Studentams išnuomoti savo butą, „peržiemoti“ Indijoje, o agurkų sezonui – vėl grįžti Lietuvą. Pasak Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentės Žydrės Gavelienės, tai drąsi mintis, bet ja užsikrečia vis daugiau pensinio amžiaus moterų.
© Shutterstock

„Tokios keliautojos – pavyzdys, kurio Lietuvoje trūksta“, - sakė Ž. Gavelienė. Kelionių ekspertės įsitikinimu, ne veltui sakoma, kad kelionėms ne tiek pinigų, kiek fantazijos reikia.

„Neturintys didelių pajamų keliones renkasi netgi atsakingiau, ką tik įmanoma, nori pamatyti“, - pastebi kelionių agentūros „Estravel Vilnius“ generalinė direktorė.

Jautriausia keliautojų grupe vadinami senjorai, siekdami taupyti, linksta į ilgesnės trukmės keliones. „Kryptis numeris vienas – Ispanija. Ir dėl kultūros, ir dėl pasiekiamumo, ir dėl oro, nes spalio, lapkričio mėnesiais dar galima maudytis jūroje“, - sakė Ž. Gavelienė.

Pasak jos, senjorams keliauti tampa prieinamiau dėl pasitikimo oro uoste paslaugos, pagalbos su bagažu, pavėžėjimo iš oro uosto iki viešbučio. Prognozuojama, keliaujančių senjorų daugės, besirenkančių kruizus ir egzotines keliones - taip pat.

„Širdis džiaugiasi, kai pavasariop agentūroje pamatau tuntą šarmingų vyresnio amžiaus moterų, kurios jau kelerius metus iš eilės žiemas leidžia Indijoje. Jos turi agentę, su kuria bendrauja, kuri suranda joms geriausią kainą. Prasidėjus studentų sezonui, moterys išnuomoja savo butus, iškeliauja į Indiją ir gyvena ten, kol prasideda šiltasis sezonas Lietuvoje. Ne tik sutaupo, bet ir papramogauja. Gauna nuompinigių, pensijas. Gyvenimo Indijos vienuolynuose kaštai tikrai maži, o įspūdžių - daug“, - pasakojo Ž. Gavelienė.

Pasak jos, kažkada į Indiją leidosi keturios buvusios mokytojos, o dabar jau gal keturiasdešimt tokių nuolatinių keliautojų yra. Dauguma kasmet į skirtingus Indijos vienuolynus išvykstančių moterų - klaipėdietės, bet yra ir vilniečių.

Kaip pastebi Ž. Gavelienė, kitas pasirinkimas – kruizas - tik iš pirmo žvilgsnio neįkandamas ribotas pajamas turintiems Lietuvos pensininkams. „Jei nesi dirbantis, neriboja griežtas grafikas, gali rasti kruizą už 600 eurų. Tuomet kruizinės kelionės kaina dienai neviršija 60 eurų, už kuriuos žmogus gauna nakvynę, galimybę kiekvieną dieną išsilaipinti vis kitame uoste, tris kartus per dieną valgyti“, - vardijo „Estravel Vilnius“ generalinė direktorė.

Kruiziniuose laivuose keliautojai paprastai papildomai moka už alkoholinius gėrimus ir ekskursijas. Tačiau būkime atviri - lietuviai senjorai ekskursijų paprastai neperka. Jie eina pasivaikščioti patys, kažkur ant suolelio prisėda, išsivynioja iš laivo išsineštą sumuštinį. Klausimas, ar sumoka brangiau, nei vykstantys ilsėtis į Turkiją“, - abejojo Ž. Gavelienė.

Įsivaizdavimą, kad pensinio amžiaus žmonės renkasi pigesnes keliones autobusu, kelionių ekspertė vadino pasenusiu. „Nebevyrauja autobusinės kelionės, nebent konkretus vyresnio amžiaus žmogus pamėgęs tokį keliavimo būdą. Populiaresni skrydžiai, kurie sveikatos problemų turintiems žmonėms patogesni“, - sakė Ž. Gavelienė.

Kaip ir praėjusiais metais, šiemet laukiama vadinamųjų solo kelionių augimo. „Skatinsime keliauti po vieną. Matome, kad šis kelionių segmentas tikrai augs, tad siūlysime specialias programas vieniems keliaujantiems žmonėms, programas moterims, kurios nori keliauti, o vyrai dažnai ne“, - komentavo kelionių organizatorė.

Kaip pastebi Ž. Gavelienė, kelionės planavimui žmonės skiria laiko ir pasiruošę daugiau investuoti į keliones. „Neturime galutinių skaičių, bet manau, 2018 metais į keliones Lietuvos gyventojai investuos apie 12 proc. daugiau, palyginti su praėjusiais metais. Ne todėl, kad kyla kainos, o todėl kad žmonės nori aukštesnės kokybės, turiningiau, maloniau praleisti laiką“, - apibendrino kelionių ekspertė.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pribloškiančios istorijos: kas iš tiesų vyksta oligarchų medžiotojų mokymuose (220)

Politiko Aleksejaus Navalno tyrimo apie galimas bendras vicepremjero Sergejaus Prichodkos ir...

Parama būstui įsigyti: daugelis net nežino, kad jau dabar gali ją gauti (52)

Viena iš trijų Idėjų Lietuvai – padėti jaunoms šeimoms įsigyti būstą. Vyriausybės...

Pratęsimą išplėšę rusai tapo olimpiniais ledo ritulio čempionais nuo triumfo vokiečius skyrė minutė (510)

Olimpiniame ledo ritulio turnyre vokiečių pasaka galėjo suspindėti olimpiniu auksu ir juos nuo...

Suomijoje miško įsigiję lietuviai: mažėja darbo jėgos (62)

Lietuviško kapitalo įmonė „Skogran“ privatizavimo konkurse įsigijo trijų valstybinių...

Vietoje brangių viešbučių – originali alternatyva keliautojams (17)

Įsivaizduokite. Šiltas mobilus namelis kalnų slidinėjimo trasoje. Arba paplūdimio kabina...

Bioritmų testas: per 5 minutes sužinokite savo chronotipą ir idealų dienos režimą (1)

Garsus JAV gydytojas somnologas Michaelas Breusas išskiria keturis pagrindinius chronotipus:...

Rusija išgirdo lemtingą sprendimą: priimta į olimpinę šeimą, bet uždaryme žygiuos be savo vėliavos (151)

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) nusprendė, kad priims Rusijos olimpinį komitetą (ROC)...

Kaip pačiam paruošti žemę pomidorų daigams (10)

Daugeliui kuo puikiausiai žinoma, kad norint džiaugtis gausiu pomidorų derliumi būtina paruošti...

Sinoptikė: atrodys šalčiau, nei rodo termometrai (26)

Savaitgalį ir kitą savaitę orai bus šalti, o kai kuriomis dienomis dėl vėjo sukeliamos...

Internautus prajuokino Kim Kardashian nuotraukos: sporto salėje praleido pernelyg daug laiko? (4)

Sporto salės Kardashian. Taip internautai vadina šiuo metu it virusas plintančias nuotraukas,...