas...

ES gimė Italijos saloje, dabar jos gyventojai nori lauk (54)

Niūriai žvelgdamas į apleistą salos uostą, Ciro Alleatis nė kiek neabejoja, kas yra kaltas dėl...

Sinoptikai perspėja: šaltukas primins, kad artėja žiema (12)

Pirmadienį Baltijos regiono link savo poveikio sferą plės Skandinaviškas anticiklonas, Lietuva...

Tragiškas Celine Dion gyvenimas - lyg prakeiksmas: lydimas gedulo, persileidimų ir vyro kančių (9)

Kanadiečių dainininkės Celine Dion širdis niekuomet nepamirš velionio vyro ir buvusio...

Didžiuliai vandens kiekiai suteka į plyšius vandenyno dugne – kur jis dingsta? (18)

Jūs tikriausiai žinote, kad Žemės paviršius yra tarsi suskeldėjusio kiaušinio lukštas....

Planuojantiems statybas: ką privaloma žinoti apie detaliojo ir bendrojo plano koregavimą (2)

Rinkdamiesi žemės sklypą, kuriame norėtumėte statyti savo svajonių namą ar vystyti kitą...

Pasitelkite vieną gudrybę ir įspaudų ant kilimo neliks iš karto

Kai norisi permainų namuose, o laiko remontui nėra, pakanka perstatyti baldus – malonios permainos...

Pavojingų atliekų mūsų namuose netrūksta: kaip su jomis elgtis?

Kasdieniai poreikiai kiekvienos šeimos namuose palieka po nemažą krepšelį atliekų. Dalį...

8 klaidos, kurių rudenį neišvengia dažnas sodininkas (2)

Rudenį paprastai pasijuntame išvarginti žemės ūkio darbų, todėl norime juos kuo greičiau...