Lėktuvo bilietas, viešbučių rezervacijos ir automobilių nuoma – pakankamai įprasti dalykai, įsigyjami šiuolaikinio keliautojo. Kas nėra taip paprasta, tai sprendimas pirkti daugybę papildomų privilegijų, produktų ir priedų, kurie yra prieinami viešbučių arba oro linijų bendrovių klientams už papildomą – ir neretai išties nemažą - kainą.
Keliautoja, kreditinė
© Shutterstock nuotr.

Ar jums reikėtų apdrausti savo kelionę? Ar jums tikrai reikia tų papildomų keliasdešimties centimetrų lėktuve kojoms ištiesti? Ar pagreitinta pasų kontrolės paslauga verta kainos?. Siekdami taupyti keliautojų pinigus, „The Huffington Post“ ir Smartertravel.com sudarė sąrašą dalykų be kurių veikiausiai puikiai apsieisite artimiausios kelionės metu. Dukart pagalvokite prieš atiduodami savo sunkiai uždirbtus pinigus už žemiau išvardytus produktus ir paslaugas.

Kelionės draudimas

Kelionės draudimas gali būti protinga investicija arba nereikalingos išlaidos. Dauguma entuziastingų keliautojų keliauja po pasaulį niekada net nesvarstydami galimybės įsigyti kelionės draudimą.

Jų manymu, kelionės draudimas yra nereikalingas, nes dažnai jie planuoja ekonomines keliones arba nemano, kad yra didelė kelionės atšaukimo rizika. Norėdami sužinoti, ar išmintinga apdrausti savo kelionę, užduokite sau kelis svarbius klausimus. Pavyzdžiui, ar planuojate neįprastai ilgą ir brangią kelionę (pavyzdžiui, medaus mėnesį ar 3 savaičių išvyką į Aziją)? Jei dėl nenumatytų priežasčių būtumėte priversti atsisakyti savo kelionės, ar jums būtų priimtinas finansinis nuostolis?

Smarkios liūtys skandina Veneciją
Smarkios liūtys skandina Veneciją
© Reuters/Scanpix

Be to, jei esate didesnės rizikos situacijoje - pavyzdžiui, jūsų sveikatos draudimas negalioja užsienyje arba keliaujate į Karibus per uraganų sezoną – kelionės draudimas gali būti protingas pirkinys. Priešingu atveju, jums geriau įsidėti į kišenę kelis šimtus (ar kelis tūkstančius) vietinės valiutos vienetų nenumatytoms išlaidoms padengti ir surizikuoti kelionėje.

Išankstinis vietos paskyrimas

Kai kurios oro linijos ima mokestį iš keleivių už „privilegiją“ rezervuojant bilietus pasirinkti konkrečią vietą. Mes nebijome pasakyti pavadinimų: kaltieji yra „Spirit“ ir „AirTrain“. Rezervuodami savo skrydį vienoje iš šių oro linijų, jūs galite pagauti save svarstant, ar verta už papildomą mokestį prieš kelionę užsitikrinti konkrečią vietą.

Daugeliu atvejų, neverta. Konkrečios vietos paskyrimas garantuoja, kad jūs būsite pasodintas į vietą šalia savo partnerio arba šalia lango, arba kad ir ką jūs pasirinkote, bet ties šiais punktais privalumų sąrašas, kaip bebūtų keista, pasibaigia. Nėra garantijų, kad jūsų neapstumdys, kad rasite užtektinai vietos savo rankiniam bagažui virš galvos esančioje bagažo dėžėje, ar kad pateksite į lėktuvą prieš minias prie vartų užlendančių be eilės.

keliautojas, lėktuvas, orlaivis, langas, lagaminas
keliautojas, lėktuvas, orlaivis, langas, lagaminas
© Shutterstock nuotr.


Ar yra geresnė alternatyva, kuri be to, dar būtų nemokama? Taip! Registruokitės skrydžiui kiek įmanoma anksčiau. Atsidurkite prie savo kompiuterio lygiai 24 val. prieš įlaipinimą į lėktuvą ir tikėtina, kad jūs būsite pirmasis, galintis išsirinkti sau vietą.

Išankstinio mokėjimo kredito kortelės

Keliaujant mes visi norime laikyti savo pinigus saugiai. Išankstinio mokėjimo kreditinės kortelės, kurios dažnai yra reklamuojamos kaip saugesnė ir daug patogesnė alternatyva grynųjų nešiojimuisi užsienyje, gali atrodyti protingas pasirinkimas. Prieš kelionę nusiperkate kortelę ir įnešat į ją pinigų jūsų norima valiuta.

Jei jūsų kortelė pasimes ar bus pavogta, jūs iš karto galėsite ją užblokuoti. Paprasta, tiesa? Deja, tai nėra taip paprasta. Dauguma išankstinio mokėjimo kreditinių kortelių susiję su stebėtinais paslėptais mokesčiais, tokiais kaip kortelės nenaudojimo mokesčiai, papildymo mokesčiai, mėnesiniai mokesčiai, aktyvavimo mokesčiai ir pan.

Kreditinės kortelės
© Shutterstock nuotr.

SmartCredit.com bendrovės vadovas Johnas Ulzheimeris „CNNMoney“ teigė: „Vartotojai turi suprasti, kad bet kokia užuomina, kad išankstinio mokėjimo kortelė yra pigesnė nei debetinė kortelė, yra klaidinga ir bet koks teiginys, kad ji padės jums atstatyti kreditą, yra tiesiog melas“. Taip pat J. Ulzheimeris pavadino išankstinio mokėjimo kredito kortelę „dovanų kortele su mokesčiais“. Padarykite sau paslaugą ir pasilikite prie geros kokybės kreditinės kortelės.

Ekonominės vietos pagerinimas

Pagerintos vietos nėra vienodos. Apskritai, kai skrendate tarptautiniu skrydžiu, vietos pagerinimas į geresnę yra „didelis dalykas“. Pavyzdžiui, „Turkish Airlines“ komforto klasei yra būdingas didesnis nei metro vietos padidinimas, sėdima vieta, kuri yra maždaug pusės metro pločio, ir kiti patogumai, pavyzdžiui, šviesa skaitymui, elektros rozetė ir unikalūs maisto bei gėrimų pasiūlymai tam tikruose lėktuvuose; tai yra daug prašmatniau nei antra klasė.

„Turkish Airlines“ lėktuvas
„Turkish Airlines“ lėktuvas
© Reuters/Scanpix

Vis dėlto, daugumoje vietinių skrydžių ekonominių vietų pagerinimas yra nežymus. Gaunate keletą papildomų colių vietos ir viskas. Būdamas žemas žmogus, kuriam nereikia papildomos vietos kojoms, man pagerintos ekonominės klasės vietos vietiniuose skrydžiuose yra nuviliančios. Patyrinėkite, ar kaina yra verta atlygio, pasidomėdami savo numatomo ekonominės klasės pagerinimo detalėmis savo oro linijų tinklalapyje.

TV serialų atsisiuntimas

Kai kuriems keliautojams išsivystęs tendencingas įprotis likus daugiau nei savaitei iki skrydžio mokėti už kokio nors detektyvinio TV serialo sezono atsisiuntimą į savo „iPad“. Vis dėlto, galiausiai jie neretai veikiau žiūri ką nors per skrydžio pramogų sistemą, nei įsijungia savo „iPad“ ir švaisto akumuliatoriaus energiją.

Pastarųjų metų-dviejų bėgyje oro linijos smarkiai pagerino savo pramogų pasiūlymus, nemažai „toliau skraidančių“ bendrovių teikia tiesioginės televizijos ir belaidžio interneto paslaugas. Kai kurios oro linijų bendrovės turi tiesiogiai veikiančią „DirecTV“ tipo sistemą, o kai kurios - ir lietimui jautrius ekranus su tiesiogine televizija ir naujai išleistais kino filmais ar net belaidį internetą (kartais - už papildomą mokesti).

Lėktuvo salonas
Lėktuvo salonas
© Shutterstock nuotr.

„Emirates“ – viena mėgstamiausių viso pasaulio keliautojų oro linijų lėktuve esančių pramogų prasme – stebina savo „Ice“ pasiūlymais: tiesiogine televizija bei daugiau kaip 600 žaidimų, programų ir filmų kanalų. Prieš prisijungdami prie „iTunes“, sužinokite daugiau apie savo oro linijų pramogų pasiūlymus.

Pagreitintas saugos patikrinimas

Pagreitintas saugos patikrinimas gali būti puikus dalykas, kai yra ilga, į tolį besiranganti eilė. Iš kitos pusės, kai yra dar 3 kiti žmonės eilėje ir „svirplių čirškimas ore“ gali atrodyti, kad jus apgavo. Taigi, kada turėtumėte pirkti pagreitinto saugos patikrinimo paslaugą? Pirma, atsižvelkite į savo kelionės datas: Ar jūs vykstate į oro uostą per kelionių piko dienas (atostogas ar savaitgalius)? Jei taip, tikėkitės eilių.

www.perpasauli.lt
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Savaitės naujienų prenumerata

Top naujienos

„Sodra“ pateikė keturis pavyzdžius, į kokio dydžio pensiją orientuotis (59)

Vasarį, planuojama, dirbantieji galės aiškiai matyti, kokias teises į senatvės pensiją jau yra...

L. Baltrūno žmonos advokatas: byla darosi vis keistesnė (84)

Aivaro Kilkaus nužudymu įtariamo Lauryno Baltrūno žmonos sulaikymas sukėlė didelį...

Profesorius iš Lenkijos su alkoholikais dirba jau 30 metų: ko iš jo keistų eksperimentų galėtume pasimokyti kiekvienas mūsų (59)

Ilgametę patirtį, dirbant su nuo alkoholi o priklausomais žmonėmis, turintis psichiatras Dr....

Pensijų fondų atstovai: 5 Kukuraičio netiesos (355)

Valdžios planus keisti galiojančią tvarką taip, kad „Sodra“ nebepervedinėtų pinigų į...

Paskelbti M.A.M.A. 2017 apdovanojimų nominantai: muzikos pasaulis pažėrė staigmenų (9)

Pirmadienio popietę sostinėje paaiškėjo bene didžiausia metų intriga. Iliuzijų muziejuje...

Pilotai papasakojo, į ką atkreipia dėmesį, kai jie patys būna lėktuvo keleiviai (1)

Skrydis nervingiems keleiviams visada yra išbandymas, nes lėktuvas jiems yra viena didelė...

Gimnazisto nužudymo vietą Panevėžyje supa aklina tamsa (11)

Praėjus savaitei po gimnazisto nužudymo Panevėžyje, S. Dariaus ir S. Girėno g. ties 21-uoju...

Rusija traukiasi iš susitarimo su Ukraina: toliau „dirbti neįmanoma“ (104)

Rusija pasitrauks iš Bendrojo kontrolės ir koordinacijos centro (BKKC) Donbase, kuriam priklausė...

Nustebsite sužinoję, kiek lietuviai uždirba „pardavę“ savo šventes (37)

Nors kalėdinis laikotarpis daug kam reiškia papildomas atostogas, tačiau vis dar yra tokių, kurie...

Milijardieriaus mirtis sukėlė įtarimų rastas ir žmonos kūnas (38)

Kanados farmacijos gigantė „Apotex“ patvirtino, kad mirė jos įkūrėjas, milijardierius Barry...