Ieškantiems turiningo laisvalaikio pramogų rekomenduojamas pažintinis maršrutas po Vakarų Lietuvą, aplankant šešias vertas dėmesio vietas, kurios buvo sutvarkytos panaudojant ES investicijas.
Ventos regioninio parko apžvalgos bokštas (Papilė, Akmenės r.). Ant Ventos upės kranto šį pavasarį iškilo naujas apžvalgos bokštas, iš kurio atsiveria platus vaizdas į Ventos kraštovaizdžio draustinį, Papilės miestą ir piliakalnius, Ventos upės vingius, Jurakalnio geologinę atodangą. Šio 15 m. aukščio bokšto įrengimas – dalis projekto „Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)“, kuriam įgyvendinti skirta virš 21 mln. eurų ES investicijų ir jau yra pastatyta 13 apžvalgos bokštų visoje Lietuvoje, o dar trys statomi šiuo metu.

Žemaitijos kaimo ekspozicija (Malūno g. 5, Telšiai). Tai antrasis Lietuvoje įkurtas Liaudies buities muziejus po atviru dangumi (pirmasis – Rumšiškėse), veikiantis jau nuo 1967 m. Prie Masčio ežero esančiame muziejuje šiuo metu įrengta 16 autentiškų XIX a. pab. – XX a. pr. pastatų, perkeltų iš Telšių ir Plungės rajonų. Lankytojai vaikštinėdami po 15 ha teritoriją gali persikelti į XIX a. Žemaitijos kaimo gyvenimą.
Iki 2011 m., kuomet muziejaus atnaujinimui buvo skirta beveik 600 tūkst. eurų ES investicijų, veikė tik viena ekspozicija – šiuo metu sutvarkytoje teritorijoje jų yra 3. Čia galima pamatyti, kuo unikalūs ir kitokie, lyginant su kitais Lietuvos etnografiniai regionais buvo žemaičių pastatai, – žemesni, mažiau puošti, tačiau erdvūs ir su daugiau patalpų bei skirtingos paskirties trobesių.

Renavo dvaras (Renavas, Mažeikių r.). Renavas – vienas įdomiausių Žemaitijoje dvarų ansamblių. Ant Varduvos upės kranto esantis dvaras dar XIX a. garsėjo didžiuliu sodu, o šiandien čia galima rasti storiausią Lietuvos eglę, kurios skersmuo siekia 1,20 m, bei šešis kamienus turinčią liepą.

Šaltojo karo muziejus (Šilinės g. 4, Plokščių k., Plungės r.). Žemaitijos nacionaliniame parke įsikūręs Šaltojo karo muziejus – tai vienintelis iki šių dienų išlikęs tokio pobūdžio kompleksas visoje buvusioje Sovietų Sąjungoje. 1960 m. vaizdingoje Platelių ežero pakrantėje prasidėjo pirmosios Sovietų Sąjungoje požeminės raketų bazės statybos.
Šiandien muziejaus ekspozicijoje galima autentiškoje aplinkoje daugiau sužinoti apie Šaltąjį karą, jo poveikį Lietuvos ir visos Europos technologijų, ekonomikos ir visuomenės raidai. Čia eksponuojama vaizdinė medžiaga apie sovietinės branduolinės ginkluotės organizavimą, galima apžiūrėti kovinių raketų bei karo ginkluotės pavyzdžius.

Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus (Salantų g. 2, Mosėdis, Skuodo r.). Gydytojas Vaclovas Intas garsėjo savo aistra akmenims. Pasakojama, kad kai kuriuos riedulius jis net su dviračiu ar arklio tempiamu ligoninės vežimu gabenęs į ligoninės kiemą, kol akmenys ten nebetilpo. 1979 m. Lietuvos Ministrų Taryba nutarė Mosėdyje įsteigti Respublikinį akmenų muziejų ir Vaclovą Intą paskyrė jo direktoriumi, o Lietuvai atgavus nepriklausomybę akmenų muziejui suteiktas dabartinis vardas.

Kretingos dvaras (Vilniaus g. 20, Kretinga). Per visą dvaro gyvavimo istoriją jis perėjo net per penkių garsių Lietuvos didikų rankas – jį valdė Chodkevičiai, Sapiegos, Masalskiai, Zubovai, Tiškevičiai. Galima sakyti, jog nuo šio dvaro prasidėjo ir Kretingos miesto istorija – Chodkevičiams valdant prie dvaro buvo pastatytas pranciškonų vienuolynas, bažnyčia ir visas miestas.
Dvaro malūne, kurį galima apžiūrėti ir dabar Tiškevičiai įrengė pirmąją Lietuvoje hidroelektrinę. Buvusioje ligoninėje nuo 1898 m. veikė pirmasis lietuviškas vaikų darželis, o ūkvedžio namo rūsyje išlikusi unikali XIX a. vidurio sienų ir lubų tapyba. Investavus daugiau kaip 1,7 mln. eurų, dvaro ansamblis tapo vienu patraukliausių turistams Žemaitijoje. ES lėšomis buvo restauruoti rūmai, Žiemos sodas, vandens malūnas, renovuotose patalpose atidarytos etnografijos, krašto istorijos, dvarų istorijos ir kultūros ekspozicijos.

