Austrija daugumai iš mūsų siejasi su kalnais, miestais – muziejais, muzikos festivaliais… Tačiau vasarą galima iš naujo atrasti šią šalį, jei apsilankysite Karintijoje.
Karintija, Austrija
© Shutterstock nuotr.

Kalnai – pietinė Alpių pusė – kaip žaliai sidabrinė dekoracija lydės jus kiekvieną atostogų dieną. Švarūs, šilti ežerai ir sraunios, ledinės upės. Mažyčiai miesteliai ir žaliuose slėniuose įsikūrę svetingi viešbučiai. Jeigu su jumis keliauja vaikai, nusėdėti vietoje bus neįmanoma: kiekviena diena prasidės klausimu „Ką veiksime šiandien?“.

Plaukiosime

Karintijoje tyvuliuoja daugiau kaip tūkstantis ežerų. Dėl palankaus klimato šių ežerų vanduo vasarą įšyla iki 27 – 28 laipsnių šilumos. Mėgautis maudynėmis šiuose ežeruose galima taip pat, kaip ir jūroje.

Nepaisant to, ar maudynėms bei pasiplaukiojimui išsirinkote mažą ežeriuką, ar didelį ežerą, prie kurio krantų įsikūrę miesteliai bei turistiniai kompleksai, visų Karintijos ežerų ir upių vandenį galima gerti! Vietos gyventojai pagrįstai didžiuojasi savo krašto švara.

Vienas pavyzdys: kad atiduotų duoklę vienam iš gamtos privalumų, Feldeno meras kasmet iškilmingai atidaro maudynių sezoną Verto ežere, išgerdamas stiklinę ežero vandens.

Kuo užsiimti prie vandens: iškylauti ežere, žvejoti, plaukioti banglente su irklu, plaukti plaustais, jodinėti pakrantėmis.

Šturmuosime viršukalnes

Ten, kur žiemą driekiasi slidinėjimo trasos, vasarą vingiuoja žygių pėsčiomis ar dviračiais maršrutai. Visus tokiems žygiams būtinus dalykus – žemėlapius, inventorių, dviračius ir vaikiškas jų kėdutes – galima išsinuomoti viešbučiuose ar turizmo centruose.

Jeigu gerai suprantate angliškai arba vokiškai, galima pasisamdyti vietos gidą ir leistis į ekskursiją po nacionalinį parką. Toks pasivaikščiojimas bus ne tik malonus akiai, bet ir naudingas: sužinosite apie landšafto savitumus, kalnų ir vandens telkinių paslaptis, laukinės gamtos gyvavimo ciklus.

Jei paaugliai užsimanys išbandyti laipiojimą dideliame aukštyje, užsukite į virvių parką, kuris įsikūręs ant Tabo kalno. Pušyne įrengtos virvių trasos yra skirtingo sudėtingumo ir išdėstytos taip, kad aukštalipiu gali tapti kiekvienas. Saugumą garantuoja patikima draudimo sistema ir atitinkama ekipuotė.

Aikčiosime iš nuostabos

Įsivaizduokite vaizdą: einate vaizdingu taku per mišką ir staiga pamatote, kaip medžių šakomis šokinėja... makakos. „Beždžionių parke“, kuris įsikūręs netoli Filacho miesto, kuo natūralesnėmis sąlygomis gyvena daugiau jauo 100 japoninių makakų. Stebėti šiuos gyvūnus ir išgirsti pasakojimą, kaip jos rado prieglobstį Austrijoje, galima per specialią ekskursiją.

Netoliese, Landskrono pilies teritorijoje, galima išvysti „Erelių šou“. Dešimtys prijaukintų erelių gyvena šioje pilyje ir keliskart per dieną išleidžiami iš voljerų, kad išskleistų sparnus ir apsuktų ratą aplink pilį tiesiai virš pakerėtų lankytojų galvų.

Pasijusti tikru nykštuku galima muziejuje „Granatium“, kuris įsikūręs... kalno viduje. Daug metų šioje vietoje buvo kasami brangakmeniai – granatai. Dabar muziejaus lankytojai gali ne tik išvysti natūralius brangakmenius, bet ir apžiūrėti kalno uolienas iš vidaus. Patys atkakliausi lankytojai, apsiginklavę kirtikliais, galės išsikasti granatą atminimui savo pačių rankomis.

Klagenfurto mieste būtinai reikia aplankyti miniatiūrų parką „Minimundus“, kuriame eksponuojamos žymiausių pasaulio pastatų miniatiūrinės kopijos.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Savaitės naujienų prenumerata

Top naujienos

Rinkėjai jau įvertino būsimus pokyčius: vieniems teko meduolis, kitiems botagas (167)

Potencialūs rinkėjai už pastebėtus privalumus didesniais reitingais apdovanojo didžiausią...

Įvertino, kaip mažiausiai uždirbančius paveiks 50 eurų didesni mokesčiai (187)

Dėl įvedamų „Sodros“ grindų darbdavių išlaidos vienam minimalaus mėnesinio atlyginimo...

Šaltinis apie naujausias Kim Jong Uno nuotraukas: tai – blogas ženklas

Pasirodžius Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) nuotraukai ant 2,7 km aukščio Pektusano kalno, Šiaurės...

Lietuvos planai vokiečių ekspertą suglumino: jūs gyvenate kaip šveicarai

Komunalinių atliekų deginimo jėgainė Vokietijoje, Biterfelde, veikia jau aštuonerius metus. Už...

Alvydas Unikauskas: pakitęs kūno kvapas įspėja apie gresiančias ligas (8)

„Jeigu jūs, ar šalia esantis žmogus dažnai prausiasi, tačiau nuo kūno vis tiek sklinda keistas...

Klaipėdoje, gatvėje, moterį išžaginti pasikėsinęs nepažįstamasis – jau areštinėje (8)

Gruodžio 12 d. Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai kreipėsi į visuomenę pagalbos, prašydami...

Ašaromis ledą aplaisčiusių lietuvių treneris: skauda, bet tam neturime laiko specialiai DELFI iš Bledo

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinė jau buvo gerokai nužengusi tiesiausiu keliu...

Daugiausia žiniasklaidos dėmesio sulaukė Veryga, mažiausiai - Vaičiūnas (49)

Per pirmuosius Vyriausybės darbo metus daugiausia žiniasklaidos dėmesio sulaukė sveikatos apsaugos...

Ekonomistai: bitkoinas yra burbulas, kuris galiausiai sprogs (42)

Bitkoino kursas šiais metais nesustabdomai auga ir vos per praėjusią savaitę padidėjo nuo 11...

Dar nepuošėte kalėdinės eglės? Pasisemkite įkvėpimo ir idėjų iš užsienio žvaigždžių! (1)

Artėjant šventėms suminkštėja net didžiausių cinikų, netikinčių Kalėdų stebuklais širdys,...