aA
„Kur sutiksi Naujuosius?“ – šiomis dienomis to klausinėjame vietoje įprasto „labas“... Ir mes uždavėme tą patį klausimą tiems, kurie, tikrai žinome, per šią šventę nesėdi prie vaišių stalo. Tereikia fantazijos, noro ir drąsos, kad Naujuosius sutiktumėte ypatingai. O tai įvykti gali bet kur...
Šuoliai su virve nuo kalnų – garantuotas šventinis įspūdis
© "Šeimininkės" nuotr.

...kalnuose

Jeigu pasakytumėte, kad Naujuosius sutiksite kalnuose, nenustebintumėte. Iškart sulauktumėte klausimo, į kokį slidinėjimo kurortą keliaujate? Niekam ir į galvą nešautų mintis, kad žiemą kalnuose galima ne vien slidinėti...

Šuolių su virve (Rope jumping) asociacijos prezidentas Arvydas Vasiliauskas kartu su septynių vyrų komanda šventinį laikotarpį ketina praleisti Šveicarijos kalnuose. Vietoje šilto ir patogaus viešbučio vyrai, tarp kurių yra ir alpinistų bei speleologų, įsikurs palapinėse. Miegoti įsirausus į sniego šlaitą – nieko baisaus, kai nuo šalčio saugo pūkiniai miegmaišiai. Tačiau žygeivių tikslas – ne vien pasigrožėti baltais kalnais: vyrai atliks įspūdingą šuolį su virve nuo 250 metrų aukščio dambos.

„Techniškai tai nėra sudėtingas šuolis, iš tokio aukščio esame šokinėję ir anksčiau, bet tik natūraliomis gamtos sąlygomis. Šį kartą pasirinkome žmogaus sukurtą objektą. Tai užtvenkta kalnų upė, išsiliejusi į ežerą“, – pasakoja asociacijos prezidentas A. Vasiliauskas.

Taip sutikti Naujuosius metus jau tampa tradicija. Pernai Šuolių su virve asociacijos nariai važiavo į Kroatiją bei Slovėniją ir ieškojo aukščiausių tiltų. Spėkite, ką ant jų veikė? Žinoma, šoko su virve stačia galva žemyn!

...prie laužo

Žygeiviai per Naujuosius susirenka prie laužo, kur jų laukia žynys
Žygeiviai per Naujuosius susirenka prie laužo, kur jų laukia žynys
© "Šeimininkės" nuotr.

Vilniaus keliautojų klubo prezidentas Algimantas Jucevičius metų pabaigoje suburia bendraminčius: „Apskritus metus keliaujame, todėl ir Naujuosius sutinkame gamtoje. Pagrindinis mūsų šventės principas – pažintinis sveikatingumo žygis įdomiu maršrutu. Daug metų rinkdavomės Kalnų parke, iki laužo deglais ar žvakutėmis pažymėdavome maršrutą.

Kartą naktį Žemuosiuose Paneriuose žygiavome senuoju keliu, kuris nuo seno garsėjo plėšikais, užpuldinėjančiais pašto karietas ir pirklius. Todėl ir žygio dalyviams kelią užkirto persirengę kaukėti plėšikai, atėmė dovanėles... Kiekvieną kartą sugalvojame ką nors nauja, susiejame šventines linksmybes su įdomiais istoriniais faktais. Žygio pabaigoje susirenkame prie laužo, dainuojame, vaišinamės karšta arbata, visus pasveikina žynys, įteikia dovanėles. Esu kaunietis, todėl prieš daugelį metų Naujųjų metų šventę organizuodavome netoli Kauno. Kartą nuvykome į Punios šilą prie aukščiausios eglės. Kai priartėjome, staiga žaliaskarė plykstelėjo spalvotomis švieselėmis, pasigirdo kurantų garsai... Gamtoje visuomet smagu, svarbiausia, nesėdėti užstalėje.“

...po vandeniu

Naujieji ežere: žuvytėms – makaronų girliandos, o narams – šampanas
Naujieji ežere: žuvytėms – makaronų girliandos, o narams – šampanas
© "Šeimininkės" nuotr.

Naujieji metai ežero dugne? Kodėl gi ne! Techninis naras Dalius Daščioras, atstovaujantis keliems Lietuvos narų klubams, kartu su bendraminčiais švenčių laikotarpiu į mašinas susikrauna nardymo įrangą ir keliauja prie ežerų.

Dažniausiai pasirenka Alaušą Utenos rajone. Jeigu žiema šalta, tokia kaip šiais metais, prasikerta eketę, prisiriša prie signalinės virvės (be jos po ledu nerti draudžiama) ir nugrimzta į šaltą povandeninę karalystę.

Naujametis nardymas yra ypatingas: ežero dugne pastatoma papuošta eglutė. Pasirenkamas maždaug 12 metrų gylis, kad ją galėtų apžiūrėti ir mažiau patyrę narai. Žaliaskarė puošiama ne blizgučiais, o riestainiais, sausainiais ir makaronų girliandomis – tegul ir žuvytėms būna šventės! Po metų eglutę vis dar galima rasti stovinčią dugne, nes šaltis, tamsa ir slėgis ją gerai užkonservuoja, tik, žinoma, ji jau būna be puošmenų.

Po vandeniu narai išgeria ir šampano – tiesiog nusiima kvėpuoklį ir vietoje oro siurbteli iš butelio gėrimo. Beje, ežero dugne slėgis išsilygina ir šampanas neputoja. Valgyti ir gerti po vandeniu narams nėra jokia naujiena, nes ilgai nardydami gerokai išalksta, tad užkandžiauja...

...su vilkais

Eigulys Petras Dabrišius, prisijaukinęs vilkus, Naujųjų naktį atlieka dvasinio apsivalymo ritualus
Eigulys Petras Dabrišius, prisijaukinęs vilkus, Naujųjų naktį atlieka dvasinio apsivalymo ritualus
© "Šeimininkės" nuotr.

Telšių miškų urėdijos eigulys Petras Dabrišius, laukinių gyvūnų prieglobsčio „Žvėrinčius“ puoselėtojas, per Naujuosius troboje irgi nesėdi. Įsikuria jurtoje, kurioje uždega laužą.

Kai mišką apgaubia juoda tamsa ir tyla susigeria į purų sniegą, „Žvėrinčiuje“ pasigirsta vilkų staugimas. Tuomet P. Dabrišius paima šamano būgną, kurį jam padovanojo po pasaulį klaidžiojantis vokietis, ir atlieka dvasinio apsivalymo ritualus... Magiška atmosfera pas P. Dabrišių kaip magnetas traukia gamtos mylėtojus ir visokius keistuolius.

...virtualioje erdvėje

Toks Naujųjų metų sutikimo būdas (o gal, tiksliau, vieta?) pats keisčiausias ir neįprasčiausias, kokį tik teko matyti. Tai vaidmenų žaidimo „World of WarCraft“, visame pasaulyje turinčio 12 mln. žaidėjų, virtuali erdvė.

„WOW“ žynė Irenya sako, kad jai tikras šventinis siurprizas patekti į laikraštį. Pasipuošusi raudona kepuraite, paprašė kartu nusifotografuoti ir kito virtualios erdvės personažo, skrendančio ant elnio
„WOW“ žynė Irenya sako, kad jai tikras šventinis siurprizas patekti į laikraštį. Pasipuošusi raudona kepuraite, paprašė kartu nusifotografuoti ir kito virtualios erdvės personažo, skrendančio ant elnio
© "Šeimininkės" nuotr.

Personažai, tiesiogiai valdomi realių žaidėjų, užburia įtaigumu ir įtraukia taip, kad prarandi laiko ir realybės nuovoką. Pasakyti, kad žaidėjai tarpusavyje bendrauja, būtų per maža, nes emocijos liejasi per kraštus.

Pažintys kartais baigiasi ir vedybomis bažnyčioje arba smagia išvyka sportiniu motociklu, ant dramblio nugaros ar skraidančio kilimo į begalinio fantazijos pasaulio periferijas – ramiai pasėdėti prie laužo, sužvejoti žuvelę, iš miške rastų žolelių pasidaryti eliksyrą, pasigrožėti saulėlydžiu.

Galima užsukti ir į barą, kur linksminasi vilkolakiai, paladinai ar vynui silpnybę turintys nykštukai.

Šventiškai papuoštuose „WOW“ miestuose susirenka ne mažesnė žaidėjų minia, nei žmonių Paryžiuje ar Londone. Ir per Naujuosius visi lekia pasižiūrėti fejerverkų, po eglute ieško dovanėlių, šaudo petardas. Tai netikra? Bet smagu, gera, įdomu. O ko daugiau reikia šventei?

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Eismo pažeidėjų problemą prie Palangos oro uosto padės spręsti vaizdo stebėjimo sistema (1)

Šią vasarą Palangos oro uosto prieigose įrengiama vaizdo stebėjimo sistema pradės fiksuoti...

Kaip poilsiauja pasaulio grietinėlė: itin prabangių vietų grožis atima žadą (10)

Kaip dar nustebinti įnoringiausius keliautojus? Tuos, kurie viską matė ir kuriems kasmet reikia...

Naujoji Zelandija įveda mokestį turistams

Naujoji Zelandija įveda mokestį turistams.

Galas spūstims prie Vilniaus oro uosto išvykimo salės: užtrukusiems teks susimokėti ir čia (113)

Rekordines apimtis pasiekę keleivių srautai Vilniaus oro uoste – vis aktualesne daro transporto...

Keliaujančių lietuvių nesklandumai: koks oro uostas „vėluoja“ labiausiai (3)

Užsienyje keliaujantys lietuviai dažniausiai nukenčia nuo vagysčių, patiria traumų ar kitų...

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Nausėdos komunikacijos vadovo atsakas dėl jiems mestų kaltinimų ir kur pasuks Ukraina, Zelenskiui tapus Prezidentu? vyksta apklausa

„DELFI Dienoje“ – atvira Prezidento rinkimų kova: G. Nausėdos štabo atstovų komentarai dėl...

Palankaus vertinimo reitinge - daug pokyčių: keitėsi požiūris ir į Skvernelį, ir į Šimonytę (105)

Iki prezidento rinkimų pirmo turo atliktos sociologinės apklausos rodo pokyčius palankiausiai...

Palangos meras ėmėsi permainų: miesto centre uždraudė elektrinius paspirtukus, neleis važiuoti ir dviračiais (101)

Dar praeitos vasaros metu buvo ne kartą skelbiama, kad į Palangą atvykę poilsiautojai nukentėjo...

Užsimojo Nemuną paversti turistiniu maršrutu: tikisi, kad 5 dienų kruizas taps šios vasaros hitu (7)

Neeilinį plaustą „Nemo“ sukūręs Renatas Žyla tiki, kad didžiausia Lietuvos upė – Nemunas...

Atsiliepė daugiau nukentėjusių nuo automobilių sukčių: pasakoja neįtikėtino įžūlumo istorijas (13)

Po DELFI paviešintos publikacijos apie Lietuvoje siaučiančius sukčius , kurie iš gyventojų...

Nausėda atkirto į Šimonytės štabo vadovo klausimus Šimonytės štabo vadovas kreipėsi į VRK (134)

Į Prezidento postą kandidatuojantis Gitanas Nausėda atsakė į Tėvynės sąjungos-Lietuvos...

Išvykusi į komandiruotę, vilnietė neįtarė, kas dedasi jos bute: dabar sunku pažiūrėti kaimynams į akis (74)

Kartais nelaimės ištinka pačiu netinkamiausiu metu – tai gali įrodyti vilnietės Linos istorija....

Politologas: Zelenskis priėmė vienintelį įmanomą logišką sprendimą (67)

Parlamentą paleidžiantis naujasis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis siekia jam...

„Olympiakos“ ir „Panathinaikos“ konfliktą pakomentavęs Bertomeu gavo labai riebų atsaką iš Graikijos (4)

Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu, sekmadienį vykusiame susitikime su žiniasklaida pakomentavęs...

Vidaus ligų gydytoja: kokie tyrimai rekomenduojami pagal amžių (1)

Kintanti mityba ir mažėjantis fizinis aktyvumas žmonių gyvenimą daro sėslesnį. Tai, pasak...