Kolumbijos Medeljino mieste, kuris kadaise buvo žinomas kaip šalies kokaino kontrabandos sostinė, o dabar tapęs tikru turistų traukos centru, smalsuoliams nuo šiol siūloma ekskursija garsiojo narkotikų barono Pablo Escobaro keliais.
Medeljinas
© Shutterstock nuotr.

Viena Kolumbijos turizmo kompanija pamanė, kad turistams būtų įdomu pavaikščioti gimtojo P. Escobaro miestelio, kurį nusikaltėlis devintame dešimtmetyje buvo pavertęs tikra nusikaltėlių irštva, gatvelėmis ir iš arčiau pažinti patį garsiųjų narkotikų baroną, rašo „The Guardian“.

Ekskursija, vykstanti Medeljino šiaurės vakarinėje dalyje, vadinama „P. Escobaro istorijos pažinimo turu“. Jos organizatoriai teigia, jog šis pasivaikščiojimas skirtas tiems, kurie „nori susipažinti su istorija, o ne ją neigti ar nuo jos slėptis“.

Ekskursija vienam asmeniui kainuoja 25 svarus (apie šimtą litų). Gidas smalsuolius lydi nuo senųjų P. Escobaro namų iki pat kapinių, kur garsusis narkotikų baronas atgulęs amžinojo poilsio. Ekskursijoje numatytas ir susitikimas su nusikaltėlio broliu Roberto, kurio galima paklausti dominančių dalykų, kartu nusifotografuoti ar gauti autografą.

Šios ekskursijos kritikai tvirtina, kad ji labai kenksminga miesto, norinčio atsikratyti P. Escobaro šešėlio, įvaizdžiui. Tačiau Medeljinas – puikiausias pavyzdys, kaip iš pavojingos vietos miestas gali virsti tikru traukos centru. Vos prieš du dešimtmečius Medeljinas buvo laikomas pasaulio žmogžudžių sostine, o dabar jame gausu prabangių viešbučių, tokių kaip naujutėlaitis „Art Hotel“. Be to, šį miestą pastaruoju metu ramiai ir sočiai senatvei renkasi pagyvenę amerikiečiai.

Kolumbijos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Mauricio Rodriguezas Munera aršiai priešinosi P. Escobaro vardo ekskursijos idėjai.

„Manau, kad miestui ji bus labai žalinga ir atneš priešingų nei tikėtasi rezultatų. Tikiuosi, kad ši idėja žlugs, ir jau labai greitai“, - sakė diplomatas.

Tačiau atrodo, kad skeptikams teks nusivilti – žmonės itin domisi istorija narkotikų barono, kurį nusikaltimai padarė septintu turtingiausių pasaulio asmeniu. 1993 metais policijos pareigūnai nusikaltėlį nušovė. Mieste gana įprasta matyti smalsuolius su knygos „Killing Pablo“ kopija – Marko Bowdeno parašyta P. Escobaro biografine knyga.

M. R. Munera teigia neturintis nieko prieš P. Escorabo istorijos pasakojimą, tačiau pasisako prieš nusikaltėlio mitologizavimą.

„Nemanau, kad reikia ekskursijų ar muziejų, verčiančių šį narkotikų baroną legenda“, - piktinasi diplomatas.

Dešimto dešimtmečio pradžioje pradėjusi veikti turizmo agentūra „Colombia Travel“ siūlo įvairiausių ekskursijų po šias vietoves. Jos atstovai teigia sprendimą organizuoti P. Escobarui skirtas ekskursijas priėmę po ilgų svarstymų. Anot jų, pagrindinis šios ekskursijos tikslas – parodyti žmonėms, kaip į gerą pasikeitė Medeljinas. Visas už šias populiarias ekskursijas gaunamas pelnas atitenka labdarai, remiami AIDS ir ŽIV fondai, vienas kurių pavadintas būtent P. Escobaro vardu.

Kompanijos atstovas JL Pastoras teigia: „Manęs klausia, kodėl šloviname P. Escobarą. Esame įsitikinę: jis – pats baisiausias žmogus per visą Lotynų Amerikos istoriją. Net ir jo broliui gėda dėl P. Escobaro gyvenimo. Manau, jog tai labai išmintingas sprendimas, tai kur kas daugiau nei galimybė nusifotografuoti su automatu“.

Tarptautinio turizmo įplaukos Kolumbijoje pirmąjį šių metų pusmetį išaugo 16 proc.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Savaitės naujienų prenumerata

Top naujienos

Įkalbėta mylimojo lietuvė Madride pasidarė tatuiruotę – diagnozė ją „pasivijo“ tik po 22 metų (9)

Pasaulio sveikatos organizacijos strategai planuoja, kad iki 2030-ųjų hepatito C viruso infekcija...

Vaiko priežiūros išmokos didėjo kur kas lėčiau nei atlyginimai ir kainos (38)

Nuo šio dešimtmečio pradžios kai kurių prekių ir paslaugų kainos padidėjo daugiau kaip...

Kauno policija sučiupo žmogžudyste Medvėgalio g. įtariamą vyrą (69)

Aktyviai ieškoję įtariamojo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai...

Rinką sudrebinusiam „Vytautui“ – smūgis po dviejų pratęsimų Kėdainiuose, amerikiečiai toliau stebisi Šeškaus komentaras (23)

Krepšinio pasaulį žinia apie sutarties su broliais Ballais pasirašymą sudrebinęs...

Taksi vairuojančių dėstytojų daugėja (145)

Kol Seime kelią skinasi prokurorų suformuluotas siūlymas didinti jų algas 500–900 eurų, kai...

Nuo sausio tūkstančiams gyventojų didėja privalomas mokestis (273)

Kaip jau žinoma, nuo kitų metų pradžios didėja minimali mėnesinė alga ( MMA ). Dėl to didės...

Beata Tiškevič pristatė autobiografiją: atvirai prakalbo ir apie sudėtingus santykius su mama, ir skyrybas (37)

Antradienio vakarą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje žurnalistė, aktorė ir...

Paryžius ruošiasi bylinėtis su „Airbnb.com“ (2)

Paryžiaus valdžia grasina teismu būsto nuomos platformai „Airbnb“, jei ši nepašalins iš savo...

Rusijos moksleivio žodžiai sukėlė tikrą audrą: įsikišo net Kremlius (377)

Dešimtokas iš Rusijos Naujojo Urengojaus miesto, Nikolajus Desiatničenka, sakydamas jautrią kalbą...

Lietuvio nuotykiai tolimoje Azijos šalyje: maloniai nustebino kainos ir tualetai (6)

Skristi į Tokiją teko per Stambulą, praėjus savaitei po neįvykusio perversmo. Kai žiniasklaida...