aA
Prieš keletą metų su žmona, kaip ir visi lietuviai, buvom išvykę uždarbiauti į Angliją pagal studentų programą, kurią prižiūrėdavo studentų asociacija „Concordia“. Žinojom, kad darbas bus legalus, su visais sveikatos draudimais ir t.t.
Londonas
© Shutterstock nuotr.

Dirbome dideliame ūkyje Upwellio miestelyje netoli Wisbeatsho kartu su studentais iš Latvijos, Ukrainos, Bulgarijos, Lenkijos, Moldavijos, Baltarusijos. Žodžiu, buvo labai smagu ir dirbti, ir leisti laiką, svarbiausia - gerai uždirbdavom. Seniai norėjau aplankyti Angliją, po ją pakeliauti. Nusipirkau automobilį, nes jie, lyginant su uždarbiu, yra labai pigūs.

Vieną dieną draugas iš Bulgarijos paprašė, kad ji pavėžėčiau į Heatrow oro uostą Londone - skrido namo atostogų. Išanalizavau kelių žemėlapį, pasirodė visiškai paprastas kelias-greitkeliais kažkur apie šimtą mylių. Labiausiai norėjau su žmona pamatyti tą milijoninį Londoną, bet, deja, jos neišleido iš darbo.

Pasileidom su Nikolajumi į kelionę. Labai patinka Anglijos keliai, nes čia labai aiškiai pateikiama informacija keliaujantiems. Netrukus pasirodė Londono priemiesčiai, kelių remontai, kamščiai ir niekur neskubantys londoniečiai su savo prabangiais automobiliais (bent man taip pasirodė, kad jie niekur neskuba). Atvykom į oro uostą, atsisveikinau su Nikolajumi, o pats ėmiau tyrinėti Londono žemėlapį. Pamačiau, kad nuo oro uosto, važiuojant keliu tiesiai, pakliūsiu į Londono širdį - Chelsea rajoną, už jo - Big Benas ir kiti turistų pamėgti objektai.

Įspūdingas miestas, o ypač jo senamiestis, pastatai, žmonių srautai. Sustojau pasivaikščiot po Chelsea rajoną. Šiaip labai sunku Londone rasti vietą pastatyti automobilį, tačiau vietelę randu. Londonas prieš Olimpines žaidynes statosi, remontuojasi, tad palikau automobilį, sumokėjau už stovėjimą automatinėje pakelės kasoje, esančioje priešais. Šalia manęs buvęs dėl remonto darbų buvo uždengtas. Kvitą padėjau matomoje vietoje, žodžiu, viskas teisingai, sumokėjau už dvi valandas.

Pasileidau pasivaikščiojimui: nerealūs vaizdai, visur didžiulė prabanga, tiek pastatai, automobiliai, parduotuvės. Viskas nerealu, bet labiausiai norėjau pamatyti Londono akį (apžvalgos ratą), o iki jo reikėjo pavažiuot toliau, tad nutariau grįžti prie automobilio.

Pareinu, tos pačios statybos, kažkokios šalies ambasada, bet mano auksinės spalvos automobilio nėra. Kažkokia nesąmonė, pamaniau, juk užtrukau gal pusvalandį, o sumokėjau už dvi valandas.

Paklausiau netoliese dirbančio statybininko, gal matė, o jis: "Jo, mačiau. Prieš penkias minutes atvažiavo miesto parkavimo priežiūros autovežis, pasikrovė automobilį ir nuvažiavo. Bėk šiuo keliu - dar pavysi (juokėsi)". Mums bekalbant pamačiau netoliese šmirinėjantį policininką. Priėjau prie jo ir viską papasakojau.

O jis sako nieko nematęs, nes neva ką tik prasidėjo jo darbo pamaina. Sako, tikriausiai padariau kažkokią klaidą, už tai ir nuvežė mašiną. Įteikė man bukletą, kur rasti nuvilktą automobilį, paaiškino, kad visai netoliese yra Hyde'o parkas, o po juo ir laikomi automobiliai.

Bėgte nulėkiau iki to parko, atstumas - apie kilometrą. Labai sutrikęs pribėgu tą garsųjį parką, ženklai nuveda mane po žeme, ir matau, kaip nuvelkama mano mašina tolyn į tamsią aikštelę. Pradėjau aiškintis, kas, kur, kaip su ten dirbančiu personalu. Jie pasakė, kad neva nesumokėta. Aš viską paaiškinau, kad tikrai sumokėta ir net yra galiojantis laikas, o kvitas ryškiai matomoj vietoj po stiklu.

Nueiname su pareigūnu prie mano automobilio, atrakinu, įteikiu jam tą kvitą, kuriame dar beveik visą valandą galioja apmokėjimas, nueiname į ofisą, jis patikrina ir atsako jog, taip, viskas apmokėta, tik bėda ta, kad automobilis stovėjo ne toje kelio pusėje, kur buvo įvykdytas apmokėjimas.

Bet aš aiškinau, kad dėl statybos darbų buvo uždengtas apmokėjimo automatas, todėl man beliko įsigyt bilietą kitoje kelio pusėje. O jiems tai nė motais. Dabar aš, norėdamas atgauti savo automobilį, turėsiu sumokėti du šimtus svarų sterlingų (virš tūkstančio litų) baudą. Visai sutrikau. Ir niekam neįdomu, mokėtam ar ne; ar tu londonietis, ar svečias.

Buvau įžūliai pasiųstas į kasą sumokėti baudos. Už manęs jau laukė šeima iš Prancūzijos, pakliuvusi į panašią bėdą. Gerai dar tiek, kad kaip nujausdamas turėjau su savimi pakankamai grynųjų pinigų. Labai pasišlykštėjau kasoje dirbančiais darbuotojais, matyt, taip pat emigrantais, liaudyje vadinamais „babajais“. Jie akivaizdžiai šaipėsi iš manęs įvairiais gestais, kaip aš, „ruskis“, turiu šitiek pinigų. Trumpai atšoviau - mes čia atvykstam dirbti, o ne plėsti giminės ir gyvent iš pašalpų.

Metė mano asmens dokumentą, kai padaviau pinigus už baudą. Sako, tu dar ir skaičiuot moki. Vat tada buvo viskam viskas, nedaug trūko, kad bučiau peršokęs pas juos per pertvarą ir abudu pamokęs. Bet tuomet atėjo prancūzai, taip viskas ir baigėsi.

Atsiėmiau automobilį ir moviau iš Londono kiek kojos nešė. Tikrai miestas gražus, bet ne jo gyventojai.

Mano patarimas: jei norite aplankyti Didžiąją Britaniją, tai tik ne Londoną, nebent turėsite kelionių gidą. To pusdienio neužmiršiu visą savo gyvenimą.

Linas V.

*******************************************************************

Šis rašinys - konkurso „Nuotykis užsienyje, kurio nepamiršiu“, dalis. Pasidalinkite savo kelionių istorijomis, papasakokite, ką patyrėte, ir pamokykite kitus, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, o mes geriausio rašinio autoriui dovanosime kvietimą (dviems) apsilankyti viešbutyje "SPA Hotel Belvilis" (su nakvyne). Jūsų istorijų, parašytų lietuvių kalba (su ą, ę, ė, š) el. paštu gyvenimas@delfi.lt lauksime iki rugsėjo 7 dienos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Lietuvis sukūrė stulbinantį filmuką apie Vilnių: išvydę jį apie sostinę kalbės visi (103)

Prieš metus nuoširdų ir įtraukiantį vaizdo klipą apie Lietuvą „Youtube“ kanale paskelbęs...

Šalia Vilniaus oro uosto – beveik tūkstantis naujų automobilių stovėjimo vietų (2)

Pernai šalia Vilniaus oro uosto pradėtą statyti modernią daugiafunkcę automobilių stovėjimo...

Daugėja gaudančių paskutinės minutės kelionių pasiūlymus: ar tikrai galima išlošti? (12)

Pasaulyje itin populiarus keliavimo būdas – neplanuoti atostogų iš anksto, o keliauti ten, kur...

Į Pakruojo dvarą sugrįžta didelio pasisekimo sulaukęs milžiniškų Kinijos žibintų festivalis (10)

Jau nuo lapkričio 23 dienos į Lietuvą ir Pakruojo dvarą sugrįžta ryškiaspalvis šviečiančių...

„Ryanair“ skraidins iš Vilniaus į Lvovą (7)

Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ nuo kitos vasaros skraidins keleivius iš Vilniaus...

Top naujienos

Po šeštą parą alinančio košmaro Alytuje – naujausios žinios: kai kur tarša viršyta 10 kartų (24)

„Tie momentiniai dalykai tikrai kelia nerimą. Dėl Miklusėnų man labai neramu, darome viską, ką...

Įpyko dėl mokesčio perkant už mažiau nei 20 eurų: Lietuvos įstatymai leidžia tokį taikyti (73)

Užsakymo paruošimo mokestis , – štai su tokiu dar iki šiol nematytu mokesčiu apsipirkusi el....

Kėdainietė tikina nuo vilko apsigynusi lenta: žiūrėjau jam tiesiai į akis (3)

Kėdainių rajono gyventojai jau kuri laiką negali ramiai gyventi dėl vis labiau įžūlėjančių...

Dezertyravęs KASP kapitonas išsigando, kad pakenks Lietuvai, bet – ir vėl dezertyravo (58)

Dėl dezertyravimo ir savavališko pasišalinimo iš tarnybos baudžiamojon atsakomybėn patrauktas...

Prabilo ir Kauno „Žalgirio“ ultros: tai garbės mums nedaro (31)

Sekmadienį po LKL lyderių kovos ne ką mažiau dėmesio, nei pačios rungtynės ir įvykiai ant...

Paskutinės valandos: ar Sabonis liks Indianoje bei kodėl „Pacers“ ir lietuvio derybos įstrigo? laida „Iš viršaus“

Kodėl pirmadienio vakaras gali tapti lemtingu Domantui Saboniui ir Indianos „Pacers“ klubui?...

Gauta Seimo teisininkų išvada: ar galima balsuoti dėl Pranckiečio pateikiame pilną išvados tekstą  (295)

Seimo valdybos atstovų paprašyta Teisės departamento išvada dėl pakartotinio balsavimo dėl Seimo...

Ši prancūzė – tikra mūsų laikų stiliaus ikona, iš kurios yra, ko pasimokyti (5)

Nuo 2010 m. savo mados tinklaraštį „Over the Rainbow“ rašanti prancūzų ir britų kilmės...

Kardiologas kreipiasi į sergančius širdies ir kraujagyslių ligomis: turite laikytis 10 pagrindinių taisyklių (11)

Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka labiausiai paplitusios, pažeidžiančios vis jaunesnio...

Įsimintiniausia IX forto istorija: kraupaus likimo išsigandę kaliniai pabėgo išgręžę 314 skylučių (3)

Sakoma, kad požeminis Kaunas – paslaptingas miesto pasaulis. Legendos kalba, kad šiuose...