Nors aviacinės ekskursijos pradžia pasitaikė gana debesuota, tačiau puiki aviacijos ekipažų nuotaika jautėsi iš pat ryto. Susirinkę Sasnavos aerodrome skraidymo entuziastai susipažino su Marijampolės aeroklubo infrastruktūra ir pasistiprinę bei aptarę šiandienos planus pakilo Pociūnų aerodromo link. Netrukus keliasdešimt vyrų ir moterų jau dalyvavo Birštono turizmo atstovų suorganizuota ekskursija po šį nedidelį kurortą ir vakarop laukė Lenkijos aviatorių, kuriuos Kętrzyno aerodrome užlaikė prastos oro sąlygos. Vis dėlto šeštadienio vakarą Druskininkuose bendras turo dalyvių skaičius pasiekė beveik pusšimtį lėktuvėlių.

Gausus tarptautinis aviatorių būrys sudrumstė Druskininkų aerodromo tylą, tačiau aplinkiniai dėl to visai nesisielojo – šiame aerodrome retai susirenka tiek skirtingų orlaivių vienu metu. Sutemus ir įsikūrus pagrindiniame pietų Lietuvos kurorte Lietuvos ir Lenkijos aviatoriai vakarodami pasakojo vieni kitiems aviatoriškus nuotykius ir stebėjo krepšinio varžybas Lietuva-JAV.

Sekmadienio rytą iš Druskininkų aviatoriai pakilo Trakų rajone esančio Paluknio aerodromo link. Čia jų laukė precizinio nusileidimo varžybos, kuriose nugalėjo net trys pilotai, savo orlaivius nutupdę lygiai ten, kur ir buvo reikalinga. Kiek vėliau pilotai kilo Kauno S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo link, kur juos pasitiko aerodromo direktorius Eugenijus Raubickas ir aviacinio kuro cisterna.

Kelionės pabaiga nereiškė geros nuotaikos pabaigos – po skrydžių aviatoriai malonumus pratęsė. Lietuvos aviacijos muziejuje buvo surengta konferencija aviaturizmo tema, pasižymėjusiems aviatoriams buvo įteikti apdovanojimai, o anksčiau išskristi panūdę Lenkijos aviaturistai palydėti tėvynės link.

Skraidant palyginus nedideliu greičiu (120-200 km/h) smulkiąja aviacija aviacijos reido dalyviai pro savo lėktuvo langus galėjo stebėti vaizdus, nuo kurių sunku atitraukti žvilgsnį. Nemuno kilpos, rudens spalvomis besidažantys miškai, savaitgalį apsnūdę miestai, žaliuojančiose pievose besiganantys gyvuliai ir neseniai audros išvartyti medžiai – visa tai ir dar daugiau matė žmonės, pakilę praeitą savaitgalį su savo pomėgio draugais virš pietų Lietuvos.

Dailininkų teptukų vertus vaizdus Lietuvos ir kaimynų aviatoriai stebėjo iš savo smulkių, tačiau kruopščiai prižiūrėtų orlaivių. Tarp jų galėjai pastebėti ir populiariąsias Cessnas, naujuosius CTsw, klasikines Socatas ar moderniai atrodančius Dynamicus. Vis dėlto, stambiausias aviacijos ture po pietų Lietuvą lėktuvas atskrido iš Lenkijos – tai buvo didžiausias pasaulyje biplanas „Antonov An-2“.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos