aA
Išvykdami į užsienio kelionę apsidraudžiame tai, kas yra svarbiausia – savo ir artimųjų sveikatą. Kas gali būti nemalonesnio per atostogas už netikėtai užklupusią ligą ar patirtą traumą, rašoma pranešime spaudai.
Gydymo išlaidos
© Shutterstock

„Kelionėse visko nutinka – vasarą į Lietuvą pargabename daug susirgusių, susižeidusių, kitaip nukentėjusių žmonių, o sąskaitos už gydymą kelionėse nustebina ne vieną mūsų klientą. Todėl kiekvienąkart skatiname keliautojus įsivertinti, į kokią šalį važiuojama, kiek ten kainuoja medicinos paslaugos ir kokių nelaimingų atsitikimų per atostogas gali įvykti. Nuo to priklauso, kokį draudimo variantą vertėtų pasirinkti“, – teigė draudimo bendrovės „Gjensidige“ Kelionių ir asmens žalų skyriaus vyresnysis ekspertas Vytautas Endrijaitis.

Išvykstant į užsienio kelionę atostogautojai turėtų įvertinti keletą svarbiausių aspektų, kurie gali pakišti koją, susižalojus ar susirgus išvykoje.

10 patarimų, kaip pasirinkti kelionės draudimą

1. Atkreipkite dėmesį, kokiai sumai apsidraudėte. 50000 eurų sumos kai kada gali ir nepakakti. Pavyzdžiui, jei Turkijoje patektumėte į autoįvykį ir būtumėte sužalotas, ilgas gydymas ligoninėje su keliomis operacijomis ir parvežimu tolesniam gydymui į Lietuvą, tikėtina, viršytų šią draudimo sumą. 100 000 eurų draudimo suma užtikrina finansinę apsaugą rimtesnių įvykių atvejais.

2. Skirtingose šalyse to paties susirgimo gydymo kaina gali skirtis net kelis kartus. Dažnai užmirštame, kad Lietuvoje galiojančios kainos už medicinos paslaugas yra gerokai mažesnės nei užsienio šalyse. Šiuo metu kainų „pirmūnė“ užsienyje – Turkija. Pavyzdžiui, dažniausios keliaujančiųjų ligos – gastroenterito – gydymas čia gali kainuoti nuo 80 eurų iki 2000 eurų. Žinoma, kaina priklauso ir nuo ligoninės tipo, paciento būklės rimtumo, gydymo trukmės, nusiskundimų, skirtų medikamentų ir kt.

3. Įvertinkite, ar galėsite susikalbėti su draudimo bendrovei atstovaujančia asistavimo įmone, t.y. kokia kalba (lietuviškai, angliškai, rusiškai) reikės bendrauti, atsitikus įvykiui. Būtų patogiausia, kad asistavimo kompanija kalbėtų lietuviškai ir užtikrintų bendravimą gimtąja kalba visą parą septynias dienas per savaitę. Pasidomėkite, ar pagal draudimo sąlygas kompanija turi galimybes kompensuoti ir telefono pokalbių išlaidas.

4. Įvertinkite, kokiose gydymo įstaigose draudimo bendrovė nurodo ar rekomenduoja gydytis. Vienais atvejais draudimo kompanijos gali skatinti vykti tik į jų partnerių įstaigą, o tai gali reikšti netrumpą kelionę ir papildomas išlaidas. Rinkitės tą draudimo bendrovę, kuri leidžia kreiptis į artimiausią užsienio gydymo įstaigą, nes taip yra patogiausia keliautojui. Be to, neretai žmogus net negali pasirinkti, į kurią gydymo įstaigą nuveš iškviesta greitoji pagalba.

5. Patikrinkite, ar draudimo sutartis leidžia Jums įsigyti vaistų už nedidelę sumą tuo atveju, jei nėra išrašytas gydytojo receptas, pavyzdžiui, peršalus ar patyrus nedidelį sužalojimą. Kai kurie draudikai klientui kompensuoja vaistus iki 25 eurų be papildomų medicininių dokumentų. Tik neužmirškite paimti originalaus vaistų apmokėjimo kvito.

6. Peržiūrėkite, kokiai sumai pagal sutartį yra kompensuojama būtinoji odontologinė pagalba. Standartiškai siūlome kompensuoti būtinosios odontologinės pagalbos išlaidas iki 200 eurų. Patirtis rodo, jog šios sumos užsienyje tikrai užteks ūmiam danties skausmui numalšinti. Gydyti dantį reikėtų jau grįžus į Lietuvą.

7. Perklauskite, koks transportavimo į gydymo įstaigą būdas yra kompensuojamas. Verčiau rinktis draudimą, kuris atlygina kelionę bet kokiu viešuoju transportu (autobusu, taksi, metro, kt.), nei tą, kuris kompensuos tik kelionę greitosios pagalbos automobiliu.

8. Išvykstant į egzotiškas ir tolimąsias šalis reikėtų įvertinti ir sutartyje numatytas repatriacijos (t.y. parvežimo) sąlygas. Būtinai įsitikinkite, kad Jūsų draudimo sumos pakaktų, jei nelaimės ar ligos atveju Jus reikėtų parvežti ar parskraidinti iš konkrečios užsienio šalies.

9. Jei vykstate su vaikais, pažiūrėkite, ar draudimas kompensuos laikiną vaiko priežiūrą, jeigu kartu vykstantiems suaugusiems kas nors nutiktų. Vaiko priežiūra vietoje ir net artimųjų atskraidinimas iš Lietuvos taip pat turėtų būti numatytas draudimo sutartyje.

10. Objektyviai įvertinkite, kokių nelaimių gali nutikti kelionėje. Jei renkatės aktyvų poilsį, apsidrauskite nuo papildomų rizikų. Tai tikrai padės išvengti didesnių išlaidų kelionėje.

Kelionės draudimas
Kelionės draudimas
© Organizacijos nuotr.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Svečių namų fenomenas: pigią nakvynę renkasi net ir patogių viešbučių mėgejai (2)

Sunku būtų nepastebėti, kaip sparčiai pasaulyje keičiasi kelionių formatas – nuotykių...

Baltijos šalys suvienijo – turistus iš tolimų kraštų vilios bendromis jėgomis (4)

Turizmo verslas išlieka svarbi tarpinė grandis tarp turistų ir jų pasirenkamų kelionės...

Kur sunkiau vairuoti – „Regitros“ egzamine ar Europos pietuose? (13)

Jei gavai vairuotojo pažymėjimą, keliuose pramokai vairuoti ne egzaminui, o pagal tikras eismo...

Pasaulis to dar nematė – jau šį mėnesį duris atvers milžiniškas viešbutis po žeme (11)

Tokio statinio pasaulis dar tikrai nematė – Šanchajuje (Songjango regione) liko padaryti tik...

Vilniečiai į sostinės viešbučius bėga nuo remontų ir kasdienybės (18)

Viešbučius daugelis visų pirma sieja su vieta, kurioje apsistojame keliaudami: tai pagrindinė jų...

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Kaip gyvensime kitąmet: pokalbis su buvusiais premjerais – Butkevičiumi ir Kubiliumi (10)

Kaip gyvensime kitąmet? Valdžiai po truputį pradedant pristatyti kitų metų biudžetą, naujausius...

Pajamų nelygybė tampa išskirtiniu Lietuvos bruožu: šimtai tūkstančių žmonių priversti išgyventi už apgailėtiną sumą (250)

Naujausi duomenys rodo, kad skurdo rizikos lygis Lietuvoje 2017 m. buvo didžiausias nuo pat šalies...

Mistika: lietuvis gavo baudą už greitį Prancūzijoje, nors joje niekada nėra buvęs (56)

Pastaruosius kelerius metus Europos Sąjungos (ES) šalys keičiasi informacija apie prasižengusius...

Ypatinga diena Lietuvoje: pasiektas 100 metų šilumos rekordas (22)

Atrodo, kad šis ruduo – tikrai išskirtinis. Jau antrą savaitę Lietuvoje lepinamės šiltais ir...

Prokuroras prakalbo apie Aidelio įkurtą „Pravieniškių mafiją“: zonoje jie veikė daugiau kaip 6 metus (12)

„Pravieniškių mafijos“ nusikalstamas susivienijimas, kurį sudarė už labai sunkius...

Skvernelis viešai atsakė į opozicijos klausimus: skambėjo Seime negirdėti epitetai (275)

Premjeras Saulius Skvernelis stojo į Seimo tribūną atsakyti į opozicinių partijų parlamentarų...

Ekspertas: Putino planas pernelyg akivaizdus, kad būtų klaidingai suprastas (29)

Rugsėjo 30 dieną Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Gavinas Williamsonas paskelbė, kad 800...

Skvernelis neigia, kad išsipūtęs biudžetas paveiktas artėjančių rinkimų (63)

Vyriausybėje baigtas aptarti svarbiausias finansinis dokumentas – Lietuvos biudžetas ....

Vladimiras Laučius. Demokratinio kapitalizmo saulėlydis. Tamsieji amžiai (171)

Šiuolaikinės demokratijos modelį, įsigalėjusį po Antrojo pasaulinio karo ir iš esmės...

Kurtinaičio sąskaitą papildys įspūdinga suma: strategas laimėjo bylą prieš „Chimki“ (16)

Šiuo metu be darbo esantis Rimas Kurtinaitis iš esmės gali jo kol kas ir neieškoti: Maskvos...