Net gi jei jūs niekada neslidinėjote ar net apie tai nemąstėte, butgettravel.com portalo surastų ekspertų patarimai kaip išvengti ginčų, sutaupyti pinigų ir pasilinksminti slidinėjimo kurorte gali įkvėpti jus tai padaryti šią žiemą. Tad viskas tik prasideda!
Slidinėjimas su vaikais
© Shutterstock nuotr.

Pss! Turiu prisipažinti. Aš niekada neslidinėjau. Tikrai. Visi mano draugai tai daro. Viešpatie, net gi jų vaikai tai daro. Tačiau aš niekada neturėjau tinkamo drąsos ir žinių derinio, būtino pabandymui. Nežinau, galbūt taip yra todėl, kad man žodis žemyn primena neapgalvotą ir nelemtą triuką, kurį bandžiau atlikti važiuodamas rogėmis, kai man tebuvo 11 metų.

Čia buvo įsipainiojęs ir nedidelis skardis. Sekundę ar dvi aš buvau pakilęs į orą. Aš ir dabar puikiai prisimenu, kaip mano (ganėtinai trumpas) gyvenimas praskriejo man prieš akis ir kaip buvo gera galiausiai trenktis į žemę bei išsisukti (mano laimei) tik su keliomis mėlynėmis. Ką gi, pasirodo slidinėjimas gerame kurorte yra kur kas saugesnis, nei mano siaubingoji rogių ekspedicija.

Ką gi, tiems, kurie niekada neslidinėjote, ir tiems slidininkams, kurie manote, jog dar neišmokote gerai užsisakyti kelionės ir maksimaliai pasinaudoti slidinėjimo kurorto teikiamais malonumais, pasisekė. Aš nusprendžiau, kad šiais metais aš surizikuosiu, tad dabar puikiausias metas kreiptis į autoritetą — About.com slidinėjimo ekspertą Mike Doyle, kad padėtų pasiruošti būsimam nuotykiui man ir mano šeimai.

Pasirinkite tinkamą vietą

„Prieš pradėdami planuoti, apgalvokite du svarbiausius veiksnius: kur grupė nori slidinėti ir kur grupė gali slidinėti. Nusistatykite biudžetą transporto išlaidoms ir nuspręskite kaip toli norite keliauti. Kai apsispręsite dėl krypties, ieškokite ten slidinėjimo kurorto, kuris geriausiai atitiks jūsų lūkesčius“, - sako apdovanojimus laimėjęs apie slidinėjimą kalnuose ir lygumose rašantis žurnalistas Doyle.

Jis pabrėžia, kad svarbiausia jums išsiaiškinti, ką siūlo konkretus slidinėjimo kurortas: „Ar ten pakanka trasų pradinukams mokytis, užsiėmimų vidutiniokams ir mokytojų tiems, kurie nori patobulinti savo įgūdžius, bei galimybių pasismaginti senai slidinėjantiems? Žinoma, tai ko jums reikėtų ieškoti, priklauso nuo grupės sugebėjimų, tačiau svarbu, kad visi turėtų ką veikti.

Taip pat nepamirškite apgyvendinimo sąlygų, naktinio gyvenimo, vaikų priežiūros galimybių (jei to reikia) ir keltuvų bilietų kainos. Jei negalite apsispręsti, peržvelkite atsiliepimus apie slidinėjimo kurortą“.

Ieškokite gerų pasiūlymų

„Geriausias būdas surasti gerą pasiūlymą – pradėti tai daryti dabar“, - pataria Doyle. Jei pradėsite ieškoti iš anksto, turėsite laiko palyginti kainas, be to, užsisakydami iš anksto galite tikėtis neblogų nuolaidų.

„Jei iš anksto nusipirksite keltuvų bilietus visam laikui bei užsisakysite apgyvendinimą, tikėtina, kad išleisite žymiai mažiau, nei paskutinę minutę ieškodami kur gyventi ir pirkdami bilietus kas dieną“. Kaip ir kitose kelionėse — ypatingai į populiarias vietas ir kurortus — venkite žiemos švenčių ir moksleivių atostogų.

Tada bus daugiausia žmonių, o kainos didžiausios. Doyle teigia, kad „galiausiai pasijusite sumokėję itin brangiai, kad pastovėtumėte ilgose eilėse prie keltuvų“. Ir nors dauguma slidinėjimo kurortų nesiūlo „akcijų“ (kaip tai daro, pavyzdžiui, teminiai parkai), tačiau galite pamėginti paieškoti tokių pasiūlymų internete.

Pirkti ar nuomoti įrangą?

Aš niekada nežinojau, kiek gali kainuoti slidinėjimo įranga. (Prisipažinsiu, kad „įrangos nuoma“ man asocijuojasi su boulingo batais arba pačiūžomis. Manau, suprantate, kad slidės, slidžių batai ir lazdos mane šiek tiek baugina.) „Nuomoti ar pirkti yra asmeninis sprendimas. Reikia pagalvoti, kaip dažnai jūs naudositės šia įranga.

Jei slidinėjate tik kartą ar du per metus, geriausia yra nuomotis. Paprastai, išsinuomosite gražesnes slides ir batus (ir jūsų diena bus kur kas malonesnė) už mažiau pinigų, nei jų reikėtų norint nusipirkti visą pradinę įrangą. Aš paprastai rekomenduoju pradinukams nuomotis pirmus kartus, net gi jei jie mano, kad slidinės daug, nes tik taip jie gali suvokti patį sportą bei suprasti, kokių slidžių jie nori“, - sako Doyle.

O jei visa šeima - pradinukai?

Mano atveju, niekas iš mano šeimos narių nėra slidinėjęs. Tad prie kelionės kainos prisidės kursai dviem suaugusiems ir dviem vaikams. Kaip geriausia mums mokytis? „Nepriklausomai nuo vaikų amžiaus, geriausia mokytis atskirai. Vaikų mokymo technika skiriasi nuo suaugusių mokymo. Aš patarčiau suaugusiems mokytis atskirai nuo vaikų. Ir kai suaugusieji jau pramoks, šeima galės bandyti slidinėti kartu pradinukų trasose“, - sako Doyle.

Ką su savim pasiimti?

„Prieš važiuodami į kurortą, įsitikinkite, kad turite visą reikalingą įrangą, įskaitant tokius nereikšmingus dalykus kaip rankų šildytuvus bei šaliką. Jei ką nors pamiršite, galėsite nusipirkti ir slidinėjimo kurorte, tačiau kainos jūsų nenudžiugins“, - pataria Doyle. Ši taisyklė tinka ir maistui. Slidinėjimo kurortų kavinėse mėsainis gali kainuoti 30 Lt, o vandens butelis 13 Lt! „Padauginkite iš šeimos narių skaičiaus ir turėsite begalę nebūtinų išlaidų“.

Kokia bus diena slidinėjimo kurorte?

Taigi, jau žinau, kad mūsų šeimai teks lankyti slidinėjimo pamoka, daryti pertraukas pasiimtiems pietums ir bandyti slidinėti trasose kartu. Tačiau ko dar galime tikėtis slidinėjimo kurorte?

„Daugelyje kurortų rasite įvairių žiemos pramogų pasiūlymų, pavyzdžiui, čiuožyklas, šunų traukiamas roges, sniegomobilius arba roges. Pasiieškokite informacijos prieš kelionę, kad žinotumėte, ko tikėtis. Jei domina kurorto naktinis gyvenimas, geriausias laikas užsukti į aprés ski barus – , apie 16 val., kai užsidaro keltuvai. Daugelyje barų tada yra „laimingos valandos“, kai siūlomos nuolaidos maistui ir gėrimams“, - sako Doyle.

Smagaus slidinėjimo!

www.perpasauli.lt
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Savaitės naujienų prenumerata

Top naujienos

Gyvenantiems šalia žvyrkelių – gera žinia (28)

Po trejų metų Rokiškio rajone žvyrkelių gali tekti ieškoti kone su žiburiu. Žinoma, jeigu...

Danas Rapšys Kopenhagoje iškovojo Europos čempionato bronzą ir pagerino Lietuvos rekordą (17)

Kopenhagoje vykstančiame Europos plaukimo trumpajame 25 m baseine Danas Rapšys iškovojo pirmąjį...

Vilija Targamadzė: mokslininkų sąlygos primena baudžiauninko dalią (4)

Tuo metu, kai valdžia rimtai svarsto didinti algas prokurorams 500–900 eurų per mėnesį, o kai...

Rankomis trinantis Gudelis neslepia: „Lietuvos ryto“ bombos krepšinio rinkoje dagtį padegė Kleiza (92)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo generalinis direktorius Darius Gudelis portalui Krepšinis.lt...

R.I.T.A. Maisto tiekimo ligoninėms peripetijos: nustebo, kodėl atsisakė pašvinkusios mėsos (56)

Valstybė moka už tai, ką vaikas valgo – mokykloje, arba ligoninėje. Geriausia šioje dalyje yra...

Rusijos politikė užsipuolė JAV: juk mes žinome, kas laimėjo Sirijoje (308)

Rusijos aukštųjų parlamento rūmų pirmininkė Valentina Matvijenko apkaltino Jungtines Valstijas...

Nebebus kur trauktis – Veryga raštu įsipareigojo tenkinti 6 medikų norus (74)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga raštiškai įsipareigojo išpildyti duotus pažadus...

„Ryanair“ klientams įsigalios naujos rankinio bagažo taisyklės (48)

Airijos pigių skrydžių oro bendrovė „Ryanair“ priminė savo klientams, kad po mėnesio...

Solidi dovana: Jolantos Talaikytės sukurti aksesuarai garsina Čiurlionio dailę (4)

Kalėdų miestelyje Vilniuje, po gražiausia šiais metais pripažinta egle, viename iš namelių...

Išskirtinė galimybė dar nebuvusiems: apsilankykite prie Vilniaus eglutės virtualiai pamatykite 360° nuotraukas  (17)

Negalinčius apsilankyti prie gražiausios Europoje išrinktos Vilniaus Kalėdų eglės, kviečiame...