Ilgai keliavome didingųjų kalnų pašonėje. Jie mus supo tai iš vienos, tai iš kitos pusės, todėl neatsispyrę jų viliojimui sumanėm leistis į žygį po kalnus. Kelionių gide susiradome mus tenkinantį maršrutą. Kadangi daug laiko neturėjome, pasirinkome trijų dienų maršrutą, kuris driekiasi nuo Karakolio miesto per Karakolio slėnį į Altin-Arašan per Alakolio ežerą.
Tian Šanio kalnai, Azija
© L.Dobrovolskio nuotr.
Motociklus bei nereikalingus daiktus palikome mieste ir, saulei pasiekus aukščiausią tašką danguje, išėjome į žygį. Pradžioje ėjome žvyrkeliu, kuris nuolatos tai kilo į kalną, tai leidos. Šalia kelio purslodama šniokštė galinga kalnų upė, kurios ištakas vėliau pamatėme aukštai kalnuose.

Po truputį kelias ėmė prastėti, išsikišę dideli akmenys sunkino ėjimą. Saulei besileidžiant už kalnų, pasiekėme Karakolio slėnį. Buvome priblokšti nuostabaus peizažo. Neįmanoma nupasakoti tokio grožio, jį tiesiog reikia pamatyti pačiam.

Jau buvome nuėję tai dienai užsibrėžtus 20 kilometrų, bet dar buvo pakankamai šviesu, todėl patraukėme toliau. Ir štai mus apėmė neramus jausmas, kai išvydome, kur teks užkopti, kad įveiktumėme visą žygio maršrutą.

Aukštai aukštai matėsi kalno viršūnė, nuo jūros lygio iškilus virš 3000 metrų. Tą pačią dieną truputį palypėję, neramia širdimi įkūrėme stovyklą. Per kitą dieną turbūt labiausiai fiziškai pavargome per visą šią kelionę.

Kadangi nei vienas iš mūsų nebuvo kopęs į aukštesnius nei lietuviškus kalnus, lipimas į šitokias aukštybes pareikalavo daug jėgų ir ištvermės. Siauras takelis, einantis vis statyn ir statyn, kur ne kur prapuolantis tarp akmenų krūvų, kilo link Alakolio ežero.

Sunkiai per gerą pusdienį užkopėme iki ežero. Vienoje pusėje vanduo, krisdamas nuo aukštų uolų,nugarma į dabar jau taip žemai esantį ir vos įžiūrimą Karakolo slėnį, o iš kitos ežero pusės matyti, kaip tirpdamas ledynas nedideliais upeliukais maitina ežerą. Valandėlę atsipūtę, toliau traukėme kalnų keliuku, kuris ir toliau kilo į kalną.

Priartėjome prie Alakolio perėjos, kuri nuo ežero iškilusi 800 metrų. Paskutiniai metrai iki viršūnės atrodė beveik neįveikiami, bet statydami koją už kojos, žingsnis po žingsnio užkopėme į 3860 metrų aukštį. Tai aukščiausia žemės vieta, kurioje mums teko pabūti, todėl simboliškai ant pačios viršūnės iškėlėme trispalvę.

Nuo viršūnes atsivėrė užburiantis vaizdas: toli toli, aukščiausiai iš visų išsistiebęs kyšojo Palatkos kalnas, ne ką menkesnės taip pat sniegu pasipuošusios aplink rikiavos kalnų virtinės, vienoj perėjos pusėj buvo matyti žalsvai melsvas Alakolio vanduo, kitoj pusėj vos akimi aprėpiamas žaliuojantis slėnis.

Vaizdais nuo viršūnės ilgai grožėtis negalėjome, nes saulė vėl slėpės už kalnų keterų, todėl skubėjome ieškoti tinkamos vietos nakvynei. Ryte buvome pažadinti šurmulio bei keistų garsų aplink palapinę. Pasirodo, apie 50 karvių bei bulių taip pat nakvynei pasirinko tą patį, šalto kalnų vėjo neužpučiamą kalno šlaitą.

Pravaikę karves, traukėme slėniu žemyn. Galvojom, kad ėjimas žemyn bus kur kas lengvesnis, tačiau stačios nuokalnės ir tankiai apaugęs takas neleido lengviau atsikvėpti ir čia.

Po kelių valandų ėjimo, pasiekėme slėnio apačią – Altin-Arašan. Už nugaros palikdami dangų remiančius kalnus bei lietumi persisunkusius tamsius debesis, vėl žvyrkeliu per nedidelius kalnelius traukėme link Ak-su miestelio, iš kur pakeleivinga mašina pasiekėme Karakolio miestą.

Džiaugėmės laimingai sugrįžę, nors ir skaudėjo raumenys, nutrintos kojos, nors ir jėgų praktiškai nebuvo likę, vis tiek nesigailėjome išėję į šį žygį, nes skausmai ir nuovargis praeina, o įspūdžiai bei pamatyti vaizdai išlieka visam gyvenimui.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Apie slaptą programą prabilti išdrįsusio sovietų mokslininko laukė siaubingas likimas valdžia iš jo tikėjosi vienintelio dalyko – tylos (53)

Kovo 4 dieną ant suolelio Solsberyje sukniubo buvęs dvigubas Rusijos šnipas Sergejus Skripalis...

Darbdaviams baimę kelianti Z karta ateina dirbti: kaip susitvarkyti (57)

Žmonės, gimę praėjusio šimtmečio pabaigoje ir šio pradžioje – vadinamoji Z karta – jau...

Baisisi klastingu NATO narės planu: priešus šįkart užsimojo įveikti iš pagrindų (409)

Sėkminga operacija „Alyvos šakelė“ ir kurdų anklavo Afrino užėmimas tėra pradžia. Turkijos...

Ne tik juodas, alinantis darbas: kaip emigravusios lietuvės užsidirba papildomai (127)

Ką veikia į Jungtinę Karalystę (JK) gyventi ir dirbti išvykę lietuviai? Toks klausimas kyla ne...

Nepamirškite: jau šiąnakt Lietuvoje įvedamas vasaros laikas (191)

Jau šiąnakt Lietuvoje bus įvedamas vasaros laikas – miegosime valanda trumpiau, tačiau...

Pažeminimą patyręs Jankauskas: tai buvo blogiausias kėlinys rinktinės istorijoje (166)

Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas paaiškino, kodėl jo...

Prisiminė „mirties žygį“: nebuvo galima nė akimirkai sustoti ar atsilikti (88)

Okupuotoje Lenkijoje išaušo žvarbi diena, ir Shmuelis Belleris žinojo tik tiek, kad ji gali...

LSDDP pirmininko pavaduotoju patvirtintas Elvinas Jankevičius vadina tai nesusipratimu (138)

Šeštadienį steigiamajame Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) suvažiavime pirmininko...

Seimo sprendimas pasileisti: kokie motyvai skambėjo prieš 26 metus (59)

Pirmą ir vienintelį kartą sprendimą pasileisti 1992-ųjų liepos 9 dieną priėmė gilią krizę...

Įsiminkite 5 mitybos mitus, kurie gali pakenkti jūsų sveikatai (24)

Kai moksliniai tyrimai nuolat prieina naujų išvadų, sunku susigaudyti, ką reikėtų valgyti, o ko...