aA
Iš anksto suplanavusi povestuvinę kelionę ir už ją suplojusi nemenkus pinigus kauniečių jaunavedžių pora liko it musę kandusi – lėktuve jiems paprasčiausiai neatsirado vietos.
Santuoka
Santuoka
© Corbis
Prieš keturis mėnesius suplanuota kelionė, sumokėti daugiau nei keturi tūkstančiai litų. Viltis nuskristi į išsvajotąją Kretą ir žinia: lėktuve jums neliko vietų! Galbūt išgirsta frazė ir nebūtų stebinanti, jei ją keliautojų pora būtų išgirdusi anksčiau. Tačiau „džiugią“ naujieną apie nukeltą kelionę jaunavedžiai iš ją pardavusių kelionių centro „Megaturas“ darbuotojų lūpų išgirdo likus vos kelioms dienoms iki skrydžio.

Svajonė žlugo

Giedrius Kapočiūnas rugpjūčio pabaigoje atšoktas vestuves su gyvenimo drauge, o dabar jau žmona tapusia Giedre kėlė netradiciškas. Be daugiadienio sėdėjimo prie valgiais nukrautų stalų ir besaikio linksminimosi.

„Tai buvo vienos dienos šventė. Po jos planavome visiems ištarti „iki“ ir išvažiuoti su žmona pailsėti“, – pasakojo vyras. Ir staiga... Siurprizas! Likus kelioms dienoms iki skrydžio būsimi jaunavedžiai iš kelionę pardavusios kompanijos išgirdo naujieną. „Likus lygiai keturioms dienoms iki išvykimo paskambino ir pasakė, kad lėktuve nėra vietų“, – paslaugų tiekėjų „operatyvumu“ stebėjosi Giedrius.

„Pranešimas apie tai buvo siųstas likus nedaug dienų, viskas įvyko dėl techninių kliūčių“, – neslėpė „Tez tour“ kompanijos, organizavusios kelionę, atstovė Aušra Girdžiojauskaitė. Tačiau moteris tikino, kad netilpusiems į lėktuvą buvo siūloma patirtus nuostolius ir nemalonumus atlyginti su kaupu: „Jiems buvo siūloma datą perkelti į 24 arba 29 dieną ir kaip kompensacija – ekskursija į Santorinio salą, vienam asmeniui kainuojanti nuo 110–130 eurų.“

Graikiją vis dėlto pasiekė

Kompensacija gal ir viliojanti, tačiau jaunavedžių Giedriaus ir Giedrės istorijoje buvo vienas nedidelis „bet“. Kauniečiai tuokėsi rugpjūčio 25 dieną. Vestuvių juk neatkelsi ir daugiau nei pusšimčio svečių neatšauksi. Tad 24 diena jiems netiko. 29 taip pat. „Pasiūlytos datos griovė visus planus ir mums netiko. Paskutinę akimirką susišaudyti kitą kelionę buvo didžiausia problema. Vasara, visi atostogauja, lėktuvų bilietų nėra... Šiaip ne taip gavome bilietus į Chalkidikę, bet jau per kitą agentūrą“, – apie patirtus priešvestuvinius rūpesčius pasakojo Graikiją šiaip ne taip pasiekę jaunavedžiai.

„Mūsų rezervo sistemoje įvyko klaida, nes atsirado gedimas ir dėl jo buvo perpildytas lėktuvas“, – vėl teisinosi A.Girdžiojauskaitė. Ji taip pat sakė, kad daugelis pirkusių kelionę ir netilpusių į lėktuvą Kretą vis dėlto pasiekė. „Vieni skrido net per Rygą, bet išskrido. Pagal sutartį, jei atsitinka tokių dalykų, informuojame keleivius, siūlome alternatyvą, bet būna visko. Mūsų darbe taip pat pasitaiko klaidų“, – pokalbį baigė „Tez tour“ atstovė.

„Sėdėjome lyg ant adatų“

Skaudžiausia šioje istorijoje jaunavedžiams yra tai, jog, pasak jų, kelionės paketą į Kretą pardavusi agentūra „Megaturas“ taip ilgai jiems nepranešė apie iškilusią problemą. „Kelionių centras informavo, kad lėktuvo reisas atšauktas, bet mes pasidomėjome ir sužinojome, jog taip nėra. Pikta, kad mus laikė kvailiais, nesakė tikrosios priežasties“, – karčiais įspūdžiais dalijosi G.Kapočiūnas. Artėjančių vestuvių nuotaiką kauniečiams nuolat gadino dar tai, kad iki paskutinės akimirkos nežinojo, ar pavyks išskristi ir į naujai susirastą kelionę. „Visą laiką, kol gavome naujos kelionės patvirtinimą, sėdėjome lyg ant adatų“, – neslėpė vyras.

Gali reikalauti kompensacijos

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Maisto produktų, turizmo ir rekreacinių paslaugų departamento direktorė Edita Bishop dienraščiui L.T. teigė, kad tokiomis aplinkybėmis nukentėjęs asmuo, net atgavęs pinigus už neįvykusią kelionę, iš kelionės organizatorių gali reikalauti papildomos kompensacijos.

„Jei vartotojas patyrė turtinę žalą, kurią jis gali įrodyti, tegul kreipiasi į mūsų tarnybą arba teismą. Tačiau svarbiausia, kilus tokiems ginčams, kad asmuo kreiptųsi į patį kelionės organizatorių ir pretenzijas pateiktų raštu“, – sakė E.Bishop. Tai neseniai iš povestuvinės kelionės grįžę Kapočiūnai, padedami teisininkų, jau daro.

L.T.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kelionių „medžiotoja“ papasakojo, kur galima saugiai praleisti vaikų atostogas (32)

Vieni žmonės „medžioja“ akcijas migruodami po parduotuves, o aš „medžioju“ keliones....

Avialinijų bendrovė siūlo papietauti stovinčiame lėktuve (4)

Singapūro gyventojai turi progą papietauti pagrindiniame miesto oro uoste stovinčiame lėktuve „...

Estijos ir Latvijos turistų tyrimas: keliauti motyvuoja noras ištrūkti iš pažįstamos aplinkos

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ liepos – rugpjūčio mėnesiais...

Keleiviai, kurių skrydžiai neįvyko, susiduria su oro linijų abejingumu: kaip nepatekti į spąstus? (11)

Tam, kad būtų išvengta masinių kelionių organizatorių ar oro vežėjų bankrotų koronaviruso...

Top naujienos

Kokia bus Lietuva artimiausius metus: partijos ant stalo kloja pasiūlymus dėl strateginių pokyčių (229)

Tarp Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ), Liberalų sąjūdžio ir...

Dvi Europos galiūnės grįžta prie karantino: net didžiausi pesimistai to neprognozavo papildyta 09.50 (185)

Virtualus Europos Sąjungos (ES) lyderių susitikimas virs bandymu išspręsti COVID-19 krizę, dviem...

Kraupus išpuolis Prancūzijoje: Nicoje peiliu nužudyti trys žmonės skelbiama, kad moteriai nupjauta galva (48)

Per išpuolį Nicoje peiliu nužudyti mažiausiai du žmonės. Vienam žmogui užpuolikas perrėžė...

Vieninteliai mokesčiai, kurių kitąmet surinks daugiau – aplinkosauginiai: pokyčių žada ir nauja Vyriausybė (54)

Kitų metų valstybės biudžeto projekte beveik visose pajamų eilutėse skaičiai mažesni, nei buvo...

Dramatiškos nuotaikos Europoje: ateinančias savaites situacija blogės, ir ji visiškai kitokia, nei buvo pavasarį vakcina nėra stebuklas, Kalėdoms gerų naujienų neplanuojama (549)

Naujai koronaviruso bangai skandinant Europą, į pandemijos suvaldymą vis aktyviau bando įsitraukti...

Lukašenka atleido apie „karą“ šalyje kalbėjusį ministrą (22)

Aliaksandras Lukašenka atleido Baltarusijos vidaus reikalų ministrą Juryjų Karaevą. Apie tai...

Tiesioginė transliacija / Delfi tema. ES perbraižė paramos ūkininkams gaires: kas laukia Lietuvos (2)

Europos parlamentas savo balsavimu nubrėžė istorines gaires – nuo 2023 m. žemės ūkio politikas...

Dėl Gusto paskyrimo Žemės ūkio ministerijai pavaldžios įstaigos vadovu kreiptasi į VTEK (16)

Į 2020–2024 m. Seimą išrinktas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD)...

Prieš ilgąjį savaitgalį perspėjimas vairuotojams: vieną dieną turite važiuoti ypač atidžiai (8)

Automobilių gausa keliuose, intensyvus eismas ir spūstys per Vėlines turbūt nieko nestebinanti...

|Maža didelių žinių kaina