aA
Kelių eismo taisyklėse nurodoma, kad dviračio vairuotojui draudžiama važiuoti važiuojamąja kelio dalimi, jei yra įrengti dviračių takai. Draudžiama važiuoti magistralėmis ir greitkeliais, važiuoti dviračiu nelaikant bent viena ranka vairo, vežti keleivius, jei nėra įrengtų specialių sėdėjimo vietų, vežti, vilkti ar stumti krovinius, kurie gali trukdyti kitiems eismo dalyviams, būti velkamiems kitų transporto priemonių.
© Organizatorių nuotr.

Taisyklės neleidžia važiuoti įsikibus į kitas transporto priemones, važiuoti pėsčiųjų perėjomis. Važiuoti keliu leidžiama ne jaunesniems kaip keturiolikos metų amžiaus asmenims, vairuojantiems tvarkingą stabdį ir garso signalą turintį dviratį su atšvaitais. Važiuojamąja dalimi važiuojantis dviratininkas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Tačiau nei šalmas, nei ryški liemenė, nei dviratis su atšvaitais ar KET išmanymas dviratininkui negarantuos gyvenimo be traumų, auto įvykių ar avarinių situacijų. Maksimali sauga yra tada, kai dviratininkas saugosi pats ir iš anksto gali numatyti pavojingas situacijas. Dviratininkų saugumu besirūpinantis „Velomaratonas“ pateikia dažniausiai pasitaikančių nemalonių situacijų aprašymus, patarimus kaip jų išvengt bei į ką atkreipti dėmesį.

Smūgis iš dešinės

Bene dažniausiai pasitaikanti avarinė situacija. Automobilis išvažiuoja iš šalia esančios gatvės, stovėjimo aikštelės ar kiemo. Galimi du susidūrimo variantai: arba automobilis įvažiuoja į dviratininką, arba dviratininkas atsitrenkia į išvažiavusį automobilį.

Kaip išvengti tokių situacijų?

Įsijunkite priekinį žibintą. Dabartiniai turi mirksintį režimą, naudokite jį, taip labiau atkreipsite aplinkinių dėmesį į save. Jeigu matote kad Jūsų visgi nemato, mojuokite ranka! Artėdami prie potencialiai pavojingos vietos, prilėtinkite. Jeigu yra galimybė (iš paskos nevažiuoja kiti automobiliai), aplenkite savo kliūtį važiuodami kaip įmanoma kairiau.

Netikėtos durys

Pastatęs automobilį vairuotojas lipa iš automobilio nepasižiūrėjęs kas vyksta gatvėje, ir atidaro dureles tiesiai prieš Jus.

Kaip išvengti tokių situacijų?

Artėdami prie potencialiai pavojingos vietos, prilėtinkite. Jeigu yra galimybė (iš paskos nevažiuoja kiti automobiliai), aplenkite savo kliūtį važiuodami kaip įmanoma kairiau.

Smūgis perėjoje

Važiuojate šaligatviu ir sankryžą kertate perėjoje, kai tuo tarpu automobilis suka į gatvę, kurioje yra jūsų kertama perėja. Vairuotojai nesitiki dviratininkų perėjose, todėl gali paprasčiausiai nespėti sureaguoti ir partrenkti Jus.

Kaip išvengti tokių situacijų?

Įsijunkite priekinį žibintą. Dabartiniai turi mirksintį režimą, naudokite jį, taip labiau atkreipsite aplinkinių dėmesį į save. Pagal KET reikalavimus per perėją dviratį privalote vesti, o nevažiuoti juo. Taip tampate pėsčiuoju ir daug labiau pastebimu ir prognozuojamu.

Važiavimas prieš eismą

Važiuojate kaire kelio puse prieš eismą, o vairuotojas suka į dešinę iš šalia esančios aikštelės, kiemo ar gatvės. Jis nemato Jūsų, nes žiūri kas vyksta kairėje jo pusėje ir visiškai nesitiki ko nors iš dešinės.

Kaip išvengti tokių situacijų?

Labai paprasta: važinėkite tik dešine kelio, gatvės puse, pagal KET reikalavimus.

Raudonas šviesoforo signalas

Sustojate dešinėje automobiliui, kuris stovi prie raudono šviesoforo signalo. Taip Jūs galite pataikyti į akląją zoną, vietą kur vairuotojas Jūsų nemato. Užsidegus žaliam šviesoforo signalui, Jūs pajudate į priekį, o automobilis suka į dešinę, taip įvažiuodamas į Jus. Tai ypatingai pavojinga su didelėmis transporto priemonėmis, tokiomis kaip autobusai ar sunkvežimiai.

Kaip išvengti tokių situacijų?

Nesustokite aklojoje zonoje, sustokite už automobilio. Taip tampate matomas visiems automobilių vairuotojams. Arba galima sustoti labiau į priekį, kad vairuotojas Jus matytų. Taip pat galima sustoti paliekant pakankamai vietos netikėtam vairuotojo manevrui. Ir nesitikėkite kad visi vairuotojai rodo posūkio signalus. Juos rodo ne visi!

Dešinysis kablys

Automobilis aplenkia Jus ir suka į dešinę tiesiai prieš Jus, arba į Jus. Jie mano kad važiuoja greičiau nei dviratis, todėl tikisi suspėti atlikti manevrą. Jeigu Jums pavyks staigiai stabdant išvengti susidūrimo, automobilio vairuotojas paprastai nematys savo manevre nieko blogo. Šių susidūrimų labai sudėtinga išvengti.

Kaip išvengti tokių situacijų?

Užimkite visą eismo juostą, kuria važiuojate. Taip trukdysite vairuotojams Jus aplenkti ir užkirsti kelią. Ir nepergyvenkite kad kitiem darote nepatogumą: Jūs elgiatės teisėtai, ir saugot savo sveikatą ar net gyvybę. Įsitaisykite atbulinio vaizdo veidrodėlį, ir visada stebėkite situaciją Jums už nugaros, taip galėsite iš anksto įvertinti galimus pavojus.

Dešinysis kablys (kita versija)

Tokia situacija nutinka kai lenkiate lėtai judantį automobilį iš dešinės. Paprastai tokiu atveju automobilio vairuotojas ruošiasi atlikti manevrą į dešinę: pastatyti automobilį ar artėja prie sankryžos ar įvažiavimo į kurį ruošiasi sukti.

Kaip išvengti tokių situacijų?

Labai paprastai: niekada niekada nelenkite automobilio iš dešinės! Paviję lėtai judantį automobilį patys prilėtinkite, arba, jei tai yra saugu, lenkite iš kairės.

Smūgis iš kairės

Priešais atvažiuojanti automobilis suka į kairę priešais Jus arba į Jus. Situacija labai panaši į „smūgį iš dešinės“.

Kaip išvengti tokių situacijų?

Įsijunkite priekinį žibintą. Dabartiniai turi mirksintį režimą, naudokite jį, taip labiau atkreipsite aplinkinių dėmesį į save. Matydamas kad gali kilti tokia situacija, prilėtinkite kad bet kuriuo metu galėtumėte visiškai sustoti.

Galinis ratas

Jūs pats netikėtai pasukate į kairę norėdamas apvažiuoti kliūtį pasitaikiusią kelyje. Ir galiniu ratu atsitrenkiate į iš paskos važiuojantį automobilį.

Kaip išvengti tokių situacijų?

Niekada, niekada nesukite kairėn prieš tai neįsitikinę kad tai saugu. Naudokite galinio vaizdo veidrodėlį. Jeigu šalikelėje yra pristatytų automobilių, važiuokite tiesia linija, nevingiuokite į laisvus tarpus tarp jų. Visada prieš atlikdami manevrą į kairę, rodykite posūkio signalą ranka.

Galinis ratas (kita versija)

Automobilis į Jus įvažiuoja iš galo. Tai bene rečiausiais eismo įvykis, tačiau dviratininkas mažai ką gali padaryti jo prevencijai.

Kaip išvengti tokių situacijų?

Naudokite galinį žibintą, dėvėkite liemenę, būkite matomas! Naudokite galinio vaizdo veidrodėlį, visada sekite situaciją už Jūsų ir kritiškai ją vertinkite.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kalėdinės mugės pasaulyje – kur geriausia ieškoti šventinės nuotaikos? (12)

Rankas šildantis karšto gėrimo puodelis magiškomis švieselėmis blyksinčioje...

„Ryanair“ siūlo išskirtinę paslaugą: kaina – beveik 5 tūkst. eurų už valandą (17)

Užsisakę privatų skrydį oro transporto bendrovės „Ryanair“ lėktuvu, galėtumėte mėgautis...

Kelionė iš Vilniaus oro uosto į namus: vis daugiau keleivių renkasi pigiausią būdą (28)

Oro uostas Vilniuje natūraliai yra didžiulio judėjimo centras, iš kurio ir į kurį kasdien...

Į aukščiausią krioklį Baltijos šalyse veda nauji laiptai: nuo jų atsiveria nenusakomo grožio vaizdai (22)

Po aštuonerių metų pertraukos vėl bus galima laiptais užkopti iki aukščiausio Baltijos šalyse...

Prabangiuose viešbučiuose svečius stebina neįprastos paslaugos (4)

Norėdami kuo labiau įtikti savo klientams prabangiausi viešbučiai kaip išmanydami stengiasi juos...

Top naujienos

Ligoninės „mirtininkės“: vienintelis kriterijus gali nulemti 15 ligoninių likimą (212)

DELFI pasiekė Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM ) specialistų parengta neoficiali analizė,...

Šeimai finansų krizė nesibaigia iki šiol: įžvelgia sistemines spragas (16)

Praėjusiame dešimtmetyje Lietuvoje besipučiant nekilnojamojo turto kainų burbului, verslininkas...

ES gimė Italijos saloje, dabar jos gyventojai nori lauk (64)

Niūriai žvelgdamas į apleistą salos uostą, Ciro Alleatis nė kiek neabejoja, kas yra kaltas dėl...

Eli Lake: Šiaurės Korėjos apgavystė (3)

Nuo tada, kai praėjusį birželį per viršūnių susitikimą Singapūre susipažino su Kim Jong Unu,...

Tragiškas Celine Dion gyvenimas - lyg prakeiksmas: lydimas gedulo, persileidimų ir vyro kančių (12)

Kanadiečių dainininkės Celine Dion širdis niekuomet nepamirš velionio vyro ir buvusio...

Didžiuliai vandens kiekiai suteka į plyšius vandenyno dugne – kur jis dingsta? (29)

Jūs tikriausiai žinote, kad Žemės paviršius yra tarsi suskeldėjusio kiaušinio lukštas....

Planuojantiems statybas: ką privaloma žinoti apie detaliojo ir bendrojo plano koregavimą (2)

Rinkdamiesi žemės sklypą, kuriame norėtumėte statyti savo svajonių namą ar vystyti kitą...

Pasitelkite vieną gudrybę ir įspaudų ant kilimo neliks iš karto

Kai norisi permainų namuose, o laiko remontui nėra, pakanka perstatyti baldus – malonios permainos...

Pavojingų atliekų mūsų namuose netrūksta: kaip su jomis elgtis? (1)

Kasdieniai poreikiai kiekvienos šeimos namuose palieka po nemažą krepšelį atliekų. Dalį...

8 klaidos, kurių rudenį neišvengia dažnas sodininkas (2)

Rudenį paprastai pasijuntame išvarginti žemės ūkio darbų, todėl norime juos kuo greičiau...