aA
Vasario 14 d. startuoja Naujieji Metai pagal mėnulio kalendorių. Šiuos Naujus Metus švenčiame ir mes Korėjoje. Tai šeimos šventė ir tik antrą ar trečią dieną žmonės eina į šventyklas, aukoja ir melžiasi, kad metai būtu sėkmingi. Šiuo metu pasaulyje yra labai populiarūs visokie horoskopai, ateities pranašavimai, spėlionės ir t.t. Na, juk reikia kažkuo tikėti, kas mūsų laukia ir panašiai.
Bo Haeng, žiema, Korėja
© K.Marčiulyno asmen. arch. nuotr.

Trupinukai nuo Dievo stalo

Nieko naujo Jums nepasakysiu, visi, kurie skaitome šį straipsnį, ir tas, kas rašo jį - mirsime. Mūsų nebebus. Bet tai nėra svarbu, ar ne? Svarbu, kas mūsų laukia šiame gyvenime, kaip jį gyventi ir nugyventi. Aišku, vienuoliai, ir šiaip žmonės, kurie praktikuoja dvasinius dalykus, ilgus metus medituoja, gali tik išvydę žmogų pasakyti, kas jo laukia, kiek sykių dar jam teks gimti, ir kitas panašaus pobūdžio spėliones, priklausomai nuo religijos.

Bet vienuolis negali to sakyti. Negali kištis į kito žmogaus gyvenimą, jį prognozuodamas, atimdamas teisę pačiam priimti sprendimus. Kiekvienas turime likimą. Būtent jį ir siekiame sužinoti. Tačiau likimą galima keisti. Jei kas nors laukia tavęs blogo, gali pakeisti tai, ar ištikus blogiui žinoti, ką daryti. Tai tam tikras suvokimas savo likimo, ir, kaip sakoma „pastovus žiūrėjimas tikrovei į akis”. Tai nepriklauso nei nuo planetų išsidėstymo, nei nuo to, kokią dieną gimei.

Pats pirminis žmogaus gimimas yra jau paslaptis, nepriklausoma nei nuo erdves, nei nuo laiko, taip kaip gali fiksuoti kažką, jei jau tas praėjo… Visi tie horoskopai šiandienai - tik trupinukai nuo Dievo stalo. Ne tam žmogus gyvena, kad susidaręs horoskopą, juo aklai vadovautųsi. Tad pirma, kas žmogaus laukia kiekvienais metais, tai sprendimo priėmimas. Tai priklauso nuo to, kaip pasitiki savimi. Būtent savimi.

Tik Daryk!

Yra trys vagių rūšys. Pirma, tai kuomet vagis pavagia tavo turtą, antra, kuomet priešas užgrobia šalį, ir pasiima viską, ką tik nori, ir „šventas žmogus”, kuris pasiima tavo protą. Tad tikėk tik savimi. Čia nekalbu apie tikėjimą, aš kalbu apie pasitikėjimą. Kodėl negalime priimti teisingo sprendimo, kodėl neužtenka tam ryžto, valios, pasitikėjimo… Kame šaknys?

Šiuo metu Lietuvoje tenka priimti sprendimus žmonėms, kurie jau yra subrendę. Ir tiems žmonėms sunku į tai tinkamai reaguoti, juos slegia praeitis, klaidos, kurios neleidžia užmigti. Pastovi abejonė, kuri neleidžia būti savimi. Na, geriausiu atveju… pasroviui pasileisti. Tad užmiršk tą praeitį, kuri nesuteikia ryžto Tau veikti jau Šiandien.

Manai esąs Nevykėlis..? Čia didelė problema. Skubu pareikšti, kad tokių žmonių nėra išvis. Yra tik „nevykėliai”, kurie naudoja tą žodį, apibūdindami kitus. Netikėk tuo. Tai tik išbandymas Tau. Įgauk energijos sportuodamas, treniruodamasis, lavindamas save, pasirinkdamas teisingus draugus, pažindamas įvairias praktikas, kurios suteikia Tau energijos kasdienai. Ir tik Daryk.
Netikrindamas savęs.

Ir ne tik pavyzdžiui, vasario 22 ar 26 Tau laimingos dienos. Tai nuolat daryk, kiekvieną mielą akimirką, nestokodamas ryžto ir Tikėjimo. Gimei ne savo noru, tad būk mielas, nepurkštauk ir išnaudok kiekvieną minutę tam. Juk niekas nežino, kas yra iš tikrųjų. Tai ar to pakanka, kad netikrintum savęs? Tik pirmyn! Tai mano pirmasis palinkėjimas. „Momentinis horoskopas”. Tu Tai Gali!!!

Nelaimės ir laimės

Pavyzdžiui, sausio 21 d. neiki į darbą, o štai vasario 15 d. Mergeles ženklo žmonėms patariame paskambinti „senai meile”. Jai aš tai parašyčiau, tai maždaug 60% skaitytojų panašiai ir pasielgtų. Dėl darbo tai dar neaišku, o dėl senos „meilės” - kodėl gi ne…? Tai štai kaip aš galiu Jus valdyti.

Tai tik dvi datos, o galiu prirašyti 100, ir kiekvienam. O kur dar asmeniniai horoskopai… Tik spėk suktis... Nurodau savo sąskaitą banke… Taip gali pragyventi. Ir dar kaip. Ypač, jei esi toks paslaptingas „budistų vienuolis”. Dešimt metų praktikos šventame P.Korėjos Kerjong kalne…. Oooooo! Oi kaip netikėta!

Jei ir yra kokia tiesa, tai ji visuomet Jums prieš nosį, laimė ir nelaimė, tai kaip dešinė ir kairė ranka. Negali išvengti to, kas atsitinka su Tavimi, ir negali būti tikras, kad „Viskas bus gerai”. Draugui gimė dukrelė - laimė! O po kelių valandų sužinai, kad pažįstamo sūnus žuvo avarijoje, nelaimė! Tik spėk suvažinėti nuo vieno baliaus į kitą. Maistas gal tas pats, tik priežastis skirtinga. Tad gimimas ir mirtis nėra skirtingi. Tai tik laiko klausimas. Saulė šildo, Žemė sukasi. Gimstame ir mirštame. Tai taip natūralu, kol nepaliečia mūsų tiesiogiai.
Dalinkis viskuo

Visi žino posakį „Susikurk sau laimę, šią akimirką!” Kuomet esi geros nuotaikos ir susikuri, kai jos nėra, tai ir priklausai nuo to, ką gyvenimas pasiūlo. Tai kaip išbūti, kiek įmanoma neįsiteškiant į bėdų ir nelaimių užtvarą, kaip supuvusiam pomidorui į sieną. Tik viena išeitis. Ir dauguma žmonių, kurie jau pakankamai iškentėjo, tai suranda. Ypač tai aktualu šiandien.

Gali turėti storą skūrą, storas namo sienas, sąskaitą banke, dvi pilietybes, namus skirtingose šalyse… Vis tiek tai tavęs neišgelbės. Tik viena išeitis - atsigręžk į svetimo nelaimę, dalinkis savo džiaugsmu taip, kad jis netaptų pasigyrimu, o taptų „Kaip galiu Tau padėti“…

Yra įvairių būdų ir tam. Aišku, čia reikia išminties, bet kitos išeities nėra. Tai kaip mažam vaikui suskausta pirštą, nes kažkur nusidegino, ir jis verkia. Bet kuomet priėjęs prie jo vartaisi iš skausmo, užsiėmęs pilvą, jis užmirš savo skausmą ir kažką darys natūraliai, kad pagelbėtų. Vaikiškai, bet nuoširdžiai. Tai taip primityvu, bet kaip veiksminga. Ypač dabar, kai tų, kuriems sunku, auga ne dešimtimis, o šimtais. Ir labai greitai.

Atsigręžk į juos, dalinkis savo vargais, džiaugsmais, suprask kitą, atjausk, nesigirk… Na, tai ne lietuviška, bet ar yra kita išeitis…? Kuris horoskopas vietoj to, kad „tą dieną neik į darbą, nes bus blogai“, parašys – „Šiandien paaukok tam tikrą sumą kitiems, nes tik tokiu būdu atitolinsi savo nelaimę, o jei ji ir užgrius, gal kas nors pagelbės Tau“...

Meilė - Tyra širdis ir Atjauta

Tad pabaigai apie Meilę. Kaip mes ją suvokiame? Pažintis, romantinė kelionė, netektys, pykčiai šeimoje. Neieškok meilužės, nes tai netinkamas metas arba ieškok, nes tai tinkamas metas ir pan. Mes sakome, kuomet pravėrei burną sakydamas Meilė, arba rašydamas, kaip ir aš šiuo metu, kad ir kokia tai būtų Meilė, ar pirmapradė, ar dieviška, ar Meilė tėvams, vaikams, ar prostitutei - tai spekuliacija. Atsargiai su tais, kurie naudoja dažnai tą žodį.

Pirmapradė Meilė, o kaip su pirmaprade Neapykanta? Nereikia jos tarti, reikia suvokti, kad be jos nėra nieko, tai jausmas, kurio aprašyti neįmanoma, nes tai nėra aprašoma. Jis natūralus kaip saulės šviesa. Šio posakio klaida ta, kad aš jau parašiau. Bet rašymo ligą gydau tais pačiais vaistais... Tai saulės šviesa, kuri sklinda, ir ne jos kaltė, kad lyja ir debesys užgožia ją. Neužmirškite to. Ir lai niekas jos neužgožia.

Negali džiaugtis tuo, kad tavo vaikas liko gyvas autobuso katastrofoje, o kiti žuvo. Na, yra tas džiaugsmas. Yra. Jo nesakai, verki su kitais tėvais, daliniesi tuo skausmu, bet viduje… Net gėdiniesi to, na, kaip čia taip? Iš kur visa tai?

Tai didžiausias Meilės priešas - abejingumas. Abejingumas įvairiausiais pavidalais, o galiausiai ateina „Man jau vis vien!!”. Čia Meilės priešas, čia tas didelis debesis. Ne neapykanta, o abejingumas, kuris, kaip bebūtų keista, dažnai pasireiškia aklu nuolankumu. Tik AUKA. Aukojimas kitiems tyra širdimi, niekam nesakant, kad aukoji, niekam neskelbiant savo pavardės.

Aš daviau labdarai 200 dolerių… Koncertas paaukojo 500 litų vaikams. Aišku, tai nerašo, nes sumos ir rėkimas apie idėją būna labai skirtingi…. Tad su Naujais Metais, Brangieji, ir lai Tigro simbolis neužgožia Jums aiškiai išvysti tą eilutę.


Su Meile,
Bo Haeng

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Wizz Air“ skraidins iš Vilniaus į Sankt Peterburgą (42)

„Wizz Air“ šiandien paskelbė, kad pradės vykdyti 4 naujus skrydžius.

Vilniečių šeima skaudžiai pamokė „Ryanair“, tačiau tokios patirties net priešui nelinkėtų (123)

Didžiausia pigių skrydžių oro bendrovė „ Ryanair “ gavo skaudžią pamoką – teismas...

Kaip užsienio žiniasklaida pristato Lietuvą keliautojams?

2019 m. apie Lietuvą kaip kelionių kryptį rašė milijonines auditorijas turintys leidiniai TIME,...

Turkija grįžta į aukso amžių: specialistai perspėja, kad šiemet keliausime dar brangiau nei pernai (103)

Kainas Turkijos viešbučiai kilstelėjo jau pernai, tačiau sustoti neketina – turkai...

Iš Palangos oro uosto šiemet bus galima skristi į Stokholmą, Kopenhagą ir Dubliną (1)

Lietuvos oro uostų tinklui priklausančiame Palangos oro uoste 2019 metais sulaukta daugiausia...

Top naujienos

Prieš karines pratybas – gėdingos Rusijos laivo nesėkmės (7)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apsilankė aneksuotame Sevastopolyje, kur sausio 9-ąją vyko...

Užkalnis: tokie restoranai gyvuos ilgai ir laimingai pasakė gavęs 250 Eur sąskaitą (167)

Čia sėkmės istorija, ir jeigu norite sėkmės restoranų versle, tiesiog perskaitykite šį...

Ši baisi liga prasideda staigiu ir nepakeliamu skausmu viršutinėje pilvo dalyje: susirgusiųjų mirtingumas daugiau nei didelis (5)

Ne veltui nuolat girdime perspėjimus apie saikingą alkoholio vartojimą: mėgstantys pakelti...

Ukmergės ligoninėje mirė namuose blogai pasijutęs mažametis vaikas (95)

Policijos departamentas informavo, kad Ukmergės ligoninėje mirė mažametis vaikas.

Butas sostinėje už 30 tūkst. eurų: pažiūrėkite, ką galite įsigyti už tokią sumą (232)

Vienas pagrindinių veiksnių, kuris riboja perkant būstą, yra finansiniai ištekliai. Tie, kurių...

Nufilmavo nakties šėliones Radviliškyje: po vidurnakčio 100 žmonių šoko į ledinį tvenkinį (8)

Magiška naktis sutraukė ledinių maudynių entuziastus prie Eibariškių tvenkinio Radviliškyje,...

Kraupus radinys Kauno rajone: aptikti negyvi sugyventiniai įtariamas nužudymas (65)

Policijos departamentas informavo, kad Kauno rajone buvo rasti mirę sutuoktiniai .

McGregoras pasikeitė? Po kovos suskubo apkabinti ir varžovą, ir jo močiutę (2)

Conoras McGregoras po kiek daugiau nei metų pertraukos grįžo į UFC narvą bei iškovojo...

Kai alsuoja pavasaris: kiek Berlyno „Žaliojoje savaitėje“ kainuoja gėlių sėklos

Berlyne, Vokietijos sostinėje, vyksta viena iš didžiausių Europos žemės ūkio parodų - „...

Mėgstate pajuokauti? Mokėjimo paskirties komentarus kartais skaito ir Mokesčių inspekcija (53)

Į banko sąskaitą gauti 5 eurai su prierašu „už narkotikus“ gali priversti raudonuoti...